Skocz do zawartości

Pozycje warte obejrzenia w polskiej TV


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam ramówki TVP 1 i TVP 2 na lany poniedziałek

 

TVP 1

6:10 Wielkanocna opowieść, 9:15 Dwaj Bracia, 11:10 Matylda, 13:00 Śniadanie u Tiffany'ego, 15:00 Jeszcze dalej niż północ, 20:20 Zróbmy sobie Wnuka, 22:00 Długi, 23:40 Człowiek prezydenta 2: Punkt Zero, 1:20 Zabójczy Punkt, 3:00 Rififi po sześćdziesiątce

 

TVP 2

6:25 Cesarskie Szczęście, 10:30 Jaguar, 12:00 Słynna restauracja, 16:10 102 dalmatyńczyki, 18:35 Asterix i Wikingowie, 22:05 Liberator 2, 23:55 Nikita, 2:05 Jaguar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

8 maja 2011 godz 20:00. Można było obejrzeć premierowy odcinek Włatców Móch.

 

Wrażenia:

Jestem zaskoczony, bo dowiedziałem się o tym dosłownie kilka minut przed premierą ale warto było obejrzeć. Mam bardzo wysublimowany gust i spoczątku wydawało mi się że za minutę przełącze, poprostu nie wierzyłem że ten serial mnie jeszcze zainteresuje a jednak wciągnęłem się od samego początku. Odcinek był przyjemny, pojawiły się nowe teksty Czesia całkiem smieszne i fajna lekka fabuła szczególnie z tym płatnym mordercą który na końcu okazał się wychowankiem Pani Frau:) sporo przewrotności. Widocznie potrzebna była przerwa żeby serial nie popadł w rutyne a żeby powstały nowe pomysły na odcinki. Wydaje mi się że producenci Włatców móch dojrzeli do tworzenia dobrych odcinków. Najgorsze były te odcinki o magicznych wojownikach i kapitanie Kupriczu (tego się obawiałem), mam nadzieje że teraz po tym naprawde dobrym odcinku producenci nie odstawią lipy a będą nagrywali z pasją aniżeli z musu.

 

Oceniając ten odcinek, wart obejrzenia i śmiało to mówię COME BACK starych dobrych Włatców Móch na poziomie sezonów 1-3 z większą dojrzałością i doświadczeniem.

 

Apropos na początku w miejscu producenta RMG pojawił się jakiś nowy XANTUS. Ktoś wie cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze inną produkcje TV4 Spadkobierców bo z tego można się naprawdę uśmiać nawet jesli się nic nie rozumie. Swoją drogą wszystkie odcinki obydwu seriali TV4 wyprzedała Comedy Central a na MTV Polska lecą sezony Włatców Móch.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Wie ktoś co z tą transakcją wyprzedaży na zagraniczne rynki WM, podobno zainteresowani byli Niemcy, Meksyk, Wielka Brytania. Z tego co słyszałem to własnie najnowszy sezon tego serialu będzie robiony pod te rynki. Zainteresowane chyba było za strony RTL i M6. To są mocne media w tych krajach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam jutrzejszy, czwartkowy oraz sobotni Konkurs Piosenki Eurowizji gdzie walczą nasze dwie rodaczki reprezentujące nas i Litwę. Do drugiego półfinału polecam RTS Serbia, TV Slovenija 2 oraz Channel One z Rosji no i oczywiście organizatora czyli Das Erste (tu start już od 20:15) - serdecznie zapraszam do oglądania transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam w sobotę do oglądania 16. Konfrontacji Sztuk Walki o godz 20:00 na kanałach Polsat i Polsat Sport!!!

 

W pojedynku wieczoru Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Jamesem Thompsonem. Podczas gali w gdańskiej hali Ergo Arena wystąpią takzę Mamed Khalidov, Jan Błachowicz, Karol Bedorf, Artur Sowiński, Michał Materla i Marcin Różalski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Polecam film "Królowa", który będzie można zobaczyć w czwartek 23 czerwca o godzinie 20.10 na Dwójce.

 

Film opowiada o relacjach na szczytach władzy w Wielkiej Brytanii po śmierci księżnej diany w 1997 roku. W filmie nie ma fajerwerków, mocnych scen. Ważne tu są dialogi i zachowania premiera i członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Dosyć ambitna pozycja, mino wszystko polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam film polski pt.,,Wino truskawkowe", prod. PL/Słowacja, 2008r., jest to premiera w TVP (śr, godz. 20:27, TVP1), byłem na nim w kinie i mnie osobiście się podobał.

Wino truskawkowe to komedia obyczajowa wprowadzająca nas w magiczny świat prawdziwego środka Europy. Miłość, zbrodnia, pokuta są tu naturalnymi składnikami życia, tak jak pory roku. Główny bohater, Andrzej, porzuca wielkomiejskie życie i przenosi się na galicyjską prowincję, aby tam odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię. Mała mieścina, w jakiej się znalazł, rządzi się swoimi niezmiennymi prawami. Komendant policji od lat jest tu ciągle ten sam, mężczyźni przesiadują w knajpie nad kuflem piwa a w niedzielę wszyscy idą na mszę. Jest też lokalna piękność, Słowaczka Lubica, w której kocha się pół miasteczka, a ona kusi swymi wdziękami niczym Malena z filmu Giuseppe Tornatore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Polecam film Ostatni Legion z Colinem Firthem i Benem Kingsleyem w Środe 22 Maja o godzinie 20:10 w TVP2

 

opis:

Rzym rok 476, miasto opanowują Germanie, gdzie cesarz Romulus zostaje uwięziony na wyspie Capri, ratują go jego nauczyciel Ambrosius, Wojownik Aurelius

a także Łuczniczka Mira, która jest pochodzenia Hinduskiego, Cesarz chce odbudować Kraj, gdzie idzie wraz ze swym Ostatnim Legionem, do Anglii aby pokonać

Germanów w Bitwie, a także poznaje tajemnice Es Calivura

 

Ocena - 8/10

 

Również Polecam film Tato z Bogusławem Lindą i Teresą Lipowską we Wtorek 21 Maja o godzinie 21:20 w TVP1

 

opis:

40-letni Operator Filmowy Michał gdy wraca do domu, to żona Michała Ewa dokonuje samookaleczenia, gdzie wybiega na ulicę krzycząc że mąż ją pobił, gdzie

dochodzi do kłopotów w których Michał się dowiaduje że Ewa jest chora psychicznie, a jego Córka Kasia trafia do Despotycznej Babci, która ją bije, zdesperowany

Michał porywa córkę, ale Babcia nie daje za wygraną

 

Ocena - 10/10

 

A także polecam film Młode Wilki 1/2 z Anną Muchą, Jarka Jakimowicza i Pawła Deląga we Wtorek 21 Maja o godzinie 20:10 w TVP2

 

opis:

Anka wraz ze swym Chłopakiem Krzyśkiem spędzają wakacje w Szczecinie, gdzie dochodzi do śmierci w której jest osądzony Krzysztof, który trafia do więzienia

Ance pomaga Adwokat, który współpracuje z Chmielewskim, po czym dziewczyna przystępuje do Młodych Wilków, który przewodzi gangster Czarny, celem Anki

będzie wyjazd do Niemiec w celu przemycenia Spirytusu do Szczecina

 

Ocena - 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam film pt. "Wesele" który wyemituje TVP Kultura w niedzielę o 21.20. Film otrzymał kilka prestiżowych nagród, wyśmienita rola Mariana Dziędziela i Tamary Arciuch plus reżyseria Wojciecha Smarzowskiego dały znakomity film, jeden z najlepszych filmów wyprodukowanych w Polsce w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat "Dzień Świra" kończy się bardziej zabawnie niż wspomniane "Wesele" co nie zmienia faktu, że oba filmy zaliczają się do komediodramatu. Jeśli mogę polecić coś godnego obejrzenia, to polecam film "Ucieczka z kina Wolność" emisja w najbliższy poniedziałek godzina 21:35 w Kino Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...