Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się, aby warto było inwestowac w takiego Technisata., Tym bardziej, ze musiałbyś pewnie dokupic jeszcze moduł CAM. Chyba, że korzystasz z Polsatu.

 

Programiści Fergusona uporali się z tym, co było najpilniejsze. Teraz czas na usuniecie mniej bolesnych bolączek. Uważam, że sprzęt w obecnym stadium rozwoju przedstawia soba juz sporą wartość.

:brawo: Brawo ArtS007 jak zwykle jedyny głos rozsądku na forum poza całą rzeszą malkontentów.

Zgadzam się w 100% że pozostały do poprawienia drobiazgi ... a o sprzęcie po ostatnim sofcie mogę w końcu powiedzieć że jest wart swojej ceny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod każdym w/w słowem. Dokładnie ( no, prawie ) chciałem tak skomentować post ArtS'a. Takie wypowiedzi daja do myslenia i -często- stają sie powodem zmiany zdania/ opini.

Brawo ArtS007

 

A więc dzieki takim wypowiedziom ciagle wybór przede mną !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Stoję przed kupnem Arivy 100 lub 200, tylko mam pytanko czy w przypadku A200 i modułu CI jest szansa że w przyszlości będzie do niego dołożyć jakiś moduł do odbioru naziemnej DVB-T? Mam TV HD-Ready LG jeden z pierwszych modeli i nie posiada on tunera mpeg4 a tym bardziej wejścia na takowy moduł. Nie chcę Arivy Combo bo cenowo trochę dużo a do nadawania w DVB-T w PL jest jeszcze trochę czasu i wiele się może zmienić.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

A ja mam pytanie z innej beczki. Kupiłem dwa fergusonki 200 i do rozdzielenia sygnału używam splittera clone+. jendak mam z nim problem (minimalne zacięcia). Dostałem od producenta tego splittera wskazówkę żeby cytuje: zmienić częstotliwosc taktowania tunera z 6 mhz na 3,6 mhz i że jest to zalecane przez fergusona w celu poprawy współpracy tunera z bezprzewodowymi kartami klienckimi.

I chciałem zapytać gdzie się zmienia tą częstotliwość ?? jestem teraz w pracy więc nie mogę sprawdzić ale tak z pamięci to nie kojarze takiej funkcji w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa fergusonki 200 i do rozdzielenia sygnału używam splittera clone+. jendak mam z nim problem (minimalne zacięcia). Dostałem od producenta tego splittera wskazówkę żeby cytuje: zmienić częstotliwosc taktowania tunera z 6 mhz na 3,6 mhz i że jest to zalecane przez fergusona w celu poprawy współpracy tunera z bezprzewodowymi kartami klienckimi.I chciałem zapytać gdzie się zmienia tą częstotliwość ?? jestem teraz w pracy więc nie mogę sprawdzić ale tak z pamięci to nie kojarze takiej funkcji w menu.

 

Częstotliwość zmienia się w menu -> narzędzia -> czytnik kart CA.

 

Co do Clone+ to upewnij się czy masz w nim soft v1.2.0.1 jak nie to trzeba będzie zaktualizować. Aby urządzenia poprawnie funkcjonowały z aktualnym oprogramowaniem należy przeprogramować zarówno serwer systemowy jak wszystkie posiadane karty klienckie. Należy również ponownie przydzielić dostęp kartom klienckim do serwera systemowego. http://cloneplus.com/pl/home.html#aktualizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Stoję przed kupnem Arivy 100 lub 200, tylko mam pytanko czy w przypadku A200 i modułu CI jest szansa że w przyszlości będzie do niego dołożyć jakiś moduł do odbioru naziemnej DVB-T? Mam TV HD-Ready LG jeden z pierwszych modeli i nie posiada on tunera mpeg4 a tym bardziej wejścia na takowy moduł. Nie chcę Arivy Combo bo cenowo trochę dużo a do nadawania w DVB-T w PL jest jeszcze trochę czasu i wiele się może zmienić.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

Ten tuner ma tylko głowice DVB-S więc naziemnie nic nie pooglądasz. W Twoim przypadku potrzebny byłby tuner Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dziekuję za słowa otuchy... :smile:

 

Czy ARIVA zapisuje materiał video bezstratnie? [...]

Tak, zapisuje bezstratnie. Rózne formaty, stosowane przez różnych producentów, wynikają z różnych metod miksowania ścieżek wideo, audio i pomocniczych. Jednak same strumienie nie ulegają modyfikacji. To wymagałoby odpowiedniej mocy obliczeniowej i nie miałoby tak naprawdę większego sensu. Już sama Ariva pozwala na zapis w dwóch formatach: w formacie TS, zawierajacym wszystkie dane z nadawanego sygnału oraz PS, zawierającego jedynie ścieżke wideo oraz aktywną ściezkę audio. Aha, Ariva przed zapisaniem programu dokonuje jego dekodowania, jeśli mamy do czynienia z kanałem kodowanym.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ARIVA zapisuje materiał video bezstratnie? Tzn, czy pliki dvr są poddawane jakiejś konwersji (kompresji) przez tuner, czy jest to po prostu zapisany sygnał, taki jaki wychodzi od nadawcy?

Ariva, jak chyba każdy tuner SAT zapisuje materiał video, tak jak jest nadawany, czyli mpeg2 stosowany w SD lub H.264 w HD (też i SD) jak wiesz jest to kompresja stratna. Może ci chodzi o format zapisu, a ściślej o to, że są to pliki DVR, czy TS a są i tunery co nagrywają mpeg2. Tak czy siak wszystkie te formaty zapisu i tak zapisują nienaruszoną ścieżkę wideo mpeg2.

Co zaś się tyczy uwagi Art007, to oczywiście, że pliki TS lub DVR trzeba konwertować do mpe2. Ja to robię programem VideoReDoTVSuite, który łyka zarówno DVR z Ariva, czy TS z Fk-6900. Potem już nieśmiertelny VirtualDub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa fergusonki 200 i do rozdzielenia sygnału używam splittera clone+. jendak mam z nim problem (minimalne zacięcia). Dostałem od producenta tego splittera wskazówkę żeby cytuje: zmienić częstotliwosc taktowania tunera z 6 mhz na 3,6 mhz i że jest to zalecane przez fergusona w celu poprawy współpracy tunera z bezprzewodowymi kartami klienckimi.I chciałem zapytać gdzie się zmienia tą częstotliwość ?? jestem teraz w pracy więc nie mogę sprawdzić ale tak z pamięci to nie kojarze takiej funkcji w menu.

 

Częstotliwość zmienia się w menu -> narzędzia -> czytnik kart CA.

 

Co do Clone+ to upewnij się czy masz w nim soft v1.2.0.1 jak nie to trzeba będzie zaktualizować. Aby urządzenia poprawnie funkcjonowały z aktualnym oprogramowaniem należy przeprogramować zarówno serwer systemowy jak wszystkie posiadane karty klienckie. Należy również ponownie przydzielić dostęp kartom klienckim do serwera systemowego. http://cloneplus.com/pl/home.html#aktualizacja

 

Jestem po aktualzacji i clona i tunerów. karty zaprogramowałem na nowo. Ale nie pomogło niestety. Stąd ta zmiana czestotliwości. W momencie przesyłu uprawnień (link na karcie mignie) mam małe zacięcie obrazu. Albo tuner jakoś nie nadąża w tym momencie albo clone za wolno wysyła sygnał. Takie mam wrażenie. narazie mam dwa odbiorniki i boje sięco bedzie jak już niedługo podłącze jeszcze dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner ma tylko głowice DVB-S więc naziemnie nic nie pooglądasz. W Twoim przypadku potrzebny byłby tuner Combo.

 

Dzięki za informację w takim razie teraz zdecyduję się na A100 a za kilka lat jak wprowadzą w pełni DVB-T może dokupię osobny tuner, póki co wyleczyłem się z kupowania na wyrost ;)

Pozdrawiam

 

Telewizja naziemna wysokiej rozdzielczości w całej Polsce będzie dostępna już od końca 2011roku. A od sierpnia 2013roku nie będzie już starej analogowej w żadnym zakątku Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Telewizja naziemna wysokiej rozdzielczości w całej Polsce będzie dostępna już od końca 2011roku. A od sierpnia 2013roku nie będzie już starej analogowej w żadnym zakątku Polski.

 

Naprawdę w to wierzysz? Bo juz nawet minister odpowiedzialny za to nie wierzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie jest tak różowo z nagrywaniem.

Ustawiłem wczoraj nagranie na C+ o 21.

Niby się włączyło, specjalnie w trakcie sprawdzałem czy nagrywa, wciskałem rec i miałem na pasku możliwość zmiany długości nagrywania.

Uznałem, ze wszystko jest w porządku, a nie było.

Później sprawdziłem i nagrało się tylko kawałek, czyli do momentu zakodowania, choć wyglądało jak sprawdzałem, a była to już godzina około 22, ze wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie przygody jeszcze na wersji 1.04B2. Myslę, że rozsądnie jest omijać nagrywanie na Canal+ zaraz po odkodowanym okienku, czyli o 20 lub 21. Nie sprawdzałem, jak jest u mnie na najnowszym sofcie. Po prostu wybieram inne terminy nadawania filmu. Zresztą staram się nagrywać z Canal+ Film, gdyż tam jest jeszcze nadawana dodatkowa ścieżka Dolby Digital (AC3).

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...