Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozwiązaniem (doraźnym) problemu nie wczytywania niektórych plików z Arivy do programu TS Tool (to do Art 007) jest podmiana pliku info.dvr z innego filmu. Ja mam taki plik gdzieś odłożony "na boku", podmieniam je i wszystko OK. Plik do podmiany musi być z dłuższego nagrania niż plik podmieniany. I to działa w 100 %. Cała ta historia jest związana prawdopodobnie z kłopotem z odczytem polskich znaków przez TS Tool, bo u mnie tylko w tym przypadku te pliki nie są otwierane. Pozdrawiam.

 

Tylko że u mnie nie łączy tylko dużych plików małe zawsze łączy bez względu na polskie znaki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowsze oprogramowanie i przyznam, że mam mieszane uczucia.

 

To, co na pewno działa lepiej, to ręczny zegar. Teraz praktycznie nie spóźnia się przy właczeniu tunera.

 

Działa tez opcja wyłączania tunera po zaprogramowanym nagraniu. Tutaj twórcy oprogramowania zdecydowali się na wprowadzenie dodatkowej funkcji, dzięki której możemy zdecydować, czy po nagraniu z timera tuner ma się wyłączyć, czy też ma pozostać włączony. Moim zdaniem rozwiązuje to problem, tym bardziej, że w momecie wyłączenia po nagraniu dysk jest usuwany w sposób "kulturalny".

 

Wprowadzono też definiowalny czas nagrania z ręki. Można go zmienić na dowolny inny.

 

Jednak to tyle, jeśli chodzi o plusy. Jak na razie nadal występuje problem róznic czasowych. Przypomnę pokrótce, że:

 

1. Programujemy nagranie na kanale nadajacym poprawny czas (np. TVP).

2. Tuner pozostawiamy na kanale nadajacym czas przyspieszony (grupa TVN)

3. Nagranie rozpoczyna się o czasie i tuner przechodzi do trybu recznego nagrywania z domyslnym czasem 2 godziny.

 

Uwaga: te dwie godziny obowiazuja bez względu na ustawienie w opcjach.

 

Wymienionego problemu nie ma w trybie zegara ręcznego. Niestety, przy ręcznym zegarze sa problemy z EPG.

 

Nie było czasu na przeprowadzenie dokładnych testów, ale cos mi się widzi, że przy automatycznym zegarze tuner chciał pominać dwa cotygodniowe nagrania. Musiałem nagrywac z ręki.

 

W tej chwili ustawiłem zegar ręczny, ustawiłem jego wyswietlanie w trybie standby i na wszelki wypadek zresetowałem tuner. Po kilku testach wyglada na to, że w trybie ręcznego zegara nagrywanie powinno działać. Jednak jak będzie, nie wiem.

 

Jeśli chodzi o łączenie plików, to nie wiem, co mój przedmówca ma na mysli mówiąc o krótkich nagraniach. Ja też podejrzewam, że problem tkwi w polskich znakach. Jednak jakakolwiek ingerencja binarna w plik info.dvr powoduje, że nie jest on w ogóle rozpoznawany.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o łączenie plików, to nie wiem, co mój przedmówca ma na mysli mówiąc o krótkich nagraniach. Ja też podejrzewam, że problem tkwi w polskich znakach. Jednak jakakolwiek ingerencja binarna w plik info.dvr powoduje, że nie jest on w ogóle rozpoznawany.

 

ArtS :smile:

 

pliki które zajmują łącznie poniżej 2 GB łączy mi bez problemu, większe nie chce łączyć w ts

 

Czy wam też po wgraniu nowego softu nie działa pasek postępu przy ręcznym zegarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 007: Ja nie ingeruję w plik info.dvr , bo to nic nie daje, tylko go podmieniam na zupełnie inny info.dvr z zupełnie innego dłuższego nagrania. A nagranie musi być dłuższe, bo po prostu będzie ucięte (wielkość pliku jest zawarta w info.dvr).

Nie zrozumielismy się. Ja pisałem tylko o tym, że też mam podejrzenie, jeśli chodzi o polskie znaki, zas ingerencję binarną próbowałem robić w zeszłym tygodniu. Z twojego sposóbu na pewno skorzysxtam.

 

Pasek EPG nie działa przy ręcznym zegarze. Na wcześniejszej wersji działał, ale nie uwzględniał przesuniecia czasu o godzinę. Tylko nie wiem, czy chodziło o czas zimowy, czy tez o GMT + 1.

 

Jeśli chodzi o łączenie plików, to coś mi się wydaje, że przy stosunkowo krótkich też napotkałem na problemy, ale nie pamiętam dokładnie.

 

Jak sądzicie, czy po samodzielnym posortowaniu kanałów wcześniej zaprogramowane timery mogą nie zadziałać? Miałem tak dziś rano jeszcze na wersji 1.04B7. Nagranie było ustawione, jako codzienne i do tej pory działało, jak należy. Jednak w weekend postanowiłem nieco posortować kanały, aby nie latać w tę i z powrotem po kanałach przy programowaniu.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak umarła mi ariva po aktualizacji z 4B7 do 4B8 wgrałem u znajomego przez rs232 ten najnowszy soft.

Do minusów, które zostały już wymienione dokładam zmienioną edycję listy kanałów, może coś źle robię (proszę sprawdzić u siebie) ale nie mogę przesunąć kanałów na liście.

Wobec czego powróciłem (pomyślnie :jupi: ) do wersji 4B7, jak narazie jest to najlepsza wersja (tuner mam od 5 dni).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak umarła mi ariva po aktualizacji z 4B7 do 4B8 wgrałem u znajomego przez rs232 ten najnowszy soft.

Do minusów, które zostały już wymienione dokładam zmienioną edycję listy kanałów, może coś źle robię (proszę sprawdzić u siebie) ale nie mogę przesunąć kanałów na liście.

Wobec czego powróciłem (pomyślnie :jupi: ) do wersji 4B7, jak narazie jest to najlepsza wersja (tuner mam od 5 dni).

Pozdrawiam.

 

Można przesuwać i to kilka kanałów jednocześnie.

Trochę mi to zajęło, ale udało się.

Wciskasz na pilocie żółty przycisk, później wciskając ok zaznaczasz sobie jeden, bądź kilka kanałów, później wciskasz znów żółty klawisz, wyskoczy komunikat, wciskasz ok i już przesuwasz kanały na liście.

Trochę więcej zabawy, ale można jednak kilka sztuk jednocześnie przemieścić, a to plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy nagrania od wczoraj nagrały się poprawnie. Jednak dla pewności włączyłem ręczny zegar.

 

Po wstępnym zapoznaniu się z nowym softem muszę podziekować programostom Fergusona za dodanie do listy nagrań kolumny ze statusem timera (Record, Channel, Turn Off). To bardzo ułatwia przegladanie timerów. Dodatkowo, równiez na moja prośbę, panowie poszerzyli kolumnę z trybem nagrywania (Once, Daily, Weekly).

 

Z zegara automatycznego na razie zrezygnowałem, gdyż nadal występuje błąd róznic czasowych. Jeśli tuner nagrywał coś na TVN i się wyłaczył, to kolejne nagranie startuje z czasem kanału TVN i przechodzi na nagrywanie ręczne. Zakładam jednak, że ten błąd jest w trakcie rozpracowywania i byc może zostanie rozwiazany w kolejnej wersji oprogramowania.

 

Na razie nie miałem mozliwości dokładniejszego testowania nagrywania. Wspomniałem wczoraj o tym, że tuner nie nagrał dwóch, czy trzech nagrań. Musiałem właczyć je z ręki. Przypomniałem sobie jednak, że rano jeszcze na starszym sofcie, nie nagrało mi się codzienne nagranie z TVN7. Tak więc przyczyna mógł byc klaster o wielkości 64 kB. Dla pewności przeformatowałem dysk z uzyciem 32 kB klastra.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze to dział A200, a piszę o A100, ale dział jest bardziej poczytalny.

Mam pytanie bo przed chwilą mój dekoder niestety odmówił poprawnej pracy(ARIVA 100),

czy toś z Was spotkał się z tym problemem, odłączyłem poprawnie dekoder od napięcia z gniazdka (poprawnie mam na myśli power + przełącznik z tyłu), a po ponownym podłączeniu do sieci na wyświetlaczu mam w kółko co 2 sekundy "-- --, ON, on, -- --".

Czy jest jakaś możliwość wzbudzenia go do życia, może Rs232 pomoże.

Proszę o jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, a mianowicie po wgraniu każdego softu powyżej 1.03b9 i zawsze gdy wgrywam listy kanałów to grupy np.: (kanały polskie, sport, muzyka...) zamienia nazwy grup na Fav group (fabrycznie)?.

 

O co chodzi i jak naprawić żeby po wgraniu listy kanałów nie zmieniał nazw grup na fabryczne?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner resetuje się po naciśnięciu EDIT na kanałach nadawanych z TP 10949 i 11075

 

U mnie resetuje się na tp.10.949(Tcm,Cartoon, a co ciekawe na Disney Ch.nie)a ten sam tp.

Na 11.075 ok.

Występuje reset również na 12.597-kanał Cnn.

 

Karta c+ w czytniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, a mianowicie po wgraniu każdego softu powyżej 1.03b9 i zawsze gdy wgrywam listy kanałów to grupy np.: (kanały polskie, sport, muzyka...) zamienia nazwy grup na Fav group (fabrycznie)?.

 

O co chodzi i jak naprawić żeby po wgraniu listy kanałów nie zmieniał nazw grup na fabryczne?.

 

U mnie na sofcie 1.04B7 nazwy grup zapisywały się OK, natomiast na najnowszym sofcie 1.04B8 robi się tak jak piszesz. Coś z tym softem 1.04B8 jest nie tak ... Wróciłem do softu 1.04B7 i po załadowaniu listy kanałów nazwy nadane fav group zapisują się takie jak powinny być. Dziwię się, że wypuszczają soft [beep]nie niedopracowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że wypuszczają soft [beep] niedopracowany ...

 

Można sobie marudzić na nazwy grup inne bzdury ... nowy soft przyniósł rewolucję:

- wszystkie ścieżki audio są nagrywane zdekodowane i można je zmieniać w trakcie odtwarzania

- no i poprawiono obsługę timerów zgodnie z tym co tu pisaliśmy

- no i dodano możliwość przesuwania kilku kanałów równocześnie

- itd. itp.

 

Pisanie, że jak nie ma nazwy grupy to się cofam do starego softu - strasznie mnie irytuje...

 

Jeszcze raz BRAWO dla Fergusona za nowy soft. Czekamy na dalsze poprawki (restarty po naciśnięciu EDIT na niektórych kanałach itp)

i tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak umarła mi ariva po aktualizacji z 4B7 do 4B8 wgrałem u znajomego przez rs232 ten najnowszy soft.

Do minusów, które zostały już wymienione dokładam zmienioną edycję listy kanałów, może coś źle robię (proszę sprawdzić u siebie) ale nie mogę przesunąć kanałów na liście.

Wobec czego powróciłem (pomyślnie :jupi: ) do wersji 4B7, jak narazie jest to najlepsza wersja (tuner mam od 5 dni).

Pozdrawiam.

 

Można przesuwać i to kilka kanałów jednocześnie.

Trochę mi to zajęło, ale udało się.

Wciskasz na pilocie żółty przycisk, później wciskając ok zaznaczasz sobie jeden, bądź kilka kanałów, później wciskasz znów żółty klawisz, wyskoczy komunikat, wciskasz ok i już przesuwasz kanały na liście.

Trochę więcej zabawy, ale można jednak kilka sztuk jednocześnie przemieścić, a to plus.

Tak do tego doszedłem, aczkolwiek osobiście wolałem funkcję przesuwania kanałów z wersji 4B7, była wyraźnie "czytelniejsza", cóż trzeba iść z duchem czasu, może jeszcze raz wgram nową wersję i się pobawię.

Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no i poprawiono obsługę timerów zgodnie z tym co tu pisaliśmy

Jeszcze nie do końca, gdyż błąd różnic czasowych nadal istnieje. Jednak programiści Fergusona już nad tym pracują i za jakis czas mozna spodziewać się równiez wyeliminowania tej bolączki. Problem nie jest łatwy, więc pewnie trochę to potrwa, ale juz wiem, że moje spostrzeżenia w tej kwestii będą wzięte pod uwage przy dalszych pracach.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przesuwania kanałów w sofcie 1.04B8.

 

We wcześniejszych wersjach można było przesuwać tylko jeden kanał

- teraz można kilka na raz a to jest duży plus !!!

 

Krok po kroku:

1. przesuń (żółty)

2. zaznacz OK jeden, dwa lub więcej kanałów, które chcesz przesunąć

3. przesuń (żółty)

4. potwierdzamy w okienku OK

5. kursorem na pozycję, na którą maja trafić kanały

6. potwierdź OK - kanały przesunięte

 

W sumie to więcej zabawy - ale w końcu można kilka kanałów na raz - więc jest lepiej i szybciej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...