Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem używany tuner Ariva 200 HD. Mam zarówno moduł CP, jak i kartę nc+ (cameleon).

Problem jest następujący. Tuner nie widzi ani karty, ani modułu. Wszystkie kanały są zakodowane (poza otwartymi). Modułu nie mogę sprawdzić na innym tunerze (dopiero, co kupiłem), ale karta cyfry+ działała na Cryptoboxie, czy nowszej Arivie.

Wgrany jest najnowszy soft.

 

Co w takiej sytuacji? Oddać tuner, czy da się coś z niego wycisnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

pomóżcie mi rozwiązać problem.

 

zaktualizowałem do rzekomo najnowszej wersji z 2013r mój dekoder ariva 200combo, który dotąd bez problemu działał z kartą tnk sd.

po tej nieszczęsnej aktualizacji wgrywają się jakieś zupełnie nieznane mi stacje- turecki i ukraińskie- żadnej polskiej, żadnej rosyjskiej, żadnej z pakietu tvn, euronews itp.

O CO CHODZI?

będę wdzięczny za rzeczowe uwagi, bo fakt, jestem amatorem, ale do tej pory parę razy już wgrywałem stacje od ustawień fabrycznych bez problemu.

pzdr

mk

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do istniejącego już, podobnego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@van_der

 

OD 2013 minęło już trochę czasu ,dane kanałów na transponderach ,pozmieniały się . Mogłeś przed aktualizacją softu zapisać na pendraivie dump softu ,w nim znajduje się lista kanałów w userdb . Po wgraniu softu wówczas wystarczy wgrać z dumpa userdb i już masz własną listę + ustawienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Też na Arivie 200 macie brak obrazu na kanałach z tp. 10 853 jest tam m.in. Baby TV. 

Siła i jakość koło 90%.

Soft wgrany najnowszy i od zera kanały wyszukane i to samo. Głos jest obrazu nie ma też na niekodowanych z tego tp. 

Ten tp ma fec 2/3 chyba dekoder sobie z tym nie radzi. 

Edytowane przez kauj1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wczoraj braki z obrazem były, ale CP miał awarię. Problem z tp 10,758 u mnie na Ariva 200 tez występuje. Część programów z tego tp ma problemy z pojawieniem się obrazu , przy czym dżwięk pojawia się zaraz po przełączeniu na dany kanał. Najgorzej jest na TVP Rozrywka, Stopklatka i StarsTV. Z paczką 4Fun też są problemy. Mam Smart HD+.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kacper0058 i @kauj1 - u mnie również występuje problem z programami z tp 10,758. Głównie Stars TV oraz 4fun Gold Hits. Dźwięk jest poprawnie a obraz nie zawsze się pojawi. Problem dotyczy tunera Ariva 200, Ariva 220 combo i Ariva 210 combo. Przypuszczam, że to kolejny "kwiatek" softu który dopiero teraz zakwitł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Użytkuje w sezonie wiosenno-letnim dekoder Ferguson Ariva 200.

Do tej pory odbierałem w nim wyłącznie kartę Smart HD+ na doładowanie, a chciałbym dodać do wolnej kieszeni ze slotem CI moduł Cyfrowego Polsatu na abonament.

Może ktoś mnie zapewnić, że z tej kieszeni ruszy na tym dekoderze moduł od operatora CP i nie będzie problemu z obiorem jednocześnie Smart HD+/CP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 18.02.2019 o 16:44, shark napisał:

Użytkuje w sezonie wiosenno-letnim dekoder Ferguson Ariva 200.

Do tej pory odbierałem w nim wyłącznie kartę Smart HD+ na doładowanie, a chciałbym dodać do wolnej kieszeni ze slotem CI moduł Cyfrowego Polsatu na abonament.

Może ktoś mnie zapewnić, że z tej kieszeni ruszy na tym dekoderze moduł od operatora CP i nie będzie problemu z obiorem jednocześnie Smart HD+/CP ?

Gniazdo jest na zwykłe CI . Moduł C+ nie działa w tym gnieździe . Nie wiem czy zadziała moduł CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...