Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@volsavone, mam do Ciebie prośbę. Jeśli kogoś cytujesz, to powycinaj odnośniki do obrazków, a jeszcze lepiej skróć cytat. Cytowana przez Ciebie wypowiedź była pisana niedawno i nie ma sensu powtórnie ładować tych samych obrazków.

 

Funkcja przeciagnij i upuść owszem mogłaby pewnie ułatwić życie, ale bez tego można żyć. Ariva Editor nie jest programem, z którym pracuje się na codzień. To narzędzie do sporadycznego korygowania ustawień kanałów. No chyba, że się mylę i są osoby spędzające godziny przy tym programie, cyzelując kolejność kanałów, przerzucając z ulubionych do ulubionych itp. Myślę, że większość zajrzy tam raz na jakiś czas i tyle. Ja poprawiłem sobie wczoraj nazwy około dwudziestu używanych kanałów, a następnie je posortowałem. Zajęło mi to jakieś pięć minut.

 

Wgrałem dziś rano ponownie wersję 1.04B8, gdyż stwierdziłem dziwne zachowania wersji 1.05B0 w kwestii nagrywania. Drugi dzień z rzędu nie nagrał mi się program cykliczny (codzienny). Inne programy nagrały się prawidłowo, ale one nie były cykliczne. W przypadku tego, który się nie nagrał tuner zachował się tak, jakby się właczył w trybie przelączenia na kanał bez nagrywania. Jakieś dwie godziny później nadal pozostawał właczony na tym właśnie kanale. Nie potrafię znaleźć związku, ale albo tuner nie zinterpretował poprawnie zdarzenia Record, albo z jakichś względów nie zainicjował poprawnie dysku twardego, a może właśnie opcja nagrywania cyklicznego mu zaszkodziła? Nie wiem.

 

Po powrocie do wersji 1.04B8 mogę potwierdzić, że tuner poprawnie odłącza dysk przy wyłączeniu ręcznym i wyłączeniu po nagrywaniu. Dodatkowo tuner poprawnie inicjuje dysk nawet wówczas, gdy timer jest ustawiony po to, aby właczył tuner na odpowiedni kanał (bez nagrywania). W wersji 1.05B0 dysk nie był inicjowany. Ponieważ nie potrzebuję do szczęścia funkcji ukrytej pod klawiszem Edit, więc restarty z tego powodu mi nie grożą.

 

Ustawiłem tuner na czas ręczny, gdyż przy automatach nie można dojść do ładu z nagrywaniem. Najwyżej w przypadku braku prądu zaliczę wycieczkę na piętro. Kabelek RS232 czeka w pogotowiu. :smile:

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy list ulubionych kanałów:

Główna lista to wszystkie satelity,hotbird(mam tyle) i utworzyłem Cyfra+,HD,Cyfr.Polsat.

Najpierw ułożyłem wg.mojego uznania kolejność w liście Cyfra+ potem dodałem do HD i Cyfr.polsat.

Problem w tym , że jak układam kolejność wg.mnie w liście np.Cyfr.Polsat to też zmienia kolejność w już wcześniej ułożonej liście Wszystkie i Cyfra+.Np. dam polsat na kanał 1 w liście Cyfr.Polsat to też mi go ustawi na 1 kanale w liście wszystkie oraz Cyfra +(choć najpierw układałem Cyfra+ a polsat tam ustawiłem na kanale 4).

To samo jest na ArivaEditor.

Listy robiłem ręcznie na softach 1.04B7 i najnowszym.

Czy u kogoś to występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś zsynchronizować EPG (to pod EPG abo pod I) z obowiązującym aktualnie czasem letnim?

Ja się już poddałem i pozostałem przy poprawnym czasie kosztem EPG.

Soft 1.05B0, czas GMT+1 i włączona opcja czas letni.

Kiedy nowa wersja softu ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się także nie udaje, bo na TVP2 jest obecnie "Gang Olsena", a w INFO pomimo poprawnej godziny widać, że nadawany jest program "Boso przez Świat", a następny ma być "Makłowicz". Coraz dziwniejsze zjawiska. Próbowałem też ustawienia czasu zimowego z GMT+2, ale to niczego nie zmienia. Czas widoczny na INFO jest prawidłowy (letni).

Wygląda, że EPG jest skaszanione na TVP, bo na innych kanałach wydaje się, że błędów nie ma. Tak więc, to niekoniecznie musi być błąd Arivy. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy list ulubionych kanałów:

Główna lista to wszystkie satelity,hotbird(mam tyle) i utworzyłem Cyfra+,HD,Cyfr.Polsat.

Najpierw ułożyłem wg.mojego uznania kolejność w liście Cyfra+ potem dodałem do HD i Cyfr.polsat.

Problem w tym , że jak układam kolejność wg.mnie w liście np.Cyfr.Polsat to też zmienia kolejność w już wcześniej ułożonej liście Wszystkie i Cyfra+.Np. dam polsat na kanał 1 w liście Cyfr.Polsat to też mi go ustawi na 1 kanale w liście wszystkie oraz Cyfra +(choć najpierw układałem Cyfra+ a polsat tam ustawiłem na kanale 4).

To samo jest na ArivaEditor.

Listy robiłem ręcznie na softach 1.04B7 i najnowszym.

Czy u kogoś to występuje.

 

Tak niestety jest, ten soft do Ariwy tak już jest napisany (nieco po chińsku lub hindusku), że takie uwarunkowania są i nic na to się nie poradzi, przynajmniej przy obecnej konstrukcji tego softu. Też to zauważyłem i podejmowałem różne próby, ale nic mi się nie udało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy list ulubionych kanałów:

Główna lista to wszystkie satelity,hotbird(mam tyle) i utworzyłem Cyfra+,HD,Cyfr.Polsat.

Najpierw ułożyłem wg.mojego uznania kolejność w liście Cyfra+ potem dodałem do HD i Cyfr.polsat.

Problem w tym , że jak układam kolejność wg.mnie w liście np.Cyfr.Polsat to też zmienia kolejność w już wcześniej ułożonej liście Wszystkie i Cyfra+.Np. dam polsat na kanał 1 w liście Cyfr.Polsat to też mi go ustawi na 1 kanale w liście wszystkie oraz Cyfra +(choć najpierw układałem Cyfra+ a polsat tam ustawiłem na kanale 4).

To samo jest na ArivaEditor.

Listy robiłem ręcznie na softach 1.04B7 i najnowszym.

Czy u kogoś to występuje.

 

Tak niestety jest, ten soft do Ariwy tak już jest napisany (nieco po chińsku lub hindusku), że takie uwarunkowania są i nic na to się nie poradzi, przynajmniej przy obecnej konstrukcji tego softu. Też to zauważyłem i podejmowałem różne próby, ale nic mi się nie udało ...

Jest inna możliwość właśnie to sprawdziłem.

Trzeba na ArivaEditor utworzyć kopię np.canal + sport hd i wtedy niezależnie dodać 1 kopię do jednej listy a 2 kopię do drugiej lity ulubionych i można przestawiać kanały np.w 2 liście a na 1 ten kanał pozostanie bez zmian.

Ale to jest zabawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się także nie udaje, bo na TVP2 jest obecnie "Gang Olsena", a w INFO pomimo poprawnej godziny widać, że nadawany jest program "Boso przez Świat", a następny ma być "Makłowicz". Coraz dziwniejsze zjawiska. Próbowałem też ustawienia czasu zimowego z GMT+2, ale to niczego nie zmienia. Czas widoczny na INFO jest prawidłowy (letni).

Wygląda, że EPG jest skaszanione na TVP, bo na innych kanałach wydaje się, że błędów nie ma. Tak więc, to niekoniecznie musi być błąd Arivy. Zobaczymy.

 

Na C+ i Orange Sport mam kaszanę jeśli chodzi o czas.

Gdy ustawię czas zimowy, to na zegarku mam cofnięte o godzinę, ale EPG pokazuje poprawnie, czyli to co leci jest w EPG i czas tam podany jest taki jak trzeba, a gdy ustawię czas letni to wszystko wariuje.

 

Kiszka totalna!

 

 

ar200, raczej jest to wina Arivy. Na TV Polonia mam Teleexpress o 18 w EPG, a na tunerze enki o 17 tak jak trzeba.

Raczej EPG z tego samego źródła jest!

Choć z drugiej strony przełączyłem na TVN HD i tam na Arivie Milionerzy są o 18, czyli tak jak trzeba!

 

Wina równie dobrze może być po stronie twórców EPG, jak i oprogramowania, bądź są oba błędy!

 

Teraz to już w ogóle nic się nie da nagrać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na C+ i Orange Sport mam kaszanę jeśli chodzi o czas.

Gdy ustawię czas zimowy, to na zegarku mam cofnięte o godzinę, ale EPG pokazuje poprawnie, czyli to co leci jest w EPG i czas tam podany jest taki jak trzeba, a gdy ustawię czas letni to wszystko wariuje.

 

Kiszka totalna!

Myślę że względu na nagrania chyba lepiej ustawić parametry tak by czas na tunerze odpowiadał temu co jest w rzeczywistości, bo tuner włącza się według zegarka a nie epg.

Sprawdziłem jeszcze przed chwilą na oryginalnym tunerze C+ (philips pvr) i tu jest też nie wszystko jest poprawnie... zegarek działa poprawnie, na klawiszu Info podawane są poprawne informacje o aktualnym i następnym programie ale już pasek postępu pokazuje niepoprawne wartości tj. przesunięte o 1h. Co do EPG na tunerze C+ to trudno porównać bo to epg z innej epoki.

No cóż zatem tym razem chyba nie Ariva albo nie tylko Ariva zatem pozostaje czekać aż samo się naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie EPG-ów, na kanałach TVN (ah ten "iti" :? ), sprawdzałem i podczas emisji programów (godz. 16:30) brak opisu tej audycji, jest następna od np. godz 17:00. Dla porównania polsatowski samsung pokazuje w EPG opis aktualnie nadawanej audycji. Programy z grupy TVP, Polsat (mam tylko 4 i Biznes) nadaje poprawnie. Inne kanały (Travel, Discovery, Kino Polska, FilmBox itp) również EPG jest wyświetlane poprawnie.

Wniosek TVN jest wrogo nastawiony do Arivy :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja przeciagnij i upuść owszem mogłaby pewnie ułatwić życie, ale bez tego można żyć. Ariva Editor nie jest programem, z którym pracuje się na codzień. To narzędzie do sporadycznego korygowania ustawień kanałów. No chyba, że się mylę i są osoby spędzające godziny przy tym programie, cyzelując kolejność kanałów, przerzucając z ulubionych do ulubionych itp. Myślę, że większość zajrzy tam raz na jakiś czas i tyle. Ja poprawiłem sobie wczoraj nazwy około dwudziestu używanych kanałów, a następnie je posortowałem. Zajęło mi to jakieś pięć minut.

 

Ja swoje listy kanałów do tunerów zawsze układałem w edytorach na kompie. Tunera używam tylko do przeskanowania satelit. Potem zgrywam to na komputer i układam według swoich potrzeb. W dobrym edytorze jest to prostsze i szybsze, dodatkowo mam pod ręką strony typu kingofsat.net, pozwalające na szybką weryfikację, która kopia kanału jest kodowana w właściwym systemie dla mojej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, czyli nagrywanie z timerem.

- Soft 1.04B8

- Zegarek w standby - wyłączony

- Zegar ustawiony na automat GMT+2

- Tuner po nagraniu z timera ma się wyłączy.

- Tuner na kanale HBO HD, włączony przed nagrywaniem

- Timer: ustawione nagrywanie 1 godzine, start o 18.00.

Godzina 18-ta, tuner się ładnie przełączył na TVN, rozpoczął nagrywanie i zakończył równo po 60 minutach i wyłączył!!

Czas na TVN'ach nie został poprawiony.

Czy fakt włączonego tunera przed nagraniem miałby takie znaczenie?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volsavone, mam do Ciebie prośbę. Jeśli kogoś cytujesz, to powycinaj odnośniki do obrazków, a jeszcze lepiej skróć cytat. Cytowana przez Ciebie wypowiedź była pisana niedawno i nie ma sensu powtórnie ładować tych samych obrazków.

 

Funkcja przeciagnij i upuść owszem mogłaby pewnie ułatwić życie, ale bez tego można żyć. Ariva Editor nie jest programem, z którym pracuje się na codzień. To narzędzie do sporadycznego korygowania ustawień kanałów. (...)

 

ArtS :smile:

 

Jasne. Całkowita racja. Ja akurat ten post @tomciu na temat ArivaEditora zacytowałem w całości celowo aby propozycje dot. tego edytora były razem, ale na pewno masz rację. Widzisz, bez wielu rzeczy można żyć i bez AriwyEditora też, ale chodzi o to aby ArivaEditor miał jednak to minimum funkcji, które znacząco ułatwią życie użytkownikom Arivy i szczególnie w sytuacji, kiedy jak sam widzisz kolejne softy są jednak znacząco podatne na różnego typu niespodzianki, o których tutaj ostatnio mowa dość często ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnyb, chyba mam rację, jeśli powiem, że chciałeś pokazać zakończony sukcesem proces nagrywania, pomimo złego czasu na TVN?

 

Jeśli tak, to muszę Cię zmartwić. Otóż gdybyś odwrócił sytuację i zaprogramował coś na innym kanale, niż TVN, a tuner pozostawił na TVN, to wyszłoby nagrywanie ręczne trwajace dwie godziny.

 

 

 

 

Ale moich doświadczeń ciąg dalszy doprowadzic do kolejnych ciekawych spostrzeżeń. Do rejestracji zdarzeń użyłem nagrywarki HDD podłączonej kablem Scart z wyjściem Arivy.

 

Warunki wyjściowe: zegar automatyczny, wyświetlany w trybie standby. Oprogramowanie 1.04B8 (na najnowszym jest tak samo).

 

Przypadek 1

 

1. Timer nr 1, TVP2, godz. 20:00, czas 10 minut.

2. Timer nr 2, TVP1, godz. 20:15, czas również 10 minut.

3. Przełaczam tuner na TVN i nastepnie wyłączam (do standby).

 

1. Godz. 20:00 - rozpoczyna się nagranie nr 1. Tuner przełacza się z TVN na TVP2. Z powodu różnicy czasu uruchamia się nagrywanie ręczne, zaplanowane na dwie godziny.

2. 10 minut później niespodzianka. Na chwilę pojawia się komunikat o zakończeniu zdarzenia, ale nagrywanie trwa nadal.

3. O godzinie 20:15 tuner przełacza się na TVP1 (zdarzenie nr 2) i pojawia się pytanie o to, czy chcę przerwać nagrywanie.

4. W momencie recznego przerwania nagrywania uruchamia się nagrywanie zdarzenia nr 2.

 

Oczywiście, gdybym nie siedział przed telewizorem, to zdarzenie nr 1 nadal by się nagrywało.

 

Przypadek 2

 

Przypadek drugi jest jeszcze ciakwszy, gdyż dotyczy kanałów nadających poprawny czas. Odkryłem to trochę przez przypadek. Otóż nagrywałem coś wczoraj z Planete, a nastepnie z Pulsu. Pierwsze nagranie się udało, na drugim tuner sie przełączył na Puls, ale nic nie nagrał.

 

Dziś zasymulowałem tę samą sytuację. Wyłaczyłem tuner na kanale Planete i miałem zdarzenie zaprogramowane na Pulsie. W momencie startu nagrania nastepuje przełaczenie z kanału Planete na Puls, nastepnie pojawia się komunikat o inicjalizacji dysku, a nastepnie o inicjalizacji zdarzenia. Zaraz potem na chwilę pojawia się komunikat Rec hint: waiting to play prog... i nagrywanie się nie rozpoczyna. Tuner po prostu pozostaje na kanale Puls.

 

 

 

 

Doszedłem do wniosku, że jednak tylko zegar ręczny jest sposobem na pewność nagrywania. W pogotowiu czeka na wszelki wypadek kabel RS232. :(

 

Dlatego nie radzę korzystać z ręcznego zegara osobom nie posiadającym komputera z RS232 oraz odpowiedniego kabla (z dwiema żeńskimi końcówkami).

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnyb, chyba mam rację, jeśli powiem, że chciałeś pokazać zakończony sukcesem proces nagrywania, pomimo złego czasu na TVN?

.....

Dlatego nie radzę korzystać z ręcznego zegara osobom nie posiadającym komputera z RS232 oraz odpowiedniego kabla (z dwiema żeńskimi końcówkami).

 

ArtS :smile:

 

Dokładnie tak. Ale już taki jest misz-masz z tym nagrywaniem, że nie znasz dnia ani godziny... kiedy coś się nie nagra.

W każdym razie dobrze wiedziec, że nagrywając coś z TVNow, mając wcześniej ustawiony inny kanał z poprawnym czasem, nagranie nagra się ok.

Problemem jest kolejne nagranie, gdzie tuner włączy się juz na TVNie i nie nagra poprawnie.

Odnośnie Twojego przypadku nr 2, to może problem tkwi przy przejściu z kanału kodowanego na FTA?

Zaczyna to przypominac ruletkę, i to na dodatek rosyjską.

Z zegarkiem w standby nie kombinuję, ponieważ jest on mi nie potrzebny, no i dlatego, że na razie nie mam kabla RS.

Pozostaję na razie przy 1.04B8, ze względu na dekodowanie wszystkich ścieżek (mam nadzieję, że w końcu programiści uporają się ze znikającymi napisami) i czekam na kolejne wersje softu.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkiem w standby nie kombinuję, ponieważ jest on mi nie potrzebny, no i dlatego, że na razie nie mam kabla RS.

Pozostaję na razie przy 1.04B8, ze względu na dekodowanie wszystkich ścieżek (mam nadzieję, że w końcu programiści uporają się ze znikającymi napisami) i czekam na kolejne wersje softu.

 

Ja siedzę na 1.04b7. IMO jeżeli ktoś nie bawi się w nagrywanie to ta wersja jest najstabilniejsza na obecną chwilę. 1.05b0 zainstalowałem i wróciłem z powrotem do 1.04b7.

W 1.05 poprawili "edita", ale pozostał błąd z kanałem startowym i resetami przy włączonym zegarze. Nie rozumiem też po co została wprowadzona obsługa DDNS. To znaczy rozumiem, jeżeli popatrzę w changelog wersji "zpaczowanej" :) Mam coraz większe przeczucia, że producentem tej wersji jest sam Ferguson ;). Zamiast tego powinni zrobić coś takiego (cytat z innego forum):

Ja mam taką propozycję odnośnie tworzenia nowego softu. Z racji tego, że na różnych transponderach są kilkuminutowe różnice w zegarze, proponuję dodać opcję synchronizacji czasu dekodera przez port LAN z serwerów ntp.

 

To byłoby znacznie bardziej pożyteczne, bo nikt rozsądny nie będzie stawiał na Arivie serwera do sharingu z wyjściem na świat, bo DDNS jest w sumie tylko do tego potrzebny. No może jeszcze do zdalnej aktualizacji softu, ale to już abstrakcja :)

 

Z pozostałych plerdół, które zauważyłem to: sidy powinny pokazywać się po ludzku w systemie dziesiętnym, to samo dotyczy się numeru seryjnego karty cyfry, bitrate powinno być pokazywane jako bitrate a nie jako byterate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - kiedyś na Pioneerze, rozdzielałem obraz za pomocą modulatora za pomocą kabla SCART i u siebie miałem 16:9, a w innych pokojach 4:3 [tak jak powinno być]. Teraz na Arivie 200 u siebie mam 16:9 i w innych pokojach też, obraz jest rozciągnięty. Na Philipsie PVR HD też nie wychodzi to tak jak na Pioneerze. Ma ktoś jakiś pomysł może?

Jest mi ktoś w stanie pomóc? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(cytat z innego forum):
Ja mam taką propozycję odnośnie tworzenia nowego softu. Z racji tego, że na różnych transponderach są kilkuminutowe różnice w zegarze, proponuję dodać opcję synchronizacji czasu dekodera przez port LAN z serwerów ntp.

 

To byłoby znacznie bardziej pożyteczne,

 

Tak, ale co z użytkownikami, którzy nie mają tunera wpiętego do LAN? Wysyłałem już do serwisu propozycję, by czas synchronizował się z satelity jednokrotnie podczas uruchamiania tunera. Trzeba by tylko ustawić kanał z dobrym czasem w funkcji kanał startowy i po problemie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...