Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zegar w standby włączony i na dodatek mam go w trybie ręcznym.

 

W wersji 1.04B7 przy wyłączaniu tunera z ręki dysk był odłączany bezpiecznie, a w przypadku wyłączenia po nagrywaniu już nie. Dlatego w wersji 1.04B8 zostało to naprawione. Gdyby nie to, że w poprzednich wersjach na ręcznym zegarze odłączenie pradu skutkuje pętleniem się tunera przy starcie, to wróciłbym chetnie do wersji 1.04B8. Wprawdzie zniesienie notebooka i jego podłaczenie nie nastrecza wielkich problemów, ale to juz jakieś pół godziny wyjete z życiorysu.

 

Jeśli chodzi o nagłe odłączanie dysku, to problem nie w tym, że dysk zmuszony jest parkować głowice w sposób nagły. Problemem jest to, że nagłe odłączenie dysku może spowodować niezapisanie wszystkich danych. Jednak patrząc na to, że nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem uszkodzonego pliku z tego powodu, podejrzewam, że tuner zapisuje na dysku w sposób niebuforowany. Zatem niezbyt kulturalne odłaczanie dysku traktowałbym spokojnie, licząc na to, że w przyszłych wersjach oprogramowania zostanie to poprawione.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem dysk samsung story station 3,5" 1tb z wlasnym zasilaniem. wszystko smiga lecz mam problem z wylaczaniem. kiedy przechodze do standby dysk rowniez sie wylacza lecz towarzyszy temu nienaturalny glosny halas.

Czy aby to nie jest normalne zachowanie, zaparkowania głowicy?

Tak właśnie jest, gdy dysk przechodzi w stan uśpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz jeszcze jakie masz ustawienia Tv na arivie. Jeśli masz 1080i na 60Hz to mozliwe, że twój TV nie obsługuje 60HZ. Zmień na 50 Hz i zobacz czy się tnie.

 

Mam ustawione na 50 Hz.

Dziś wieczorem podłącze dekoder C+. Zobaczę jak z jakością sygnału. Jak będzie taki sam jak na Arivie (51 - 60%) to wina instalacji. Pytanie jaka jest przyczyna jak jakość na dekoderze C+ będzie wyższa niż na Arivie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, czy ktoś może z Sz.Użytkowników z softem 1.05B1 zauważył, że po przełączeniu kanałów z tr.C+ na tr.Polsatu; np.: przełączamy np. C+, Kino Polska, grupa TVN-ów na kanał TV Superstacja, Travel Chanel (12,284 H) nastepuje 2-3 "szukanie" częstotliwości owieńczone napisem zakodowane by po tym zobaczyć wybrany kanał. Jeżeli ktoś tak również ma to proszę o sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamart ale przecież inny dekoder nie musi pokazywać jakości tak samo jak Ariva.

Akurat przy instalacji roboczy Golden Interstar miał ponad 80% a moja Ariva przy tym samym ustawieniu wskazuje 76% za to jak wieje to dochodzi w porywach do 81% he he.

Może lepiej weź Arivę do kogoś z sąsiedztwa i podłącz do innej anteny, żeby sprawdzić czy tuner działa właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea: Jak przy podmuchach wiatru masz więcej to znaczy że masz źle ustawioną antenę. Po prostu antena się wygina i łapie więcej sygnału... Często ustawiamy antenę, potem dokręcamy śruby i to powoduje jej przestawienie. Śruby trzeba dokręcać symetrycznie, stale kontrolując siłę sygnału, jak kręcimy na fest tylko z jednej strony to antena się wygina i zawsze tracimy te kilka procent. :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale te 3-4% w jakości nie robi róznicy w oglądaniu więc na razie zostawiam jak jest, poza tym ta wartość zmienia się tylko dla Astry dla HB pozostaje stała.

Programy HD idą ślicznie a skoro ewentualny podmuch wiatru poprawia a nie pogarsza sygnał to OK.

Generalnie porównując do nboxa to ten tuner o wiele bardziej mi się podoba.

Niemniej parę cech z softu nboxa bym wprowadził - np włączenia paska info tak aby nie przysłonić za wiele obrazu

z możliwością przeglądania epg na innych kanałach tzn co jest nadawane w tym samym i najbliższym czasie.

Na nboxie to tak działa że strzałkami przesuwam kanały ^i pozycje w EPG > a dopiero OK przełącza na wybraną pozycję.

Generalnie widzę też, że epg jest bardzo ubogie zaledwie najbliższy czas obejmuje a w nboxie było tydzień naprzód

może to kwestia nadawcy (TnK) albo jeszcze jakichś ustawień konfiguracyjnych nie wiem.

Jesli taka sytuacja będzie się utrzymywać to jedyną możliwością nagrywania będzie programowanie na zegar a nie na EPG.

Jeszcze inne spostrzeżenie na kanałach HD z AC3 regulacja głośności Arivy nie obniża głośności na Amplitunerze.

Ktoś też tak ma? (Na nboxie też tak było z tym że na wszystkich kanałach a tu tylko na HD - niemiecke FTA z Astry. gdzie dodatkowo dźwięk jest bardziej dynamiczny i ze 2 razy głośniejszy)

A i jeszcze jedno byhm wprowadził tak mam w TV - wyrównanie poziomu głośności na kanałach bo jak wiemy jeden nadaje z niskim poziomym a po przełączeniu na inny kanał potrafi zadudnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc "nasze" forum (mniej lub bardziej zadowolonych posiadaczy Arivy) zaobserwowałem kilka wypowiedzi na temat jakości obrazu która również u mnie pozostawiała od jakiegoś czasu wiele do życzenia (zainstalowanie softu powyżej 1.4b7) wczoraj zainstalowałem najnowszy sofcik z myślą , że moze sie cos poprawi....nic z tych rzeczy. zaczałem kobinować ustawieniami, wiadomka , ze po instalacji wybrałem ustawienia fabryczne, potem korekta wg własnych upodobań i nic

, mam lcd LG 32 cale HDready, bez szału. w końcu zmieniłem ustawienia na sygnał RGB, poprawa choc ograniczenia w rozdzielczości, powrót do Y..cos tam i nagle zmiana na lepsze tak jakbym właczył "uśpiony" procesor odpowiedzialny za obraz czy cos w tym stylu . Ciekaw jestem czy u was wystepuje podobna sytuacja, w kazdym razie narazie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij 3 x info na pilocie, będziesz miał epg na dłużej.

 

 

Wciskałem i najczęściej był to program obecny i następny ale mam jeszcze soft B7 wczoraj raczej wolałem oglądać mecz niż wgrywać softy.

Dziś pewnie będzie podobnie bo sa kolejne mecze :D

 

Dla poprawy humoru cytat słów komentatora nSportu z meczu Bayern-Man.U - "Ale na szczęście tutaj jest but, który potrafi świetnie grać nogą" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeszcze inne spostrzeżenie na kanałach HD z AC3 regulacja głośności Arivy nie obniża głośności na Amplitunerze.

Ktoś też tak ma? (Na nboxie też tak było z tym że na wszystkich kanałach a tu tylko na HD - niemiecke FTA z Astry. gdzie dodatkowo dźwięk jest bardziej dynamiczny i ze 2 razy głośniejszy)

 

mam dokładnie tak samo (amp onkyo SR504E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek: mam soft 1.05B1, zegar ręczny, zegar aktywny w trybie standby, dysk 2,5".

 

Trochę się dzisiaj wkurzyłem. Wróciłem z pracy i chciałem sprawdzić nagrania, a tu tuner po włączeniu nie inicjuje dysku twardego. Dokładniej rzecz biorąc dysk się włącza, ale nie jest rozpoznawany przez tuner. Jedna próba, druga, trzecia... Odłączenie tunera od prądu również nic nie dało.

 

Podłaczam zatem drugi, bliźniaczy dysk i ten jest rozpoznany prawidłowo. Ponieważ właśnie miało się zacząć kolejne nagranie więc zauważyłem, że na jego starcie tuner poinformował o zbyt małej wydajności dysku. Oczywiście nagranie nie zaczęło się.

 

Tak więc ponownie próbuję pierwszy dysk. Nic, nie widać go. Zatem próbuję pendrive'a. Ten widać i można na nim nagrywać. Co jest zatem grane? Zmieniłem soft na 1.04B8, ale dalej było to samo. Pomyślałem, że może na dysku numer 1 pojawiły się błędy.

 

Tak więc wycieczka do komputera. Rzeczywiście chkdsk wykrył błędy w tablicy MBR. Po naprawieniu dysk jest już widoczny w Arivie. Dysk numer 2 był praktycznie zapełniony, stąd pewnie ten komunikat o zbyt niskiej wydajności. Wcześniej łączyłem DVRy na tym dysku i po prostu się zapchał.

 

Nie chę przesądzać sprawy, ale mozliwe, że nagłe odłączanie dysku przy wyłączaniu się tunera mogło spowodować rzeczone błedy.

 

Zazmacze, że na tym dysku nagrywam od poniedziałku i wszystkie nagrania do tej pory się nagrały. Prawdopodobnie ostatnie odłączenie dysku przed moim powrotem do domu było kluczowe dla sprawy.

 

Na wszelki wypadek wróciłem na razie do wersji 1.04B8. Mam w razie czego kabel RS232. ;)

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak wgrać soft 1.05B1.

Zegarek w standby - wyłączony, timeshift - wyłączony, zegarek automatyczny. Dysk 3,5 z zewnętrznym zasilaniem.

Odłączanie dysku przy wyłączaniu tunera, z pilota, po nagraniu z timera czy też przez bezpieczne odłączenie dysku jak na razie jest dokładnie takie samo jak na 1.04B8, czyli nic złego się nie dzieje.

Kanał startowy - gdy jakieś zdarzenie jest w timerze - nie działa.

Timer zaprogramowany na kanale z dokładnym czasem gdy tuner wyłączony na kanale z czasem złym - przestawione na 2 godziny.

Testuję właśnie normalne nagrania, zobaczymy jak pójdzie dalej, więc efekty później.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze doświadczenia połączenia dysku z tunerem i dochodzę do wniosku, że nowy soft niejako wymusił stosowanie dysku z zewnętrznym zasilaniem. Osobiście zamierzam (jeszcze przed Wielkanocą) zainwestować w taki HDD i moje wątpliwości co do tego jaki typ wybrać zaczynają zmierzać ku HDD z własnym zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zachowanie się dysków zmienia się z softu na soft, więc nie wiem, czy to dobry powód do tego, aby podejmować jednoznaczną decyzję. Nie wiem, dlaczego w jednym sofcie moje dyski zachowują się tak, a winnym inaczej. Czy jest to spowodowane poszukiwaniem przez Fergusona optymalnego rozwiązania, czy też jest po prostu raz lepiej, raz gorzej.

 

Ja na razie pozostanę przy 1.04B8, gdyż ten soft bardzo ładnie odłacza dyski po zakończeniu nagrania oraz po zwykłym wyłączeniu tunera. Możliwe, że na innych dyskach nowsze wersje pracują poprawnie. Nie wiem.

 

Ja sprawdzam dysk w ten sposób, że wyłaczajac tuner trzymam reke na obudowie dysku. Jeśli jeszcze przez chwilę wibruje i wyraźnie wyhamowuje do zera, jest dobrze. Jeśli zaś od razu praktycznie staje w miejscu, nie jest dobrze.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mam wrażenie, że kolejne softy są wydawane trochę na zasadzie "pogotowia ratunkowego" ... Coś tam się rozwiązuje, coś dodaje nowego i coś się przy okazji psuje ... Brak jakiejś konkretnej strategii programistycznej. Tak się to odbywa trochę na łapu - capu ... Przykładem jest tutaj "umieranie" czy też jak kto woli restarty Arivy z włączonym ręcznym ustawieniem zegara w trybie standby ... Wypuszczenie takiego softu świadczy o pewnym poziomie ... W dalszym ciągu w najnowszym sofcie jest błąd, który wskazywałem nie tylko ja ale i inni użytkownicy. Dziwię się, że w trzech kolejnych wydaniach softu producent softu nie potrafił tego rozwiązać. Przy załadowaniu zapisanej listy kanałów na sofcie 1.04B7 nadane własne nazwy grup ulubionych zapisywały się OK, natomiast na najnowszym sofcie 1.05B1 (jak i również na poprzednich 1.04B8 i 1.05B0) nie zapisują się nazwy własne nadane, a jako "fav group ..." Przy sofcie 1.04B7 po załadowaniu zapisanej listy kanałów nazwy nadane wcześniej listom fav (ulubionym) zapisują się takie jak powinny być. Problem z niezapisywaniem nadanych nazw własnych list fav zaczął się od softu 1.04B8. Myślę, że można to poprawić, aby zapis nazw własnych list fav działał prawidłowo tak jak w wersji 1.04B7. Nieważne, że to dla niektórych może mniej istotny problem. Dla niektórych natomiast ważny. Było dobrze i producent softu nie powinien tego psuć ... Podobnie wygląda sprawa z obsługą dysków - niech się wreszcie producent zdecyduje jakie dyski będą obsługiwane prawidłowo (zasilanie zewnętrzne, czy też nie) i niech da info w tej sprawie, a nie czyni z użytkowników typowych beta-testerów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamart ale przecież inny dekoder nie musi pokazywać jakości tak samo jak Ariva.

Akurat przy instalacji roboczy Golden Interstar miał ponad 80% a moja Ariva przy tym samym ustawieniu wskazuje 76% za to jak wieje to dochodzi w porywach do 81% he he.

Może lepiej weź Arivę do kogoś z sąsiedztwa i podłącz do innej anteny, żeby sprawdzić czy tuner działa właściwie.

 

Poprzekręcałem trochę antenę i pomogło. Jakość z 51 - 60% skoczyła do ponad 70% i nSport już nie tnie. Czyli wina jest po mojej stronie (przynajmniej na razie to nie głowica :D). Jeszcze w najbliższy łikend jak będę miał więcej czasu to pokombinuję: kupię lepszy kabel i podłączę antenę bezpośrednio do dekodera (teraz mam z wykorzystaniem przejściówki podokiennej).

 

Dzięki za pomoc - przynajmniej mam wgrany najnowszy soft a tak mi się nie chciało tego robić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym sofcie, nareeeszcie nie znika zapis codziennego nagrywania, w sytuacji gdy podczas zdarzenia przerwano nagrywanie.

Ciesze się. Przypomniałem panom z Fergusona Twój postulat i najwyraźniej wzieli to pod uwagę. :smile:

 

W najnowszym sofcie współpraca dysków wygląda nastepująco:

 

Dysk zasilany z tunera:

- wyłączenie z ręki - nagłe zatrzymanie

- autowyłączenie po nagrywaniu - nagłe zatrzymanie

- bezpieczne usuwanie napędu z menu - miekkie ladowanie po dobrej chwili

 

Dysk z własnym zasilaniem:

- wyłączenie z ręki - dość szybkie zatrzymanie

- autowyłączenie po nagrywaniu - dość szybkie zatrzymanie

- bezpieczne usuwanie napędu z menu - miekkie ladowanie po dobrej chwili

 

Testowane na WD 320 2,5" oraz WD 250 3,5".

 

Wynik z dyskiem z zasilaniem własnym jest niejednoznaczny. Jednak wyraźnie widac, że bezpieczne wyłaczanie z menu daje dyskowi czas na wyłaczenie.

 

Wygląda na to, że port USB w Arivie cały czas utrzymuje napięcie (z wyjatkiem gdy zegar w standby jest wyłączony). Dlatego tez odłaczanie dysku polega zapewne na wydaniu jakiejś sekwencji poleceń. Dobrze to widac na przykładzie dysku 3,5", gdzie dysk jeszcze dobrą chwilę się kręci, a nastepnie wyłacza. Ma więc czas na dokonanie buforowanych zapisów.

 

Tuner bardzo dobrze sobie radzi z zasilaniem większsości dysków 2,5-calowych, więc nie widzę powodów, dla których producent miałby "dążyć" do preferowania tylko jednego rodzaju dysków. Dyski 2,5-calowe sa ciche i energooszczędne. Zarazem są wystarczająco wydajne i łatwe w przenoszeniu.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie wygląda sprawa z obsługą dysków - niech się wreszcie producent zdecyduje jakie dyski będą obsługiwane prawidłowo (zasilanie zewnętrzne, czy też nie) i niech da info w tej sprawie, a nie czyni z użytkowników typowych beta-testerów ...

 

Producent się zdecydował i w instrukcji pisze, że [cyt] "4. Zewnętrzne dyski twarde HDD powinny posiadać własne zasilanie, wbudowany w odbiornik port USB nie jest w stanie dostarczyć wystarczającego zasilania."

Co oczywiście, nie znaczy, że wszystkie dyski bez autonomicznego zasilania nie będą współpracować z dekoderem, ale furtkę bezpieczeństwa sobie zostawili.

 

Tu się z kolegą zgadzam, że z softu na soft zostają poprawione różne błędy (dla niektórych ważne), pojawiają się za to w całkiem innym miejscu (funkcji), dla przykładu słynny transponder C+ 10719, nazwy ulubionych, czy ostatnio "umieranie" tunera po wyjęciu wtyczki z kontaktu. Ja osobiście już byłem mocno zadowolony z softu 1.03B5, później 1.04B8, ale jak przeczytałem na forum o restartach (a już byłem po wgraniu 1.04B8), to mnie lekko zmroziło i spowodowało nabycie kabla RS232:) Teraz znów kilka irytujących problemów zostało (problem kanału startowego, timery z nagraniami na kanałach z błędnym czasem) i pojawiły się nowe (problem z bezpiecznym odłączaniem dysku - ten, jak na razie, mnie nie dotyczy, ale to marne pocieszenie, bo zawsze może zacząć w wersji softu 1.05B ileśtam), a nie będę ukrywał, że tuner ma mi służyć do oglądania TV a nie do wgrywania softów co 3 dni i zapewnienia tego dreszczyku emocji: zadziała czy też nie zadziała.

Chciałbym, by w końcu tuner działał jak należy, nagrywał co mu zadam w zdefiniowanym czasie i odtwarzał to co nagrał, czego sobie i kolegom życzę.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oczywiście, nie znaczy, że wszystkie dyski bez autonomicznego zasilania nie będą współpracować z dekoderem, ale furtkę bezpieczeństwa sobie zostawili.

Dokładnie tak samo to od początku interpretowałem (podkreslenie moje). Tym bardziej, że wcześniej posiadany przeze mnie FK6900 również dawal sobie radę z 2,5" dyskiem.

 

Problem różnic czasowych wymagać będzie zapewne sporo pracy, a przede wszystkim zdiagnozowania przyczyny w obrębie kodu. Dodatkowo ujawnił się problem niektórych kanałów niekodowanych.

 

Pomijając sprawę obsługi wyłączania dysków, czy list ulubionych wydaje się, że obecna wersja jest w zasadzie stabilna. A to dobra podstawa do poważniejszych prac rozwojowych. Mam na mysli to, że w tej chwili chyba nic nie wymaga działań stricte ratunkowych.

 

Dziwne jest ujawnianie się niektórych błędów z przeszłości, ale to rzeczywiście może byc przyczyna tego, że nie zawsze ostatnia wersja stanowi punkt wyjścia do prac nad kolejną.

 

Panowie z Fergusona mają mnie juz chyba trochę dosyć, gdyż zasypuję ich dość dokładnymi opisami sekwencji błędów, ale widzę, że jakoś dają rade i sukcesywnie wprowadzają w życie wiele z moich zgłoszeń.

 

Nie chcę tu mówic, że tylko mnie słuchaja. Podejrzewam, że dochodzi do nich wiele korespondencji i z pewnością zwracają uwagę na powtarzające się aspekty. Dlatego nie jest ważne kto zgłosił, ale czy wszyscy możemy cieszyc się efektami zgłoszenia.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...