Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:brawo::brawo::brawo:

Brawo, brawo Panie i Panowie właśnie takiego linczu się spodziewałem...

Hitem jest zakładanie kont dla jednego wpisu ... byle dowalić ...

 

Nie, dowalić na pewno nie, raczej po to aby Tobie zwrócić uwagę, że każdy ma prawo do własnej oceny i własnego zdania i że każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii i to nie zawsze zgodnej z Twoją ...

 

:A ja i tak obstaję że to bardzo dobry sprzęt i spełnia oczekiwania większości !!!

 

Oczywiście masz do tego pełne prawo. To Twoja ocena, ale ja i każdy ma również prawo do oceny innej i powinneś to umieć uszanować ...

 

: - czepianie się edytora pc ? którego mogłoby nie być

 

Zgoda, mogłoby nie być ... Ale jest i to został oficjalnie udostępniony przez producenta, nie udostępnił go jakiś amator anonimowo ... Jeżeli zrobił i robi to oficjalnie producent, to ten edytor powinien spełniać chociażby minimum funkcjonalności jakiej można oczekiwać współcześnie, a co za tym idzie również minimum przyzwoitości dobrej roboty ze strony producenta, który to udostępnił i udostępnia oficjalnie użytkownikom swojego produktu ... Poziom tej aplikacji, jej funkcjonalność użytkowa i staranność wykonania buduje też image producenta ...

 

:- funkcji uruchamiania na danym kanale ? której mogłoby nie być

 

No, nie bardzo masz tutaj rację. Opis wydany przez producenta i instrukcja obsługi sprzętu o tej funkcji mówią wyrażnie. Zatem nie jest to jakaś łaska tylko coś, co producent zagwarantował użytkownikowi, że będzie działać prawidłowo ... Zatem to znowu nie jest jakaś tam wartość dodana ...

 

: - itp. itd. to czysta demagogia, która nic nie wnosi !!!

 

Weż może zobacz dokładnie definicję pojecia "demagogia" i póżniej zestaw to z częścią swoich postów i dojdziesz może sam do ciekawych wniosków ... Nie zarzucaj innym demagogii, bo możesz sam i Ty ją nieświadomie uprawiać ...

 

Życzę Tobie i Wszystkim Forumowiczom Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkanocnych i super obfitego dungusa !!!

Pozdrawiam ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brain ja niestety takze mam wrazenie ze udajesz tu jakiegos boga i wyrocznie. Jeden z kolegow ci to napisal i odrazu zaczales kasac. Zapewne nie dorosles do tego aby przyjac jakas krytyke. Po avatorze mozna sie spodziewac ze jestes zwyklym smarkiem lub totalnym ciulem. Bronisz czegos co stoi na przegranej pozycji bo jak cos zle dziala to zle dziala i opisywanie i uowadnianie ze kiedys to bedzie dobrze jest bezcelowe. Myslalem ze to forum wnosi jakas wiedze niestety wnosi zament i w 90% bzdety. Twoje posty to zwykle trollowanie. Tomoj ostatni post na tym forum gdyz uwazam ze dzieki takim jak ty mozna sobie darowac przekazywana wiedze przez cudotworcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie się tylko kłócą... Z okazji Świąt proponuję wciągnąć na maszt białe flagi w wrócić do tematu A200...

U Mnie pojawił się mały problem z EPG i podczas nagrywania. Często dekoder pokazuje (ale tylko na Pendrive 1GB, 2GB) że za mało jest miejsca na nagranie..

Dziwne jest to, ponieważ po restarcie dekodera miejsca jest już wystarczająco dużo... Czasami jest też dziwny objaw .... polegający na tym, że nagrywam program np. z TVNu, 30min zajmuje około 750-850MB, następnego dnia nagrywam ten sam program (serial) z tego samego kanału, i... niestety, miejsca jest za mało i nie nagrywa mi w całości... Co się dzieje? Często bywa tak, że serial trwający z reklamami 45min raz zajmuje np. 800MB a drugi raz 1,0 czy 1,1GB..

Od czego to zależne? Druga sprawa... to EPG... Często nie ma go wcale, na TVP1, czy TVP2 czy innych. Po restarcie pojawia się i jest ok. Soft najnowszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, miejsca jest za mało i nie nagrywa mi w całości... Co się dzieje? Często bywa tak, że serial trwający z reklamami 45min raz zajmuje np. 800MB a drugi raz 1,0 czy 1,1GB..

Od czego to zależne?

Również zakładam, że winnym jest włączony timeshift. Ariva "chce" sobie zarezerwować część miejsca na timeshift i brakuje go dla zwykłych nagrań.

Na wielkość nagrania wpływ ma bitrate czyli prędkość strumienia danych danego kanału. Wystarczy, że w przerwie będzie reklama lub kilka reklam w "lepszej jakości" i plik będzie większy.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... widzę tu dużo krytyki i niezadowolenia z Arivy 200... owszem każdy ma prawo do krytykowania i pisania o swoich problemach (to powoduje, że producent może ulepszać oprogramowanie i wnosić poprawki do zaistniałych błędów...), ja zaczynałem od Fergusona AF 5018 CI a teraz przeskoczyłem na Arivę 200, i to był przeskok w inną epokę!!! Na tym tunerze można oglądać TV FULL HD, można nagrywać programy i ... mało tego ... można odtwarzać filmy mpg HD (wystarczy trochę własnej inwencji w obrabianiu video... i niepotrzebne nam dodatkowe urządzenia) dla mnie to rewelacja, i nie będę zrzędził tak jak niektórzy (za tą cenę... ;) pozdro 4 all !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dyskach z własnym zasilaczem wystepują przypadki braku jego inicjacji po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu. Mój HDD to TOSHIBA PX1394E-3G50 (500GB). Bawię się w testowanie takiego układu od wczoraj i na sofcie 1.04B8 test 3 timerow z przerwami 5 min nie zaliczył. Tuner sie włączył a HDD nie. Z "reki" nagrywa wzorowo, z timeshiftu również bez łaski.

Wgrałem 1.04B7 i testuję podobny przypadek z 3-ma timerami pod rząd. Tu narazie bez problemów, ale i tuner się nie wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ... mało tego ... można odtwarzać filmy mpg HD (wystarczy trochę własnej inwencji w obrabianiu video... i niepotrzebne nam dodatkowe urządzenia)

Czy mógłbyś napisać jak obrabiasz nagranie HD, które później, po wrzuceniu na dysk, A200 odtwarza bezproblemowo?

 

Czy na dyskach z własnym zasilaczem wystepują przypadki braku jego inicjacji po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu.

Osobiście jeszcze nie miałem takiego przypadku. Co prawda na wcześniejszych wersjach softu miałem kilka przypadków, że nagranie z timera w nocy się nie nagrało, ale ponieważ to było w nocy to ciężko wyrokować, czy dysk się nie zainicjował, czy to może błędy w sofcie. Na razie na 1.05B1 nagrywa bezproblemowo.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze wersję 1.05B0 i ostatnią 1.05B1. W tej chwili na 1.04B7 po wyłączeniu tunera i ponownym załączeniu dysk wykrywa bezproblemowo. Jedynie co mi brakuje to niemozliwość wyłączenia odbiornika po nagraniu (kiedy jest w stanie pracy i nie wyłaczam go przed nagraniem do standby). Od wersji 1.04B8 jest taka opcja.

Jedna rzecz jaka jeszcze mi nie pasuje - tu prośba do użytkowników HDD z własnym zasialaniem o podpowiedź - jest to sygnalizacja LED czerwona/niebieska. Wg mnie czerwony kolor oznacza tryb gotowosci HDD a niebieski tryb pracy dysku. Co za tym idzie załaczenie tunera powinno zainicjować pracę HDD zmieniając kolor diody na niebieski. Niestety u mnie wykrycie HDD jest tylko przy diodzie świecącej na niebiesko. Nie wiem czy to dobrze, po prostu brak mi jeszcze doświadczenia w tym temacie. Za sugestje wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie to samo znaczy, mam LED dwukolorową czerwono/niebieska przy czym niebieska dioda widać jak czasem pulsuje (praca dysku).

Kabel mam oryginalny typu A-B (zapasowy również), ale różnic nie widzę. Transmisja jest dwustronna do i z HDD tak że przewód na 100%.

A u Ciebie po wyłączeniu tunera LED na dysku świeci na stałe? Czy słychać wówczas z dysku "szum" jego pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim dysku, po podłączeniu do samego zasilania, nie świeci dioda. Zaobserwowałem (zarówno po podpięciu do PC jak i w A200), że dysk reaguje na pojawienie się sygnału danych na złączu usb - a zasilanie ma swoje, wobec czego to na złączu usb ignoruje, stąd nie mam problemów z prawidłowym odłączaniem dysku (wyłączenie z pilota, guzikiem czy wyłączenie z timera). Tak, że włączam zasilacz dysku do prądu - dysk nie pracuje - dioda nie świeci. Podłączam do usb - dysk zaczyna pracować - dioda zaczyna świecić. Po wyłączeniu tunera, dysk jest prawidłowo odłączany, dioda gaśnie, dysk się nie kręci.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze "podręcznik użytkownika" w PDF-ie był na dysku ale się zmył po formatowaniu, jeszcze raz wniosek żeby najpierw przeczytać instrukcję obsługi :read: .

Z tego co napisane w podręczniku (strona toshiby - dysk "store alu 3,5' USB" ) wynika, że dioda led oznacza zasilanie/dane (czerwona/niebieska). Po włączeniu HDD wskaźnik zaświeca się na chwilę na czerwono a następnie na niebiesko. Obecnie Ariva "śpi", na dysku kolor niebieski. Wcześniej jak spała po załączeniu wykrywa dysk.

Czyli zapewne tak ma być jak jest, najważniejsze że jakoś razem te urządzenia współpracują. Boję się podłączać dysków 2,5' - na tym co mam nie obciążam zasialacza Arivy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie Twoje posty odnośnie dysku Toshiba. Ja mam taki sam z tym, że ma 640Gb. Zachowuje się dokładnie tak samo jak opisujesz.

W tej instrukcji w wersji pdf nic byś ciekawego nie wyczytał. To samo co w wersji książeczkowej.

Dioda w tym dysku jest dwukolorowa (czerwona-niebieska). Po załączeniu świeci u mnie zawsze niebieska, po zainicjowaniu dysku dalej świeci na niebiesko.

Jak wyłączę tuner dalej niebieska.

Jak włączę ponownie tuner, dysk się inicjuje pod warunkiem:

- że albo sam tuner nie zrobi bezpiecznego usuwania sprzętu a robi to zawsze po nagraniu z timera i sporadycznie po zwykłym wyłączeniu,

- że nie zrobię bezpiecznego usuwania sprzętu z poziomu menu.

Jeżeli nastąpiło bezpieczne usunięcie sprzętu i ponownie załączysz tuner po chwili zapala się dioda czerwona i tuner nie widzi dysku.

I teraz ciekawostka:

1. bezpiecznie usuwamy sprzęt,

2. wyłączamy tuner,

3. wyłączamy Toshibę na kilka sekund,

4. włączamy tuner,

5. włączamy dysk( mam ciągle na myśli konkretnie Toshibę) i wszystko jest ok. - świeci na niebiesko.

To samo jest przy timerach. Zrób test 3 nagrania z timera po kilka minut a miedzy nimi wyłączaj na kilka sekund dysk przyciskiem sieciowym.

Pisałem już o tym wcześniej ale nikt się nie wypowiadał na ten temat. Widać tylko ja i Ty używamy do Arivy dysku Toshiba. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, właśnie non stop usilnie testuję dudet ariva+toshiba i dochodzę do wniosku że dysk jest OK, ariva tu jest winowajczynią. Tak jak Pisałeś po bezpiecznym usunięciu dysku z arivy inicjacja NIE UDAŁA SIĘ. Po wyjęciu wtyczki z tunera, wyłączeniu i ponownym załączeniu arivy oraz włożeniu wtyczki USB do tunera również dysk nie jest rozpoznawany. Kilka krotne próby nie przynoszą poprawy. Dla sprawdzenia podłączam HDD do kompa i dysk jest :jupi: . Czyli HDD jest OK. Odinstalowuję dysk z komputera, podłączam do arivy (dioda świeci na niebiesko) i znów dysku nie wykrywa :evil: . Dioda oczywiście (albo nie oczywiste) po takich nieudanych próbach świeci na czerwono.

W takiej sytuacji pomaga wyłączenie i ponowne włączenie arivy wyłącznikiem SIEĆ. Wówczas dysk jest widoczny dla tunera i wszystko śmiga.

Przetestuję zachowania na softach 1.04B7 - 1.05.1 i zobaczę gdzie wspólpraca jest najlepsza. Z braku czasu na testy pracuję na 1.04B7 - jak narazie dopóki nie odinstalowuję dysku jest OK. Może i o to chodzi, że jak urządzenia są połączone działają niezawodnie, a przy bezpiecznym usunięciu wymaga wył. i zał. tunera wyłącznikiem sieć.

Dodane (edycja) test:

Zwróć uwagę że ten dysk chyba tak ma, przy wyłączonym tunerze z sieci i wył. i zał. HDD - dysk pracuje słychać jak obraca się - pełna gotowość do pracy :? .

Jedynie bezpieczne usunięcie powoduje jego zatrzymanie się.

Sprawdzając zachowanie tego dysku przy bezp usunięciu z kompa mam wrazenie, że mimo alertu że urządzenie może zostać odłączone dysk się obraca. Przy podłączeniu do Arivy zostaje wykryty, bezpiecznie go usuwam i dysk się zatrzymuje. Ponowne załączenie tunera nie inicjuje dysku - LED zmienia się na czerwono. Podłączenie do komputera również nie uruchamia dysku, pomaga wył. i zał. wyłącznika na dysku. Ponowne odinstalowanie z komputera i podłączenie do arivy bez wykrycia dysku. Dopiero restart obydwu urządzeń (na raz ) uruchamia współpracę z HDD.

Wychodzi mi na to, że dysk obraca się przy podłączonym zasilaniu non-stop. Odinstalowanie go z komputera lub wyłączenie arivy jedynie wyłącza głowice. Natomiast bezp. usuniecie z poziomu Arivy calkowicie zatrzymuje dysk. Po takim ruchu i przełączeniu wyłącznikiem zasilania dysku wł./wył. dysk pracuje.

Jedynie co mnie teraz zastanawia na ile godzin Toshiba przewidziała łożyska w tym dysku :roll: .

Pozdrawiam.

P.S. Może załóżmy nowy wątek np.: "ARIVA 100/200 wsółpraca z HDD", gdzie można tylko ten temat omawiać.

Dodane (edycja) test z softem 1.05B1.

Tutaj jeszcze gorzej jak na 1.04B7 - wyłączenie tunera do standby i ponowne uruchomienie nie inicjuje dysku. Dziwne bo ikonka na panelu pokazuje że coś jest w USB :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę czasu i zainstalowałem soft 5B1.

Porobiłem testy programowania i co ciekawe programowanie "oglądania" urchamia i zatrzymuje magnetowid :brawo:

Robiłem też testy programatora nagrywając na PD.

Zaobserwowałem ciekawe zjawisko: po nagraniu 1szym wyłączył się, po 2gim i po kolejnych też, ale po ostatnim zaprogramowanym już nie :shock:

A wczoraj zaplanowałem nagranie na karcie SD 4GB. Ponieważ czas programu był ponad 2 h i nie zmieściłby się w całości to wprowadziłem opóźnony start i czas nagrania 2 godziny.

Co się stało? nagranie wyłączyło się po 1 godz. i 40 minutach, a wolne miejsce na karcie zostało jeszcze na te 20 minut.

Programowałem nagranie z epg i zastanawiam się czy to przedwczesne wyłączenie nie zbiegło się z końcem audycji? Nagrało się do "napisów"

Nagranie się zatrzymało ale tuner pracowął dalej na tym kanale.

Poprzedniej nocy natomiast zaprogramowałem nagranie na pd 2 GB czas 1 godzina i tuner się załączył nagrał i wyłączył czyli jak być powinno.

Będę to musiał jeszcze przetestować.

Wciąż nie wiem co jest przyczyną wyłaczania dekodera bądź nie po nagraniu - w opcjach mam wybrane wyłączenie po nagraniu z timera.

Gdzieś musi być mały "myk"

Kto mi powie co to jest "przeskok czasowy" w opcjach do ustawiana nagrywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie co to jest "przeskok czasowy" w opcjach do ustawiana nagrywania?

"Przeskok czasowy" to opcja dostępna podczas odtwarzania z HDD. Definiuje czas przeskoku fragmentu filmu po naciśnięciu guzików z podwójną strzałką góra/dół.

 

Odnośnie nagrywania z timera, to zauważyłem jeszcze, że po nagraniu z Astry tuner się nie wyłącza. Przy nagraniach z HB jest ok. Ale to może być jakiś "bug" związany z listami ulubionych. Trzeba jeszcze potestować. Proszę jednocześnie o informację kolegów (oczywiście dysponujących kanałami z Astry) czy też się z czymś takim spotkali, ewentualnie czy przy nagrywaniu z timera z innych (prócz pierwszej) list ulubionych ich tuner się wyłącza czy nie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą nagrywanie z dyskiem... z Astry 28,2... U Mnie jest ok. Z hotBirda nagrał program i się wyłączył, z Astry tak samo, z tym że... odstęp między jednym a drugim wynosił 20min i... w tym czasie się nie wyłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdzę sytuację z przesunięciem kanału z Fav2 do Fav1.

Nagrywanie w opcji:

- timer na HB i później Astra - brak wyłączenia po nagraniu z Astry.

- timer na Astra i później na HB - wyłączenie

- timer na Astra - brak wyłączenia.

Fav1 - HB, Fav2 - Astra.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy lepiej do meritum, czyli do Arivy.

 

Przeprowadziłem mały test odłączania mojego dysku przez Arivę. Efekty na moim dysku WD Essental 2,5", 320 GB zasilanego z USB sa nastepujace:

 

1.04B8

- wyłączenie dysku z menu - bezpieczne

- wyłączenie dysku po wyłaczeniu tunera - bezpieczne

- wyłączenie dysku po nagraniu z timera - bezpieczne

 

1.05B1 (podobnie zreszta jest w B0)

- wyłączenie dysku z menu - bezpieczne

- wyłączenie dysku po wyłaczeniu tunera - ostre

- wyłączenie dysku po nagraniu z timera - ostre

 

Nie pomogło również włączenie opcji timeshift.

 

Ciakawe, czym rózni się mój dysk od podobnego (ta sama firrma, inny model) posiadanego przez Braina?

 

Przypuszczam jednak, że na wersji 1.04B8 dysk braina zachowywał się dokładnie tak jak mój. Jeśli tak rzeczywiscie było, to sposób odłączania dysku w wersji 1.04B8 działał bardziej uniwersalnie.

 

Inną bolaczką 1.05B0 i B1 jest niewykrywanie dysku przy zdarzeniu typu Channel wywoływanego, gdy tuner jest w trybie standby.

 

@Brain, czy możesz napisac (o ile pamiętasz), jak się Twój dysk zachowywał na wersji 1.04B8?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...