Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy załadowaniu zapisanej listy kanałów na sofcie 1.04B7 nadane własne nazwy grup ulubionych zapisywały się OK, natomiast na najnowszym sofcie 1.05B1 (jak i również na poprzednich 1.04B8 i 1.05B0) nie zapisują się nazwy własne nadane, a jako "fav group ..."

Też uważam, że można by to poprawić tak aby działało. Wydaje się trywialne. Ale piszę dlatego, że przed chwilą aktualizowałem soft z 1.05B0 do 1.05B1 i... udało mi się zachować nazwy grup kanałów. Postąpiłem następująco:

1) wykonuję kopię ustawień użytkownika (userdb dump)

2) aktualizuję allcode (po której mam zero kanałów i brak nazw grup)

3) NIE przywracam ustawień fabrycznych

4) przywracam ustawienia użytkownika z kopii (userdb)

i mam swoje nazwy grup, a także poprzednie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar200 - dokładnie do tego samego doszedłem jak Ty. Pisałem o tym wcześniej.

 

ArtS timery bez zmian. Jak już zgłaszasz błędy do Fergusona to porusz problem inicjalizacji dysków twardych z własnym zasilaniem po ich wcześniejszym bezpiecznym usunięciu.

Mój dysk Toshiba 3,5 usuwa się tylko samodzielnie po wyłączeniu tunera po zakończonym nagraniu.

Fizycznie jak wyłączę tuner z pilota to dysk kręci się dalej. Odłączam go wyłącznikiem sieciowym jaki posiada i powoli się zatrzymuje. Tak samo się zatrzymuje jak zrobię bezpieczne usuwanie sprzętu przez menu, lub wyłączy go timer.

Gdyby sam ruszał przy następnym nagraniu był bym już prawie zadowolony. :brawo:

 

babol7 Czy do podłączenia TV z tunerem HD nie używa się kabla HDMI :?: RGB to przy EURO a to już przeżytek powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten dział od grudnia.Po pojawieniu się softu 1.04.B7 od razu zamówiłem Arive z datą produkcji 17 marca.Odebrałem 23 marca z w/w softem na pokładzie.Podłączyłem i wszystko ładnie i pięknie.Jestem zadowolony do wczoraj.Otóż ustawiłem zegar jako włączony w standby.Wracam z pracy a wyświetlacz kompletnie ciemny.Nawet dioda nie świeciła.Tuner gorący i nie działa na pilota.Brak możliwości uruchomienia.Wyłączam z tyłu na zero i z gniazdka.Po 20 sek załączam tuner i o dziwo startuje .Cały wieczór jest okey.Tuner działa i nie ma żadnych problemów.Co jest grane.Może ktoś ma jakiś pomysł jak to wytłumaczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, tzn. ktoś zgłaszał taki właśnie błąd, że po kilkunastu godzinach w trybie standby tuner "zamiera" i nie reaguje na żaden guzik z pilota czy też z obudowy. Sam tego nie doświadczyłem, ale raczej wyłączam na listwie wszystko w krótszym czasie. Święta przed nami, więc może być okazja, by to sprawdzić na ostatnim sofcie.

 

Odnośnie nagrań z timera, na szybko rano sprawdziłem czy timery ustawione na noc nagrały się i wszystko wygląda na to, że ok, natomiast zaobserwowałem jeszcze jeden może nie krytyczny błąd, ale uciążliwy. Po nagrywaniu z timerami (po jednym zdarzeniu) z HB i Astry, po włączeniu tuner uruchamia się z listą kanałów "Wszystkie", a wygodniej by było gdyby załadował listę Ulubionych, w której znajduje się ostatnio nagrywany kanał. Ewentualnie może jakaś nowa opcja w menu "Startowa lista kanałów" coś a'la "kanał startowy".

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwny problem z tym tunerem.. i nie wiem co robić. Czasem jak przełączę na kanał 4fun.tv obraz dosłownie wywraca się do góry nogami, a głos znika. Pomaga wyłączenie tunera z prądu i włączenie. Co mam robić? Na poprzednich softach(przed 1.05B0) problemu nie było.

Czy to może mieć związek z częstotliwością 10.719? Czy ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy Eurosport 2 HD.

Czyktoś z was ma na Arivie 200 ten kanał z karty Cyfry +?

Bo od dziś mieli mi właczyć zamiast Nat Geo HD i narazie bez zmian.

Nat Geo HD jest a Eurosportu 2 HD nie.

Specjalnie nie robię reakt.karty z ica bo chcę sprawdzicz czy może to nie jest wina nowego softu 1.05B1-z przepuszczeniami uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość, mianowicie: Kupiłem telewizor Sony KDL-46EX500 i muszę wymienić starego "Ferdka" 6018, na coś z hd i najlepiej pvr. Przeszukałem trochę to forum i z tego co widzę to dużo ludzi poleca i odradza Arivę 200. Mam więc kilka pytań do użytkowników w/w tunera:

-Czy problemy z cyfrą+ nadal występują(w tej wersji z żabą na pudełku) czy jest już spokój?

-Jak działa funkcja opóźnionego startu? Tuner sobie nagrywa na-bieżąco film a ja przeglądam go z dyku/pendrive'a? Czy ta funkcja działa sprawnie i czy filmy same kasują się z pamięci?

-Ile zajmuje film w jakości normalnej i hd (tak pi razy drzwi) żebym mógł określić jaki duży dysk mi potrzeba?

-Czy można odtwarzać filmy .avi z napisami z pamięci usb?

-Czy obsługuje on filmy .mkv?

-Czy coś jeszcze powinienem wiedzieć zanim go kupię?

-Czy warto dopłacić do wersji combo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Czy problemy z cyfrą+ nadal występują(w tej wersji z żabą na pudełku) czy jest już spokój?

....

-Czy warto dopłacić do wersji combo?

 

Ja mam co prawda na pudełku "żabę" ale:

- jedyny problem z C+ jaki miałem od grudnia ub. roku to jedynie problem z programami z transpondera 10719 - błąd już naprawiony,

- film w sd od 4-5 GB, hd - do 14 GB :) ,

- nie odtwarza avi ani mkv, jedynie "swoje" nagrania czyli dvr oraz mpeg,

- funkcja nagrywania działa generalnie dobrze (tu pisze na własnym przykładzie: od wersji 1.04B8 i przy wykorzystaniu dysku z zewn. zasilaniem), ale posiada pewne "bugi" (ogłupianie timera przy programach ze złym czasem, nagrywanie kanałów kodowanych a po nich FTA lub na odwrót)

- jeśli Twój tv ma tuner tv DVB-T MPEG 4. to IMO nie warto dopłacać do combo,

- co powinieneś wiedzieć jeszcze? wszystko chyba już się przewinęło w tym wątku, a jeśli pojawi się jakiś nowy "duży" błąd to dowiesz się szybko :) a poza tym przed zakupem przeczytaj dokładnie instrukcję oraz pytania i odpowiedzi na stronie fergusona, i to nie tylko te dotyczące A200 HD.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor coś tam ma mieć (będę go miał dopiero za kilka dni).

 

Czyli pendrive odpada, jaki polecacie dysk(tak żeby nie było problemów) 2,5"?

Jak to jest z tym nagrywaniem - np. film zaczyna się o 20 ja zaczynam nagrywać, 20:30 zaczynam oglądać, mogę wtedy np. przewijać napisy itp.? Czy ta funkcja dobrze się sprawuję czy film się zacina itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że tak to nie próbowałem jeszcze, ale zapewne masz na myśli timeshift, jeśli tak, to o 20tej dusisz guzik pauzy na pilocie a o 20.30 play i ogladasz to co rozpoczęło się o 20tej. Z napisami to jest tak, że jak na razie to tuner odtwarza je przez 4 dni po nagraniu. Później już ich nie odtwarza, mimo że w pliku zapisane są. Wciąż czekamy na poprawienie tego błędu, ale w tzw. międzyczasie wychodzą ważniejsze problemy.

Gdybym dziś kupował dysk, też wziąłbym taki jak mam, czyli 3,5'' , ale już 1,5TB (tyle wg producenta teoretycznie powinien tuner obsłużyć), dysk nigdy za duży, wg mnie. Ale to już osobista kwestia każdego użytkownika, jego możliwości, ilości wolnego miejsca wokół sprzętu czy koloru tv :). I ten swój dysk, czyli HP SimpleSave 1TB - polecam (tu radzę kupić osobiście w sklepie, gdyż są 4 wersje z różną pamięcią cache: 8, 16, 32 i 64. Mój ma 32 i jako element rozpoznawczy - lecz nie warunkujący tych 32MB cache - ma wtyczkę zasilacza "amerykańską" z dołączoną nakładką na nasze gniazdka, wszystkie, które widziałem z zasilaczem w "jednym" kawałku miały 8MB).

Odnośnie dysku, to też dużo czytałem nim kupiłem, generalnie z dysków bez zewnętrznego zasilania wszyscy byli zadowoleni, jednak ich zadowolenie minęło wraz z softem 1.05B0 z powodu "zepsucia" funkcji odłączania dysku.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że istnieje bardzo dużo dysków, a ja miałem styczność z kilkoma z nich, koledzy również, nikt Ci nie powie na 100% że ten będzie działał a ten nie. Taki z zewnętrznym zasilaniem powinien działać bezproblemowo, z tymi bez zasilacza może być różnie - tak mówi producent. Co do pytania czy się nie będzie wyłączał?, to zawsze możesz wgrać starszy soft (1.04B8) i będzie działać, jednak mimo wszystko producent zaleca korzystać z najnowszej wersji softu a na dzień dzisiejszy z tą wersją i odłączaniem dysku bez zasilacza są błędy.

Co do starego dysku, to jeśli masz obudowę z przejściówką - i nie jest to jakiś wynalazek za 9,99 zł, to po prostu podłącz i sprawdź, jednak zakładam, że ten Twój dysk może mieć już ok. 5 lat i pewno niejedno już przeszedł, nie jest też zapewne zbyt cichy. Ale jak nie podłączysz to się nie przekonasz, podłącz, zrób kilka nagrań, odtwórz je w całości, zobacz czy się nic nie krzaczy i będziesz wiedział.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam świeżo co zakupioną arivę soft zaktualizowany do najnowszego, a całość podłączona do 3 LNB. Problem polega na tym, że przyciskając jakikolwiek przycisk prawie zawsze zdarza się tak, że tuner zachowuje się tak jakbym wcisnął przycisk z pilota kilkukrotnie. Np. wciskają 2 aby wybrać program nr.2 z listy kanałów wyświetlają się dwie lub więcej dwójek itp. Dzieje się tak z każdym przyciskiem przez co poruszanie się po całym interfejsie tunera jest prawie niemożliwe. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem dodam, że zmiana baterii nic nie daje, a posiadany pilot to v.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie i marudzicie o odłączaniu dysków - jak już pisałem mam 2,5 cala WD Pass... bez zasilania i wszystko śmiga na najnowszym sofcie 1.05B1 także - nic nie strzela a dysk wyłącza się tak samo jak na innych wersjach. Więc nie mogę potwierdzić teorii że coś tam zepsuto ... Swoją drogą drogi @ArtS007 zaczynasz gadać jak pan i władca - tak jest! Nie nie prawda śledzę kilka for o Arivce i tylko w twoim wpisie znalazłem uszkodzenie MBR - poważna sprawa i poważne oskarżenie wątpię, żeby było to sprawką Arivy - raczej wadliwość dysku. Sam miałem 2,5 kieszeń którą nosiłem w plecaku i po roku miała ponad 200 bad sectorów :( Tak to jest z mechaniką dysku... A takie autorytatywne wypowiedzi mogą wprowadzić wielu w błąd co widać po kolejnych postach :(

 

Wracając do Arivki ... oprócz malkontentów narzekających na edytor list kanałów, który na bank się nie zmieni ...

(może niektórzy pamiętają do AFów też był Ariter przez całe wieki i nikt nie marudził bo to tzw. wartość dodana)

i rzekomych / choć nie potwierdzam / problemów z odłączaniem dysku

wydaje się, że żadnych poważnych problemów nie ma ... podam się zatem pod lincz i zaryzykuję stwierdzenie, że

 

1.05B1 to jak na razie najstabilniejsza wersja i polecam wszystkim aktualizację !!!

:mrgreen:

 

 

 

P.S.

Jeszcze kąśliwa riposta do tych, co farmazony wypisują o zmianach w jakości obrazu. Soft się zmienia ale hardware pozostaje ten sam i nie ma mowy o żadnych zmianach jakości obrazu. Na każdej wersji obraz wygląda identycznie - ale po wgraniu softu - ustawienia wracają do domyślnych i tu macie problem koledzy - bo jak nie pomyślicie i nie ustawicie rozdzielczości, proporcji obrazu itp. ponownie - to się wam wydaje że jest gorzej.... wstyd, kupic odbiornik HD i nie ustawić obrazu HD albo na siłę podłączać go przez SCART ... źenada. WŁĄCZ MYŚLENIE :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy oskarżeń ;) pozwolę sobie zacytować samego siebie:

 

Nie chę przesądzać sprawy, ale mozliwe, że nagłe odłączanie dysku przy wyłączaniu się tunera mogło spowodować rzeczone błedy.

 

Zazmacze, że na tym dysku nagrywam od poniedziałku i wszystkie nagrania do tej pory się nagrały. Prawdopodobnie ostatnie odłączenie dysku przed moim powrotem do domu było kluczowe dla sprawy.

Nie widzę w tym zdaniu niczego jednoznacznie przesądzającego. Dlatego nie wiem, dlaczego zarzucasz mi autoratywność. Ponieważ na dysku pojawiły się błędy logiczne, więc o tym napisałem, jednak nie przesądzam, że to wina Arivy. Wiem tylko, że do pewnego momentu Ariva na nim nagrywała, aż nagle przestała go rozpoznawać. Dysk był cały czas do niej podłączony (dokładnie od poniedziałku rano do środy po południu z krótką przerwą na wgranie softu 1.05B1) i zapisał w tym czasie jakieś kilkanaście nagrań.

 

Na poprzednio używanym FK6900 błędy logiczne dysku występowały dość często, jednak w tym przypadku mogła to być też wina FAT32. Na Arivie wystąpiły po raz pierwszy. Z tym MBR nie było tak źle, jednak chkdsk wskazywał na błędy również w tym obszarze. Dla pewności wróciłem do wersji 1.04B8, gdyż na niej dysk jest odłączany w sposób bezpieczny.

 

Nawiazując jeszcze do kilku for, które śledzisz. Trzy dni funkcjonowania softu to za mało na takie spostrzeżenia. Ponieważ niektóre błędy logiczne potrafią się nawarstwiać, wiec rzeczywiście trudno powiedziec, co się stało. Mozliwe, że prawdopodobieństwo takiego uszkodzenia jest bardzo minimalne. Poza tym, gdyby dysk był nadal widoczny, pewnie do głowy by mi nie przyszło, że ma błędy logiczne.

 

Po dwóch miesiącach korzystania z Arivy po raz pierwszy zdarzyło mi się cos takiego. Biorąc pod uwagę fakt, że zrobiło mi się ciepło, gdyz pomyślałem, że dysk po prostu padł, mam chyba prawo do własnych przypuszczeń? Na szczęście błędy nie były na tyle poważne, skoro chkdsk sobie z nimi poradził i zachował nagrania. Dysk po podłaczeniu został wykryty bez problemu i do dziś wszystko nagrywa (póki co), ale juz na wersji 1.04B8.

 

Dla pewności przeskanuję mu dokładnie powierzchnię po podłaczeniu do komputera, co nastąpi prawdopodobnie w poniedziałek.

 

Jeszcze wczoraj, dla świętego spokoju sumienia, zrobiłem jeszcze jeden test. Mianowicie wgrałem wersję 1.05B1 i nic więcej, czyli tuner był bez kanałów na ustawieniach fabrycznych. Zrobiłem dwie rzeczy:

- wyłączełem tuner do standby

- odłączyłem dysk z poziomu menu

 

W pierwszym przypadku wyłączenie dysku nastąpiło w zasadzie bezzwłocznie i z "przytupem", zaś w drugim po upływie kliku sekund w sposób zdecydowanie łagodniejszy.

 

Dlatego zastanawiam się, dlaczego u Ciebie podobny dysk zachowuje się inaczej. Mój dysk to WD Essential 2,5", 320 GB. :| Może to kwestia timeshiftu? Przy okazji, timeshift nie pomaga w wykrywaniu dysku przy zdarzeniu Chennel. Wersja 1.04B8 radzi sobie z tym świetnie. Od wersji 1.05B0 juz nie. Możesz napisać, jak jest u Ciebie?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z Ariva 200 co kolega strazak9

mam problemik podcas wgrywania softu przez RSa . . wyłączyli mi prąd i po właczeniu prądu nie mogłem wgrac do konca softu i wyskakuje Burning flash is failed . Tuner wogóle nie chce sie właczyc ani nic sie nie pokazuje na wyswietlaczu

Jednak nie była to awaria zasilania tylko po wgraniu i restarcie tuner się już nie obudził.

Czy istnieje możliwość ożywienia sprzętu?

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brain masz sporo racji ze sporo marudzi (ja juz nie bo zadowolil mnie soft 1.04B8) ale patrzac na to co sie dzialo przy softach z serii 3x to teraz to juz szukanie dziury w calym. Choc nie zgodze sie z toba z bledy MBR to sprawa dysku. To raczej jednak wina odlaczania lub przerwanego zapisu przez wylaczenie dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rzekomych / choć nie potwierdzam / problemów z odłączaniem dysku

 

Dokładnie tak. Gdyby nie kilka przypadków braku poprawnego odłączania dysku wyłapanych na forach, to sam złego słowa nie powiem na współpracę mojego dysku z tunerem. Z softu na soft pracuje dokładnie tak samo. I oby tak zostało.

Również uważam soft 1.05B1 za stabilny i też go polecam. Drobne błędy, które występują (jeszcze) może i są trochę irytujące (oczywiście jeśli akurat korzystamy z tych funkcji, które nie do końca działają poprawnie) ale nie przeszkadzają jakoś mocno w codziennej jego eksploatacji, a już na pewno nie dyskwalifikują tego tunerka.

Naturalnie, każdy z użytkowników w inny sposób korzysta z urządzenia i ma wobec niego inne oczekiwania, każdy chciałby też by sprzęt działał perfect, lecz trzeba tu przyznać, że od wprowadzenia A200 na rynek, z softu na soft praca urządzenia jest lepsza, a kolejne błędy eliminowane. Dlatego poczekajmy jeszcze trochę, a programiści (mam nadzieję) w końcu uporają się ze wszystkim.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta Ariva to szmira...!!!

Kończąc umowę z c+ na czas wypowiedzenia zmieniłem pakiet na najmniejszy i dokupiłem prepaida TNK na 3 mce. Wczoraj zamontowałem moduł cam Astoncrypt 2.19 w niego C+ a TNK włożyłem do kieszeni no i okazało się że są problemy z odkodowywaniem z modułu (szczególnie przy włączaniu ze standby czyli nagrywanie z timera nagrywa się raz na 5 próB). Próbowałem na wielu softach i na wszystkich to samo. Uprzedzając pytania - w ostatnich softach ustawiam z czego dany kanał ma być odkodowywany (kieszeń - moduł).

Nie mam już siły do tego tak bardzo chwalonego przez niektórych na tym forum super dekodera Ariva200. Tak na marginesie moduł działał super na Opticumie 9600 i teraz żałuję, że jego właśnie sprzedałem jako pierwszego. Tam pomimo wolnego przełączania kanałów nie było problemów z nagrywaniem, z modułem, z zegarem, z resetami, z 10719 itd.......!

Miałem kiedyś Fergusona 8900 i tam też przez pół roku nie mogli sobie dać rady z PVR-em.

Dla mnie jest to niedopuszczalne aby od grudnia 2009 nie można było doprowadzić oprogramowania do normalności. WSTYD FERGUSON !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...