Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę to przyjąć do wiadomości, dlaczego nie, ale zastanawiam się skąd wiecie, że tuner włącza się minutę przed czasem, skoro z reguły macie wyłączony zegar w standby? Mój tuner, za każdym razem, gdy go obserwuje, włącza się dokładnie w momencie rozpoczecia minuty czasu nagrania. Czyli, np. timer jest nastawiony na 17:38, to w momencie gdy czas na wyświetlaczu zmieni się z 17:37 na 17:38 nastepuje start urządzenia. Pamiętajcie, że tuner kieruje się swoim czasem, a nie wskazaniem innego zegara/zegarka.

 

Co do wyłączania po nagraniu, to jak na razie mój sie wyłacza. Korzystam jednak z 1.04B8, więc może nowsza wersja posiada jakieś "ulepszenia"?

 

ArtS :smile:

 

Stąd wiem, że jak testowałem to ustawiłem czas nagrania np. na 10.20 na C+ i wyłączyłem tuner.

Rozpocząłem obserwację.

Gdy się włączył, to czas pokazany na kanale C+ był 10.19 i po jakimś czasie uruchomiło się nagrywanie z tegoż kanału.

Nagranie trwało 1 minutę, po czym tuner wyłączył się i po minucie miałem zaprogramowane nagrywanie na C+ Sport HD.

Tutaj od razu po włączeniu się tuner zaczął nagrywanie.

 

Z moich obserwacji to wynikło, nie zmyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie twierdzę, że zmyślasz. Po prostu moje obserwacje są inne. Możliwe, że przy wyłączonym zegarze w trybie standby tuner tak własnie się zachowije. O ile pamietam, korzystasz również z opcji timeshift. To wszystko może mieć jakiś wpływ. Dzięki za info.

 

Teraz o dźwięku AC3. Jeżeli nadawca nadaje sygnał AC3 5.1 i tuner ma właczoną opcję BS Out, to oczywiście w amplitunerze zostanie to rozpoznane jako Dolby Digital 5.1. Zarówno przez optyk/koaksjalny, jak i przez HDMI. Ja mam połączony amplituner przy pomocy HDMI.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to przyjąć do wiadomości, dlaczego nie, ale zastanawiam się skąd wiecie, że tuner włącza się minutę przed czasem, skoro z reguły macie wyłączony zegar w standby? Mój tuner, za każdym razem, gdy go obserwuje, włącza się dokładnie w momencie rozpoczecia minuty czasu nagrania. Czyli, np. timer jest nastawiony na 17:38, to w momencie gdy czas na wyświetlaczu zmieni się z 17:37 na 17:38 nastepuje start urządzenia. Pamiętajcie, że tuner kieruje się swoim czasem, a nie wskazaniem innego zegara/zegarka.

 

Co do wyłączania po nagraniu, to jak na razie mój sie wyłacza. Korzystam jednak z 1.04B8, więc może nowsza wersja posiada jakieś "ulepszenia"?

 

ArtS :smile:

A wiesz co to synchronizacja zegarków. Wyobraź sobie ,że mam zegarek który chodzi dokładnie jak np. czas na C+. Ciągle wyskakujesz z tym samym skąd wiemy, że jest akurat taki czas.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się, ale gdyby ktoś wcześniej napisał dokładnie co obserwuje, nie zadawałbym pytań. Po prostu chciałem się upewnić, bo to przecież dziwne, że takie same urządzenia zachowują się tak różnie. A jak się ma wyłączony zegar w standby, to trzeba się kierować czymś innym, prawda?

 

Podejrzewam, że kombinacja nastepujących czynników ma na to wpływ:

 

1. Tryb pracy zegara (ręczny/auto)

2. Tryb wyświetlania zegara w standby

3. Tryb pracy timeshiftu (włączony lub nie)

 

Jest jeszcze jeden, mianowicie specyfika wersji 1.05B0. Miałem ją bardzo krótko, więc mogłem tego nie zaobserwować. Teraz mam wersje 1.04B8.

 

Stawiam na możliwość nr 2, gdyż brak zegara w standby odłącza więcej podzespołów od zasilania. Mozliwe zatem, że tuner może uruchamiać się wcześniej, aby to wszystko "rozruszać".

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałem się upewnić, bo to przecież dziwne, że takie same urządzenia zachowują się tak różnie.

 

U mnie, zauważyłem na 1.04B8, że czas inicjalizacji dysku USB jakby się wydłużył, tego nie było w 1.04B7 i wcześniejszych. Podejrzewam, że w 1.05B0 również ten czas jest dłuższy, i stąd kolegów spostrzeżenia, że tuner włącza się "dużo" wcześniej przed zaplanowanym nagraniem.

W najbliższym czasie pewno wgram ten nowy soft i zobaczę jak wypadnie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i proszę o pomoc mam pytanie jeśli podepnę dysk zewnętrzny to ariva jakie formaty filmów potrafi czytać ??

 

Przepraszam wszystkich ale pisanie 8 postów co dział a co nie działa zamiast przeczytać: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... z-usb.html

to dla mnie jakieś nieporozumienie :/ Amerykanizacja społeczeństwa postępuje :x

 

 

Co do timerów: sprawdziłem ze stoperem w ręku ~1min wcześniej start -> inicjalizacja dysku ->przełączenie na dany kanał -> dekodowanie (czasem jak czeka na zdekodowanie jest komunikat Rec hint:.....) -> nagrywanie. Myślę, że to jak najbardziej OK - bo sam start odbiornika ~15sekund plus przełączenie i inicjalizacja dysku - dała by nam nagranie krótsze o cały ten czas a to by nie było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ciekawe, że u mnie całość zaczyna się dokładnie o czasie. Myslę, że to kwestia wyświetlania zegara w standby. Mógłbyś sprawdzić?

 

Przy okazji. Mam dysk 320 GB sformatowany w NTFS z klastrem 32 kB. Tuner inicjuje się 15 sekund, dysk zaś zgłasza się w około 26.-27. minucie od właczenia.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem sobie właśnie aktualizacja przez sieć -> Start

a tam nowy sofcik 1.05B1 ... zaryzykowałem aktualizację przez FTP...

pobrał plik i zapytał co zaktualizować -> nic nie zmieniałem Allcode -> OK

 

chwilkę to trwało -> odbiornik uruchomił się ponownie ... z nowym softem WOW

polecam wszystkim najszybsza droga do nowego softu !!!

 

P.S.

Pierwszy hard test -> zegar włączony + wyrwanie wtyczki z prądu .... wtyczka zpowrotem ... odbiornik żyje !!!

:brawo: polecam zatem 1.05B1 ... ciekawe kiedy na stronie będzie... widać na FTP pokazuje się najpierw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cieszy w miarę szybka naprawa błędów (ostatnimi czasy), natomiast nie cieszy fakt, iż te błędy wyłaziły dotychczas jak grzyby po deszczu przy nowych softach.

Czyli pozostanie pominąć 1.05B0 i wgrać najnowszą :) Mam nadzieję, że te timery i kanał startowy przy wyłączonym zegarku w standby w końcu będą działać.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - świeżo co się zarejestrowałeś, nie przeczytałeś instrukcji, nie wiesz jak włożyć kartę do czytnika (co wynika z poprzedniego) a juz bzdety o działaniu wypisujesz ... masakra :/

 

 

Zgoda, nie każdy ma mnóstwo czasu na zapoznawanie sie ze szczegółami i nie każdy codziennie wkłada karty Tnk do czytnika.

Skoro na karcie brak dokładnej informacji o kierunku wkładania a do tego jeszcze napis tu wyłamać kartę SIM to chyba mozna nieco "zgłupieć" zwłaszacza jak tuner nie znajduje się w pobliżu.

 

1. przeczytaj instrukcję obsługi

 

A wiesz co nawet przeczytałem co nie ma wiele wspólnego z tym co powypisywałem.

 

2. mam wyłączony zegar w standby, soft 1.05B0 - timery działaja tak jak powinny, włącza się o określonej godzinie, nagrywa i wyłącza (Cyfra+ w czytniku)

 

A ja w momencie testu miałem B5 o czym informowałem - tuner się włączył i nie wyłączył. Wczoraj wgrałem B7 ale testów nie robiłem może tym razem będzie działał zobaczymy.

 

3. rzeczywiście timer włączą się ~1min wcześniej widać jest to czas potrzebny na rozpoczęcie dekodowania, przełączenia na dany kanał i uruchomienia nagrywania, ale nie jest to żadna wada urządzenia !!! no ludzie nie przeginajcie!!!

 

Dla mnie też nie ważne żeby objął całe nagranie tylko tyle wymagam

 

4. wyście audio PCM = stereo,a BitStream = 5.1 pod warunkiem, że a) jest nadawane 5.1 nie 2.0 jak np. na TVNach; B) ustawisz tak samo wejście wzmacniacza; c) wzmacniacz umie to zdekodować --- jak nie to będziesz też miał streo. Jak nie wiesz jak to działa to zapytaj a nie pisz że to bez sensu wprowadzając innych w błąd!

 

Pisałem jak wygląda to u mnie nie każdy ma ten sam wzmacniacz przy LPCM out AC3 nie działało na amplitunerze wcale n(a sofcie B5) oczywiście jak jest na B7 dopiero zobaczę.

Tak czy inaczej czy ja sie na to skarżę?

Ważne, że w ogóle działa a temat poruszałem w związku z instrukcją właśnie, która zaleca ustawienie LPCM właśnie i przez to potem się dziwiłem dlaczego nie mam 5.1. O tym już instrukcja nie wspomniała. Nie tylko ja moge przecież mieć taki problem chyba po to piszemy aby powymieniać spostrzeżenia czyż nie?

 

5. z EPG można ustawić timery -> naciśnij 3 x INFO i poczekaj aż odbiornik pobierze dane, następnie wybierz pozycję i ŻÓŁTY przycisk, aby ustawić timer

 

Tak wiem ,póki co miałem za mało czasu na testy nagrywania. Wyraziłem tylko obawę o działanie EPG ze strony nadawców.

 

6. sugerujesz poprawianie funkcji na bazie nawyków z innego sprzętu ?? przeczytaj instrukcję obsługi naucz się obsługi a potem marudź :x

 

A dlaczego nie skoro coś działało dobrze i skutecznie?

 

 

ArtS007

Czy zakup nowoczesnego dekodera ma oznaczać pozbycie się starego sprzętu?

Nie mam telewizora lcd, nie mam hdmi podłączam TV i VHS przez euro , amplituner na w. optyczne i poczciwe chinche.

Z obrazu jestem zadowolony nie widze potrzeby przesiadki na nowe lcd zwłaszcza, że mój "kineskop"

z włączoną funkcją piksel plus daje tak piękny i ostry obraz zarówno nieruchomy ijak i ruchomy, że wiele lcdków jakie widziałem może się po prostu schować.

Nie upieram się, żeby Ariva wysyłałą sygnał po euro wcale tego nie wymagam stary magnetowid poradzi sobie bo ma swój programator :D

a wyrzucić go nie zamierzam bo zbyt duża kolekcja nagrań by się zmarnowała (koncerty i kamera VHS)

Owszem dysk trzeba będzie zakupić zgadzam się ale po wydaniu ponad 800 PLN na Arivę + antena i z powodu ciągłych wydatków na budowę domu muszę to odłożyć w czasie.

 

Panowie:

Podałem te parę drobnych wad softu w sensie ogólnym podejścia do nowych technologii w starciu ze starymi nie,

żebym się Arivy czepiał bo w moim mniemaniu jest to o niebo lepszy dekoder niż ten który miałem od n-ki.

Proszę mnie nie atakować, że sie czepiam czy marudzę - wymieniaćc uwagi spostrzeżenia trzeba aby nasz sprzęcik był coraz lepszy.

 

A ogólna uwaga o timerach (niekoniecznie tylko dla Arivy) była odnośnie tego, że w prehistorzycznym sprzęcie działały one perfekcyjnie

natomiast w dobie nowych technologii taka prosta funkcja włacz-wyłącz o zadanym czasie potrafi sprawiać takie kłopoty...

To wydaje się conajmniej dziwne a jeszcze pomyślcie, że wiele dekoderów nie posiada jej wcale!.

Nadawcych chyba nie chcą abyśmy nagrywali programy najlepiej jakbyśmy siedzieli caąłą noc przed TV i patrzyli na reklamy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stawiam na możliwość nr 2, gdyż brak zegara w standby odłącza więcej podzespołów od zasilania. Mozliwe zatem, że tuner może uruchamiać się wcześniej, aby to wszystko "rozruszać".

 

ArtS :smile:

 

Niby masz rację, ale ten sam tuner raz włącza się minute za wcześnie, a innym razem tak jak trzeba, czyli Twoje stwierdzenie może mijać się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się mijam, to nieświadomie. Za każdym razem, jak obserwowałem proces nagrywania, mój tuner włączał sie dokładnie o czasie. A tych obserwacji zaliczyłem co najmniej kilkadziesiąt. Dlatego podejrzewam, że różne zachowanie może zależeć od ustawienia opcji urządzenia. Tu nie chodzi o to, aby coś komus udowodnić. Ja po prostu wyraziłem swoje zdziwienie tym, że u mnie działa to inaczej. A że lubię otrzymywać odpowiedzi na swoje wątpliwości? Co w tym złego? :smile:

 

Co zaś do starego sprzetu. Ja nie mówię, że stary sprzet trzeba wyrzucić. Mówię jedynie, że najlepiej dokupić do Arivy dysk.

 

Sam sprowokowałeś temat nowe-stare technologie. Dlatego Ci odpisałem.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, wgranie listy ze strony producenta powinno być ok, jednak czytując różne fora i problemy z najprzeróżniejszymi listami do A200, doszedłem do wniosku, że najbezpieczniej jest przeskanować niebo od nowa, odpada problem świeci - nie świeci, zacina - nie zacina itp. No chyba, że masz własną listę z softu, z którego jest możliwe wgranie do aktualnej wersji oprogramowania.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz słowo o aktualizacji przez RS232. Kupiłem sobie do notebooka przejściówkę USB <> RS232 na chipie Prolific. Nazywa sie to Manhattan. ...

http://www.manhattan-products.com/en-US/products/708-usb-to-serial-converter

 

ArtS :smile:

 

Właśnie się zastanawiałem czy jest coś takiego ,bo co prawda mam starego złoma stacjonarnego z takim przyłączem ale jakoś nie chce mi się go reanimować.

Dzięki za info.

 

No i mamy kolejny nowy soft a właśnie wczoraj pomęczyłem się z kofiguracją i ulubionymi programami po aktywacji TnK.

Czy plik userdb można skopiować bezpośrednio na USB czy konieczne jest RS232 i komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...