Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To byłoby znacznie bardziej pożyteczne, bo nikt rozsądny nie będzie stawiał na Arivie serwera do sharingu z wyjściem na świat, bo DDNS jest w sumie tylko do tego potrzebny. No może jeszcze do zdalnej aktualizacji softu, ale to już abstrakcja.

Dlaczego.. ? aktualizacji softu nie da zrobić z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co z użytkownikami, którzy nie mają tunera wpiętego do LAN?

 

To mogłaby być jedna z opcji. Na pewno bardziej pożyteczna niż to DDNS

 

Wysyłałem już do serwisu propozycję, by czas synchronizował się z satelity jednokrotnie podczas uruchamiania tunera. Trzeba by tylko ustawić kanał z dobrym czasem w funkcji kanał startowy i po problemie.

 

To też nie rozwiązuje do końca problemu, bo jeżeli ktoś preferuje kanały TVN'u i ma na nich ustawiony kanał startowy? Czas dalej będzie skopany.

 

Lepszym rozwiązaniem byłby wybór tzw. podstawowego transpondera, z którego podczas włączania pobierany byłby aktualny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Twojego przypadku nr 2, to może problem tkwi przy przejściu z kanału kodowanego na FTA?

Brałem to juz pod uwagę analizując przypadek TVN, który jest nadawany w multicrypcie. A tu rzeczywiście Puls jest chyba niekodowany. Mamy zatem kolejny ślad. Podobnie powinno byc w przypadku Polonii o ile ten ślad jest waściwy. Jeszcze dziś spróbuję to sprawdzić.

 

Jeśli chodzi o nagrywanie z TVN i wyłaczanie tunera to myslę, że można zastosowac dwa dodatkowe timery z ktorych jeden uruchomi sie w trybie Channel na np. TVP, a drugi wyłaczy tuner. Te dwa timery można ustawic zaraz po nagraniu z TVN, ale uwaga - z odpowiednim odstepem. To powinno się udać.

 

Jeśli chodzi o synchronizację na starcie, to sugerowałem to Fergusonowi, ale odpowiedziano mi, że to niewykonalne. Może taka jest architektura tego modelu, że musi pobierac czas zawsze z aktualnego kanału?

 

Ale pomijajac juz róznice czasowe uważam, że programisci powinni skoncentrować się na ty, aby tuner zawsze uruchamiał zadanie wg. czasu nadawanego w momencie uruchomienia nagrania i nie przejmował się czasem na kanale nagrywanym. Takie rozwiązanie powinno raz na zawsze rozwiązać problem. Szukanie mechanizmów zastepczych do niczego dobrego nie prowadzi. To będzie nadal tylko omijanie problemu.

 

Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem poza tym, że błąd powodujący błedne nagrywanie zostanie wyeliminowany, jest umozliwienie korzystania z zegara recznego, który byłby synchronizowany z kanałem startowym. Wówczas, przez cały czas pracy odbiornika czas byłby niezmienny, zas w przypadku wyłaczeń prądu, zegar ponownie miał by się z czym synchronizować. Tutaj naprawde nie trzeba dostepu do sieci komputerowej. To wszystko jest już z nieba rozsiewane. Pytanie tylko, jak będzie wykorzystane?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego.. ? aktualizacji softu nie da zrobić z zewnątrz.

 

No i tak powinno zostać. Wniosek dalej jest jeden. W oryginalnym sofcie DDNS jest do niczego niepotrzebny. Programiści Fergusona powinni skupić się na ważniejszych rzeczach niż na zbędnych gadżetach. Chyba, że działają (z przymrużeniem oka) wg zasady: "Józek weź no popatrz w API czy co tam jest dla M3602 i dodaj jakąś funkcję. - Jaką? - Nieważne, bylebyś skończył przed piątkiem. Niech się miśki cieszą, że wydajemy nowy soft co tydzień" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o synchronizację na starcie, to sugerowałem to Fergusonowi, ale odpowiedziano mi, że to niewykonalne. Może taka jest architektura tego modelu, że musi pobierac czas zawsze z aktualnego kanału?

 

Ten argument mnie nie przekonuje. Programistą nie jestem, ale skoro za każdym razem czas jest synchronizowany z nowo przełączonego kanału, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynił to po pierwszym uruchomieniu dekodera, a kolejne próby byłyby pomijane?

Oczywiście, tak jak mówisz, jest to omijanie problemu, jako że problemem jest ogłupienie timera przy różnicy czasowej, i to jest w tej chwili ważniejsza usterka, która wymusza kombinatorykę z timerami. Problem tvn'ow i nagrywania z nich z timerami mnie nie bardzo boli - nie nagrywam z tych programów, ale jak wyłączę wieczorem akurat na tvn'ie a coś ma się nagrać w nocy to już jest problem, stąd też zależy mi na tym by funkcja kanał startowy działała jak należy, wówczas "ominę" ten problem.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy programiści, wydając nową wersję bazują na poprzedniej, czy mają np wersję główną, do której "doklejają" kawałki kodu odpowiedzialne za nowe funkcje lub usunięcie usterek?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im głębiej w las, tym wiecej drzew.

 

Ustawiam zegar na auto.

 

1. Programuję zdarzenie na niekodowanej TV Polonia i wyłaczam tuner na Planete.

2. Tuner włącza się o czasie i po zainicjowaniu zdarzenia wyświetla komunikat Rec hint...

3. Nagranie się nie rozpoczyna.

 

Znów zegar na auto, ale:

1. Programuję zdarzenie na niekodowanej TV Polonia i wyłaczam tuner na Ale Kino.

2. Tuner włącza się o czasie i po zainicjowaniu zdarzenia wyświetla komunikat Rec hint...

3. Nagranie się rozpoczyna!

 

Teraz właczam zegar ręczny, powtarzam procedurę z TV Polonia i Ale Kino. I tu równiez pojawia się znany już komunikat i nagranie nie rozpoczyna się.

 

Wniosek: ten bład występuje bez wzgledu na rodzaj zegara. Zreszta sam już podkreslałem, że wystepuje na kanałach z dobrym czasem.

 

Ale to jeszcze nie koniec. Otóż:

1. Programuję właczenie tunera na kanale TV Polonia (niekodowany).

2. Programuję nagranie na kanale Puls (niekodowany).

3. Tuner uruchamia się na TV Polonia wg zdarzenia z punktu 1.

4. Tuner zaczyna nagrywac na Pulsie wg zdarzenia z punktu 2.

 

Ale... W punkcie 4. ponownie wyświetla się komunikat Rec hint...

 

Najwyraźniej dotyczy on kanałów niekodowanych.

 

Na razie zaprogramowałem sobie przed cyklicznym zdarzeniem na Pulsie, właczenie się tunera na minutę wcześniej na tym samym kanale. Ale uwaga - ta sztuczka nie powiedzie się na wersji 1.05B0, gdyż w tej wersji zdarzenie tylko włączajace tuner nie inicjuje dysku.

 

Nawiazując do pytania o to, na jakiej wersji bazuja programiści? Trudno cos pewnego wysnuć, jednak patrząc na to, że niektóre zachowania potrafią się pojawic z wersji wczesniejszym mozna się domyślać, że wszystko zależy od sytuacji.

 

Ciekawi mnie np. dlaczego funkcja odłączania dysku działała dobrze w wersji 1.04B8, a teraz działa tak, jakby było odcinane zasilanie od portu USB? Czy to przypadek, czy też lepiej było pracować na wersji 1.04B7?

 

Czasami lepiej zacząć coś od nowa bazując na wcześniejszej wersji, zamiast szukać przyczyn błędów w świeżym kodzie. Znam to z praktyki.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] W oryginalnym sofcie DDNS jest do niczego niepotrzebny. Programiści Fergusona powinni skupić się na ważniejszych rzeczach niż na zbędnych gadżetach.

Na razie DDNS nie jest potrzebny ale wyobraź sobie że tuner wystawia po ftp to co nagrał i wówczas siedząc gdzieś poza domem, po prostu łączysz się na swój tuner i ściągasz ostatni odcinek nagranej przed chwilką telenoweli :smile:

Inna przydatna rzecz do której DDNS można by wykorzystać to jakiś rodzaj zarządzania tunerem np. niech to będzie tylko przeglądanie i ustawianie timerów - prawda że też miłe i przydatne?

 

A może małe głosowanko:

1. kto jest za tym by dało sie dostać do nagrań po ftp?

2. kto jest za możliwością ustawiania timerów przez sieć tj. jakąś stronkę www?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może małe głosowanko:

1. kto jest za tym by dało sie dostać do nagrań po ftp?

2. kto jest za możliwością ustawiania timerów przez sieć tj. jakąś stronkę www?

 

Takie rzeczy to tylko w Erze :) Ferguson nie może poradzić sobie z prostszymi rzeczami, a Ty chcesz żeby postawili Ci na Arivie serwer FTP lub WWW? Może się mylę ale IMO to jest niewykonalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im głębiej w las, tym wiecej drzew.

.....

1. Programuję zdarzenie na niekodowanej TV Polonia i wyłaczam tuner na Ale Kino.

.....

3. Nagranie się rozpoczyna!

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że Planete z pierwszego przypadku jest na 10719... Z tym problemem dość długo walczyli. W wersji 1.03B5 problem nie występował, ale ja do momentu wejścia w posiadanie kabla do RS232 nie wgrywam nic więcej.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i takie podejrzenia chodzą mi po głowie. Generalnie na pewno jest coś z kanałami FTA, a dokładniej z ich obsługą przez Arivę przy nagrywaniu. Na dodatek jest to coś, co nie zależy od zegara. Po prostu loteria. Dlatego dla pewności eksperymentuję z sekwencją:

 

1. Timer włączający tuner na kanale FTA tuz przed terminem nagrania.

2. Minute później timer nagrywajacy zdarzenie na tym właśnie kanale.

 

O wynikach poinformuję, gdyż ćwiczę na żywym organiźmie. Dziś wieczorem dowiem się, czy to działa.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam zainstalowaną Arivę.

2 konwetery disec - Siła 90%, Jakość 76-85%.

Soft B5.

Ponieważ nie mam jeszcze dysku próbowałem zaprogramować "ogladanie" celem np nagrania przez Euro na VHS.

Załączył się o wyznaczonym czasie na TV Polonia ale się nie wyłączył....

Zastanawiam się, który nowy soft wgrać.

Ogólnie wrażenia mam przyjemne obraz lepszy niż z n-ki aczkolwiek zdarzyły sie jakieś chwilowe piksele i rwania na niemieckich programach HD z Astry.

Dżwięk na kinie domowym bardzo ładny aczkolwiek z początku

przy próbach przełączania na AC3 amplituner dalej wyświetlał PCM pomogło przełączenie dźwieku w menu na niezalecane przez instrukcję BS out.

Teraz wyświetla AC3 2/0/0 lub 3/2/1 w zalezności od programu.

Póki co zapuściłem aktywację Tnk więc nic nie będę grzebać.

Nie wiem czy nie za wcześnie bo karte włożę do czytnika dopiero po powrocie do domu...

Mam pytanko - na karcie jest informacja żeby w razie potrzeby wyłamać SIM - czy to konieczne czy wkłada się tą kartę w Arivę w całości?

Tuner może pozostawać w standby czy musi być właczony na któryms kanale?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niedouczony, dziwne, wgraj ponownie soft.

 

@kjs40. Kartę wkładasz w całosci. Co do BS Out, to nie dziw się, że producent nie zaleca tej opcji, gdyż to rozwiązanie tylko dla amplitunerów. Zaś po zdarzeniu przełącz na kanał tuner się nie wyłącza. Wyłącza się po zdarzenia nagraj.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im głębiej w las, tym wiecej drzew.

 

Ale to jeszcze nie koniec. Otóż:

1. Programuję właczenie tunera na kanale TV Polonia (niekodowany).

2. Programuję nagranie na kanale Puls (niekodowany).

3. Tuner uruchamia się na TV Polonia wg zdarzenia z punktu 1.

4. Tuner zaczyna nagrywac na Pulsie wg zdarzenia z punktu 2.

 

Ale... W punkcie 4. ponownie wyświetla się komunikat Rec hint...

 

Najwyraźniej dotyczy on kanałów niekodowanych.

 

I tutaj się włączę. Już wcześniej opisywałem ten problem z kanałami kodowanymi. Wczoraj próbowałem najnowszy soft 1.05B0. Mam moduł CP. Nagrywanie testowałem na paczce BBC (jeden transponder). Oto mój przypadek. Tryb nagrywania PS:

1. Zaprogramowane nagranie CBBeebies na czas 5 minut

2. Zaprogramowane nagranie BBC Entertainment na czas 5 minut (odstęp pomiędzy nagraniami 5 minut -od zakończenia 1 do początku 2)

3. Zegar wyłączony, tuner wyłączony na kanale CBBeebies

4. Minuta przed zdarzeniem, tuner włącza się i zaczyna się nagranie. Po nagraniu tuner wyłącza się (zaznaczona odpowiednia opcja w ustawieniach).

5. I tutaj kolejna ciekawostka - tuner włącza się minutę przed zdarzeniem 2. Dwie minuty po czasie startu pojawia się napis Hint:... Nagranie startuje z zamrożonym obrazem CBBeebies i komunikatem Zakodowany. Nagranie trwa 5 minut.

6. I tu ciekawostka kolejna: pierwsze nagranie jest tylko z aktywną ścieżką. Drugie nagranie jest z oznaczeniem $ przed nazwą (kodowane) i posiada wszystkie ścieżki.

 

Zastanawiający jest również to przesunięcie o 2 minuty względem czasu początkowego. Wygląda jakby tuner dodwał sobie minutę na inicjalizację i minutę na wyłączenie.

 

Ciekawi mnie np. dlaczego funkcja odłączania dysku działała dobrze w wersji 1.04B8, a teraz działa tak, jakby było odcinane zasilanie od portu USB? Czy to przypadek, czy też lepiej było pracować na wersji 1.04B7?

 

Tutaj potrafię to zrozumieć. Posiadam dysk 1TB WD z własnym zasilaniem. We wcześniejszych wersjach softu, przy włączonym zegarze dysk pracował przez cały czas (stąd u mnie teraz zegar wyłączony). Nie sprawdzałem jeszcze jak to działa teraz.

 

Pozdrawiam

 

Kadet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtS007 zalecają LPCM dla odbioru stereo ale po co skoro na BS out też jest stereo?

Jeśli kanał jest nadawany w AC3 to i tak jest równolegle ścieżka stereo i można wybrać dla TV odpowiedni tryb z klawisza audio nawet mono lub któryśs z kanałów.

Wybranie w menu LPCM blokuje AC3 na amplituner więc ta opcja mz jest bez sensu.

 

Dla mnie właściwa praca programatora to zaprogramowanie czasu włączenia i wyłączenia.

Inaczej po co pole do wpisania godziny wyłączenia?

Wyłączenie/przełączenie na inny kanał powinno nastąpić bez względu czy programuję na oglądanie czy na nagrywanie - tak miałem w analogowym prehistorycznym Pace.

Mało tego włączenie tunera uruchamiało magnetovid po wybraniu odpowiedniej opcji!

Czyżby w erze nowoczesnej techniki cyfrowej takie "ekstrasy" były niemożliwe?

Dla panów programistów taka lista zyczeń - programuję godzinę włączenia tunera na kanale X i godzinę wyłączenia.

Ma się włączyć i wyłaczyć wg zadanych ram czasowych.

Kiedy programów jest więcej ma się znowu włączać i wyłączać to chyba oczywiste, że jeśli nie ma mnie w domu a chcę nagrać kilka programów na różnych kanałach to tuner ma działac tak jak napisałem.

Kiedy dane programy zachodzą na siebie w jakimś zakresie czasowym to ma się pojawić info, że ten czas już zaprogramowano na kanał Y. Albo rezygnuję albo potwierdzam i tyle.

Z nagrywaniem podobnie z tym, że tutaj jest problem z wyłączaniem dysku no ale to nie jest priorytet -

dysk od biedy może sie kręcić zwłaszcza, że zalecają taki z własnym zasilaniem ważne, żeby tuner wykonał wszystkie nagrania.

 

Tutaj kompletnie nie wiem co z tym EPG teoretycznie i nowocześsnie powinno sie wybrać daną pozycję w EPG wcisnąć "nagraj" i ten program powinien się zarejestrować kiedy będzie nadawany.

No ale to wymaga prawidłowego działania samego EPG jeśli tak nie jest pozostaje programowanie na zegar. jak opisałem.

 

Poprawiłbym też dodawanie kanału do ulubionych np przez opcję "dodaj do ulubionych" po wciśnięciu jakiegoś przycisku w trakcie oglądania kanału.

 

 

rossini dzięki za info ale i tak mam "zagwozdkę", którą krawędź skierować do przodu :) podejrzewan, że tą której chip znajduje się bliżej ale pewności nie mam.

 

Że też wynalazca tej karty tego nie opisał na niej a wystarczyłaby strzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały poprzedni wpis...

 

No więc tak - świeżo co się zarejestrowałeś, nie przeczytałeś instrukcji, nie wiesz jak włożyć kartę do czytnika (co wynika z poprzedniego) a juz bzdety o działaniu wypisujesz ... masakra :/

 

1. przeczytaj instrukcję obsługi

2. mam wyłączony zegar w standby, soft 1.05B0 - timery działaja tak jak powinny, włącza się o określonej godzinie, nagrywa i wyłącza (Cyfra+ w czytniku)

3. rzeczywiście timer włączą się ~1min wcześniej widać jest to czas potrzebny na rozpoczęcie dekodowania, przełączenia na dany kanał i uruchomienia nagrywania, ale nie jest to żadna wada urządzenia !!! no ludzie nie przeginajcie!!!

4. wyście audio PCM = stereo,a BitStream = 5.1 pod warunkiem, że a) jest nadawane 5.1 nie 2.0 jak np. na TVNach; B) ustawisz tak samo wejście wzmacniacza; c) wzmacniacz umie to zdekodować --- jak nie to będziesz też miał streo. Jak nie wiesz jak to działa to zapytaj a nie pisz że to bez sensu wprowadzając innych w błąd!

5. z EPG można ustawić timery -> naciśnij 3 x INFO i poczekaj aż odbiornik pobierze dane, następnie wybierz pozycję i ŻÓŁTY przycisk, aby ustawić timer

6. sugerujesz poprawianie funkcji na bazie nawyków z innego sprzętu ?? przeczytaj instrukcję obsługi naucz się obsługi a potem marudź :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brain, pojechałeś po bandzie ;)

 

Dziwię się, jak wam się tuner włacza na minutę przed nagraniem, skoro u mnie włącza się dokładnie w momencie rozpoczęcia minuty zadanej w timerze?

 

Wracając jeszcze do samodzielnego uruchamiania magnetowidu przez tuner Pace. Ta funckcja wymaga podawania napiecia na jedną z nóżek złacza Scart. Widocznie Ferguson nie posiada tej funkcji.

 

W czasach nowoczesnych technologii lepiej jest udać się do sklepu i zakupić pendrive lub jeszcze lepiej dysk twarty. Magneowid zas wysłać na zasłużoną emeryturę.

 

Teraz słowo o aktualizacji przez RS232. Kupiłem sobie do notebooka przejściówkę USB <> RS232 na chipie Prolific. Nazywa sie to Manhattan. Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta. Odpaliłem toto na ThinkPadzie z Windows XP i sterownik nie chciał sie zainstalować. Ponieważ na stronie było kilka wersji sterownika dla XP, to zamiast najnowszej dla wszystkich systemów Windows pobrałem starszą, mierzącą około 1,5 MB. Ta zadziałała. Oczywiście aktualizacja testowa przebiegła bez problemu. Polecam. Nalezy jednak pamiętać, że do tej przejściówki potrzeba jeszcze kabelka z dwiema żeńskimi końcówkami.

 

http://www.manhattan-products.com/en-US/products/708-usb-to-serial-converter

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z Arivą 200 500gb. Ciągle przerywa mi obraz co jakiś czas podczas oglądania i nagrywania. Nawet na kanałach gdzie jakość i siła jest ponad 90. Czy możliwe jest że przerywa bo na niektórych jakość wynosi 50-70.Może to nie wina anteny a dekodera. Dodam że podłączony jest dwoma kablami z jednego konwertera. Czasem nie przerywa gdy np. wyłączę dekoder z prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brain, pojechałeś po bandzie ;)

 

Dziwię się, jak wam się tuner włacza na minutę przed nagraniem, skoro u mnie włącza się dokładnie w momencie rozpoczęcia minuty zadanej w timerze?

 

 

 

ArtS :smile:

 

Przyjmij do wiadomości, iż niestety czasem tak jest, że tuner włącza się minutę za wcześnie.

Też tak miałem, raz włączył się zbyt wcześnie, a przy kolejnym nagraniem już normalnie.

Było to podczas testów nagrywania.

 

Teraz inna sprawa. Mam ustawione aby tuner po nagraniu wyłączył się.

Czasem wyłącza się, a innym razem śmiga do rana. Tak właśnie miałem wczoraj.

Nagrało się, ale nie wyłączyło!

 

Widać, ze nie ma reguły co do włączania jak i wyłączania.

Tuner robi jak sobie chce, nie ma reguły niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to przyjąć do wiadomości, dlaczego nie, ale zastanawiam się skąd wiecie, że tuner włącza się minutę przed czasem, skoro z reguły macie wyłączony zegar w standby? Mój tuner, za każdym razem, gdy go obserwuje, włącza się dokładnie w momencie rozpoczecia minuty czasu nagrania. Czyli, np. timer jest nastawiony na 17:38, to w momencie gdy czas na wyświetlaczu zmieni się z 17:37 na 17:38 nastepuje start urządzenia. Pamiętajcie, że tuner kieruje się swoim czasem, a nie wskazaniem innego zegara/zegarka.

 

Co do wyłączania po nagraniu, to jak na razie mój sie wyłacza. Korzystam jednak z 1.04B8, więc może nowsza wersja posiada jakieś "ulepszenia"?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...