Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak najlepiej ustawić kanały w cyfrze? wyszukać automatycznie po wgraniu nowego oprogramowania czy wgrać nową listę ze strony producenta?

 

Przy wyszukiwaniu wybrałem Fast Scan i otrzymałem listę TnK jak należy.

Potem przeszukałem satelity wg Blind Scan i dograły się kolejne kanały ale wcześniejsza lista TnK została jak była na początku co jest OK bo się nie wymieszały programy.

Gorzej natomiast z ulubionymi te się stracą po aktualizacji więc jeśli to dużo roboty to trzebaa skopiowac userdb ale jak to się dokładnie robi to jeszcze do tego nie doszedłem zreszta i tak nie mam jeszcze kabla ani zainstalowanego softu.

Nie wiem czy opcja wyszukiwania "programy kodowane lub nie" w ogóle działa bo i tak wyszukuje mi wszystkie.

Kolejne ciekawe zjawisko to to, że kodowane kanały mają przed naazwą $ ale zdarza się że kanały bez tego znaku też są kodowane o czym przekonuję się po ich wybraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca prośba do osób, które już wgrały nową wersję oprogramowania.

 

1. Czy przy wyłączaniu tunera do stanu standby i/lub przy wyłączaniu się po nagraniu z timera dysk jest odłączany w sposób bezpieczny?

2. Czy timer nastawiony na oglądanie kanału (nie na nagrywanie) inicjuje dysk USB?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plik userdb można skopiować bezpośrednio na USB czy konieczne jest RS232 i komputer?

 

Człowieku no wysil się trochę i poczytaj (ze zrozumieniem) ... to naprawdę nie boli:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... tdown/606/

:read:

 

Uwierz mi że się "trochę" wysilam to kwestia krótkiego czasu.

Też za 3 godziny miałes opanowany sprzęt? Full respect.

 

Logicznie rozumując powinno to być podane w instrukcji obsługi dekodera a tam

na stronie 28

"13.6 Aktualizacja przez USB

To menu służy do aktualizacji odbiornika. Aktualne oprogramowanie dostępne jest na stronie

producenta. Pobrany plik należy rozpakować i nagrać na pamięci zewnętrznej USB. Następnie

wybieramy go za pomocą przycisków LEWO/PRAWO i naciskamy start, aby rozpocząć

aktualizację."

 

Nic o userdb lub listach kanałów - również w punktach dotyczących list kanałów i skąd nowy użytkownik ma wiedzieć, że takie informacje znajdzie w instrukcji do edytora?

Czy nie mogła by być podana informacja, że taką czynność opisano w innej instrukcji zwłaszcza,

że w każdym pobranym pliku ZIP spakowana jest też instrukcja a do Arivaeditor akurat jest oddzielnie no ale cóż...

 

Gdybym się nie "wysilał" do głowy by mi nie przyszło ,że na USB można skopiować listę.

Jednak byłem na tropie :D

 

Tak czy inaczej dzięki za informację i pomimo pewnej złośliwości z Twojej strony nie gniewam się.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej dzięki za informację i pomimo pewnej złośliwości z Twojej strony nie gniewam się.

Spox, bracie, złośliwość to moje drugie imie - hehe

 

 

@ ArtS007

mam dysk WD pass cośtam bez wlasnego zasilania ... zegar w standby OFF

add 1. nie widzę różnicy - jak dla mnie jest bezpiecznie w sensie nic nie strzela itp. :lol2:

add 2. sprawdziłem - jak jest channel oglądania - dysk się kręci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kjs40:

Instrukcja aktualizacji kanałów znajduje się w pliku z listą kanałów, zas instrukcja aktualizacji oprogramowania w pliku z aktualizacją.

 

@brain:

Dzieki za odpowiedź. Dla uściślenia bezpieczne wyłaczenie dysku objawia się u mnie na 1.04B8 tym, że dysk przestaje się kręcić jakieś dwie, trzy sekundy po wyłączeniu tunera. W wersji 1.05B0 wyłączenie tunera powodowało natychmiastowe wyłączenie dysku ze słyszalnym efektem dźwiękowym. Stąd moje pytanie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem sobie właśnie aktualizacja przez sieć -> Start

a tam nowy sofcik 1.05B1 ... zaryzykowałem aktualizację przez FTP...

pobrał plik i zapytał co zaktualizować -> nic nie zmieniałem Allcode -> OK

 

chwilkę to trwało -> odbiornik uruchomił się ponownie ... z nowym softem WOW

polecam wszystkim najszybsza droga do nowego softu !!!

Brain, tylko proszę nie krzycz na mnie. Jeśli dobrze zrozumiałem, wybieram aktualizację przez sieć i dalej leci. Czyli wystarczy połączyć kablem sieciowym mój router z odbiornikiem, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brain, tylko proszę nie krzycz na mnie. Jeśli dobrze zrozumiałem, wybieram aktualizację przez sieć i dalej leci. Czyli wystarczy połączyć kablem sieciowym mój router z odbiornikiem, czy tak?

 

1. podłączasz do routera

2. konfigurujesz sieć (np. automatycznie z DHCP -> trzeba nacisnąć włącz i exit i poczekać... az dostaniesz adres IP)

3. dalej aktualizacja przez sieć -> start -> ok i leci :) rewelacja...

 

Teoretycznie działa to od softu 1.05B0

x ability to update with FTP

... ale jak porównywałem - na starszych softach wystarczy zmienić hasło na ariva tak jak jest w najnowszym ... i też leci !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po wgraniu nowego softu.

 

1. Dysk jest odłaczany w sposób nagły w momencie wyłaczania urządzenia lub gdy wyłącza się ono samoczynnie po dokonaniu nagrania z timera. Ta przypadłość pojawiła się w wersji 1.05B0. W wersji 1.04B8 dysk był odłaczany w sposób bezpieczny.

2. Jeśli zaprogramujemy zdarzenie typu Channel (czyli właczenie tunera na okreslonym kanale, ale bez nagrywania), tuner oczywiście się właczy, ale dysk się nie zainicjuje. Przy czym przez brak inicjacji nalezy rozumieć, że dysk po prostu nie jest od tego momentu widoczny.

 

Zachowanie z punktu 2. powoduje, że nie wykonamy ręcznego nagrywania, ani nie wykonamy nagrania z timera do momentu, w którym wcześniej nie wyłączymy tunera. Nie wiem, czy ta reguła obowiązuje przy włączonym timeshifcie, ale przy ustawieniach:

- zegar reczny

- zegar aktywny w standby

- timeshift wyłaczony

tuner tak właśnie się zachowuje. W wersji 1.04B8 dysk inicjował się podczas zdarzenia Channel.

 

Teraz dobra wiadomość. Wprawdzie po jednej próbie, ale sprawdziłem, że kanał Plus nagrywa się bez problemu po starcie zdarzenia na kanale Planete.

 

To na razie tyle.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tyg. temu zaktualizowałem soft do V1.04B7. Dekoder działał z kartą C+ bez problemów. Dziś chciałem obejrzeć Ligę Mistrzów na nSport i włożyłem kartę TNK. Mam następujący problem: na kanałach nadawanych na 11508 MHz (w tym nSport) występują zacięcia. Na pozostałych programach nie ma takiego problemu.

Czy ktoś z was zaobserwował podobne zjawisko?

Czy na późniejszych softach nie ma zacięć na 11508 MHz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jeśli zaprogramujemy zdarzenie typu Channel (czyli właczenie tunera na okreslonym kanale, ale bez nagrywania), tuner oczywiście się właczy, ale dysk się nie zainicjuje. Przy czym przez brak inicjacji nalezy rozumieć, że dysk po prostu nie jest od tego momentu widoczny.

Zachowanie z punktu 2. powoduje, że nie wykonamy ręcznego nagrywania, ani nie wykonamy nagrania z timera do momentu, w którym wcześniej nie wyłączymy tunera. Nie wiem, czy ta reguła obowiązuje przy włączonym timeshifcie, ale przy ustawieniach:

 

Moja propozycja włącz TimeShift = domyślnie jest włączony - i po problemów z inicjalizacją nie będziesz miał ... po co kombinować jak koń pod górkę ?? Włączony timeshift przecież w niczym nie przeszkadza ... :woot:

 

Jakieś 2 tyg. temu zaktualizowałem soft do V1.04B7. Dekoder działał z kartą C+ bez problemów. Dziś chciałem obejrzeć Ligę Mistrzów na nSport i włożyłem kartę TNK. Mam następujący problem: na kanałach nadawanych na 11508 MHz (w tym nSport) występują zacięcia. Na pozostałych programach nie ma takiego problemu. Czy ktoś z was zaobserwował podobne zjawisko? Czy na późniejszych softach nie ma zacięć na 11508 MHz?

Zaktualizuj sobie do 1.05B1 i przeskanuj kanały TnK za pomocą FastScan jak podaje to producent ... i po problemie = nic się nie tnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła sygnału: 90%.

Jakość sygnału: 53 - 60%.

Właśnie szkuam czegoś w internecie. Wygląda na to że coś z moją anteną / głowicą - bo nikt nie zgłasz takich problemów. Jakieś 2 tyg. temu (TNK używam tylko do nSport) nie miałem problemów. Czyli można się spodziewać, że to głowica (siła 90%)?

 

Na innych transponderach: siła - 90%, jakość - 70%. Antenę nam Cyfry+ mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o odpowiedź, bo muszę któryś z nich wybrac. Oto mój wpis na forum Technisata

"TechniSat Digit HD8-SX- PRAWIE KUPIŁEM ;-(

 

Chodzi o Cyfrę +

 

Witam, wybaczcie,ciężko pracuję więc i czasu mało do czytania. Dziś sprzedawca zademonstrował mi (NIE)działanie tego Tunera ( z EPG na C+ z MODUŁ SECA CYFRA+, Aston Crypt 2.23 ). Załamałem sie.Dosłownie. Pewnie znacie ten przypadek; EPG wczytuje się długo. Gdy się zmieni kanał-tak samo. Gdy się powróci do poprzedniego, już z wczytanym (niby) EPG- sytuacja się powtarza ( nie zapamiętuje już wczytanego EPG ). Sprzedawca ( uczciwy do bulu ) dodał,że ustawianie nagrywania przez EPG nie ma sensu z w/w powodów, tz. że po ustawieniu na rózne programy nic się nie nagra, no możę oprócz jednego,pierwszego ( o ile zostawi przy wyłaczeniu Tunera na tym kanale ). Panowie, bardzo chcę kupić ten model, ale.... załmałem sie.

1) Jak ustawiać nagrania ? Każdy program wpisywać ręcznie ? Można tak to zrobić ?

2) Jak mieć satysfakcję z Tunera z ( z modułem ) za ok.1500 zł gdzie trzeba poznawać program z gazety, a nie przeglądać i nagrywać przez EPG. CO ROBIĆ ?!

ps. POWIEDZIAŁ TEŻ,ŻE TEN PROBLEM DOTYCZY wszystkich TUNERÓW NIE POCHODZĄCYCH ORYGINALNIE OD CYFRY+ ?

Ariva 200 też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja włącz TimeShift = domyślnie jest włączony - i po problemów z inicjalizacją nie będziesz miał ... po co kombinować jak koń pod górkę ?? Włączony timeshift przecież w niczym nie przeszkadza ... :woot:

Nie przeszkadza, ale też nie pomaga. Wymyśliłem jednak inny sposób na ten nieszczęsny Puls. Mianowicie właczam dwa timery. Jeden na dwie minuty przed nagraniem w opcji Record i o długości 1 minuta. Nawet jak się nagra, to usunę. Następnie własciwe zdarzenie również na Pulsie, ale już o ustalonej dłogości. Test wykazał, że pierwsze zdarzenie włacza tuner, podłącza dysk, ale nie uruchamia nagrania. Po dwóch minutach przychodzi czas na właściwe zdarzenie i ono zaczyna się nagrywać. Jutro się przekonam, czy plan działa na danych rzeczywistych.

 

Przy okazji prośba. Nie cytujcie się nawzajem, gdy odpowiadacie na ostatni post. To niepotrzebnie zaciemnia forum.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft B1 wgrany. Lista kanałów swoja utworzona 31.12.2009. w miedzy czasie były małe poprawki. Zgrałem ją przed wgraniem nowego softu i wgrałem ponownie po aktualizacji na B1. I...?

+ zostały nazwy ulubionych.

Teraz czekam na efekt testu nagrywania: MTVN HD 0:20 czas 2 min., Canal+ 0:25 czas 2 min., I TVN 0:30 czas 2 min. Zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem dysk samsung story station 3,5" 1tb z wlasnym zasilaniem. wszystko smiga lecz mam problem z wylaczaniem. kiedy przechodze do standby dysk rowniez sie wylacza lecz towarzyszy temu nienaturalny glosny halas. moge rowniez wylaczyc dysk jako pierwszy (posiada on/off) i wtedy jest ok lecz nie slychac parkujacej glowicy. z chwila kiedy wyciagam usb z arivy badz laptopa rowniez slychac charakterystyczny halas - dysk sie momentalnie wylacza , wydaje mi sie to zbyt brutalne. probowalem odmontowac urzadzenie usb w arivie i dopiero przejsc do standby - tu rowniez kicha. jak bezpieczniej usypiac dysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2,5 calowy dysk zasilany z USB. Podsumuję jeszcze raz, gdyz juz o tym pisałem.

 

1.04B8

- przy wyłączaniu tunera do standby - dysk wyłaczał się bezpiecznie;

- przy zakończeniu nagrywania i automatycznym przejściu do standby - dysk wyłaczał się bezpiecznie;

 

1.05B0

- przy wyłączaniu tunera do standby - dysk wyłącza bezzwłocznie z charakterystycznym dźwiekiem;

- przy zakończeniu nagrywania i automatycznym przejściu do standby - dysk wyłącza bezzwłocznie z charakterystycznym dźwiekiem;

 

1.05B1

- przy wyłączaniu tunera do standby - dysk wyłącza bezzwłocznie z charakterystycznym dźwiekiem;

- przy zakończeniu nagrywania i automatycznym przejściu do standby - dysk wyłącza bezzwłocznie z charakterystycznym dźwiekiem;

 

Niestety, z jakichś względów dwie ostatnie wersje "popsuły" aspekt odłączania dysku. Nie sprawdzałem jeszcze bezpiecznego usuwania dysku z menu. Jak sprawdzę, to napiszę.

 

Wersja 1.05B0 przyniosła jeszcze jedno "ulepszenie". Mianowicie, gdy zaprogramujemy zdarzenie typu Channel (bez nagrywania), tuner nie wykrywa dysku. Nie byłoby to problemem, gdyby nie fakt, że nie można nic nagrać z ręki, ani też nic się nie nagra z Timera. Zanim to uczynimy, musimy wyłaczyć tuner do standby.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ArtS007, czy to zachowanie dysku podczas odłączenia, tyczy się obu przypadków: zegarek w standby włączony i wyłączony, czy tylko przy włączonym zegarku?

Teraz to już mi się aż tak bardzo nie chce wgrywać nowej wersji softu, jak mają dojść problemy z dyskiem. Mam wprawdzie dysk 3,5 cala z własnym zasilaniem i nigdy z nim problemów nie było, co nie znaczy, jak widać, że nie mogą się pojawić.

Lecz z drugiej strony, mam takie wrażenie, że ten mój dysk reaguje tylko i wyłącznie na pojawienie się sygnału danych na złączu USB, a elektronika wtedy sama go "budzi" i "usypia", co z kolei nie powinno się objawiać tak jak u kolegów, jakimiś dziwnymi "zgrzytami".

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft mam najnowszy, zegar wylaczony, z timera nie korzystalem. jesli tuner nie potrafi bezpiecznie wylaczyc dysku , to czy wylaczanie przelacznikiem on/off w trakcie pracy dysku ( timeshift wylaczony, nie nagrywam , nie odtwarzam) bedzie bezpieczne. instrukcja dysku bardzo uboga, mowi tylko o bezpiecznym usuwaniu urzadzenia usb a to w arivie tez nie dziala na obecnym sofcie, jesli to by nawet funkcjonowalo nie zmusze domownikow do kazdorazowego usuwania urzadzenia usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...