Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak nie wyłącza się po nagraniu.

Zarejestrował to mój magnetowid w nocy.

Zdarzenie zakończone a obraz jest dalej,

po pewnym czasie na ekranie pojawiła się informacja "autowyłączenie" i dopiero wtedy się wyłączył.

Nagranie zakończyło się z powodu wypełnienia karty ale co dziwne odtwarzać go się nie dało,

bo niby za wolny nośnik USB - OK tylko dlaczego poprzednie nagrania odtwarzało????

Musiałem skopiować nagranie do komputera i tam bez problemu.

Muszę potestować czy to regularnie występuje, że w przypadku ostatniego zaprogramowanego zdarzenia dekoder się nie wyłącza.

Kiedy robiłem testy kilku programów to własnie po każdym zdarzeniu się wyłączał a po ostatnim nie.

Przy okazji takie wyłączenie i włączenie powodowało czasem "rozstrój" zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem ten sam problem, uprawnienia były widoczne a mogłem oglądać tylko kanały FTA. Dzwoniłem do Cyfry, nadawali uprawnienia i nic. Reaktywacja przez ICA też nie pomogła. Dopiero jak podłączyłem starego Thomsona (od Cyfry) i jak ponownie przesłali uprawnienia to po 15 min ruszyło. Zdaniem konsultanta mogą występować problemy przy przesyłaniu uprawnień na fergusona. Ktoś może to potwierdzić?

Potwierdzam. Ja wkładam karte do stargo philipsa 6010 i łapię uprawnienia, kartę już raz wymieniałem w c+ i nic nie pomogło. To wina arivy. Jak nie poprawią tego w następnym oprogramowaniu, to wystawiam ten złom na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada dotycząca nosnika do nagrywania powinna brzmieć: im większy, tym lepszy. Mając karte o pojemnosci 2, czy 4 GB zapomnijcie o skutecznym nagrywaniu. Szczsególnie wówczas, gdy zaraz po nagraniu nie włożycie nowej karty lub nie wyczyscicie tej, na której dokonaliscie nagrania. Jeśli nagra sie na taką karte dwa nagrania i tylko jedno usunie, to tuner zapisuje w wolnym miejscu. Z czasem, po drugiej, trzeciej takiej kolejce, defragmentacja plików narasta do poziomu nieakceptowalnego przez tuner.

 

Moim zdaniem absolutnym minimum jest nosnik 8 GB i to tylko dla nagrywania kilku audycji. I warto go za każdym razem czyscić do zera po przerzuceniu nagrań do komputera.

 

Jeśli zaś chodzi o wyłączanie się tunera po nagraniu, to nie bedę się wypowiadał, gdyż korzystam z wersji 1.04B8. Przy testach zawsze się wyłaczał, ale jak jest w praniu, nie wiem, gdyż nie ma mnie wtedy w domu. ;)

 

Przekazywanie uprawnień to chyba odwieczny problem posiadaczy tunerów nie pochodzacych od dystrybutora. Nie potrafię powiedzieć, jak się w tej kwestii zachowuje Ariva, gdyż posiadam duet Ariva i Thomson na wspólnym splitterze. Prawdopodobnie to Thomson przyjmuje uprawnienia i wszystko działa, jak należy.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 4 GB to za mało wiec formatuje po każdym nagraniu dopóki nie mam dysku trzeba cieszyć się tymi 4 GB na normalny film wystarcza.

Nie robię z tego problemu bo to przejściowa sytuacja dłuższe programy nagrywam na SVHS oglądam i kasuję tzn nagrywam kolejne.

Nagrywanie na USB to taka zabawa w nagrywanie jakby na dysku he he. No ale przynajmniej problemów z odłaczaniem dysku nie mam :lol:

Co do uprawnień nie wiem bo ograniczam się do TnK ale czasem i tu pojawiały się takie klocki, że wyświetlało "zakodoawany" choc nie powinno.

Wyłączyłem poprawiłem w czytniku i uruchomiłem zadziałało podejrzewam, że może czytnik nie zawsze prawidłowo "kontaktuje" z kartą.

Dekoder mam stosunkowo krótko więc zastanawiające, że takie problemy sie pojawiają.

A kto mi powie co z kanałem Patio TV? Niby jest FTA a ja mam zakodowany :shock:

Wciąż czekam na odzew posiadaczy TnK w kwestii EPG i ewentualnie problemów z odbiorem kodowanych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy problemy z przesyłem uprawnień są również kiedy karta plusika jest w splitterze? Obecnie posiadam Philipsa DSR 3201 ale przymierzam się do zakupu splittera i 2 tunera Fergusona 100/200. Myślalem też o zastąpieniu Philipsa Fergusonem i pracą na 2 Ferdkach i splitterze. Czy w takim przypadku też będą problemy z uprawnieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już opisywałem podobną sytuację. Mam Thomsona i Arivę na jednym splitterze. Jak do tej pory, wszystko z uprawnieniami jest OK. Tylko nie wiem, co odpowiada za przyjęcie uprawnień. Możliwe, że splitter lub Thomson. Ponieważ uprawnienia są pewnie zapisywane na karcie, to mozliwe, iż jest to splitter.

 

Miałem wcześniej FK6900 i miałem problem z przejmowaniem uprawnień z satelity.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czekam na odzew posiadaczy TnK w kwestii EPG i ewentualnie problemów z odbiorem kodowanych kanałów.

Jeśli chodzi o TnK, to włożyłem tę kartę dziś do dekodere, kanały wszystkie, które są w ofercie śmigały bez problemu, EPG wczytuje się normalnie i na cały tydzień (oczywiście chwilę to trwa). Nie ma błędów typu krzaczki zamiast polskich znaków diakrytycznych. Wg mnie jest ok. Testowałem ok pół godziny.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problemy Ariva 100 z odbiorem uprawnień z karty C+!!! Do obecnej chwili wszystko działało bez zastrzeżeń, jedynie niedoskonałość oprogramowania była irytująca. Niestety doszły teraz problemy z odbiorem uprawnień, zamrażanie obrazu i wkurzający napis zakodowane. Powrót do wcześniejszej wersji oprogramowania nic nie pomógł! Nadmieniam, że na oryginalnym dekoderze C+ karta działa bez zastrzeżeń.

Co panowie na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się z uprawnieniami do c+ 2 dni.

Dzisiaj rano zaczęło powoli hulać...niestety nie mam wszystkich programów( niektórych hd i sd ).

Nadal nie wiem ,czy czegoś tam nie odkodowali ,czy moja ariva tak ma.

 

Miałem podobny problem - może to coś u Ciebie pomoże.

 

Najnowszy soft - karta C+: nie odkodowywał mi programów z tr. na którym jest m.in. Discovery. Pomogło mi wgranie jeszcze raz listy C+ (a próbowałem różnych rzeczy - m.in. dodawanie ręczne tego tr.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czekam na odzew posiadaczy TnK w kwestii EPG i ewentualnie problemów z odbiorem kodowanych kanałów.

Jeśli chodzi o TnK, to włożyłem tę kartę dziś do dekodere, kanały wszystkie, które są w ofercie śmigały bez problemu, EPG wczytuje się normalnie i na cały tydzień (oczywiście chwilę to trwa). Nie ma błędów typu krzaczki zamiast polskich znaków diakrytycznych. Wg mnie jest ok. Testowałem ok pół godziny.

 

J.

 

Ja mam problem z EPG. Kartę TNK używał tylko do TVP Sport i nSport. Na nSport nie udało mi się zauważyć EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające, że u jednych EPG śmiga na 7 dni a u innych jest zaledwie na kilka godzin naprzód i to jeszcze z przerwami.

Ciekawe od czego to zależy bo nadawca ten sam i tuner teoretycznie też ....

Nie mogę znaleźć żadnych opcji względem EPG trzeba posukać..

Patio rzeczywiście zniknęło - nawet z listy.

Znowu mam ciekawe obserwacje z nagrywaniem na PD wczoraj na 2 GB zmiesciłem 1 godz :16 min. nagrania!

A na SD 4 GB często nagranie kończy się po 1 godz. 38 min.

Żeby aż taki rozrzut był w objętości programów?

Nowy wpis na stronie Fergusona dostrzegłem-

Już nie upierają się, że musi być dysk z własnym zasilaniem :D

No i pocieszające jest to, że jak dotąd nie miałem zawieszenia lub restartu dekodera.

Cechy z programatorem są do przełknięcia nawet chyba sa korzystne bo jeśli dekoder wyłacza sie po wszystkich nagraniach

to wyłaczy mi też magnetowid i załaczy na kolejne a jeśli po ostatnim się nie wyłaczy

to nic złego się nie dzieje po prostu magnetowid nagra więcej materiału i tyle.

Niemniej w menu jest opcja "wyłącz po nagraniu" i powinno to tak działać bo inaczej zmiana opcji zostaw włączony / wyłacz po nagraniu jest dla ozdoby menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do uprawnień - mi Ariva łapała bez problemu od grudnia, w marcu zrobiło sie ciemno na sofcie chyba 4b7. Data się aktualizowała, brak kodowanych.

Włozyłem nieaktywną TNK - złapała uprawnienia w 3 min.

Włożyłem kartkę cyfry do Phila 3010, zostawiłem na noc i nic.

Musiałem ja wymienić u dystrybutora.

Jeśli więc Ariva coś tu winna, to może potrafi ona zablokowac kartę?

Ale jakoś w to nie wierzę, w końcu do karty trafia to, co leci z nieba...

Natomiast zauważyłem, ze na sofcie 4B7 wyłączenie przepuszczania EMM w menu powoduje brak dekodowania kanałów cyfry.

Czy to takie nowe zabezpieczenie od Kudelskiego? Czy może kolejna przypadłość Arivy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające, że u jednych EPG śmiga na 7 dni a u innych jest zaledwie na kilka godzin naprzód i to jeszcze z przerwami.

Ciekawe od czego to zależy bo nadawca ten sam i tuner teoretycznie też ....

..

A na SD 4 GB często nagranie kończy się po 1 godz. 38 min.

Żeby aż taki rozrzut był w objętości programów?

..

Niemniej w menu jest opcja "wyłącz po nagraniu" i powinno to tak działać bo inaczej zmiana opcji zostaw włączony / wyłacz po nagraniu jest dla ozdoby menu.

Być może wpływ na EPG ma wybrany program (częstotliwość), z którego tuner rozpoczyna pobieranie EPG

Na objętość nagrania ma bezpośredni wpływ prędkość strumienia danych z satelity. Na TVP1, TVP, TVN masz średnio ok 500kBs a np na TV Polonia masz 300 czyli 40% mniej, stąd wynika, że możesz nagrać 40% dłuższy film na tej samej pojemności niż z TVP1.

Opcja "wyłącz/zostaw włączony" po nagraniu i tak wg mnie nie jest dobrym rozwiązaniem. Opcja ta powinna być raczej taka: Po nagraniu zostaw sprzęt w stanie w jakim był przed nagraniem. I nie trzeba kombinować z żadnymi ustawieniami. Poza tym podejrzewam, że dołożenie tej opcji rozpoczęło problemy z brakiem wyłączenia po nagraniu z timera.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut w objętości programów to normalna rzecz. Zależy od kanału i samego programu. Ze znanym mi polskich kanałów najwięcej miejsca zajmują nagrania z TVN i TVN7. Canal+ też ma stosunkowo wysoki bitrate. Ale już np. z AXN, nagrania są małe. Musisz empirycznie sprawdzić, ile orientacyjnie zajmuje nagranie godzinnego programu z różnych kanałów. A jeszcze lepiej, jeśli jak najszybciej zdecydujesz się na jakiś pojemniejszy nośnik. Już taki pendrive 16 GB powinien spełnić Twoje oczekiwania. Choć biorąc pod uwage, że trzeba za niego zapłacic jakieś 100 zł, to może lepiej dołożyć drugie tyle i poszukać 2,5-calowego twardziela o pojemności 250-320 GB.

 

Zastanawiam się nad tym, że twój sprzęt nie zawsze wyłącza się po nagraniu. Wprawdzie używam wersji 1.04B8, ale nie zauważyłem, żeby tuner był włączony, gdy nie nagrywa. Opcje autowyłączanie mam wyłączoną.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym, że twój sprzęt nie zawsze wyłącza się po nagraniu. Wprawdzie używam wersji 1.04B8, ale nie zauważyłem, żeby tuner był włączony, gdy nie nagrywa. Opcje autowyłączanie mam wyłączoną.

Z tym autowyłączeniem to jest loteria. Podczas testów nagrywania krótkich materiałów (ustawianie timera "z palca") i to z rożnych satelit ale z jednej listy Fav, tuner się wyłączał, gdy nagrania programowane są już z epg to już jest różnie. Mało tego, po przesunięciu kanału z astry z drugiej listy fav na pierwszą, zaczęło szwankować autowyłączanie również po samych nagraniach z HB. Jeszcze potestuję wprowadzając dłuższe nagrania do timera ręcznie, ale zaczyna się to robić męczące i chyba łatwiej będzie wprowadzić zdarzenie "wyłącz" w cyklu codziennym do timera.

I jeszcze taka obserwacja. Podczas nagrywania np z c+ film, daję guzik OK, wyskakuje lista programów z tego samego tp, wybieram jakiś inny program kodowany i daję ok, tuner wyświetla komunikat czy zakończyć nagrywanie?, daję na TAK, nagranie się kończy a na wyświetlaczu czerwona kropka informuje dalej o nagraniu:) Też tak macie?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z EPG, a już szczególnie do programowania nagrań. Zaprogramowanie nagrania z ręki nie jest dla mnie żadnym problemem, a dodatkowo mam mozliwość samodzielnego dodania zakładek przed i po nagraniu. Nie korzystam też z list ulubionych oraz z więcej, niz jednego satelity. Stąd moje doświadczenia nie będą adekwatne. Na dodatek jestem w zdecydowanej mniejszości, gdyż korzystam z ręcznego zegara z wyświetlaniem w trybie standby.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie odnośnie czasu nagrywania.

To Ariva wyświetlała czas nagrana 1:18 w okienku z multimediami a na komputerze wszystko w normie tj 59 min i ok 2GB pamięci.

Faktycznie "startuję" tuner na różnych programach ale jak dotąd zawsze ze stanu Standby więc może wprowadzę jakiś kanał startowy i EPG wczyta się lepiej?

 

ArtS007 przy programowaniu z timera tez możzna zmienić czasy rozpoczęcia i zakończenia - ten drugi jako czas nagrania oczywiście i to w zasadzie działa tylko nie ma tego wybranego w menu wyłączenia do SB.

Ja bym proponował aby opcja wyłączenia/pozostawienia dla dekodera w przypadku programowania nagrań była w pokienku" timer" i wtedy dla każdego programu można by było ją ustawić niezależnie w trakcie programowania.

Jeśli chodzi o włączenie ręcznego zegara zamiast GMT w zasadzie nie widzę tu wartości dodanej a wręcz kłopot z powodu rozjechanego EPG.

 

ArtS007 skoro zgłaszałeś do Fergusona różne postulaty to moze dodać jeszcze ten i dodatkowo przeglądanie EPG jak pisałem takie aby mozna było wędrować strzałkami po rozpisce bez zmiany oglądanego kanału zanim nie przyciśnie się np. OK. Również w tym trybie przydałby się większy ekran z oglądanym programem a mniej linijek epg tu wystarczą dwie linie a nawet jedna - akurat to w n-ce było dobre i można by tu zrobić podobnie.

strzałki <> przesuwają EPG kanału w czasie strzałki góra dół zmieniają program w EPG ale nie na ekranie kiedy w tym trybie wciskasz OK przełączasz się na kanał który masz podświetlony w EPG.

Wówczas nie potrzebny jest wybór zmiana programu metodą OK strzałka góra /dół OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek jestem w zdecydowanej mniejszości, gdyż korzystam z ręcznego zegara z wyświetlaniem w trybie standby.

To prawda, ale korzystając z doświadczeń takich właśnie użytkowników, możemy wspólnie wyłapać wszelkie bolączki w miarę rozmaitych konfiguracjach sprzętowych tego tunera, co - miejmy nadzieję - przełoży się na dopracowanie softu w krótkim czasie.

 

@kjs40

Kanał startowy zadziała, gdy masz pustą listę zdarzeń timera. Gdy masz choć jedno zdarzenie wpisane np z cyklem co tydzień ta funkcja już nie zadziała (1.05B1, i wcześniejsze)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kjs40

 

Zegar ręczny stanowi dla mnie bardzo istotną wartość dodaną, gdyż uniezależnia mnie od dziwnego zachowania się timerów w przypadku różnic czasowych występujących na kilku stacjach.

 

Co do postulowanych zmian, to pełna zgoda. Jednak takie postulaty, jak powiększenie okna podgladu kanału w EPG lepiej sobie darować, biorąc pod uwage, że modyfikacje softu mogą nieść za sobą nieprzewidziane skutki uboczne.

 

Na razie wstrzymałem się z pisaniem do Fergusona, dając czas na wprowadzenie poprawek dotyczących pracy zegara i zwiazanych z tym problemów przy róznicach czasowych.

 

Ostanio wysłałem do Fergusona krótki film pokazujacy dziwne zachowanie się Arivy przy kanałach FTA. Z tresci odpowiedzi wysnułem wniosek, że prawdopodobnie wystawiłem cierpliwość panów z Fergusona na próbę. ;) Dlatego wolę się chwilowo wstrzymać z kolejnymi pomysłami.

 

Myslę, że okazja do zgłaszania postulatów pojawi się przy kolejnej wersji softu.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że okazja do zgłaszania postulatów pojawi się przy kolejnej wersji softu.

A czy nie masz jakichś informacji kiedy nowy soft się pojawi? Już z dziesięć dni minęło od ostatniego wydania. Chociaż sam wolałbym, by potrwało to nieco dłużej ale zawierało większy zakres poprawek.

 

@kjs40

Musisz potestować z kanałem startowym. Ja proponuję TVP1 lub TVP2.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...