Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już nowy soft 1.05B0

Wgrałem go i narazie ok.

 

 

maincode 1.05B0

* added support for DDNS

* switched off the USB drive with the clock ON in standby

x reboot problems by pressing the EDIT removed

x fixed timers work with the clock OFF in standby

x refresh bit rate

x ability to update with FTP

+ added support for V

iaccess 4.0 cards SSR / SRG

+ OSD translations

 

info : www.ferguson.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy nowy soft na weekend 1.05B0

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... itarne-HD/

 

zmiany w 1.05B0 po naszemu

* dodano obsługę dynamicznego DNS

* dodanow wyłączanie dysku usb w standby przy włączonym zegarze!

x poprawiono restarty po naciśnięciu EDIT

x poprawiono działanie timerów przy wyłączonym zegrze w standby

x informacja o bitrate się odświeża

x działa aktualizacja softu przez FTP

+ dodano obsługę kart Viaccess 4.0 dla platformy SSR / SRG

+ tłumaczenia OSD

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem to wczoraj wieczorem, więc na pewno nie mieli kiedy dokonywac takich zmian. Mam nadzieję, że przeczytali mojego maila.

 

Przed paroma minutami wrzuciłem najnowszy soft przez RS i działa. Nie zdążyłem jeszcze nic poza tym sprawdzić, gdyż akurat mam nagrania. Jak się pokończą, potestuję sprzęt.

 

Na razie pozxostawiłem zegar na auto (aktywny w standby) , wyłączyłem opcje wyłąaczania tunera po nagraniu (powinien wrócić do kanału, na którym się uruchomił) i włączyłem opcję auto-standby.

 

Zobaczymy, co będzie dalej... :smile:

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem od znajomych ( nie mam kompa z rs232 :cry: ), już zostałem wyśmiany za ten "wspaniały nabytek". Wgrałem znowu 4B7 i narazie nieeksperymentuję z porawionymi softama :evil: .

Uruchomię kompa wtedy będzie czas na zmianę softu.

Swoją drogą sprawdziłem właśnie w wersji 4B7 po wyłączeniu odbiornika z sieci i ponownym włączeniu, pojawia się napis welkome, następnie ---- i dopiero zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie potwierdza się moje przypuszczenie, że tuner próbuje przy starcie zsynchronizować czas z satelitą, ale na ręcznym zegarze nie może i tam własnie jest jakiś błąd.

 

Ja mam lepszego znajomego, bo nie dość, że nie komentował mojego nabytku, to jeszcze zrobił mi kabelek. :brawo:

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś potwierdzić czy Ariva 100 i 200 dobrze radzą sobie z odbieraniem TNK? Mam na myśli szybkie przełączanie kanałów, bez restartów, zwieszeń, przekazywanie uprawnień itd. Nagrywanie to sprawa drugorzędna, najbardziej mnie w tej chwili interesuje odbiór TV z TNK. Pytam, bo stary Ferdek 5018CI z modułem coraz bardziej mnie irytuje - kilkunasto-sekundowe resety z komunikatem "Inicjowanie Common Interface", min. 5-10 sekundowe przełączanie między kanałami na różnych transponderach...

i kiepska jakość obrazu (chociażby w porównaniu do FK-8500HD, którego miałem okazję potestować) - nic z tym nie mogę już zrobić bez wydawania kasy na nowy moduł CAM, więc postanowiłem wymienić tuner na coś lepszego.

Przywracanie do życia w razie testowania nowego (wadliwego) oprogramowania mnie nie straszy (o ile tuner da się przywrócić z kabelka), bo kabelek RS232 mam poprowadzony od kompa w jednym pokoju do tunera w drugim (tego 5018CI flashowałem już wielokrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej małe niedomówienie padło z mojej strony, zegar ustawiony miałem na auto "GMT" (nie ręcznie!!!).

Domysliłem się, że masz automatyczny zegar, inazzej nie pisałbyś o tym, że po znakach ---- pojawia się zegar. Przy ręcznym zegarze występuje zapętlenie się tunera. Stąd mój wniosek odnośnie błędu.

 

A tak swoją drogą mógłby ktoś polecić sprawdzoną przejściówkę z USB na RS232. Może mógłbym wówczas wysłać mój stacjonarny komputer na zasłużoną emeryturę?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek680-

miałem podobnie na wersji 1.04.B7. Brak dzwięku przy nagrywaniu na TVP2 wystarczyło wyłączyć tuner z pilota i włączyć, dźwięk był nagrany.

 

Kanał startowy działa u mnie na nowym sofcie 1.05B0. Ustawiłem na TVP 1, przed wyłączeniem tuner zostawiłem na TVN-ie i włączył się na TVP 1.

 

Robie testy z nagrywaniem na każdym sofcie i powiem Wam, że dochodzę do wniosku iż timery działają dobrze.

1. TVP 1 25.03.2010 godz. 10:00 czas 5min.

2. Canal+ 25.03.2010 godz. 10:10 czas 5min.

3. FilmBox HD 25.03.2010 godz.10:20 czas 5min

W opcjach ustawione "wyłącz tuner po nagraniu"

I co się dzieje:

Ad 1. Tuner załącza się kilka minut wcześniej i rozpoczyna zapis, trwa on zgodnie z moim zaplanowanym czasem 5 min. Tuner wyłącza się i bezpiecznie usuwa dysk.

pozycji 2 i 3 nie nagrywa ponieważ nie widzi dysku.

 

Teraz to samo ale po pierwszym nagraniu wyłączę dysk i włączę ponownie ... i co? Nagrywa.

po drugim nagraniu znowu dysk pozbawiam zasilania na kilka sekund, instaluje się i nagrywa poz.3 z timera.

Wniosek? Producent zleca dysk z własnym zasilaniem, ale jest tu pewne ale... Jaki dysk z własnym zasilaniem, po jego bezpiecznym usunięciu ruszy sam?

 

Żeby było prościej, kto mi powie co zrobić jeżeli włączę tuner i dysk a następnie zobaczę sobie jakieś nagranie z dysku, wejdę w menu i zrobię bezpieczne usuwanie sprzętu? Ale mam kaprys i chcę po bezpiecznym usuwaniu zobaczyć jeszcze jedno nagranie, co wtedy?

Testujcie i piszcie... moim zdaniem tu jest pies pogrzebany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag. Przede wszystkim zaskakujesz mnie stwierdzaeniem, że tuner włacza się kilka minut przed terminem. Dziwne, gdyż mój zawsze włacza się kodładnie w minucie, na którą jest nastawione nagranie. Według czego sprawdzałes czas właczenia?

 

Druga sprawa: Wczoraj jedno zaplanowane mi sie nie nagrało. Byc może jest to spowodowane odłaczeniem dysku. Jednak ja mam 2,5 calowy dysk.

 

Trzecia sprawa: jak udało Ci się zaprogramować dwa ostatnie nagrania, skoro odstep miedzy nimi miał 0 minut?

 

Z moich doświadcze wynika, że testowanie na bardzo krótkich nagraniach może prowadzic do złych wniosków. Otóż w przypadku opisywanego przeze mnie błędu różnic czasowych jest tak:

 

W normalnej eksploatacji, gdy programujemy nagrania tak na oko przynajmniej półgodzinne, to tylko pozostawienie tunera na kanale, którego czas sie spieszy (np. TVN) spowoduje, że nagranie się rozpocznie, ale nagra się w trybie ręcznym trwającym zawsze równe 2 godziny.

 

Przypadek typowy to np. nagranie zaprogramowane na kanale TVP, ale tuner pozostawiony na TVN. Nagranie sie nagra, ale w trybie ręcznym, bez względu na jego długość.

 

I teraz uwaga. Programuję przypadek odwrotny, ale czas nagrania ustawiam na 5 minut. Nagranie ma się nagrać na TVN, ale tuner pozostawiam na kanale TVP. I tu znowu pojawia się tryb ręczny! Powtórzenie tej procedury, ale ustawienie dłuższego nagrania powoduje, że nagranie na TVN nagra się prawidłowo (o zadanym czasie i długości).

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie: w jakim stanie ma być Ariva przy programowaniu przez kabel? Tzn czy ma być podłączona do sieci czy tylko połączona z kompem, włączona czy wyłączona? Będę to robił pierwszy raz...

U mnie nastąpiło zapętlenie a miałem zegar automatyczny, widoczny w standby, GMT +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtS007 Mam kilka uwag. Przede wszystkim zaskakujesz mnie stwierdzaeniem, że tuner włacza się kilka minut przed terminem. Dziwne, gdyż mój zawsze włacza się kodładnie w minucie, na którą jest nastawione nagranie. Według czego sprawdzałes czas właczenia?

 

Druga sprawa: Wczoraj jedno zaplanowane mi sie nie nagrało. Byc może jest to spowodowane odłaczeniem dysku. Jednak ja mam 2,5 calowy dysk.

 

Trzecia sprawa: jak udało Ci się zaprogramować dwa ostatnie nagrania, skoro odstep miedzy nimi miał 0 minut?

 

Precyzuję:

-Włącza się jakąś minutę przed nagraniem na kanale pozostawionym przed zaplanowanym zdarzeniem, potem o godzinie wskazanej w timerze przskakuje na właściwy kanał i nagrywa od razu, korzystam z zegara który maa max. kilka, kilkanaście sekund różnicy miedz tunerem,

-Dysku 2,5 cala nie mam więc nie sprawdzę, ale jak możesz to zrób taki test jak ja i opisz,

-Poprawiłem swój post to był zwykły błąd, między drugim i trzecim zdarzeniem było tez 5 minut.

 

Odnośnie TVN-u to już pisałem, mają Wszystkich w nosie... I nie wiem czy są tacy punktualni jak ktoś wyżej napisał. Zawsze przeginaja z reklamą i jest opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie: w jakim stanie ma być Ariva przy programowaniu przez kabel? Tzn czy ma być podłączona do sieci czy tylko połączona z kompem, włączona czy wyłączona? Będę to robił pierwszy raz...

U mnie nastąpiło zapętlenie a miałem zegar automatyczny, widoczny w standby, GMT +1.

 

Pobrałeś już program do aktualizacji przez RS? Zawsze była i jest dołączona instrukcja jak to robić, krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, jesli chodzi o Ariva Editor. Nie uzywam tego edytora, więc nie wiem, czy merytorycznie coś mu brakuje, ale jeśli chodzi tylko o to, że interfejs nie posiada bajeranckich ikon, animacji, kolorów i czego tam jeszcze, to ja znowu wymiękam. Ciakaw jestem, czy piszący w ten sposób mają jakieś porównanie, jesli chodzi o oprogramowanie narzedziowe innych firm? Jeśli tak, to może napiszcie, o co dokładnie chodzi. Pisanie, że cos jest przedpotopowe, to za mało, aby zrozumieć o co chodzi.

ArtS :smile:

 

Ikonki, animacje i inne bajery to zbędne plerdoły i nikt o tym nie mówi. Jest kilka bardziej irytujących niedoróbek:

 

1. Brak w submenu podczas edycji listy kanałów pozycji dotyczących przesuwania, usuwania, edycji kanału. Teraz wygląda to tak:

- w gałęzi "satelite information" jest w submenu możliwość przesuwania, edycji itd kanału. Ilustruje to ten obrazek:

 

ali2.jpg

 

- w gałęzi "favorite group" tych pozycji w submenu już nie ma. Obrazek:

 

ali1.jpg

 

Jeżeli użytkownik jest bystry i ma troche pojęcia to zorientuje się, że funkcje z submenu "satelite information" działają również w "favorite group". Tzn. działa edycja kanału po naciśnięciu Enter (dwuklik myszą nie), przesuwanie za pomocą przycisków + i -, usuwanie za pomocą delete. Nie działa natomiast w "favorite group" funkcja "przenieś kanał" pod wybraną pozycję oraz "wstaw kanał". IMO brak tej drugiej jest dla mnie dziwny (przyzwyczajenie z innych edytorów), ale w pewnym sensie logiczny i to nie jest problemem. Z resztą akurat te brakujące funkcje można sobie dodać samemu za pomocą dowolnego edytora zasobów.

 

2. Albo jestem ślepy albo nigdzie nie widzę jednej z najważniejszych fukcji: Znajdź. Kombinacje typu "ctrl+F" "F3" nie działają. Najciekawsze jednak jest to, że w zasobach ten dialog występuje, tylko nie jest uaktywniony:

 

ali3.jpg

 

3. Brak możliwości ustawienia flagi "pomiń kanał", "czytaj z CA", "czytaj z CI" lub automatycznie

 

4. Brak możliwości przesuwania kilku kanałów na raz. Tzn. można je zaznaczyć, ale przesuwa się tylko jeden najwyżej położony na liście.

 

5. Dla mnie ustawienia settingu z innych edytorów kojarzą się z tym, że razem z listą kanałów mogę ustawić sobie również podstawowe funkcje tunera, np. język menu, format obrazu, ustawienia zegara, kanał startowy. Ogólnie mówiąc te funkcje, które w pierwszej kolejności zmienia się po np. przywróceniu ustawień fabrycznych

 

6. Tłumaczenie. Niech chociaż przetłumaczą te chińskie stringi w zasobach na angielski, to polską lokalizację już się zrobi :)

 

Na szybko to tyle, co mi wpadło w oko.

 

Do tego powinno być jeszcze tylko:

- funkcja "przeciągnij-upuść"

- funkcja zmiany kolejności list ulubionych

 

Gdyby te funkcje jako minimum były w ArivaEditor to wtedy można by nazwać tą aplikację Edytorem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich wersjach oprogramowania (na pewno w 1.04B2 oraz B5) nie dało się zaprogramować zdarzeń bez zachowania co najmniej 1-minutowej przerwy. Teraz się da zaprogramować dwa nagrania na styk, ale drugie nagranie się nie wykona.

 

Jeżeli tuner jest wyłaczony, a mamy zaprogramowane zdarzenie właczajace tuner na określonym kanale (bez nagrywania), tuner nie inicjuje dysku. Jeśli po takim właczeniu mamy zaplanowane na później nagranie, nie nagra sie ono, pomimo tego, że timer zadziała prawidłowo. Po prostu tuner nadal nie inicjuje dysku.

 

W wersji 1.05B0 dysk jest odłączany praktycznie od razu przy wyłaczaniu tunera. W wersji 1.04B8 odłączanie odbywało się z opóźnieniem i łagodniej. Teraz jest tak, jakby tuner odcinał od dysku zasilanie.

 

To na razie tyle. Jak znajdę trochę czasu, to jeszcze poszperam.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym czasem automatycznie pobieranym z EPG jest nie tak. Oto zjawisko, jakie występuje u mnie (soft 1.05B0, TnK, zegar:auto):

 

1. wchodzę na kanał TVP1 - czas jest dobry (np. 16:05)

2. zmieniam kanał na Wedding TV, który nadaje idiotyczny czas (np. 14:30) i taki czas widzę w info

3. zmieniam kanał z powrotem na TVP1 - i... nadal widzę ten idiotyczny czas (np. 14:31 itd.)

 

Co ciekawe, jeśli zamiast TVP1 do testów wybiorę TVP2, to czas się koryguje prawidłowo, zaraz po zmianie kanału. Natomiast na TVP1 koryguje się dopiero po wejściu w "prawdziwe" EPG (gdzie wstępnie wyświetla się czas idiotyczny) i wyjściu z EPG. Próbowałem różnych zabiegów, np. wciskać INFO, 2xINFO, 3xINFO, czekałem kilka minut i nic. Jedynie włączenie i wyłączenie EPG (klawiszem EPG) ustawia prawidłowy czas. Dziwne.

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykujecie Sz.P. ten edytor listy kanałów, a ja "porozbijalem" Music Choice na osobne kanały, w liście radiowej i kilka wybranych w telewizyjnej :jupi: . Teraz nie muszę wyszukiwać ścieżki audio, szkoda że nie można wykonać tej operacji z poziomu tunera, ale właściwie po coś jest komputer.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...