Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwię się, że wypuszczają soft [beep] niedopracowany ...

 

Można sobie marudzić na nazwy grup inne bzdury ... nowy soft przyniósł rewolucję:

- wszystkie ścieżki audio są nagrywane zdekodowane i można je zmieniać w trakcie odtwarzania

- no i poprawiono obsługę timerów zgodnie z tym co tu pisaliśmy

- no i dodano możliwość przesuwania kilku kanałów równocześnie

- itd. itp.

 

Pisanie, że jak nie ma nazwy grupy to się cofam do starego softu - strasznie mnie irytuje...

 

Jeszcze raz BRAWO dla Fergusona za nowy soft. Czekamy na dalsze poprawki (restarty po naciśnięciu EDIT na niektórych kanałach itp)

i tyle w temacie...

 

Heh, jaka to rewolucja ??? Wybacz ale oprogramowanie do Arivy jest najsłabszym ogniwem tego producenta. Rzeczy o których piszesz, że to rewolucja to nic nadzwyczajnego, to normalność, które stanowi minimum użytkowe w każdym dekoderze sat i żałosne jest to, że producent z usterkami w sofcie walczy nadal z mizernym skutkiem. Poprawi jedno to zepsuje drugie. Do bicia braw producentowi to ja jeszcze poczekam sporo czasu biorąc pod uwagę dotychczasowe tempo poprawiania softu. Póki co to producent nawet przyzwoitego edytora settingu nie udostępnił użytkownikom Arivy 200 (chyba takim nie można nazwać prymitywnego ArivaEditor 2.1.0E, bo ta aplikacja z tymi jej możliwościami to raczej nadaje się do muzeum ...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to co napiszę nikogo nie zainteresuje, ale dzięki arivie200 nareszcie po 10 latach uwolniłem się od cyfry. Po tych kilku miesiącach oczekiwania na nowy soft sprzedałem cały sprzęt do C+ (dekodery, spliter wifi, dysk zewn.) i poszedłem do "N". Dlaczego Wam o tym napisałem... bo mam nadzieję, że jakiś magik od Fergusona zorientuje się, że powoli przekraczają granice cierpliwości użytkownika.

Pozdrawiam forum i życzę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Rzeczy o których piszesz, że to rewolucja to nic nadzwyczajnego, to normalność, które stanowi minimum użytkowe w każdym dekoderze sat i żałosne jest to, że producent z usterkami w sofcie walczy nadal z mizernym skutkiem....

 

?? normalność, minimum ?? - może czegoś nie wiem ... zwracam honor jak wymienisz choć trzy odbiorniki HD w cenie do 400zł które nagrywają wszystkie ścieżki audio zdekodowane (również AC3), napisy, teletekst itp. idt. ??

powodzenia :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka ja płacilem 429 zł.

A co do możliwości nagrywania to nie przesadzajmy, w danej chwili można i tak oglądać jeden program i słuchać jednej ścieżki audio, nawet podzielna uwaga tu nie pomoże.

Takie maruderstwo doprowadzi że ten odbiornik powinien jeszcze otwierać lodówkę, robić kanapki i kawę parzyć. Zawsze jak soft najnowszy komuś nie pasuje można wrócić do starej wersji lub kupić coś droższego (nie koniecznie lepszego).

Jak dla mnie narazie ferdzio jest super, kupię do niego HDD i potestuję jak wychodzi te nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] A co do możliwości nagrywania to nie przesadzajmy, w danej chwili można i tak oglądać jeden program i słuchać jednej ścieżki audio, nawet podzielna uwaga tu nie pomoże. [...]

Fakt, ale jak sobie nagram wszystko naraz, to mogę zdecydować, jak sobie to obejrzeć. Ja wybiorę wersję oryginalną z napisami, ale jesli film nadaje się dla rodziców mojej dziewczyny, to zrobię im DVD z lektorem. A nagrywam tylko jeden raz, prawda? Co by nie mówić to był powód dla którego zaryzykowałem wymianę FK6900 na Arivę.

 

Ten sprzęt nie jest wolny od bolączek, ale zastanawiam się, co oprócz niedziałąacych list ulubionych nie działa w nowej wersji, że część osób wyraża chęć powrotu do poprzedniej? Bo jeśli to jedyna przyczyna, to wybaczcie, ale wymiękam. Szanuję prawo do wyboru, ale uprawianie demagogii z powodu niezbyt istotnej usterki jest jednak mało poważne. Moim zdaniem wystarczyło napisać coś w tym guście: Nie działają mi nazwy list ulubionych kanałow. Na razie wrócędo poprzedniej wersji.

 

Podobnie, jesli chodzi o Ariva Editor. Nie uzywam tego edytora, więc nie wiem, czy merytorycznie coś mu brakuje, ale jeśli chodzi tylko o to, że interfejs nie posiada bajeranckich ikon, animacji, kolorów i czego tam jeszcze, to ja znowu wymiękam. Ciakaw jestem, czy piszący w ten sposób mają jakieś porównanie, jesli chodzi o oprogramowanie narzedziowe innych firm? Jeśli tak, to może napiszcie, o co dokładnie chodzi. Pisanie, że cos jest przedpotopowe, to za mało, aby zrozumieć o co chodzi.

 

Jest taka stara zasada. Jeśli posiadana wersja oprogramowania nie zawiera jakichś błedów, które są istotne z punktu widzenia danego użytkownika, nie powinien on wgrywac nowej wersji. Jak wiadomo, ostatnie poprawki dotyczyły przede wszystkim działania zegara i timerów. Jeśli ktos nie nagrywa lub nagrywa sporadycznie, zmiana oprogramowania z 1.04B7 na 1.04B8 nie ma więc sensu. I jesli rzeczywiscie tak jest w przypadku osób, które piszą o listach ulubionych kanałów, to po co było wgrywać nową wersję?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt nie jest wolny od bolączek, ale zastanawiam się, co oprócz niedziałąacych list ulubionych nie działa w nowej wersji, że część osób wyraża chęć powrotu do poprzedniej? Bo jeśli to jedyna przyczyna, to wybaczcie, ale wymiękam. Szanuję prawo do wyboru, ale uprawianie demagogii z powodu niezbyt istotnej usterki jest jednak mało poważne.

:brawo::brawo::brawo::brawo::brawo:

 

Druga sprawa jaką zauważyłem w najnowszej wersji to resety ale tylko na niektórych kanałach po naciśnięciu EDIT i tylko dotyczy to karty C+ w czytniku (te trzy potwierdzam: TCM, Cartoon, MTV) a nie przy normalnej pracy - i tu prośba do malkontentów o nie wprowadzanie ludzi w błąd !!! Bo przy normalnej pracy wszystko działa jak należy.

 

Testując samodzielnie i czytając wasze opinie wniosek jest jeden nic innego z tym nowym softem się nie dzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie resety mogą być rzeczywiście irytujące, jeśli naciskamy ten przycisk w celu zmiany sposobu dekodowania kanału.

 

Ale jeśli naciskamy ten przycisk tylko po to, aby zobaczyć informacje o kanale, to chyba da się bez tego zyć. Przynajmniej do kolejnego softu.

 

Te resety pojawiły się zapewne z powodu dodania informacji o bitrate kanału. I na pewno wymaga to naprawy.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed "wgraniem" nowego softu mam pytanie (szczególnie do Arts`a) czy jest wreszcie autousuwanie dysku po zakończeniu nagrania?

 

Dodatkowo wyrazy uznania dla programistów fergusona za to, że nie ustają w wysiłkach i starają się eliminować po kolei zauważone przez nas błędy.

Ariva powoli "dojrzewa"... Za 400 - 500zł spoko sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu nagrania z timera tuner się wyłącza i po chwili dysk również się wyłącza. Moim zdaniem ten aspekt działa już, jak należy.

 

Zgadzam się z powyższą opinią. Gdyby nie kłopoty z transponderem 10719, pewnie bylibysmy dziś w innym miejscu. Należy jednak uczciwie przyznać, że Ferguson zmianom w oprogramowaniu do Arivy nadał wysoki priorytet.

 

Wspomniane uwagi o resetach i kanałach ulubionych już zgłosiłem, więc pozostaje uzbroic się w cierpliwość.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo mój się nie wyłączył. Dysk się bezpiecznie usuwa ale przy drugim zdarzeniu nie instaluje się. Muszę go wyłączyć (pozbawić zasilania) na chwilę. Jeżeli w menu zaznaczę,że ma pozostać włączony to jest ok. ale chodzi wtedy non-stop. Tak źle i tak nie dobrze. Dysk Toshiba z własnym zasilaniem.

Zrobię jeszcze jeden test. No i gdyby nie przyspieszony czas na TVN-ie to było by lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane uwagi o resetach i kanałach ulubionych już zgłosiłem, więc pozostaje uzbroic się w cierpliwość.

Ciebie jakoś słuchają... ja problem znikającego wpisu z timera (nagrywanie codzienne) po przerwaniu nagrywania zdarzenia, zgłosiłem i do tej pory nikt się jakoś tym nie zajął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to kwestia uroku osobistego? ;)

 

A już tak na serio. To że bład nie jest jeszcze naprawiony nie oznacza, że nad tym nie pracują. Byc może nie tak łatwo go poprawić. Czy ten błąd zauważyłeś w wersji B8, czy wcześniej? Zdarzało mi się nieraz w przeszłości anulować nagranie cykliczne i nic takiego nie zauważyłem.

 

Ale dobrze, że o tym piszesz, gdyż niewykluczone, że padłem ostatnio ofiarą tego właśnie błędu i nie wiedziałem co jest grane. Pozwolisz, że sprawdzę to jeszcze dziś w domu, zanim spróbuję to zgłosić.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem występuje od samego początku. Przerwanie nagrania zawsze skutkuje usunięciem wpisu z timerów.

Ostatnio jestem tak leniwy, że owy wpis przywracam poprzez załadowanie listy kanałów, a jak wiemy przy tej okazji wchodzą tez indywidualne ustawienia i timery. Ja to robię przez RS232, który mam na stałe już przyłączony do komputera. Jest to wiec jedno kliknięcie.

Przynajmniej mam pewność, że nie pomylę się podczas wpisywania zdarzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Nie wiedziałem, że zapisy timerów można w ten sposób odzyskać. Choć podejrzewałem, że lista kanałów też powinna lądować w dumpie.

 

Rozumiem, że najpierw zrzucasz pełny soft do pliku DumpFile.abs, a póżniej ozdzyskujesz timery poprzez zaimportowanie sekcji user.db? mam rację? Jeśli nie, poproszę o sprostowanie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów - posiadaczy Arivy 200.

Właśnie planuję zakup tego sprzęciku wiec myślę, że dobrze będzie dołaczyć do tego grona celem wymiany doświadczeń.

Czytając ten wątek można wysnuć wniosek, że jest to sprzęt awaryjny i niedopracowany.

To samo twierdzą sprzedawcy.

Niemniej decyduję się na niego mimo wszystko bo ma on wszystko czego potrzebuję.

Ktoś tu poleca n.

Byłem abonentem "n" i nigdy więcej.

Dostałem tuner "nowej generacji", którego programowanie do nagrania np na magnetowidzie lub nagrywarce polegało na pozostawieniu go włączonym...

O nagrywaniu na dysku przez USB w ogóle nie było mowy.

Za n recorder z kolei była zaporowa "aktywacja" a potem wymóg wykupienia VOD.

Chcę mieć dekoder o parametrach takich jakie mnie zadowalaja a nie taki jak "wciska' np Polsat cyfrowy za złotówkę i 140 PLN aktywacji bez możliwości nawet za dpołata posiadania lepszego sprzętu.

Musze stwierdzić że najlepiej to wygląda w C+ gdzie można mieć każdy dekdoer niezaleznie od wybranego pakietu.

Niemniej za wynajem Pace'a lub Philipsa PVR z HD trzeba już płacić 20PLN miesięcznie więc wolę mieć własny.

No ale póki co decyduję się na TnK gdyż i tak nie mam czasu na oglądanie TV bo wykańczam dom C+ może wykupie jak będą transmitować F1,

Jeśli miałby to być jednak Polsat to konieczny będzie moduł i dlatego wybieram A200 zamiasta A100.

Ogólnie chce czasem nagrać jakiś program w okresie kiedy nie będę go mógł obejrzeć z zachowaniem oryginalnej jakości i ze ścieżkami 5.1 do kina domowego o ile będą nadawane oczywiście.

W związku z powyższym proszę o upewnienie mnie w tym wyborze z tego co się orientuję to tylko Opticum X550/560 w zbliżonej cenie może byc konkurentem ale może czegoś nie wiem?

Z kolei mam prosbę o doradzenie co sprawdzić przed zakupem, jaki dysk USB byłby optymalny.

Zaopatrzyłem się już we wszystkie pliki ze strony producenta przydatne dla tego modelu.

Jutro mam instalację anteny - Czy monoblock wystarczy czy lepiej zastosować inne rozwiązanie?

Podobno można coś odbierać też z Syriusza jaką instalację konweterów tu widzicie?

Z góry dziękuję z aporady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia odnośnie poprawy softów: Dla mnie to trochę nie tak.

Wewnętrzne oprogramowanie powinno być od razu dopracowane, a nie rozwijające się na podstawie testów pierwszych klientów.

Dobrze że się poprawiają(myślę że kupię ten sprzęt za kilka miesięcy), ale nie lepiej od razu napisać porządnie dobry stabilny soft? Sprawa analogiczna jak dla producentów oprogramowania komputerowego.

Naprawdę da się zrobić dobrze od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawe, ciekawe ale gdyby tak było nadal pracowałbyś na Windows 95 i byłbyś z niego zadowolony ... czyż nie ?

Jutro mam instalację anteny - Czy monoblock wystarczy czy lepiej zastosować inne rozwiązanie?

Podobno można coś odbierać też z Syriusza jaką instalację konweterów tu widzicie?

Z doświadczenia polecam antenę paraboliczną i z 2 lub 3 konwertery (np. Hotbird, Astra, Sirius) i do tego przełącznik DiSEqC :shock:

 

Rozwiązania typu monoblock - mi się nie sprawdziły - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, mogę się mylić ale w/w się u mnie lepiej sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia polecam antenę paraboliczną i z 2 lub 3 konwertery (np. Hotbird, Astra, Sirius) i do tego przełącznik DiSEqC :shock:

 

Rozwiązania typu monoblock - mi się nie sprawdziły - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, mogę się mylić ale w/w się u mnie lepiej sprawdza

Tak też myślałem, dzięki za radę. Skorzystam aczkolwiek pewnie finansowo będzie mniej ciekawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam układ antenowy z pojedynczymi konwenterami. Sam mam 3 konwertery ustawione na 13st.E, 19,2st. E, 28,2st. E. Tu jednak inwencja zależna jest od preferencji uzytkownika i ciężko coś sugerować.

Sprzedawca w myśl przysłowia zawsze będzie zachwalał towar który sprzedaje. Ja kupowałem Arivę niedawno, również była zachwalana przez sprzedawcę w przeciwieństwie jedynie słusznych terminali C+ (sprzedawca jest dystrybutorem tej platformy). Nie mniej mój wybór był świadomy i już od dawna zaplanowany.

Co do uwagi "ArtS007", fakt jak coś działa to lepiej nieulepszać, ale mam taką naturę że lubię eksperymentować. Nowy soft wgrałem dla sprawdzenia "czy coś zmieni" na plus. Jak narazie minusy przesłoniły te plusy, więc wróciłem do wersji 4B7. Nie posiadam (jeszcze) podłączonego dysku, więc pewne problemy mnie nie dotyczą. Niewykluczone jednak, że jak zanabędę HDD, zmiana softu będzie koniecznością.

Pozdrowienia dla Arivowiczów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Wewnętrzne oprogramowanie powinno być od razu dopracowane, a nie rozwijające się na podstawie testów pierwszych klientów.

Dobrze że się poprawiają(myślę że kupię ten sprzęt za kilka miesięcy), ale nie lepiej od razu napisać porządnie dobry stabilny soft? Sprawa analogiczna jak dla producentów oprogramowania komputerowego.

Naprawdę da się zrobić dobrze od razu.

 

Może i masz rację ale trzeba wziąć pod uwagę ciągłe zmiany na rynku i kombinacje nadawców.

Coś jest dobre na np. C+ ale Polsat ma inaczej i powstaje problem trudny do rozwiązania a często programista na pewne rzeczy jest po prostu nieprzygotowany.

Aby coś dobrze zaprogramować trzeba być świadomym wszystkich konfliktów pomiędzy nadawcami.

Niestety dopiero klienci zauważą to i tamto.

Ważne aby było wsparcie i ciągłe aktualizacje celem wyeliminowania błędów.

Najgorsze jest jednak to, że kiedy uda się zwalczyć wszystkie babole to znowu coś nadawca wymyśli i kolejne babole będą powstawać itd. bez końca.

Pamiętam czasy kiedy miałem Pace'a analogowego z programatorem nagrań uruchamiającym magnetowid i wszystko działało perfekcyjnie.

To se ne vrati..

Dla mnie chore jest to, że jest tyle systemów i kombinacji.

Nasza w tym wina bo jako klienci godzimy się na to.

Wkurzają mnie te wszytkie prawa do transmisji itp.

C+ ma ligę Polsat F1 co mam zrobić jeśli chcę mieć to i to mam wykupić 2 abonamenty? Przecież to jest chore.

Powinien być jakiś nadawca, który sprzedawałby nam klientom różne programy od różnych podnadawców w jednym systemie kodowania bez jakichś różnych modułów dostępu itd itp.

za opłatą zależną od ilości kanałów i płacilibyśmy tylko za te kanały, które chcemy oglądać a nie jak teraz pakiet mini srini w tym bajki których nie oglądam.

Wówczas sprzęt działałby niezawodnie a klient nie musiałby marnować czasu na studiowanie róznic w nagra, conax itd itp.

Mamy tu taki paradoks, że konkurencja rynkowa wyrządziła nam klientom więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...