Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyło mi się już kilka razy, że pliki z Arivy pozwalały się wczytać do programu TS Tool, ale gdy naciskałem przycisk przeglądania katalogów w oknie zapisu pliku, nic się nie działo. To jakiś dziwny bład programu. Zgłosiłem to do Fergusona, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc nie wiem, co oni na to. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że to naprawią.

 

Do połączenia plików można jednak użyć TS Doctora. Można tez spróbować uzyć polecenia:

 

copy /b 000.dvr+001.drv+002.dvr+ ... +xxx.dvr nazwa_pliku_docelowego.ts

 

gdzie xxx.dvr to ostatni plik dvr, zaś nazwa_pliku_docelowego, to dowolna nazwa nadana plikowi wynikowemu.

 

Taki plik daje się otworzyć w wielu programach do edycji. Np. w VideoReDo.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam, trzymam, tym bardziej, że mam nadzieję na rozwiazanie przynajmniej części ze zgłoszonych przeze mnie problemów.

 

Przeprowadziłem test na dysku sformatowanym w systemie NTFS przy użyciu jednostki alokacji o rozmiarze 64 kB. Nagrałem na nim już kilka programów i wygląa na to, że nie ma z tym problemu. Na FK6900 taka jednostka alokacji nie chciała działać. Największa możliwa to 32 kB. Dlatego do wczoraj takiej jednostki alokacji używałem również na Arivie.

 

Użycie tak dużej jednostki alokacji jest korzystne, ponieważ Ariva i tak zapisuje pliki o dużych rozmiarach. Ich zapis jest sprawniejszy, a jednocześnie czas inicjalizacji dysku zdecydowanie się skraca w porównaniu do standardowej jednostki o wielkości 4192 B.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połączenia plików można jednak użyć TS Doctora. Można tez spróbować uzyć polecenia:

copy /b 000.dvr+001.drv+002.dvr+ ... +xxx.dvr nazwa_pliku_docelowego.ts

gdzie xxx.dvr to ostatni plik dvr, zaś nazwa_pliku_docelowego, to dowolna nazwa nadana plikowi wynikowemu.

Taki plik daje się otworzyć w wielu programach do edycji. Np. w VideoReDo.

Takie polecenie to już jednak ostateczność i raczej w ramach testów już jako użytek. Pliki DVR posiadają bowiem nagłówek i takie polecenie skutkuje tym, że w strumieniu video gdzieś na styku pojawi się owy nagłówek, który może będzie niezauważalnym zakłóceniem podczas oglądania, ale jeśli zassiemy owy plik do jakiegoś konwertera, w celu przerobienia go na avi to może się wyłożyć.

Lepiej to zrobić bardziej fachowo, czy połączyć wspomnianym VideoReDo. Czyli najpierw zaciągnąć jeden DVR, a potem dokleić drugi (opcja Join).

A najlepiej to odseparować nagłówki i wtedy dokleić strumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie polecenie to już jednak ostateczność i raczej w ramach testów już jako użytek. [...]

Owszem, pliki DVR posiadają nagłówek, ale po ich fizycznym połączeniu VideoRedo odczytuje plik wynikowy poprawnie. Opcja Join w VideoReDo posiada tę wadę, że segment jest rozpoznawany od pierwszej klatki kluczowej, nie zaś od fizycznego początku pliku, więc tracimy statystycznie kilka klatek na łączeniu segmentów. Teoretycznie lepszy efekt powinna dac opcja Combine, ale nie daje.

 

Zauważyłem też, że nawet gdy połączymy segmenty przy pomocy TS Tool lub TS Doctora, to i tak w miejscu złączenia mogą pojawić się zakłócenia jednej, dwóch klatek. Problem rozwiazałoby zapisywanie pliku bez dzielenia na segmenty, jednak pan z Fergusona napisał mi, że nie mogą tego zmieniać, gdyż spowodowałoby to gorsze działanie przewijania i indeksowania pliku. Dodatkowo, w razie przerwy w zasilaniu, przynajmniej część nagrania pozostaje nienaruszona. Może przydałaby się opcja łaczenia plików z poziomu samej Arivy lub jako opcja?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to Ariva mając system NTFS w ogóle nie powinna dzielić plików na 1GB kawałki :)

Ciekawe, czy panowie z Fergusona o tym w ogóle wiedzą...

 

W FK6900 nie ma systemu NTFS, ale tuner dzieli nagrania na 4GB kawałki, wiec w większości przypadków bywa tak, że problemu łączenia w ogóle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd się bierze takie przekonanie, że programiści Fergusona tego akurat o systemie NTFS nie wiedzą. Pan z Fergusona napisał mi w odpowiedzi, że nie będą zmieniać systemu dzielenia plików na segmenty, gdyż wpłynęłoby to ujemnie na przewijanie i indeksowanie nagrań. Jest to niezły argument, choć biorąc pod uwagę, ze FK posiada 4 GB segmenty i radzi sobie z przewijaniem zupełnie dobrze, to jest to chyba argument nieco na wyrost.

 

Podejrzewam, że zmiana systemu zapisu zmusiłaby programistów do zachowania zgodności z nagraniami dzielonymi i nagraniami niedzielonymi. Jak się dobrze zastanowić, odsetek osób wrzucających nagrania do komputera jest nieduży. Dla większości istotne jest, że cos się nagra, a nie w ilu plikach i w jaki sposób.

 

Małe segmenty są uciążliwe, gdyż wymagają czasochłonnego łączenia przed edycją. Można powiedzieć, że co za problem, przecież połączenie jednego nagrania, to tylko kilka minut, ale przy kilkunastu nagraniach, to już sięga godzin.

 

Teraz czas na efekty moich doświadczeń. Połączyłem trzy pliki DVR przy pomocy trzech metod:

 

1. Polecenie copy/b

2. VideoReDo z użyciem opcji Autocombine

3. TS Tool

4. TS Doctor

 

Tak połączone pliki otworzyłem w VideoReDo. Efekty?

 

Ad1. Zakłócenia w klatkach w miejscu łączenia

Ad2. Zakłócenia w klatkach w miejscu łączenia, dokładnie takie same, jak w pkt. 1

Ad3. Zakłócenia w klatkach w miejscu łączenia, dokładnie takie same, jak w pkt. 1 i 2

Ad4. Płynne przejście na łączeniu (choć kiedys zauważyłem zakłócenia również w przypadku TS Doctora)

 

Wnioski?

 

TS Doctor wyraźnie przoduje. Polecenie copy, wbrew pozorom, sprawuje się nie gorzej od TS Tool, czy VideoReDo. Oczywiście to zasługa VideoReDo, który inteligentnie pomija zbędne nagłówki w miejscu łączenia.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil się kolejny soft. Jak widac sporo zmian.

 

maincode 1.04B8

x descrambling conax MTV Unlimited card in CA

x radio station names

+ volume speed

+ several audio track recording !!!

x accuracy of the manual clock settings

x regional channel switching for ORF provider

+ EPG autoupdate in weekly mode

* new DVR option: default record duration time

* new DVR option: receiver behave after timer record

* vloume control over picture in graphic

* edit: bit rate and service ID display

* moving several channels simultaneously

- new options OSD translations will be done in next version

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd się bierze takie przekonanie, że programiści Fergusona tego akurat o systemie NTFS nie wiedzą. Pan z Fergusona napisał mi w odpowiedzi, że nie będą zmieniać systemu dzielenia plików na segmenty, gdyż wpłynęłoby to ujemnie na przewijanie i indeksowanie nagrań. Jest to niezły argument, choć biorąc pod uwagę, ze FK posiada 4 GB segmenty i radzi sobie z przewijaniem zupełnie dobrze, to jest to chyba argument nieco na wyrost.

Dodać jeszcze można że w FK6900 można przewijać z prędkością x64, a w Ariva 200 ledwie x24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem.

 

Jest nowy soft 1.04B8

 

Z tego, co potrafię przetłumaczyć, to mamy:

 

(Poprawka) Dekodowanie conax na MTV

(Poprawka) Nazwy stacji radiowych

(Ulepszenie) Szybkość zmiany poziomu dźwieku

(Ulepszenie) Nagrywanie wielu ścieżek audio

(Poprawka) Dokładność zegara ręcznego (mój wniosek)

(Ulepszenie) Tygodniowe EPG

(Nowe) Domyślny czas nagrywania z ręki

(Nowe) Tuner po nagraniu z timera pamieta ostatni stan (mój wniosek)

(Nowe) Grupowe sortowanie kanałów

 

Kilka z punktów pominąłem, gdyz nie jestem pewien, czego dotyczą.

 

Ciekawe, czy wyeliminowano problem różnic czasowych przy współpracy z timerem?

 

Ciakwe, jak się nowy soft sprawdzi.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* new DVR option: default record duration time

* new DVR option: receiver behave after timer record

 

 

@ArtS007nie do końca dobrze przetłumaczyłeś - w menu konfiguracja DVR pojawiły się 2 nowe opcje:

* można ustawić domyslny czas nagrania (było na sztywno 2h)

* można wybrać czy po nagraniu z timera ma się wyłączyć czy pozostać włączony

 

//jeszcze nie sprawdzałem

- na razie sprawdziłem nagrywanie audio - wszystkie ścieżki zdekodowane nagrywa :brawo: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brain, przetłumaczyłem dobrze, tylko chyba niejasno to napisałem. Ale miałem na myśli to, co napisałeś.

 

Nie miałem jeszcze okazji wgrywać tego softu, więc tłumaczenie było trochę na domysł. Opcja pamietania przez tuner stanu sprzed nagrywania to była moja propozycja do panów z Fergusona i tutaj pragne im szczerze podziekować.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozwiązaniem (doraźnym) problemu nie wczytywania niektórych plików z Arivy do programu TS Tool (to do Art 007) jest podmiana pliku info.dvr z innego filmu. Ja mam taki plik gdzieś odłożony "na boku", podmieniam je i wszystko OK. Plik do podmiany musi być z dłuższego nagrania niż plik podmieniany. I to działa w 100 %. Cała ta historia jest związana prawdopodobnie z kłopotem z odczytem polskich znaków przez TS Tool, bo u mnie tylko w tym przypadku te pliki nie są otwierane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na z patchowaną wersję ;)

 

Jest już - własnie wgrałem i .... WOW dodali opcję serwera.

 

To znaczy że Arivka może być serwerem i udostępniać kartę po LANie do innych odbiorników w domu!!!

Co oznacza dwie sprawy:

1. że Ariva mając serwer bedzie konkurencją np. dla DM500

2. że nie potrzebny nam już splitter kart tylko podłączenie do sieci lokalniej ! A to już rewelacja !

serverariva.gif

 

PANOWIE PROGRAMIŚCI - BIJĘ DZIŚ POKŁONY :brawo: :brawo: :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy pamietac ze to co opisuje @brain jest na oprogramowaniu nielegalnym :D ( czyli patrzec napis na czerono od gory) a do DM ma daleko bo tam mozna dzielic karte polsatu i kilka inych kart gdzie DM nawet nie jeknie a tu mozna oko 3 klientow max + tego dziala wszystko....

I zeby ktos nie wyskoczyl z haslem jak podzielic modul to odpowiem nawet na tunerze za 10000000000000Euro nie ma takiej opcji :P

 

@ArtS007 powino byc wiecej niz 10 poprawek ;) ( jak ktos ma karte MTV niech sprawdzi czy dziala mu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...