Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nawet w serwisie nie wiedzą, to chyba tylko wysłanie sprzętu do naprawy może coś pomóc.

 

Czy ten komunikat pojawił się w trakcie normalnej ekploatacji, czy też zaraz po wgraniu oprogramowania? Jesli to drugie, to możesz spróbować wgrać soft przez port RS232. Byc może pomoże.

 

Ta literka Z jest naprawde odwrócona, nie tylko "jakby". :smile: Przypomina literę S, ale nie wiem, czy rzeczywiście S jest tak wyświetlane przez Arivę.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat pojawia sie tylko podczas uruchomienia, występował na poprzednim sofcie jak również na tym najnowszym. Wgranie softu przez port RC232 jest u mnie niemożliwe bo nie mam takiego gniazda w komputerze, wgrywam przez usb. Dzwoniłem jeszcze raz do servisu kazali przysłac sprzęt, kurcze tylko to potrwa conajmniej 14 dni roboczych a ja nie mam drugiego odbiornika, narazie go poprostu nie wyłączam. Ale chyba nie będzie wyjścia i muszę go wysłac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sybic bardzo dziękuję, że zgłosiłeś gotowość pomocy, niestety ja z warszawy. chyba trudno będzie znaleźć wśród moich znajomych takiego komutera, obdzwoniłem prawie wszystkich i nikt nie ma, płyty z takim gniazdem to chyba były bardzo dawno. Pojadę jutro na giełdę komputerową tam widziałem dużo takich starych komuterów wycofanych z firm w cenie ok. 100 zł IBM, Compaq i dell, może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyty z takim gniazdem to chyba były bardzo dawno.

Oj nie do końca...

Ja kupiłem płytę, która cały czas jest jeszcze w ofercie i okazało się, że port Com tam jest, tyle, że nie wyciągnięty na zewnątrz, tak jak to kiedyś bywało, tylko w gnieździe na płycie. Wystarczyło podłączyć śledzia. Dobrym wyjściem jest też zakup karty (40 zł), właściwie to jedyny 100% sposób na Com, bo przejściówki USB->Com nie zawsze się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem kopić tego Fergusona aby nagrywać seriale ale mam kilka pytań:

1.Czy nagrany materiał będzie w avi (jeśli nie to czy łatwo się przerobi)?

2.Czy trzeba oglądać nagrywany program (cyfrowy polsat)?

3.Jak jest z oryginalną listą kanałów cyfrowego polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Nagrany materiał będzie taki, jaki na danym kanale jest przesyłany. Mpeg2 w przypadku SD, lub H.264 w przypadku HD i w wyjątkowo także SD (TVP Historia, Kultura, Puls na Astrze). Na avi zawsze można przerobić, ale moim zdaniem nie warto.

 

Ad.2 W zasadzie tak. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zamierzasz nagrywać kanał kodowany, a oglądać nie kodowany na tym samym transporderze.

 

Na koniec dodam, że ja w domu mam dwa tunery. Ariva do oglądania i zabawy (chwilowo ta zabawa została przerwana, bo Ariva jest w serwisie) i FK-6900 właśnie do nagrywania, która moim zdaniem lepiej spełnia to zadanie.

Czasem nagrywam na komputerze z kartą SAT, który to zestaw jeszcze lepiej wypełnia funkcje nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ferguson Ariva 200 bedzie dobrze działać z AstonCrypt 2.23 do Cyfry+ SD/HD ?

Jeśli w ogóle jest potrzebny, bo czytałem, że fabryczny soft jest dedykowany już do odbioru pełnego pakietu Cyfr+.

Jeśli tak, to czy wystarczy tylko włożyć kartę do slota i będzie wszystko OK ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną drobną ciekawostkę. Jak wiadomo, nawet funkcja autowyłaczania nie usypia dysku, więc mam taką sytuację, że tuner jest w stanie uśpienia, ale dysk się kręci. Gdy włączam tuner, w trakcie jego inicjalizacji dysk się na chwilę wyłącza, a następnie włącza zaraz po pełnym uruchomieniu tunera.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, ze po aktualizacji softu do najnowszego zaczął długo myśleć ok 3-4 sek ( jest to zarówno na kodowanych jak i FTA) myślałem że to wina baterii, ale po zmianie na nowe jest tak samo, przy fabrycznym nie było tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz takie pytanie: czy macie takie otóż zjawisko jak na załączonym obrazku? Po wejściu w 3xINFO na każdej pozycji programowej przy tytule programu po prawej stronie są jakieś kreski (w różnej ilości) a czasem jest tam coś jeszcze (jak na foto poniżej). Wygląda mi to na błąd w określeniu początku położenia tekstu z tytułem pozycji EPG. Zauważyłem to od wersji 1.04B7. Nie przypominam sobie aby to było wcześniej.

foto:

a200dziwneznaczkiinfo1v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dzis arive 200 kablem hdmi obraz jak z analogu kabel dobrej jakosci sprawdzony na innym sprzecie ustawienia w menu nic nie daja

 

Jeśli nie masz kanałów HD, to jakość na kanałach SD niewiele się różni przy podłączeniu kablem HDMI czy SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, ze po aktualizacji softu do najnowszego zaczął długo myśleć ok 3-4 sek ( jest to zarówno na kodowanych jak i FTA) myślałem że to wina baterii, ale po zmianie na nowe jest tak samo, przy fabrycznym nie było tego problemu

Mi się też kiedyś "zamyślił" (na jakimś starszym firmware), ale po wyłączeniu i włączeniu przy pomocy wyłącznika z tyłu obudowy problem zniknął i już więcej się nie pojawił. To czy problem leży w pilocie łatwo sprawdzić sterując tunerem z przycisków na panelu czołowym tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...