Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że, po zaprogramowaniu nagrywania danej audycji, po przełączeniu arivy w stan czuwania , program nie nagrywa się !!!, tuner się nie włącza do nagrywania !!!

Ja mam włączony zegar w czasie czuwania. Może Ty masz wyłączony i dlatego nie nagrywa? Zdaje się, że to problem występujący od dawna. Nie ryzykowałem na razie testów z wyłączonym zegarem. Zresztą wolę, aby zegar się wyswietlał, gdyz wówczas wiem, że urzadzenie wskazuje poprawny czas.

 

Z miesiąc temu na Universal Channel nadawany czas miał rok 2016 i resetował wszystkie timery.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam jeszcze inne tunerym ( z rodziny fergusona 2 modele) i na nich jest okk np na 7018 gdzie napisalem cale oprogramowanie od podstaw tylko inwylacznie dla siebie :P

:lol2: taki jesteś dobry - wow to do Arivy też napisz "tylko i wyłącznie dla siebie" :lol2:

 

... resztę pozostawię bez komentarza.

Jesli cie interesuje zrodla seri afxx18 sa publiczne dla kazdego ( wystarczy uzyc gogle lub edukacyjne fora) jak widac nawet kolego nie masz pojecia o jezyku C jak cos napiszesz prostego w tym jezyku to pogadamy ...........

 

 

 

 

Wracajac do tematu Arivy :

 

czasem znikaja nazwy kanału na wyswietlaczu przy szybkim przelaczaniu ( nie za kazdym razem) , czy ktos to u siebie zaobserwowal ??? czy tylko tak jest u mnie ??? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się, ale wypowiedź braina wcale nie musi być poparta jakąkolwiek znajomoscią języka C. Po prostu wyraził, niezbyt zreczną grzecznie, swoja opinię. A tak swoją drogą, jesli źródła są dostępne w internecie to znaczy, że nie pisałeś softu od podstaw, ale gruntownie go zmodyfikowałeś. Nie jest to oczywiście żaden powód do wstydu, ale w kontekście Twojego niezadowolenia z Arivy uwaga o tym, że do innego modelu przepisałeś soft od podstaw rodzi od razu pytanie: dlaczego nie zrobiłeś tego w Arivie? Dlatego nie dziwię się, że brain, podobnie jak pewnie spora część z nas, odebrała Twoje słowa, jako przechwałkę. Teraz sytuacja jest klarowna. Żeby nie było watpliwości - mam pewne doświadczenie z jezykiem C. ;)

 

Jesli chodzi o zanikanie nazw kanałów, to nie bedę się wypowiadał, gdyż rzadko je przełączam. Zauważyłem tylko, że przy przełączaniu kanałów na chwilę pojawia się na wyświetlaczu także numer kanału. Nie jestem pewien, czy wcześniej tak było.

 

Teraz powrócę do tematu odłączania dysku twardego. Otóż wydaje mi się, że osoby piszące o tym, że tuner odłącza im dysk w sposób gwałtowny mają wyłaczony zegar w trybie standby. Ja mam właczony zegar i tak:

 

- jesli wyłączam tuner z ręki dysk przez krótką chwilę jeszcze pracuje, a nastepnie sie wyłacza (łagodnie).

- jeśli ustawię timer na wyłaczenie, tuner się wyłącza, a dysk kręci się dalej.

 

Nie miałem rano czasu, aby poczekać dłużej, ale po około 20 minutach jeszcze się kręcił. Prawdopodobnie później się wyłączy, ale dziś tego nie sprawdzę, gdyż w międzyczasie będzie nagrywał. Może jutro będę mógł coś więcej na ten temat powiedzieć.

 

Moja prośba do wszystkich. Jesli opisujecie jakieś zachowanie tunera podajcie warunki, które mogą mieć wpływ na takie zachowanie. W przypadku wyłączania dysku znaczenie ma np. wyświetlanie zegara w trybie standby. Wygląda na to, że na razie wystarczy się pogodzić z kilkoma watami zużytej mocy, aby nie mieć obaw o gwałtowne wyłączanie dysku.

 

I od razu zastrzegam: to nie jest rozwiazanie problemu, to jest tylko sposób na jego ominięcie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że, po zaprogramowaniu nagrywania danej audycji, po przełączeniu arivy w stan czuwania , program nie nagrywa się !!!, tuner się nie włącza do nagrywania !!!

Ja mam włączony zegar w czasie czuwania. Może Ty masz wyłączony i dlatego nie nagrywa? Zdaje się, że to problem występujący od dawna. Nie ryzykowałem na razie testów z wyłączonym zegarem. Zresztą wolę, aby zegar się wyswietlał, gdyz wówczas wiem, że urzadzenie wskazuje poprawny czas.

ArtS :smile:

 

Dokładnie mam wyłączony zegar na tunerze, lecz w poprzedniej wersji oprogramowania B5 przy wyłączonym zegarze na tunerze i w stanie czuwania , tuner włączał się bez problemu i nagrywał audycje.

Także dopiszcie ten problem do arkusza, bo nawet nie wiem gdzie on jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ hayabusarider: poszukaj na stronie 100 tego wątku - tam jest adres.

 

@ Arts007: dokładnie tak jak piszesz:

- jesli wyłączam tuner z ręki dysk przez krótką chwilę jeszcze pracuje, a nastepnie sie wyłacza (łagodnie).

- jeśli ustawię timer na wyłaczenie, tuner się wyłącza, a dysk kręci się dalej.

 

Dodam, że dysk będzie kręcił się w nieskończoność, nie odłączy się ani po 20min ani po kilku godzinach (sprawdzone).

Straciłem przez to kilka nagrań, bo wyjeżdżałem na tydzień, a nie chciałem , żeby po nagraniu dysk wirował 7 dni. Jakoś mam opory przed zostawieniem go na tak długo...

Mam włączony zegar w trybie standby, bo przy wyłączonym mój tuner nie chce nagrywać...

Soft najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam wyłączony zegar na tunerze, lecz w poprzedniej wersji oprogramowania B5 przy wyłączonym zegarze na tunerze i w stanie czuwania , tuner włączał się bez problemu i nagrywał audycje. Także dopiszcie ten problem do arkusza, bo nawet nie wiem gdzie on jest ;-)

 

No nie do końca się zgodzę - mam 1.04B7 - zegar w standby włączony - timery działają prawidłowo!

Zresztą wszystkie doświadczenia Arts007'a potwierdzają, że timery działają !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rada na chwilę obecną to zostawić zegar aktywny i timery będą działać.

 

Zgłosiłem to oraz kilka innych omawianych tu spostrzeżeń do Fergusona. Przede wszystkim chodzi o zegar, timery i autoodłaczanie dysku. Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na poprawki. mam nadzieje, że uda się rozwiązać te bolączki, gdyż stabilność obecnej wersji wydaje się być wysoka. Zatem przyszedł czas na poprawę funkcjonalności.

 

Od wczoraj nagrały mi się cztery audycje. Wszystkie bez zarzutu. Jak na razie tuner nie zaliczył pod tym wzgledem żadnej wpadki.

 

Co jest moim zdaniem istotne, jeśli chcemy korzystać z timerów:

 

1. Właczyć zegar w trybie standby. Wygląda na to, że zegar musi być właczony.

2. Jesli korzystamy z zegara automatycznego nie zostawiać tunera na kanałach TVN, gdyż tam czas jest o około 3 minuty do przodu i moze powodować problemy z nagrywaniem (syndrom dwugodzinnych nagrań).

3. Jeśli korzystamy z zegara recznego musimy pamietać, że każde uruchomienie tunera powoduje 15-sekundowa przerwę w taktowaniu zegara i o tyle zegar zaczyna się późnić. Po czterech uruchomieniach jest to już cała minuta.

 

Warto też ustawić opcję autowyłączania tunera przy braku aktywności. Bodajże po trzech godzinach po ostatnim nagraniu sam się wyłączy. Nie wiem jednak, czy wyłączy też dysk. Bardzo możliwe, że nie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej A200 mam wyłączony zegar na wyświetlaczu, w trybie standby.

Dysk wtedy odłączany jest brutalnie, ponieważ jak się domyślam - z chwilą przejścia do standby (bez zegara) wyłączane jest napięcie w USB.

Zegar włączam jeśli coś nagrywam z timer'a. Wtedy rzeczywiście dysk się usypia ale po zakończeniu nagrania nadal się kręci, pomimo uśpienia tunera.

 

Po włączeniu zegara, tuner w trybie standby ma taki sam pobór prądu jakby pracował.

 

Mi osobiście na tą chwilę w A200 brakuje 2 funkcji do pełni szczęścia:

1. "miękkiego" wyłączania dysku po przejściu do standby (bez zegara na wyświetlaczu),

2. wyłączania wyświetlacza w ogóle.

 

Nie potrzebuję nazwy stacji ani mikroskopijnych i nieczytelnych z 2-3 metrów informacji na wyświetlaczu nt. epg, usb, nagrywania, odtwarzania itp., skoro po naciśnięciu na pilocie "i" mam to samo na ekranie TV, wielokrotnie bardziej czytelne a tuner o swojej pracy informuje mnie zieloną diodą.

 

ArtS: w moim dysku jednostka alokacji ma 4096 bajtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dysk nagrywa poprawnie, to jednostki alokacji nie musisz zmieniać. Jednak przy zastosowaniu wiekszej jednostki alokacji dysk uruchamia się znacznie szybciej.

 

Wyświetlacz rzeczywiscie nie należy do najczytelniejszych, ale mnie osobiście nie przeszkadza, że świeci. To nie on pobiera najwiecej mocy. Myślę, że w trybie standby z właczonym zegarem, zasilany jest praktycznie całe urządzenie. Poza tym łatwo sprawdzic czy nagrywa, bez włączania telewizora. Oczywiście opcja jego wyłączania nawet w trakcie działania urządzenia z pewnością nikomu by nie zaszkodziła.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam wyłączony zegar na tunerze, lecz w poprzedniej wersji oprogramowania B5 przy wyłączonym zegarze na tunerze i w stanie czuwania , tuner włączał się bez problemu i nagrywał audycje. Także dopiszcie ten problem do arkusza, bo nawet nie wiem gdzie on jest ;-)

 

No nie do końca się zgodzę - mam 1.04B7 - zegar w standby włączony - timery działają prawidłowo!

Zresztą wszystkie doświadczenia Arts007'a potwierdzają, że timery działają !!!

 

Czytaj uważnie: w standby mam zegar wyłączony, aby oszczędzać prąd. Także w takim trybie tuner się nie włącza do nagrywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też ustawić opcję autowyłączania tunera przy braku aktywności. Bodajże po trzech godzinach po ostatnim nagraniu sam się wyłączy. Nie wiem jednak, czy wyłączy też dysk. Bardzo możliwe, że nie.

 

@ Arts: Dysk na pewno się NIE wyłączy (sprawdzone dzisiejszej nocy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytaj uważnie: w standby mam zegar wyłączony, aby oszczędzać prąd. Także w takim trybie tuner się nie włącza do nagrywania

 

Potwierdzam, tuner się nie włącza, choć kiedyś było inaczej.

To jest duży błąd, bo przecież jak ustawię nagranie np. na jutro, to nie mogę wyłączyć tunera, co skutkuje tym, że tuner cały czas działa i dysk również.

Opcja z zegarkiem jest nie lepsza, bo przecież tuner pobiera tyle samo prądu, co w opcji bez zegarka, a i dysk wciąż jest działający.

 

Timer w takim przypadku jest tylko dobry, do nagrywania np. w nocy, załóżmy, programuję sobie o 20 nagranie na 4 rano, nie wyłączam tunera, nagrywa sobie, a jak budzę się, to wyłączam bezpiecznie usb i dopiero wyłączam tuner.

Ustawienie timera na auto-wyłączenie tunera nic nie daje, bo dysk jest wyłączany bez odłączenia, nie mogę słuchać tego zgrzytu.

 

Jednym słowem, funkcja timer jest zepsuta, co prawda nagrywa pozycję po pozycji, ale tylko wtedy, gdy tuner jest włączony (bo opcja z zegarem w stand by, to de facto włączony tuner), ale nie nagrywa już przy stand by, gdy nie ma zegara (wcześniej nagrywało przynajmniej pierwszą pozycję).

 

Takie działanie timera dyskwalifikuje go.

Przecież wyjeżdżając na tydzień nie pozostawię włączonego tunera, a jak nawet, to co gdy zabiorą prąd?

Później będzie wyłączony, czyli z nagrania nici.

A stand by z zegarem nie rozwiązuje problemu, bo dysk działa wciąż, czyli wychodzi na to samo, tak jakbym pozostawił tuner włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, bo ja nastawiałem już 3 nagrania pozostawiając tuner w trybie standby z wyłączonym zegarem i wszystkie przypadki poprawnie "wybudziły" tuner i wykonały nagranie. Ale może kiedyś się natknę na problem. Pytanie do tych, którym tuner nie obudził się do nagrywania: czy "uśpiliście" tuner na tym kanale, na którym miał nagrywać? (tuż po sprawdzeniu czy nagranie jest zaprogramowane)

 

Inna ciekawostka: przed upgrade do B7 miałem zaprogramowane nagranie. Po wykonaniu upgrade, dwóch przywracaniach ustawień fabrycznych (przed i po aktualizacji) i przywróceniu kanałów - zaprogramowane nagranie było nadal aktywne (nie zniknęło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koczisss, nie musisz zostawiać tunera włączonego, aby coś się nagrało.

 

1. Włączamy wyświetlanie zegara w trybie Standby.

2. Wyłaczamy tuner pilotem.

3. Po chwili dysk przestaje pracować.

4. Timer zadziała o ustalonej porze.

 

Mam dysk 2,5-calowy i przy takiej procedurze na pewno się wyłącza, gdy wyłączam tuner przy pomocy pilota.

 

Spostrzeżenie ar200 jest ciekawe, gdyż wyłamuje się z opinii przedstawionych wcześniej. Sprawdzę dzisiaj, czu u mnie nagrywanie z timera działa przy wyłączonym zegarze.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem potwierdzić działanie timera przy włączonym trybie Stand By z wyłączonym zegarem. Mam nastawione codzienne nagranie na nockę i tuner wybudza się i nagrywa, jednak nie wyłącza się pa nagraniu (działa tryb autowyłączania).

 

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie do następnej wersji softu tego o czym mówił ArtS007: tuner zostaje włączony jak był włączony podczas nagrywania, wyłącza się jak był wyłączony.

 

Niestety w nowej wersji softu nadal zdarza się losowo że program nagrywa się z ikonką $ i jest on do otworzenia tylko na tunerze (potrzebna karta dekodująca). Co ciekawe tuner zostawiam wyłączony na CBeebies i ma zaprogramowane dwa nagranai (ok.1 i 3 w nocy). Pierwsze nagrywa się z $, drugie normalnie. Zaletą tego ($) jednak jest to, że wtedy nagrywają się wszystkie ścieżki dźwiękowe (bajki dla dzieci mam j. polskim i angielskim :) ). Problem tylko, że jak klucze się zmienią to i tak tego nie obejrzą. Trzeba zgrywać na lokalną nagrywarkę, a to już dodatkowy czas :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdarzyło sie na razie tylko jedno takie zdarzenie. Tak wiec nie wiem, co mogło byc tego przyczyną.

 

Pierwsza sugestia: spróbuj zostawić aktywną ścieżkę dźwiękową nr 2?

 

Druga sugestia: spróbuj zostawić tuner na innym kanale?

 

Może jest też tak, że ten kanał ma niekodowane okienko przed pierwszą w nocy?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koczisss, nie musisz zostawiać tunera włączonego, aby coś się nagrało.

 

1. Włączamy wyświetlanie zegara w trybie Standby.

2. Wyłaczamy tuner pilotem.

3. Po chwili dysk przestaje pracować.

4. Timer zadziała o ustalonej porze.

 

Mam dysk 2,5-calowy i przy takiej procedurze na pewno się wyłącza, gdy wyłączam tuner przy pomocy pilota.

 

Spostrzeżenie ar200 jest ciekawe, gdyż wyłamuje się z opinii przedstawionych wcześniej. Sprawdzę dzisiaj, czu u mnie nagrywanie z timera działa przy wyłączonym zegarze.

 

ArtS :smile:

 

Odnośnie punktu 3, otóż mój dysk nadal pracuje!

 

Też chciałem potwierdzić działanie timera przy włączonym trybie Stand By z wyłączonym zegarem. Mam nastawione codzienne nagranie na nockę i tuner wybudza się i nagrywa, jednak nie wyłącza się pa nagraniu (działa tryb autowyłączania).

 

Niestety, ale u mnie cisza, gdy nie ma zegara, to nie ma nagrywania.

 

Widocznie Ariva tak ma, że u każdego inaczej funkcjonuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBeebies jest w paczce polsatu, więc może problem $ jest przy współpracy z modułem...

Jest to kanał kodowany cały czas.

Ja mam C+ w czytniku - raz miałem problem z przejściem z czasu niekodowanego na kodowany w C+

Raz nagrałem film który miał 1,5 godziny a ts doctor pokazywał 11 godzin - nie dało się edytować ani oglądać.

Poza tym ok. - kilkadziesiąt nagrań bez zarzutu.

 

A propos: macie jakieś alternatywy dla TS Doctor?

Właśnie skończył mi się trial... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny, tylko że to WD Elements. Zastanawiające są te różnice. A to by oznaczało, że autoodłączenie dysku u Ciebie nie działa. Czy działa ono, gdy odłączasz dysk przy pomocy polecenia w menu DVR?

 

Ciekawi mnie też taka rzecz. Może tunery z początków produkcji różnią się czymś w porównaniu do tych produkowanych ostatnio i to ma wpływ na ich zachowanie? Luźna dygresja, ale kto wie? Nie wydaje mi się to prawdopodobne, ale wykluczyć też tego nie można.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...