Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner przynajmniej u mnie pozostał włączony :/

Dziekuję za informację. Czyli jest tak, jak w ostatnim sofcie. Radzę sobie z tym pośrednio aktywując opcję automatycznego wyłączania. Jednak ta funkcja działa bodajże dopiero po trzech godzinach bezczynnosci operatorskiej ;)

 

Najlepiej byłoby, gdyby tuner przechodził po nagraniu do stanu sprzed nagrania. Czyli, jeśli był wyłaczony, to powinien się wyłączyć. Gdy zaś był włączony, powinien powrócic na ostatnio ogladany kanał (tak,jak to robi obecnie bez względu na stan urządzenia przed nagraniem). Mam nadzieję, że może w kolejnej wersji softu zostanie to wprowadzone.

 

Może po powrocie do domu odważę się i wgram nowy soft jeszcze dziś?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawanie tunera włączonym jest trochę u[beep]liwe. Poza tym, że zużywa prąd, to nie odłącza dysku i dysk się zużywa :lol2: Ja radzę sobie tak, że programuję kolejne zdarzenie "wyłącz tuner" parę minut po zakończeniu nagrywania, ale dysku też nie odłącza, dioda świeci, dysk kręci... Po manualnym odłączeniu w menu dysk się zatrzymuje. Wygląda jakby funkcja autousuwania urządzenia była nieaktywna? Jak jest u was? Wpisałem już tego buga do poprawki w nowym arkuszu usterek :? Pewnym wyjściem jest zakupienie pendrivea, lub dysku SSD - tam nie ma mechanicznych części, ale to kolejne koszty... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kariera słowa "manualny". Kiedyś wszystko robiło się ręcznie... ;)

 

Podejrzewam, że funkcja autowyłączanie działa bez względu na tryb nagrywania. Ona po prostu ma zadziałać wówczas, gdy tuner przez trzy godziny nic nie robi poza wyświetlaniem obrazu.

 

Mam 2,5-calowy dysk, który sam się usypia, gdy nic nie robi. Więc trudno mi powiedzieć, czy autowyłaczanie odłącza dysk. Po prostu musiałbym to przypilnować.

 

Pozostawanie tunera w trybie "właczony" mogło paradoksalnie wyniknąć z głosów tych użytkowników, których denerwowało, że tuner idzie spać po nagraniu, a oni chcą dalej ogladać program. Dlatego tuner powinien pamiętać stan sprzed właczenia. Jak widać trudno jest wszystkim jednoczesnie dogodzić. :smile:

 

Jesli o mnie chodzi, pozostawanie w stanie włączonym za bardzo mi nie przeszkadza. Dysk i tak idzie spać, a tuner i tak się w końcu wyłączy. Ponieważ używam zegara w trybie standby, pobór mocy i tak za wiele się nie zmniejsza. Najważniejsze, że pozostając w trybie aktywności pozwala dalej na poprawne działanie timerów.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgralem nowy soft i dziala bez zaciec i restartow bo to byl najwiekszy feler. Liste kanalow robilem od nowa i wgralem ponownie. Znowu musze sie nauczyc kolejnosci kanalow bo zawsze cos poprzekladam. Narazie nie zauwazylem jakis bledow moze pozniej cos wyjdzie. Musze poprobowac kilka nagrywan czy cos zniknie z listy do nagrywania jak poprzednio.

 

Jak jest z przelaczaniem kanalow podczas nagrywania? dalej nie mozna ogladac co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2,5-calowy dysk, który sam się usypia, gdy nic nie robi.

Z tego co pamiętam mamy identyczne dyski (WD Elements 320 Gb 2,5") ale mój się nie usypia.

Jeśli w menu A200 bezpiecznie nie usunę sprzętu to kręci się cały czas chyba, że przejdę do "stand by" bez zegara. Z zegarem kręci się ciągle.

Masz może jakieś specjalne oprogramowanie dysku?

 

Chciałeś kiedyś, żebym sprawdził jednostkę alokacji tego dysku. Napisz krok po kroku jak to zrobić, bo nie mam pojęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem nowy soft. Przedtem zrobiłem dump starej listy. Wszystko przebiegło pomyślnie, stare listy wgrały się bez problemu, nawet nie trzeba było skanować orbity... Jutro mam zaplanowanych kilka nagrań, zobaczymy jak dalej... Na razie obiecująco :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywania:

-nagrywa kilka timerów

-aby się wyłączył po nagraniu trzeba jako kolejne zadanie dopisać wyłączenie ferdka

-nagrywanie z EPG działa lecz nie można edytować czasu trwania audycji (po edycji tuner się nie włącza :( co za tym idzie nie nagrywa się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z przelaczaniem kanalow podczas nagrywania? dalej nie mozna ogladac co innego?

 

Poraz koleny dzisiaj -> przeczytaj instrukcję strona 40 "SEMI-TWIN TUNER" i nie zadawaj więcej głupich pytań.

 

Chlopie w.. sie, instrukcja jedno a zycie drugie. Wg instrukcji tuner mial dzialac a dopiero teraz zaczyna funkcjonowac. Obslugi automatycznego odlaczania dysku czy funkcji standby z zegarem lub flak tez nie ma w instrukcji a teraz jest wiec mozna przypuszczac ze rozne nowosci dojda lub specyfikacja ulegnie zmianie.

 

[ Wycięto ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, możecie wyłaczyć emocje? :/ Juz zaczynało być merytorycznie. Jak moderator tu wpadnie, znowu nam wątek przymknie.

 

Jeśli chodzi o wyłączanie się mojego 320 GB dysku, to chyba byłem zbytnim optymistą. Najwyraźniej wyłaczał sie jeszcze niedawno, ale to były czasy softu 1.04B2, gdy tuner po zaprogramowanym nagraniu się wyłączał. Teraz sprawdzałem i po dwóch godzinach od ostatniego nagrania kręcił się nadal. Niestety nie mogłem poczekać do wyłaczenia tunera, gdyż mam w kolejce kolejne nagranie. Jak coś będę mógł potwierdzić, oczywiście nie omieszkam was powiadomić.

 

Jednostka alokacji:

1. Jesli masz system poniżej Visty, uruchamiasz polecenie Start -> Uruchom.

2. W polu edycji wpisujesz cmd i naciskasz Enter.

3. W linii poleceń wpisujesz chkdsk x:, gdzie x oznacza litere dysku.

Wśród informacji, jakie się wyswietlą bedzie też jednostka alokacji.

 

W Viscie i siódemce jest podobnie, jednak niewykluczone, że trzeba uruchomic linię poleceń z poziomu administratora, czyli:

Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz poleceń.

Jednak nie klikasz ikony Wiersz poleceń lewym klawiszem, tylko prawym i wybierasz polecenie Uruchom jako administrator.

Po potwierdzeniu alertów zabezpieczeń otrzymujesz okno linii polecen, gdzie wpisujesz chkdsk x:, podobnie, jak to ma miejsce w Windows ponizej Visty.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007

Szybsze sprawdzenie wielkości jednostki alokacji na vista i W7 to fsutil fsinfo ntfsinfo C:

Polecenie oczywiście uruchomione z linii poleceń jako administrator.

 

@pim

Dump i restore jako userdb działa między 1.03B5 i 1.04B7 - wczoraj sam to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem listę kanałów z cyfry+, jest ich tam ponad 100, ale mam pytanie, czy można (i jeśli tak, to skąd) pobrać i wgrać jeszcze inną listę kanałów, np jakieś zagraniczne, bo wtedy może akurat uda się znaleźć kanał, na którym LM będzie można oglądać.

Instrukcja obslugi str.21 i 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie . Mam tunery Ariva 100 i Ariva 200 . co zrobić abym mógł np. nagrany program karcie pamięci , mógł oglądać na komputerze ? Mam kodeki K-lite , i mi pod żadnym player nie działa .

I w jakim programie da się przerobić nagrany program na tym tunerze na format np. AVI lub MKV ( w przypadku HD ) ?

Bo na Astrze są kanały HD i tam czasami są puszczane fejne programy w HD .

 

Po za tym problemem to tunery są bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007

Szybsze sprawdzenie wielkości jednostki alokacji na vista i W7 to fsutil fsinfo ntfsinfo C:

Człek całe życie się uczy... :smile:

 

Jednak sprawdzenie dysku poleceniem chkdsk nie zaszkodzi.

 

Wczoraj wieczorem wrzuciłem nowy soft na pokład tunera. Następnie wgrałem ponownie liste kanałów dla Cyfry+ (oryginalną ze strony producenta). Nie resetowałem do ustawień fabrycznych, ale wydaje mi się, ze ustawienia fabryczne i tak wgrywaja się z softem.

 

Oczywiście musiałem ponownie zasiąść z pilotem i pieczołowicie wpisać zaplanowane wcześniej nagrania. Rano sprawdziłem, że trzy kolejne nagrania zaprogramowane na wieczór i noc nagrały się bez zarzutu. Mogę potwierdzic, że po nagraniu tuner pozostaje aktywny. Ale nie jest to moim zdaniem jakaś szczególna wada. Z tym można żyć. Ważne, że ustrojstwo działa.

 

Nie wypowiem się w tej chwili na temat zacięć gdyż nie miałem okazji tego sprawdzić, a nagrywam akurat z innych kanałów, niż te obecne na transponderze 10719. Nie sądzę jednak, aby u mnie całość działała inaczej, niz u innych. Więc w ciemno mozna założyć, że ten akurat problem przeszedł do historii.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...