Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłem, żeby nie robić offtopic w temacie, żeby nie wracać do kwestii gwarancji w Globo (co ma się nijak to tego tematu, a poza tym wyraźnie napisałem, że to sklep załatwia bezpłatną naprawę gwarancyjną, więc wszelkie maile, telefony czy cokolwiek do Proserwisu i Globo nie mają żadnego sensu i żadnej wartości merytorycznej, bo gwarancja jest realizowana w sklepie, jeśli sklep sprzedaje odbiornik z innym softem, o ile sam użytkownik nie wgrał jeszcze czegoś innego - dotarło?)

 

Temat jest zamknięty do czasu pojawienia się nowej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje pierwsze spostrzeżenia.

-Pasek postępu działa poprawnie.

-Nie ma zacięć na tr. 10719

 

Najważniejszego będzie można się dowiedzieć, gdy odkodują C+ tr. 10892, wtedy będzie wiadomo, czy warto zostać z tym softem, czy powrócić do najstarszego, który do dziś miałem od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest nowy soft . Ale potrzebna jest lista 4X (astra, hotbird, siriusz, thor) pod softy z serii 4...Przeszukałem wszystkie znane mi fora, i są listy tylko pod softy 3.9. Wielka prośba do kolegów o udostępnienie takiej listy z serii 4..., żeby zadziałała pod nowym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest nowy soft . Ale potrzebna jest lista 4X (astra, hotbird, siriusz, thor) pod softy z serii 4...Przeszukałem wszystkie znane mi fora, i są listy tylko pod softy 3.9. Wielka prośba do kolegów o udostępnienie takiej listy z serii 4..., żeby zadziałała pod nowym softem.

...wszystkie poprzednie listy od serii 3.. chodza normalnie pod 4...Przetestowalem to juz dawno i nic nie zmieniam.Lista z Ariva 200 zrobiona potem jako DUMP rowniez smiga pod ARIVA 100 , zaladowana jako user db. Zamowilem sobie dwie Arivy 100 z czego jedna poszla jako dawca organow :twisted: do Ariva 200,mam na mysli glowice :) Tym razem Arivki wygladaja w srodku jakby bardziej dopracowane i nawet pianka sie znalazla na glowicy ktora powoduje zapieranie sie niej o gorna czesc obudowy i jej stabilne polozenie na pinach :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałeś o głowicy, to miałem z nią problem, brak sygnału, zakodowane itp.

Od dwóch dni jest dobrze, docisnąłem wejście LNB i działa.

Teraz tak myślę, czy głowica padnięta, a może mocowanie jest niestabilne i coś nie łączyło?

 

Chyba nie jest źle.

Odkodowano Canal+ i restartu nie ma. Czyżby wreszcie jako tako działający soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest źle. Odkodowano Canal+ i restartu nie ma. Czyżby wreszcie jako tako działający soft?

 

Jako tako ?? Jak myślę, że to rewelacja w stosunku do tego co było :brawo:

Nalepsze są opcje wyboru sposobu dekodowania pod klawiszem EDIT - koniec problemów z dowolna konfiguracją kara + moduł :brawo:

image03081302cvbs.jpg

Z tego co widzę można to ustawić niezależnie dla każdego kanału... wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wyświetlany obraz automatycznie dopasowuje się do wielkości ekranu (całego) tak ze nie ma żadnych pasów góra - dół oraz po bokach. Ja bynajmniej mam coś takiego i naprawdę fajnie się ogląda gdy obraz jest rozciągnięty na maxa. Wiem że w niektórych TV np LCD samsungach 2-3 letnich tej funkcji nie ma wiec użytkownikom to nie przeszkadza, mnie natomiast bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałeś o głowicy, to miałem z nią problem, brak sygnału, zakodowane itp.

Od dwóch dni jest dobrze, docisnąłem wejście LNB i działa.

Teraz tak myślę, czy głowica padnięta, a może mocowanie jest niestabilne i coś nie łączyło?

 

Chyba nie jest źle.

Odkodowano Canal+ i restartu nie ma. Czyżby wreszcie jako tako działający soft?

Zycze Ci zeby to bylo tylko to,u mnie bylo i mocowanie i lutowanie ... az w koncu ja zabilem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było, ale zauważyłem to podczas odtaczania i podłączania kabla antenowego.

Nie było sygnału, odłączyłem i włożyłem kabel od enki, sygnał pojawił się.

Myślałem, że może coś z konwerterem, albo przełącznikiem DiSEqC.

Czasem coś to dawało, innym razem nie.

Zaobserwowałem też luz i docisnąłem wejście.

Jak na razie działa jakby nigdy nic.

Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo mam mały problem.

Kupowałem w sklepie internetowym i gwarancja nie podbita i nie podpisana, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, nie mam też paragonu.

Na gwarancji jest napisane, że takie warunki muszą być spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam:

[...] -Nagrywanie kilku pozycji też działa

Alfik, możesz rozwinąć temat?

 

Ogólnie cieszę się z ponownego otwarcia wątku, gdyż temat 200 zaczął sie rozmywać. Mam nadzieję, że pierwsze pozytywne wrażenia nie są jedynie efektem pierwszej chwili.

 

Przyznam, że pojawienie sie obsługi FLAC w momencie, gdy programisci Fergusona mieli na głowie problem z 10719 jest miłą niespodzianką. Osobiscie tej funkcji nie potrzebuję, gdyż obsługuje ją mój amplituner, ale rzecz z pewnoscią spodoba sie wielu użytkownikom. Podobnie jak wybór sposobu dekodowania kanału.

 

Napiszcie, proszę, jak zachowuje się tuner po dokonaniu nagrania z timera. W wersji 1.04B2 tuner po nagraniu się wyłączał, w wersji 1.04B5 pozostawał włączony. Jak jest obecnie?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar go kupić jak pracują kanały w simulcrypcie karta c+(w czytniku) oraz w tym samym czasie moduł polsatu no i kanały HD z kart cyfry?

Czy w czasie oglądania np.c+ sport albo tvn 24 nie ma przycięć na kilka sekund np.po 40 minutach oglądania.

Jak szybko się kanały przełaczają np.z kanału polsat(moduł) np.na c+film?2-3-4 sekundy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie 1 przycisku na pilocie mianowicie przycisk "PIP" - Picture in picture. czy to w ogóle działa bo jakoś albo ja źle coś robię albo to nie działa

Przeczytaj instrukcję strona 8 i nie zadawaj głupich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napiszcie, proszę, jak zachowuje się tuner po dokonaniu nagrania z timera. W wersji 1.04B2 tuner po nagraniu się wyłączał, w wersji 1.04B5 pozostawał włączony. Jak jest obecnie?

 

ArtS :smile:

 

Tuner przynajmniej u mnie pozostał włączony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie 1 przycisku na pilocie mianowicie przycisk "PIP" - Picture in picture. czy to w ogóle działa bo jakoś albo ja źle coś robię albo to nie działa

Przeczytaj instrukcję strona 8 i nie zadawaj głupich pytań.

 

 

no fakt zbyt leniwy byłem aby przeczytać. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...