Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki, że restartów, zacinania nie było w pierwszym sofcie, jedynie timeshift nie działał. Z każdym kolejnym softem jest gorzej zamiast lepiej!

 

Jak kupiłem to badziewie, to nie było problemu z nagrywaniem, a teraz?

W ostatnim tygodniu nie nagrało mi się jakieś 5 filmów.

Ustawienie timera to loteria, bo nie wiadomo kiedy zechce mu się zrestartować i po nagraniu!

 

Gdyby takie coś sobie kupił człowiek w podeszłym wieku, mało obeznany z internetem itd. to tuner w pewnym momencie będzie bezużytecznym przedmiotem, np. podstawką pod kwiatek!

 

 

O Boże człowieku, ty jedynie co potrafisz to narzekać. Poczekaj łaskawie na nowe oprogramowanie, które ma się pojawić na początku marca, jak dalej nie będzie spspełniało Twoich oczekiwań, to wtedy sobie możesz ponarzekać.

PS

Wszystkie problemy były od początku na tym (i innych forach o tematyce TV-Sat) bardzo dobrze opisywane, więc nie kupowałeś przyszłowiowego "kota w worku". A jak Ci nie pasują nowsze wersje oprogramowania, to zawsze idzie wgrać starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekam, bo kupiłem g ó w n o ,a nie tuner do odbioru C+!

A co za różnica, czy narzekam teraz, czy za kilka dni będę to robić?

Myślisz, ze soft będzie dobry?

 

Jak kupowałem te badziewie, to problemów z restartem nie było, więc po wielu recenzjach kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla Ciebie to co by nie było to i tak będzie złe.

Weź pod uwagę to, że ten dekoder jest w sprzedarzy od niespełna 5 miesięcy, a uwierz mi, są dekodery 2 razy droższe produkowanie od ponad roku i producen do dzisiaj nie poprawili podstawowych problemów a swoich klijentów ma głęboko w d....., tutaj przynajmniej coś robią, choć nie do końca im to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję tunera, który poprawnie wyświetla mi Multipakiet, działa nagrywanie i timeshift, nie resetów i kasowania zaprogramowanej listy nagrań!

 

Wiele nie wymagam, bo to wszystko co chcę aby było, jest w specyfikacji tego czegoś, a tak naprawdę nic nie działa poprawnie.

Jest to bubel i tyle!

 

Ferguson chce w ten sposób budować renomę swej firmy w Europie?

Śmiech na sali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson chce w ten sposób budować renomę swej firmy w Europie?

Śmiech na sali!

 

Sprzedaj ten tuner, bo się chłopie przez niego wykończysz nerwowo :)

 

Nawiązując do tej Daci to mam wrażenie, że niektórzy kupując taką Dacię myśleli, że w standardzie dostaną wyposażenie jak w maybachu o. Tadeusza ;)

Przeglądam sobie dzisiaj dział Fergusona i widzę taką ciekawostkę: Wątek ogólny o Arivie ma ponad 110 stron, z czego jak ktoś wyżej zauważył 90% to [beep] i marudzenie na ten sprzet. Wątek "Ariva 200 - problemy" zawiera 6 (słownie sześć ) wymienionych błędów. To jak to w końcu jest z tą Arivą? :)

 

Co do renomy to z Fergusonem jest tak jak z Cyfrowym Polsatem. Wszyscy na nich narzekają, a prawie każdy je ma :) Wystarczy zerknąć na Allegro co się najlepiej sprzedaje i kto jest największym operatorem pay-tv w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś uważnie przeczytał te 110 stron to zrozumiałbyś, że to ostatnie 6 błędów - bo poprzednie 20 błędów już zostało oplute :) i naprawione.

Nawiązując do tej Daci to mam wrażenie, że niektórzy kupując taką Dacię myśleli, że w standardzie dostaną wyposażenie jak w maybachu o. Tadeusza

A ja mam wrażenie, że nie wszyscy rozumieją co czytają.

 

To, że wątek się tak rozlazł i obecnie już tylko pyskówka została, jest tylko i wyłącznie winą moderatorów i innych władców tego bajzlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że za to coś nie wezmę 200 zł, a zapłaciłem prawie 500!

Jakby nie patrzeć 4 miesiące już to coś mam i od tego czasu sporo ludzi to to kupiło i wielu już się mocno rozczarowało. Wystarczy teraz poczytać i łatwo zniechęcić się do zakupu.

Gdy zastanawiałem się nad kupnem, to ten wątek miał kilka stron i wynikało z opisów, że sprzęt jak na przedział cenowy jest niczego sobie.

Niestety tak nie jest, bo nie działają podstawowe funkcje, które są wyszczególnione na opakowaniu.

Ja cudów się nie domagam, a jedynie poprawnego funkcjonowania podstawowych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrazenie, że kłopoty z Arivą wynikają najprawdopodobniej z tego, że Cyfra+ modyfikuje sygnał m.in. na transponderze 10719. Zmiana czynników zewnętrznych może wpłynąć na działanie każdego sprzętu. To nie jest żelazko, które wystarczy podłaczyć do prądu i ma dzialać. Tutaj mamy do czynienia ze skomplikowanym łańcuchem elementów składających się na efekt końcowy. Dlatego moja rada jest jedna: albo wgrać sobie starszy soft i pogodzić się z pewnymi wadami timeshiftu lub pozostać przy obecnym. W obu przypadkach uzbroic się w cierpliwość i poczekać na rozwój wypadków.

 

Wydatek 500 zł na coś, co prowokuje do złosci, to nic przyjemnego. To można zrozumieć. Z drugiej strony faktem jest, że pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne. Problem pojawił się z czasem. Prawdopodobnie od momentu przeprowadzania zmian przez Cyfrę+.

 

Ja kupiłem ten tuner tydzien temu. Przebrnąłem przez ten wątek niemal dwa razy. Raz na bieżąco, drugi za jednym podejściem. Kupując to urządzenie miałem świadomość pewnego ryzyka, jakie ponoszę. Jednak, jak na razie, mam z niego wiecej pożytku, niz szkody. W porównaniu do FK6900 ma elastyczniejsze programowanie timerów i nagrywa wiele ścieżek dźwiękowych i napisy. To dla mnie bardzo istotne. Ponieważ nie oglądam na żywo, timeshift nie jest dla mnie istotny.

 

Najważniejsze dla mnie niedociągniecia to:

- wyłączenie zegara w trybie standby równa się jego wyłaczeniu w ogóle.

- opóźnienie zegara o 15 sekund przy każdym właczeniu urządzenia, gdy jest ustawiony zegar ręczny.

- resetowanie timerów w przypadku, gdy zegar synchronizuje sie z kanałem nadającym złą datę i godzinę.

- przyciecia na tp 10719.

- nagrywane pliki są dzielone na 950 MB kawałki, nawet w przypadku NTFS, co wymaga ich łączenia przed edycją i zabiera jakiś czas.

 

Posiadam oprogramowanie 1.04.B2. Nie wgrywałem innej wersji. Czekam na rozwój wypadków.

 

Myślę, że nie ma co się nawzajem przekrzykiwać. Jedni sa bardzo zawiedzeni bolaczkami trapiacymi ich sprzęt. Inni starają się te bolaczki omijać. Pewnie, gdybym oglądał kanały z tp 10719, byłbym mniej skłonny do spokoju, jednak nic nie wskazuje na to, że ten problem będzie trwał wiecznie.

 

Dziś w elektronice mamy do czynienia z nasickiem rynku na nowe, skomplikowane produkty. Dzięki oprogramowaniu bazujacemu na pamięci flash, takie urządzenie trafia na rynek i może byc rozwijane. Nic nie jest lepszym testerem, niz społeczność użytkowników. To my i nasze opinie tworzą produkt. Jednak wydając opinię na jakikolwiek temat warto zastanowic się, czy nie jest zbyt jednostronna. I przyjąć do wiadomosci, że czasem mamy pecha i trafiamy na wadliwy egzemlarz, który trzeba oddac do serwisu. Tak się dzieje na całym świecie. Po to są gwarancje.

 

Modyfikowalny soft to zarazem plus, jak i minus wielu urządzeń. Plus, gdyz pewne błędy w działaniu mozna naprawic. Minus, gdyż nierzadko produkt wchodzi do sklepów po bardzo powierzchownej fazie testów producenckich. Jednak trudno sie dziwić. Z nowościami trzeba się spieszyś. Jak ktos jest pierwszy, ma szansę zawojować rynek. Nierzadko produkty bardzo dobre, ale spóxnione nie miały szansy na rozwój.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest porównywanie Arivy 100/200 do Dacii (nie ujmując nic Dacii oczywiście).

Ariva to naprawdę fajny sprzęt. Nawet gdyby kosztowała 800 zł. to i tak większość was by ten tuner kupiła. Bo może i ma trochę niedopracowany soft ale sprzęt jest naprawdę bardzo dobrze wykonany i wyposażony, oferuje przy tym bardzo przyzwoity obraz i sporo funkcji, które wymagają jednak poprawy softu.

Wierzę, że będzie dobrze, bo sprzęt jest produkowany w Poznaniu i dzięki temu mamy łatwy kontakt z producentem i dystrybutorem.

 

Uwierzcie mi, wiem co piszę.

Przy podpisywaniu umowy z Cyfrą, dostałem za 10 zł. miesięcznie, PVR Pace 250 Gb.

To jest dopiero szrot. Dwa miesiące z tym czymś walczyłem aż się poddałem i zaniosłem klamota tam skąd wziąłem.

Pilot nie działał wcale (chyba że ustawiłem TV w trybie 50 Hz, wtedy jakoś zaczynał reagować), w czasie pracy wyłączał się do standby, grafika ekranowa i epg to projekt przeszłości, stały, cichy szum wentylatora to normalka, pobór prądu jak w 2 Arivach, brak mozliwości redagowania własnych list i wiele innych ekstrasów, o których już nawet nie chce mi się pisać. Kontakt z cyfrą praktycznie nie istnieje a odpowiedź na zgłaszane problemy jest taka sama: proszę oddać sprzęt albo zaktualizować soft.

Z czystej ciekawości, w wolnej chwili, zobaczcie jak wygląda wątek na forum o tym wynalazku od cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do renomy to z Fergusonem jest tak jak z Cyfrowym Polsatem. Wszyscy na nich narzekają, a prawie każdy je ma :) Wystarczy zerknąć na Allegro co się najlepiej sprzedaje i kto jest największym operatorem pay-tv w Polsce.

 

Sprzedawają się, bo i tak działają nalepiej z całej reszty G..... sprzedawanego na allegro. Trochę miałem gratów różnych firm do przetestowania i wszystkie miały jakieś problemy z podstawowymi funkcjami (nawet te z niby genialnym linuxem), z tego wszystkiego Fergusony i tak wypadają najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dla mnie niedociągniecia to:

- wyłączenie zegara w trybie standby równa się jego wyłaczeniu w ogóle.

- opóźnienie zegara o 15 sekund przy każdym właczeniu urządzenia, gdy jest ustawiony zegar ręczny.

- resetowanie timerów w przypadku, gdy zegar synchronizuje sie z kanałem nadającym złą datę i godzinę.

- przyciecia na tp 10719.

- nagrywane pliki są dzielone na 950 MB kawałki, nawet w przypadku NTFS, co wymaga ich łączenia przed edycją i zabiera jakiś czas.

 

Brawo :brawo: to chyba najbardziej konstruktywny post w tym wątku od jakiś 50 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znakomitej większości zgadzam się z opiniami przedstawionymi przez Was broniącymi sprzętu. Z tych samych powodów sam zdecydowałem się na jego zakup. Smutne jest tylko to, że długo oczekiwałęm na Oilmpiadę w HD, a niestety mój tuner jest w serwisie (już drugi raz). Chcę jednak podkreślic, że zgadzam się całkowicie z opinią koczisssa, iż sprzęt niezależnie od tego jaka jest jego cena powinien odpowiadac specyfikacji podanej w opisie urządzenia. Ariva 200 niestety taka nie jest - zawsze coś jest nie tak, nawet gdy wydaje się, że przez kilka dni jest OK! Zobaczycie jaka będzie Wasza reakcja, gdy chcąc obejrzec długo wyczekiwany program (np. mecz LM) Wasza Ariva rozsypie się na amen i pozostanie tylko serwis...

Widzę jednak rozwiązanie problemu. Trzeba zakupic 2 tunery. Cena za 2 nie będzie zbyt wygórowana, a jak jeden bedzie w serwisie, to drugi bedzie działał, i tak w kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko i wyraźnie. To jest skierowane do tych co ciągle marudzą. Jak Wam źle, to sprzedajcie ten złom

Jesteście jak dzieci, tylko potraficie marudzić w stylu: ojoj dałem prawie 500 zł i nie działa tak jakbym oczekiwał itp itd. Dosłownie ręce opadają. Po pierwsze - chcielibyście mercdesesa w cenie malucha? :brawo::brawo::brawo: Po drugie - kto Wam każe ten sprzęt trzymać? Ale niestety nie sprzedacie, bo stracicie - to po co wogóle marudzicie? Przecież zawsze tak jest, że sprzedając rzecz używaną - traci się na wartości :lol2::lol2::lol2:

 

Marudy, marudy, marudy...

 

Ja mam, nie narzekam, właśnie wysłałem do serwisu w związku z padnięta głowicą :D Tak to już jest, najdroższy sprzęt ma prawo się popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje tego, że sprzęt powinien działać zgodnie ze specyfikacją bez wzgledu na cenę. Jednak, oprócz niedoskonałego działania timeshiftu i słabego działania EPG, nie przypominam sobie innych uwag na temat złego działania innych funkcji, choć może się mylę. Zreszta instrukcja mówi, że działanie EPG jest mocno uzaleznione od nadawcy sygnału. Zgłaszane były uwagi typu, że komuś np. przeszkadzało nietypowe działanie klawiszy numerycznych (choć było zgodne ze specyfikacją).

 

Przypuszczam, że kłopoty pojawiły się w momencie zmian na transponderze 10719. Dodatkowo doszły sygnały o uszkodzonych głowicach. To pierwsze jest niezależne od producenta. To drugie oczywiście tak. Dlatego niektóre osoiby były zmuszone do oddania sprzętu do naprawy. Ale takie rzeczy sie zdarzają i na pewno nie są miłe. Nam wszystkim pozostaje czekac na skuteczne załatwienie problemu 10719 przez producenta.

 

Programowanie to niewdzieczna działka. Zdarza sie, że chcąc dokonać zmian w jednym miejscu wywołujemy nieprzewidziane skutki w innym. Dlatego radzę roztropnie podchodzić do aktualizacji i koniecznie trzymać w odwodzie dotychczasową wersję oprogramowania.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wiedzących więcej niż ja. Dlaczego na mediasatach, strongach i wielu wielu innych dekoderach nie ma problemów z 10719? Oprogramowanie mają ciągle to samo. Cyfra coś tam zmieniła a i tak chodzi, a z Arivą nie chce mimo już trzeciej poprawki związanej właśnie z tą częstotliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wiedzących więcej niż ja. Dlaczego na mediasatach, strongach i wielu wielu innych dekoderach nie ma problemów z 10719? Oprogramowanie mają ciągle to samo. Cyfra coś tam zmieniła a i tak chodzi, a z Arivą nie chce mimo już trzeciej poprawki związanej właśnie z tą częstotliwością.

 

Bo w mediasatach i strongach oprogramowanie zmienia cyfra przez satelite, więc najpierw zmienią softa a później namieszają w sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, wystarczy cofnąć się do 1.03B5. Jednak pojawiły się tutaj sygnały o zdarzających się wówczas restartach na TVP1. Nie wiem, czy są one aktualne i czy nie dotyczyły specyficznych konfiguracji, gdyż ostatnio co bardziej rozżaleni użytkownicy mówią o restartach bez podawania ich kontekstu. Jednak cofając się do poprzednich wersji oprogramowania należy liczyć się z tym, że możemy utracić funkcje dostępne w wersjach nowszych. Np. automatyczne odłączanie napędu USB przy wyłączenia tunera.

 

Swoją drogą ciekawa jest sprawa transpondera 10719. To, że na Mediasatach chodzi, to nie dziwi, gdyż Cyfra+ testuje zmiany przede wszystkim na nich. Że na innych chodzi, tez nie dziwi. Na innych Fergusonach oraz na Arivie ze starszym oprogramowaniem również chodzi. Najwyraźniej cos programistom Fergusona nie poszło, gdyż wprowadzając zmiany w sofcie uszkodzili poprawną współpracę z 10719. Podejrzewam jednak, że nałożyły się na to również prace prowadzone przez Cyfrę na tym transponderze.

 

Z dziennika zmian oprogramowania wynika, że mamy za sobą już trzy podejscia do problemu 10719. Może czwarty będzie ostateczny? Oby. Osobiście trzymam kciuki.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Przypuszczam, że kłopoty pojawiły się w momencie zmian na transponderze 10719.

Jakich niby zmian? Żadnych zmian nie było. Co to by miały być za zmiany, że tylko Ariva ma z nimi problem? Żadne Linboxy, BigSaty, Opticumy, Golden Interstary, Humaxy, jakiekolwiek inne [beep]nka a nawet inne Fergusony niż Ariva nie mają żadnych problemów z odbiorem 10719. Czy to tak trudno zrozumieć, że po prostu jest najnormalniej w świecie zwalony soft w Arivie i żadnych zmian nie było?

 

A działania Fergusona można podsumować tak: w Chinach kupicie tuner HD nawet za 10 USD. Szukajcie oszczędności dalej, to niedługo kolejne ściągane z Chin boxy nawet się nie będą włanczać.

 

Do marklara (na pewno to przeczyta). W temacie iCorda wymyślasz, że Aston nie będzie działać z fec 5/6 (ciekawa teoria, bo Nickelodeon Polska leci z fec 5/6 i działa). Ciekawe co się stanie z Arivą jak będzie fec 5/6 na 10719, jak już z 3/4 się restartuje? :lol2: Wyjaśnij mi też jak to się dzieje, że jak Ferguson jest ok, to ambitnie uczestniczysz w każdym temacie i go zachwalasz na wszelkie możliwe sposoby, a jak pojawia się problem, to cudownie znikasz, ale w tematach icorda, czy Globo smarujesz dalej brednie :twisted:

To pokaż mi jaki kolwiek inny dekoder w tym przedziale cenowym, co nie ma żadnych błędów w oprogramowaniu i działa idealnie. Proszę tylko nie pisz mi że opticum, bo zaraz ryknę śmiechem :lol2:

Żebyś Ty się czasem nie zdziwił. Przynajmniej dekoduje co ma dekodować i nie restartuje się na TVP1, nie rwie sygnału na 10719. Po prostu przynajmniej ma minimalną funkcjonalność zachowaną.

 

Wszystkie sklepy, które sprzedają teraz Arivy, wiedząc, że jest problem, powinny natychmiast zaprzestać sprzedaży, bo NACIĄGAJĄ KLIENTÓW!! Kto sprzedaje, podawać do UOKIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tylko Ariva przycina na 10719 nie oznacza, że nie było na tym transponderze zmian. Dlatego niepotrzebnie się tak emocjonalnie angażujesz. Zajrzyj lepiej do słownika i sprawdź znaczenie słowa "przypuszczać", a dopiero później udowadniaj komuś luki w rozumowaniu. Ciekawe, czy to przypadek, ze na 15 kwietnia Cyfra planuje zmianę parametrów trzech transponderów, w tym 10719? Czy były zmiany, czy ich nie było, wiedzą tylko w Cyfrze+. My możemy sie jedynie domyslkać. Lepiej napisz jakiej wersję softu używasz i dlaczego nie spróbujesz wgrać sobie starszej. Mnie się na TVP1 nie restartuje, choć przycina na 10719. Mam fabryczną wersję 1.04B2.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To dlaczego ŻADEN inny tuner nie przycina? Absolutnie żaden inny tuner tak nie robi. Może to Cyfra+ specjalnie na złość Fergusonowi zrobiła taką tajemniczą zmianę, że jeden jedyny tuner na rynku się zepsuł :lol2:

Soft 1.04B5. Jeśli szybko się to nie poprawi, to będę musiał wrócić do jakiegoś pierwotnego, bo idzie oszaleć. Pieniądze wyrzucone w błoto. Bóg mnie pokarał, mogłem dopłacić i kupić cokolwiek innego działającego. Oszczędny traci zawsze podwójnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ostatni post jaki piszę w tym wątku, gdyż z działu technicznego zrobiło się forum frustratów, wrzeszczących wielkimi literami, grożących sądem czy nasyłaniem kontroli na sprzedawców. Dalsze dyskusje są moim zdaniem bez sensu, do momentu ukazania się nowego softu i tak nic, poza pyskówkami tu się nie wydarzy. Na temat Arivy napiałem w mały FAQ w punktach, gdzie podane są plusy i minusy tego sprzętu. Kto ma ochotę, niech tam zajrzy. Ja z dwóch tunerów Ariva, które mam, jestem w miarę zadowolony, rozumiem, że ktoś jest rozczarowany, ale histeria, jaka tu się zrobiła, przekracza wszelkie granice rozsądku.

 

Do admina mam prośbę o zmianę tytułu tego wątku na "Ariva 200 - pyskoteka" oraz utworzenie nowego "Ariva 100/200 - forum techniczne". To drugie motywuję tym, że modele 100 i 200 są bardzo podobne, softy wręcz identyczne, więc skoro jest jeden temat Globo 9600. 9600 TS i X550, to powinien powstać także jeden wspólny Ariva 100/200.

 

Wszystkim osobom, które mi pomogły, dziękuję, tym, którym ja pomagałem, zarówno tu, jak i poprzez PW, życzę, aby sprzęt mimo wszystko działał w miarę dobrze.

 

Pozdr,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ŻADEN inny tuner nie przycina?

 

Skąd wiesz, że żaden? Napisałem już wcześniej, że z jakichś względów Ferguson coś popsuł przy dekodowaniu TP 10719. Mogły się na to nałożyć jakieś zmiany, przeprowadzane prawdopodobnie przez C+. Oni na pewno testują swoje zmiany, zanim coś ogłoszą. A ogłosili w ostatni piątek. Stąd moje przypuszczenie, że coś może być na rzeczy, ale to tylko przypuszczenie.

 

Ariva sama w sobie nie jest taka zła, skoro na poprzednim sofcie działa dobrze. Dlatego zmuś się do powrotu do wcześniejszego oprogramowania. Jesli wgrywałeś nowe i nie stanowiło to problemu, to dlaczego wzbraniasz się przed starym? To chyba taka sama procedura, prawda? Poza tym, czy ktoś każe komukolwiek wgrywać nowe oprogramowanie?

 

Rozumiem, że czujesz się zawiedziony, ale pogódź się z tym, że nie każdy ma powód do rozpaczy z tych samych powodów, które dla Ciebie są najważniejsze. Wybierając tuner satelitarny trochę czytałem i wiem, że jak nie taka to inna wada trapi konkurencję. Nie ma produktów idealnych. Ja kupiłem Arivę po to, aby móc nagrywać obraz z wieloma ścieżkami dźwiękowymi i napisami. I pod tym kątem zachowuje się zupełnie poprawnie. Na pewno lepiej, niż Ferguson FK 6900, który stał przed nią na półce w salonie.

Dziewczyna ma Mediasata Thomson, który sam z siebie się czasami wyłącza i nie pokazuje zegara lub sam zmienia czasami kanały. To jest również przykład bezbłędnego sprzętu?

 

Vochomurka, nie rób mi tego... :cry:

 

Do softu 1.03B5 sam zamierzałem przejść, ale dowiedziałem się o tych restartach i zrezygnowałem. Wolę przycinający się Halmark, którego mogę nie oglądać.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...