Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EPG działa dobrze, a pasek postępu jest zj...any, ale to są detale. Jakość kanałów HD jest b. dobra, splitter Small IIII działa idealnie, wszystko, co sobie zaprogramuję, nagrywa się jak trzeba, timeshift działa. Mi to wystarcza, mam C+ i TNK przede wszystkim dla sportu i filmów, większość z tych kanałów jest w HD, oglądam sobie i nie narzekam. Gdybym dał za ten sprzęt z 1000 czy 1500 zł, to bym się ciskał, ale Arivę 100 kupilem za 350 zł i dla mnie proporcja ceny do jakości jest zadowalająca. Czekam na luziku na poprawkę do tp 10719.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG działa dobrze, a pasek postępu jest zj...any, ale to są detale. Jakość kanałów HD jest b. dobra, splitter Small IIII działa idealnie, wszystko, co sobie zaprogramuję, nagrywa się jak trzeba, timeshift działa. Mi to wystarcza, mam C+ i TNK przede wszystkim dla sportu i filmów, większość z tych kanałów jest w HD, oglądam sobie i nie narzekam. Gdybym dał za ten sprzęt z 1000 czy 1500 zł, to bym się ciskał, ale Arivę 100 kupilem za 350 zł i dla mnie proporcja ceny do jakości jest zadowalająca. Czekam na luziku na poprawkę do tp 10719.

 

Pozdrawiam,

 

A na C+ nie resetuje się podczas okienka niekodowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka, bo u mnie tak.

 

Może nie trafiłeś na przejście z kodowania na okienko?

Właśnie wtedy jest reset.

 

To samo jest z C+Sport HD, gdy jest niekodowana audycja o Euro 2012.

 

Albo masz jakiś wyjątkowy tuner, który inny niż mój!

 

15 kwietnia cyfra + i tak zmieni parametry na tp. 10719

 

Do 15 kwietnia dość daleko, nie uważasz?

A tak w ogóle, jaka pewność, że nie będzie resetować nadal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG działa dobrze, a pasek postępu jest zj...any, ale to są detale. [...]. Mi to wystarcza, mam C+ i TNK przede wszystkim dla sportu i filmów, większość z tych kanałów jest w HD, oglądam sobie i nie narzekam. Gdybym dał za ten sprzęt z 1000 czy 1500 zł, to bym się ciskał, ale Arivę 100 kupilem za 350 zł i dla mnie proporcja ceny do jakości jest zadowalająca. Czekam na luziku na poprawkę do tp 10719.

 

Jest dokładnie tak jak piszesz. Ariva kosztuje ile kosztuje, a niektórzy mają wobec niej takie wymagania jak od tunerów na linuksie za ~2000 zł, z którymi swoją drogą jest też niemało kłopotów. Ariva to produkt dla przeciętnego Kowalskiego, który po prostu chce włożyć kartę i oglądać, i którego nie interesują jakieś "sharingi", "patche", "emulatory" itp.

Błędy są jak przy każdym nowym dekoderze, który wchodzi na rynek i ich ilość wcale nie jest jakość specjalnie większa niż u konkurencji.

IMO z czasem zostaną poprawione, dojdą nowe funkcje, bo ten towar za dobrze się sprzedaje aby Ferguson zostawił go z niedopracowanym softem. Za dużo mają do stracenia bo "szeptana" reklama jest pierońsko skuteczna. Tyle moich przemyśleń.

 

Wracając do błędów w sofcie to przydałoby się w Media Playerze zrobić autoukrywanie paska postępu podczas odtwarzania filmów, bo w tej chwili trzeba naciskać "exit" aby zniknął. Inaczej cały czas się wyświetla (soft 1.04B4). Druga rzecz do dodania w odtwarzaczu to możliwość automatycznego odtwarzania kolejnego filmu. Po prostu coś w rodzaju playlisty.

 

Ja mam wrażenie, że mniej się zawiesza tp 10719 na sofcie 1.04B4 niż tym najnowszym 1.04B5.

 

Mam takie same odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że ten tuner jest dla przeciętnego Kowalskiego, który chce włożyć kartę i oglądać niczym nie przejmując się!

A jak jest?

 

Wieczny problem z przycinaniem kanałów, resetowaniem, a u niektórych w tym u mnie z brakiem sygnału i czasem z komunikatem o zakodowaniu nawet w odkodowanych!

 

Ten Kowalski musi wciąż przeszukiwać transpondery i tak w koło p i e r d o ł o, bo inaczej nic nie obejrzy, nie mówiąc o nagrywaniu, bo restarty skutecznie ten proceder uniemożliwiają.

 

Kosztuje ile kosztuje, ale za taką funkcjonalność jaka jest to połowę tego szkoda zapłacić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że restartów, zacinania nie było w pierwszym sofcie, jedynie timeshift nie działał. Z każdym kolejnym softem jest gorzej zamiast lepiej!

 

Jak kupiłem to badziewie, to nie było problemu z nagrywaniem, a teraz?

W ostatnim tygodniu nie nagrało mi się jakieś 5 filmów.

Ustawienie timera to loteria, bo nie wiadomo kiedy zechce mu się zrestartować i po nagraniu!

 

Gdyby takie coś sobie kupił człowiek w podeszłym wieku, mało obeznany z internetem itd. to tuner w pewnym momencie będzie bezużytecznym przedmiotem, np. podstawką pod kwiatek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że ten tuner jest dla przeciętnego Kowalskiego, który chce włożyć kartę i oglądać niczym nie przejmując się!

A jak jest?

 

Tak jak napisałem :) Powiedz mi co mają powiedzieć użytkownicy np. Azboxa, i mu podobnych tunerów, które kosztują 4x wiecej od Arivy i są 3x razy dłużej na rynku?

 

Wieczny problem z przycinaniem kanałów, resetowaniem, a u niektórych w tym u mnie z brakiem sygnału i czasem z komunikatem o zakodowaniu nawet w odkodowanych!

 

Oddaj do serwisu,wymienią głowicę i problem z brakiem sygnału zniknie.

 

Kosztuje ile kosztuje, ale za taką funkcjonalność jaka jest to połowę tego szkoda zapłacić!

 

Skoro Ci nie odpowiada zawsze możesz go sprzedać i kupić coś innego. Przymusu użytkowania jak i kupowania tego tunera przecież nie ma.

 

Od razu mówię, że nie jestem żadnym fanboyem Arivy i Fergusona. Staram się po prostu, podobnie jak Vochomurka obiektywnie ocenić ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak nie jest, bo przeciętny użytkownik ma same problemy z tym!

Ktoś kupił wyłącznie dla C+ i nie może normalnie oglądać i nagrywać. To ma być bezproblemowe oglądanie przez Kowalskiego?

A tak w ogóle, co mnie obchodzi jakiś Azbox?

Mam się cieszyć z tego, ze ktoś ma jeszcze gorsze g ó w n o niż ja?

 

A czy wymiana głowicy pomoże w resetach?

Wątpię!

Inna sprawa, co to ma być, że głowica się sypnęła po 3 miesiącach użytkowania i to mało intensywnego?

Bywa, że kilka dni z rzędu nie włączam, a jak już, to na 2, 3 godziny dziennie, nie dłużej!

Co będzie później, skoro sprzęt już teraz się sypie?

 

Wieczne płatne naprawy po zakończeniu gwarancji?

 

 

Tak, przymusu nie ma, ale jak kupowałem, to recenzje były dość pochlebne.

Nie po to kupowałem, żeby teraz sprzedawać za pół ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj zakonczylem swoja przygode z ta padaka,srednio raz na miesiac lutowalem wszystkie styki w glowicy i pomagalo na okolo miesiac az wczoraj chyba ciut przegrzalem to [beep] :twisted: bo chyba umarla i juz nie daje znaku zycia :jupi: Jak juz pisalem nie oplacalo mi sie tego wysylac do serwisu a teraz jak czytam to rowniez ludziom w Polsce sie tez to zbyt nie kalkuluje.Nastepny chyba bedzie AZBox i raczej nie wierze ze bedzie tyle problemow co z ta imitacja tunera.Pozdrowionka dla wszystkich i sily w "walce" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie Ariva to taka Dacia Logan, przekładając to na język motoryzacji. Najtańsze auto na rynku, ma jeździć, i tyle, nikt nie oczekuje wypasów, skórzanej tapicerki czy automatycznej klimy. I taka Ariva na początku była. Prosta, z podstawowymi funkcjami, nie wieszała się i robiła to, co miała robić. Wyświetlała kanały HD i umożliwiała nagrywanie na dysk, ale bez wypasów, bo timeshiftu nie było w zasadzie (tylko na kanałach FTA działał). (Nie)stety producent postanowił porzucić koncepcję taniego, prostego tunera i w kolejnych softach zaczął dokładać wypasy - i to Fergusona przerosło, zamiast lepszego modelu wyszedł im wiejski tuning. Szkoda, ale nie widzę powodu do rozdzierania szat. Może z punktu widzenia producenta, lepiej było nie zmieniać softu i mieć prosty, stabilny tuner - za tę cenę i tak miałby wzięcie na rynku, a wizerunkowo firma by zyskała.

 

Zainstalujcie sobie pierwsze wersje softu i pozbędziecie się zacięć i resetów. Ja kupiłem Arivę 200 z takim właśnie softem i przez pierwszy miesiąc nie dało się złego słowa powiedzieć, można się o tym przekonać, wertując pierwsze strony tego wątku. Może kiedyś Ferguson dorośnie do w pełni rozwiniętego i przetestowanego softu i wtedy warto będzie zrobić upgrade.

 

A tak btw, prawdziwy badziew i gniot od Fergusona to był model 7900, to się bez przerwy zawieszało, nie dekodowało, zacinało, a były też takie wersje softu, że np. zegarek w ogóle nie działał, więc nic nie dało się zaprogramować. Zainstalowałem z tuzin wersji softu i wciąż było do d....y. Jak się przesiadłem na Arivę, to byłem przeszczęśliwy.

 

Pozdro,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jakoś przeoczyłem wcześniej.

Nie ma za co. Parę stron wcześniej napisałem co nieco na temat nagrywania na tym sprzęcie. Posiadam fabrycznie wgrany soft 1.04.B2. Póki co, przycina jedynie na 10719. Poza tym nie zauważyłem jakichś przygód.

 

Moim skromnym zdaniem obecne problemy, opisywane na tym forum, wynikają ze zmian wprowadzanych w sygnale przez Cyfrę+. Jak już pisałem, nie dziwi, że na oryginalnych modułach SECA nic sie nie dzieje, gdyż Cyfra pewnie na nich testuje zmiany. Myślę, że trzeba dać programistom Fergusona trochę czasu, a na pewno się z tym uporają.Starajmy się nie mylić przyczyn ze skutkami. Niewykluczone też, że po 15 kwietnia wszystko wróci do normy samo z siebie. Pożyjemy, zobaczymy.

 

Osobiście pozostaję na razie przy posiadanym oprogramowaniu. Na szczęście z transpondera 10719 nic mi na razie nie potrzeba.

 

Ponawiam zatem prośbę, aby ktoś posiadający starsze oprogramowanie w wersji 1.01.xx do 1.03.xx sprawdził w wolnej chwili, czy z C+ może nagrać obie ścieżki dźwiękowe. Przekonalibyśmy się, czy zmiana na lepsze to oprogramowanie, czy zmiana nadawania przez Cyfrę. Gdyby jeszcze tak AC3 nagrywało się z tych kanałów poprawnie... :smile:

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie Ariva to taka Dacia Logan, przekładając to na język motoryzacji. Najtańsze auto na rynku, ma jeździć, i tyle, nikt nie oczekuje wypasów, skórzanej tapicerki czy automatycznej klimy. I taka Ariva na początku była. Prosta, z podstawowymi funkcjami, nie wieszała się i robiła to, co miała robić. Wyświetlała kanały HD i umożliwiała nagrywanie na dysk, ale bez wypasów, bo timeshiftu nie było w zasadzie (tylko na kanałach FTA działał). (Nie)stety producent postanowił porzucić koncepcję taniego, prostego tunera i w kolejnych softach zaczął dokładać wypasy - i to Fergusona przerosło, zamiast lepszego modelu wyszedł im wiejski tuning. Szkoda, ale nie widzę powodu do rozdzierania szat. Może z punktu widzenia producenta, lepiej było nie zmieniać softu i mieć prosty, stabilny tuner - za tę cenę i tak miałby wzięcie na rynku, a wizerunkowo firma by zyskała.

 

Gdy czytam twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że albo nie wiesz o czym piszesz albo masz w tym jakiś cel.

Twoje bezsensowne wyjaśnianie, że za 350 zł nie powinno się oczekiwać nie wiadomo czego, nie jest nawet śmieszne. Jeśli masz tak małe wymagania to po [beep]ę brałeś taki tuner ?

Nikt z wypowiadających (a bynajmniej ja) nie oczekuje od Arivy mega osiagnieć. Ja oczekuje działania ZGODNEGO ZE SPECYFIKACJĄ producenta (a tak nie jest).

 

Jeśli ty kupujesz i opłacasz auto z klimą i skórzaną tapicerką a dostajesz BEZ, bo przecież to Dacia !! - to zapraszam Cię do współpracy, chętnie sprzedam ci trochę towaru.

 

Zainstalujcie sobie pierwsze wersje softu i pozbędziecie się zacięć i resetów. Ja kupiłem Arivę 200 z takim właśnie softem i przez pierwszy miesiąc nie dało się złego słowa powiedzieć, można się o tym przekonać, wertując pierwsze strony tego wątku. Może kiedyś Ferguson dorośnie do w pełni rozwiniętego i przetestowanego softu i wtedy warto będzie zrobić upgrade.

 

A po co skoroś taki szczęśliwy ? Myślisz ze za tą cenę warto poprawiać soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czu mógł by mi ktoś wyjaśnić działanie programu ArivaEditor lub AliEditor do edycji kanałów w Arivie?

Nie wiem, ale, coś nie tak jest z tym programem...

Czy u Was też wyświetla takie bzdury w postaci chińskich znaczków przy nazwach kanałów?

Lista pobrana bezpośrednio z Arivy i wgrana do programu, różni się nazwami stacji...

Czym to jest spowodowane?

W Fergusonie na liście kanał oznaczony jest np. nazwą: TV POLONIA , a program do edycji widzi tę nazwę jako: T}}}}}{{*^%%^&

i tak jest ze wszystkimi stacjami....

Postępuję w/g opisów ze strony Fergusona...

Pobierałem już kilka programów Ali i ArivaEdit z różnych stron... i zawsze to samo....

 

Drugie pytanie...

 

Jak się wpisuje dane nowej stacji TV???

Nie widzę nigdzie zakładki z częstotliwością, polaryzacją itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...napisałeś bezsensownego posta, żeby się pośmiać i sobie ulżyć. Tak to już jest, jedni pomagają innym na forum, inni sobie jaja robią.

Vochomurka

Pomagaja? a w czym sobie mozecie pomoc??? w czym ... w biadoleniu jedynie. Pomoc to moze tylko Ferguson wydajac poprawny soft. Watek ten zawieza ponad 110 stron z czego 5 to prawdziwe problemy a reszta to powielanie znanych usterek i pier... kotka za pomoca mlota. Ot taka pomoc.

...W Fergusonie na liście kanał oznaczony jest np. nazwą: TV POLONIA , a program do edycji widzi tę nazwę jako: T}}}}}{{*^%%^&

i tak jest ze wszystkimi stacjami....

.

Pod Vista tak mam a pod XP nie. Sprawdzalem na 4 kompach, ten program na kazdym sie inaczej zachowuje wiec dorownuje klasa do Arivy. Teraz zapewne sie obudzi jakis wielbiciel i powie ze wszystko cacy dziala i programy tez hhahahahaha zalosne to jest ale prawdziwe , zero obiektywizmu i tylko kilka osob odwazylo sie na [beep]o powiedziec [beep]o a nie gorzcza czekolaga!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić w tunerze czas aby nie znikały zaplanowane nagrania?

Aktualnie mam w moim A200 ustawienie domyślne czyli GMT+1 ale znany błąd powoduje że czas tunerka zmienia się w zależności od aktualnie wybranego kanału, co niekiedy powoduje wypadanie zaplanowanych nagrań. Oczywiście akurat tych na których najbardziej zależy :|

Może kiedyś Ferguson usunie ten bład, a puki co podpowiedzcie proszę jakieś obejście.

 

Jeśli jest to istotne to mam C+, odbieram tylko z HB i raczej nie wychodze poza kanały z pakietu C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zauwazyłem sprawcą przestawiania czasu jest na pewno Universal Channel. Z jakichś względów tuner pokazuje na tym kanale rok 2016. Ponieważ mam sporo nagrań na timerze, więc nie sprawdzałem innych kanałów. Zegar ustawiłem ręcznie i mam aktywną opcję wyświetlania zegara w trybie standby.

 

Jest jednak i minus takiego rozweiązania. Mianowicie zauważyłem, że zegar mocno się spóxnia. Poczatkowo myślałem, że to wina złego taktowania układu sterowania zegara, ale nie. Tuner uruchamia się około 15 sekund i przez ten czas zegar nie zlicza czasu. Inaczej mówiąc każde właczenie tunera powoduje 15-sekundowe opóźnienie. Trzeba więc dość często aktualizować czas ręcznie. Ale przynajmniej nie ma obawy o resetowanie się timerów.

 

Reczny tryb zegara nie uwzględnia czasu zimowego lub GMT. W każdym razie EPG jest xprzesunięte o godzinę w stosunku do wskazań zegara.

 

Opis zachowania zegara w trybie ręcznym wysłałem mailem do Fergusona. Może uda się to naprawić. Zaś sprawę roku 2016 zgłosiłem mailowo w Universal Channel Polska. Pani odpisała, że zorientuje się w temacie. Zasugerowałem jeszcze kilka drobnych spraw związanych z działaniem softu w Arivie. Nie będę jednak o nich pisał, aby nie zapeszać.

 

 

Jak już jestem przy głosie to podpowiem jeszcze jedną rzecz. Posiadam 2,5"dysk 320 GB bez własnego zasilania. Tuner miał problemy z nagrywaniem z Canal+ gdy na dysku była partycja NTFS z domyslną wielkoscią klastra wynoszącą 512 B. Po sformatowaniu w NTFS z klastrem 32 kB nie ma tych problemów. Generalnie w związku z zapisem dużych plików warto formatować dysk z dużym klastrem, gdyż jego inicjacja jest o wiele krótsza, a dysk jest wydajniejszy. Podobny efekt miałem, gdy używałem FK 6900. Ponieważ na FK 6900 miałem problem z klastrem wielkości 64 kB, nie sprawdzałem już, czy Ariva poradziłaby sobie z nim. Ale spokojnie można używać klastra 32 kB.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...