Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Jeżeli można pisać o softach patchowanych OK

I co kłamiesz znowu? Patchowany, a mcas to jest co innego. o patchowanych nie można, ale o mcas można i żsdnych gwarancji się nie traci, tak właśnie ferguson nadaje na opticuma, powinni ich podać do sądu.

zresztą ferguson łamie licencje, to nie można robić tunerów co czytają wszystkie systemy! o! przyjdą panowie z napisem zoll na kurtkach i zwiną im pewnego dnia towar z magazynu! jak pokazują na wystawach!

poza tym nawet tu na forum ludzie pisali, że wgrali do arivy oprogramowanie z patchem. HA! WSZYSCY STRACILIŚCIE GWARANCJĘ! Dokładnie tak samo. Tylko dlatego, że ferguson nie potrafi normalnego oprogramowania zrobić i trzeba patch wgrywać, żeby jakoś działało.

 

PISZĘ OTWARCIE: ZOSTAŁEM OSZUKANY PRZEZ PRODUCENTA I SPRZEDAWCĘ. TUNER KTÓRY POSIADAM NIE JEST ZGODNY Z TYM, CO REKLAMOWANO, NIE ODBIERA PRAWIDŁOWO KANAŁÓW, ZA KTÓRE PŁACĘ. BĘDĘ SIĘ DOMAGAĆ REKOMPENSATY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto tu kłamie :brawo:
To podaj na której astrze te 10723 jest? może na astrze 666E? I kto tu kłamie :brawo:

A na stare fergusony wychodzą softy? wchodzę na stronę fergusona to do połowy modeli aktualizacje są sprzed kilku lat :lol2:

Opticum 9600 działają świetnie, tylko czytam na lakim i płaczę, że nie kupiłem, ale nie daruję fergusonowi, do sądu ich podam! w fergusonie się tak przejmują, że od kilku miesięcy nie potrafią tego samego błędu poprawić, a kolejni klienci są nabijani w butelkę.

 

To kup sobie tego genialego opticum, a ja z radoscią popatrzę jak za kilka dni będziesz biadolić i wtykać swoje racje w innym dziale tego forum.

 

Co do gwarancji i softów mcas:

 

48_1266946303_thumb.jpg

 

I nie kłam że nie traci się gwarancji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To ciekawe czemu jakoś nikt nie pisze, że mu gwarancji nie uznali? Prawda jest taka, że wszystko działa, a w serwisie na soft nie patrzą. Napisać musieli, że nie robią, napiszę do Fergusona, że soft alternatywny mam, to ciekawe co mi odpowiedzą :> Że zrobią? HAHAHA Napiszą dokładnie to samo. Opticum to zrobi, bo tak by pisali ludzie, że nie uznali gwarancji. Żaden dowód.

 

Do tego mail może być zfabrykowany Tym bardziej, że już wcześniej bezczelnie kłamałeś. Gdzie te 10273 kłamco i łgażu?!

 

KUPUJCIE opticumy albo cokolwiek innego linboxy, humaxy, bigsaty, bo przynajmniej nie trzeba będzie odsyłać do serwisu, bo działają. Ja się nabrałem i mam. Teraz zostanę bez tunera. Nie dajcie się nabrać na arivy jak ja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. np. mnie nie uznali i to na oryginalnym sofcie (nigdy nie wgrywałem do niego niczego niezgodnego). Serwis gwarancyjny w tej firmie to czysta fikcja, ci ludzie kombinują na wszystkie sposoby, by nie uznać gwarancji.

A tego maila to sam pisałem i nie jest sfabrykowany. Nie kombinuj bo mijasz się cały czas z prawdą, a wszelkie próby udowodnienia ci tego kończą się tym, że pozywasz kogoś o sfabrykowanie czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jesteś kłamcą i oszustem !!!

Gdzie jest 10723 się pytam, na której astrze? Kłamco! znawco elektroniki chyba z klocków legoland! opticuma pewnie też żeś nie miał tylko pracujesz dla fergusona i jak marklar smarujesz na konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoje pytanie, czy ktoś może sprawdzić czy powyżej softu 1.03B5 na telegazecie TVN-owych (11,393) kanałów brak polskich czcionek przeglądając ją w tunerku, chyba ze włączymy język polski w zakładce język, który i tak jest włączony i wtedy jest ok... ale tylko do momentu wyłączenia tunera bo pomimo polskiego języka i tak wracają krzaczki kiedy odpalimy na nowo. Nie dzieje się tak np. na TVP1 lub 2 z 10.892. Czy też macie taki babol softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kłamcą i oszustem !!!

Gdzie jest 10723 się pytam, na której astrze? Kłamco! znawco elektroniki chyba z klocków legoland! opticuma pewnie też żeś nie miał tylko pracujesz dla fergusona i jak marklar smarujesz na konkurencję.

 

Powiem tylko tyle, twoje wyczyny na tym forum zgłosiłem właśnie administracji. Przy okazji radzę doczytać regulamin.

 

 

 

Ponowię swoje pytanie, czy ktoś może sprawdzić czy powyżej softu 1.03B5 na telegazecie TVN-owych (11,393) kanałów brak polskich czcionek przeglądając ją w tunerku, chyba ze włączymy język polski w zakładce język, który i tak jest włączony i wtedy jest ok... ale tylko do momentu wyłączenia tunera bo pomimo polskiego języka i tak wracają krzaczki kiedy odpalimy na nowo. Nie dzieje się tak np. na TVP1 lub 2 z 10.892. Czy też macie taki babol softu?

 

Polskie czcionki jak najbardziej działają, proponuję przywrócić ustawienia fabryczne i na nowo od początku wszystko poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tu wyprawia?

 

Qabel: konto usunięte + BAN na IP, zadymiarzy tu nie potrzebujemy.

igorelectronics: czemu nie zgłosiłeś od razu? Jak się dzieje zadyma na forum, to proszę zgłaszać mi albo moderatorom. Właściwie to powinieneś dostać ostrzeżenie za sprowokowanie się do bzdurnej dyskusji... Bądź mądrzejszy i olej takich osobników na przyszłość.

 

Teraz na temat

 

Czy kiedykolwiek Ferguson zawiódł wsparciem software'owym? Każdy błąd stopniowo poprawiają. Na HF8800/8900 na początku było trochę narzekań, ale wszystko zostało skorygowane po kilku wersjach i wszyscy są zadowoleni. Dlatego proszę o zachowanie spokoju i nie sianie zamętu. To co czytam od kilku stron w tym temacie, to dublowanie tego, co już było powiedziane. Z tego co wiem na początku marca ma być nowa wersja softu do Arivy, więc pewnie poprawią błędy.

 

W Polsce ciężko jest wypuścić już na samym początku idealne oprogramowanie, bo często użytkownicy wykrywają coś nowego, co objawia się w jakichś określonych warunkach lub ciężko to wypatrzeć. Do tego mamy pełno różnych modułów na rynku, platformy też nadają jak chcą i EPG i napisy ekranowe. Nie raz powtarzałem, że dużo problemów u nas wynika po prostu przez samych nadawców. Dlatego jak ktoś coś zauważy, zamiast pisać na forum, po prostu zgłoście temat do Fergusona.

 

Ostrzegam, że jeśli powtórzy się sytuacja z zadymą, to zamknę temat do czasu, aż pojawi się nowy soft. Nie piszecie kompletnie nic odkrywczego, a posty użytkowników z pytaniami giną wśród przepychanek.

 

PS: A co do kwestii serwisu Globo: to sklep, który sprzedaje sprzęt ma zapewnić bezpłatny serwis, niezależnie od tego, z jakim oprogramowaniem sprzedaje odbiornik (i nieprawdą jest, że to wersja alternatywna - to MCAS). Jeśli użytkownik w trakcie nie wgrywał nic własnego, to serwis ma bezpłatny tam, gdzie kupił tuner i to na tyle kwestii serwisu, proszę do tego nie wracać, żebym nie musiał rozdać więcej BAN-ów za Offtopic.

 

Nie dość, że nie mam dziś czasu, to muszę się wojenkami zajmować :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak ktoś coś zauważy, zamiast pisać na forum, po prostu zgłoście temat do Fergusona.

 

Wątpię aby coś to dało.

 

Swego czasu, na samym początku swej "przygody" z Arivą, gdy stwierdziłem, iż nie funkcjonuje mi TimeShift na C+, napisałem kilka maili do Fergusona.

Stwierdzili, że to nie ich wina, a mojego dysku, dysków, że wszystko jest oki.

Jak zarzuciłem ich niekompetencję i kłamstwo, to zaprzestali odpisywania.

100 zł wydałem na marne na dodatkowy dysk, bo wciskano mi kit, że ten co mam jest zły.

Później wyszło szydło z worka, okazało się, że była wina softu!

 

Dlatego też twierdzę, iż wszelkie sugestie związane z błędami zostaną wysłane w kosmos, zwyczajnie olewają klientów.

Wystarczy, że już bubel sprzedany, niech nabywca martwi się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dobrze współpracuje ze spliterem TURBO MULTISPLITER przewodowy.Modem POLSATU od razu po wlożeniu zadziałał.Ja osobiście jestem zadowolony z tunera ARIVA 200

 

Przepraszam za przejęzyczenie nie modem POLSATU ,a moduł działa bez zarzutu .PRZEPRASZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tu wyprawia?

Ostrzegam, że jeśli powtórzy się sytuacja z zadymą, to zamknę temat do czasu, aż pojawi się nowy soft. Nie piszecie kompletnie nic odkrywczego, a posty użytkowników z pytaniami giną wśród przepychanek.

 

Tak zrób bo już chce sie sr.. jak sie to czyta, kilka max niezadowolonych podpuszczanych przez zachwyconych i w to mieszaja sie [beep]e i wychodzi jadka a nie watk. Zamykajac na jakis czas ujdzie cisnienie a moze nowy soft ktory zapewne bedzie odkrywczy czyli beda znowu mogli o wadach nowych pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koczisss

Właśnie zgłaszać trzeba, bo wiesz - jak zgłosi jedna osoba, to faktycznie sobie mogą pomyśleć, że to coś po stronie użytkownika. Ale jak już kilka osób zgłosi, to stwierdzą, że jednak coś na rzeczy jest i poprawią to w jednej z kolejnych wersji. Jak widać ostatecznie poprawili, więc kolejne błędy są likwidowane. Zobaczymy co będzie przy kolejnej aktualizacji ;) A poza tym nie ma tunera bez błędów. Gwarantuje Wam, że jestem w stanie w każdym modelu odbiornika cyfrowego dowolnego producenta coś znaleźć ;) W MS Windows też błędy są i Microsoft wydaje poprawki. Póki jest support nie ma co panikować ;)

 

@ace2

Jeszcze zostawiam otwarty, w miarę możliwości będę starał się tu zaglądać. Jak będzie wojna to zamknę. Mam nadzieję, że po jednym baniku sytuacja się uspokoi ;)

 

@wszyscy

Proszę podchodzić bez emocji, to będzie ok ;) Jeszcze odrobina cierpliwości i kto jest niezadowolony, po aktualizacji mam nadzieję już będzie zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie tego watku nie byłoby chyba najszczęśliwszym pomysłem, dlatego dzięki za cierpliwość. Choć rzeczywiscie dali chłopcy sobie po razie i słusznie jeden zarobił bana.

 

W ubiegłym tygodniu zgłosiłem kilka aspektów bezposrednio do Fergusona i cierpliwie czekam na efekty. Podobnie było z 6900, gdy napisałem o złym działaniu PVR w jednej z poprzednich wersji oprogramowania. Bardzo szybko pojawiła się poprawka. A co ja się wówczas nerwów najadłem, to moje. Ale jakoś nie wyrzucałem z siebie frustracji na forum.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach PVR musisz ustawić nagrywanie strumienia TS. To automatycznie nagrywa cały przekaz na danym kanale. Co do odtwarzania na komputerze, to niestety Ci nie pomogę, gdyż nie uzywam komputera do tego celu. Podobno radzi sobie z tym VLC Player, ale posiadana przeze mnie wersja nie widzi napisów. Napisy mozna użyskać w postaci pliku zewnętrznego przy pomocy ProjectX. Przykładowo z Cyfry+ mozna w ten sposób wyciągnąć plik sup z napisów DVB i np. SRT z napisów w telegazecie (jeśli akurat są dostepne). Są tez gotowe programy do konwersji, ale nie wiem, jak wygląda w nich sprawa z napisami z plików TS.

 

Generalnie zarysowuję jedynie problem. Nie wiem, czy ten wątek jest dobrym miejscem na rozwiniecie tego tematu. Jeśli znasz angielski znajdziesz wiele informacji w sieci. Po polsku może byc o wiele gorzej.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa Ferdka z obrotnicą? Chciał bym się poradzić, czy problem z nagrywaniem występuje tylko u Mnie...

chodzi o to, że: gdy dekoder jest ustawiony na nagrywanie, włącza się, nagrywa i jest ok, ale, robi to tylko, gdy antena znajduje się na pozycji HotBirda... dajmy na to... Gdy nagrywana audycja jest np. z Cyfry+... Gdy wyłączę dekoder pozostawiając antenę na np. Astrze2, to już , podczas nagrywania, dekoder nie przestawi sam anteny... Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z szybkością zmiany siły głosu,tzn.bardzo wolno zmiana ta przebiega ok.20sek. od 0-100% .

Przeglądając forum raczej nie napotkałem na taki problem, więc być może to wada mojego tunera lub moja fanaberia,

jednak w dotychczas posiadanym sprzęcie funkcja ta działa dwukrotnie szybciej.Trzykrotna aktualizacja oprogramowania

do najnowszej nic nie wniosła. Czy ktoś napotkał ten problem ,lub ewentualnie przychyla się do moich oczekiwań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly OFFF

 

 

 

Co do gwarancji i softów mcas:

 

48_1266946303_thumb.jpg

 

I nie kłam że nie traci się gwarancji !!!

Wprowadzasz w blad , bez problemu uznaja gwarancje z oprogramowaniem MCAS ( nie ma tu nic mowy o softach pachowanych to jest co innego) , jak kolega czyta fora X i z nich bierze zdjecia z informacjami to trudno..... ( Jeszcze nie mialem zadnego problemu z gwarancja na tunery globo )

Tunery globo nie siadaja i nie psuja sie jak to cos w tym temacie oraz maja poprawne epg , nagrywanie, i inne funkcje gdzie sa caly czas wspierane

 

po 2 sam model ariva 200 i 100 ma licencje przyznana na conax ( na europe) a to co robi producent XXXXXXX ,mnie nie interesuje , mialem to cos i wiem jak dziala , wadliwe glowice i zasilacze do tego nie dzialaja wszystkie moduly , wiesza sie z obrotnica , wiec nie truj ze cos jest okkk , bo nawet nie znasz podstawy programowania , Co do fergusona jestem na nich XXXXX ( zobaczymy jak i ciebie wyprostuja mnie uznali 2 gwarance a za 3 placilem to jest firma XXXXXX) W globo jest tak ze przyjezdza kurier i zabiera tuner nic sie nie placi od punku A do punktu B i spowrotem do A ( w zeszlym roku Awarii z globo na sklepie mialem okolo 10 wiekszosc przez nie umiejetne programowanie uzytkownika , a Fergusona samego ( od pazdziernika bylo ponad 40 przez nie umiejetne programowanie mze z 8 a reszta to niedzialajace glowice i inne wady)

 

 

A do tematu

:

 

Co się tu wyprawia?

 

Teraz na temat

 

Czy kiedykolwiek Ferguson zawiódł wsparciem software'owym? Każdy błąd stopniowo poprawiają. Na HF8800/8900 na początku było trochę narzekań, ale wszystko zostało skorygowane po kilku wersjach i wszyscy są zadowoleni. Dlatego proszę o zachowanie spokoju i nie sianie zamętu. To co czytam od kilku stron w tym temacie, to dublowanie tego, co już było powiedziane. Z tego co wiem na początku marca ma być nowa wersja softu do Arivy, więc pewnie poprawią błędy.

 

. Dlatego jak ktoś coś zauważy, zamiast pisać na forum, po prostu zgłoście temat do Fergusona.

 

Co do wsparcia Tak zawiodl Ferguson zamiast pisac do Korei o wsparcie dla starszych modeli poprostu to olal np FX i FK HF gdzie jest wsparcie od producenta nie ma po prostu i nie bedzie... ( sam musze pisac do 1 marki tunera poniewaz producent ma to xxxxxxx)

Pisanie maili nie da nic ;)

 

 

Co do Oprogramowania ma sie pojawic do 10 marca , poprawka transportera (poprawka odczytu danych) ale wada bedzie taka ze splintery moga nie dzialac ( sprawnie czyli na nich zaciecia) jak przed padnieciem tego TP..... Ma byc tez poprawka odczytu danych z czytnika ( szczegolnie conax , zainteresowani wiedza o co chodzi)...

 

Info od producenta ( nie polskiego poniewaz oprogramowanie nie jest robione w Polsce tu tylko sie sklada te buble)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz w blad , bez problemu uznaja gwarancje z oprogramowaniem MCAS ( nie ma tu nic mowy o softach pachowanych to jest co innego) , jak kolega czyta fora X i z nich bierze zdjecia z informacjami to trudno..... ( Jeszcze nie mialem zadnego problemu z gwarancja na tunery globo )

Tunery globo nie siadaja i nie psuja sie jak to cos w tym temacie oraz maja poprawne epg , nagrywanie, i inne funkcje gdzie sa caly czas wspierane...

 

Akurat podaję do informacji, że to ja jestem autorem tego maila i ja też zamieściłem go na innych forach, oraz jestem dodatkowo po rozmowie telefonicznej z producentem i serwisem. I nikogo nie wprowadzam w błąd, producent nie uzna gwarancji jeżeli do dekodera wgrany jest inny soft niż z ich strony internetowej (nie ważne czy mcas czy patch). Można jeszcze ryzykować tzn. może nie zajrzą do pamięci flash i naprawią, jednak ostatnio sprawdzają wszystko co do nich trafia na serwis. Co do awaryjności to nie przesadzaj, największa bolączka w opticumach to padające zasilacze, ale to już temat dyskusji w innym dziale tego forum.

 

Co do nowego softu do Arivy 200/100 to nie oceniaj puki jeszcze go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę przydałby się wydzielony wątek lub wątki dotyczące Arivy 100/200, na temat:

1. nr softu i co w nim dodano/zmieniono (ewentualnie uwagi nt. działania, z podaniem list na których pracuje, dołączonego splittera i innych urządzeń, itp.)

2. opis dysku twardego lub pamięci, które bezproblemowo współpracują z Arivami 100/200.

 

Myślę, że są to najważniejsze informacje, których szuka użytkownik tego sprzętu.

 

Fajnie, gdyby to się znalazło po jakimś czasie w zamkniętym FAQ.

 

Musiałem przebrnąć przez ponad 80 stron (2 dni czytania) tego wątku, żeby wyłuskać dosłownie kilka cennych informacji.

Myślę, że nie tylko ja miałem ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie popieram.

I najlepiej jak by te wątki były zamknięte dla urzytkowników innych dekoderów (zwłaszcza pasjonatów marki opticum) ze względu na to, że ci szukają byle czego by zrobić niezłą zadymę w tym temacie.

A i jeszcze dobrze by było zrobić oddzielny wątek dla udostępnienia starszych softów, bo były o nie pytania. Posiadam zarchiwizowane na kompie wszystkie wersje oprogramowania do Arivy 200, więc mogę je udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...