Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie . Mam tunery Ariva 100 i Ariva 200 . co zrobić abym mógł np. nagrany program karcie pamięci , mógł oglądać na komputerze ? Mam kodeki K-lite , i mi pod żadnym player nie działa .

I w jakim programie da się przerobić nagrany program na tym tunerze na format np. AVI lub MKV ( w przypadku HD ) ?

Bo na Astrze są kanały HD i tam czasami są puszczane fejne programy w HD .

 

Po za tym problemem to tunery są bardzo fajne.

Czy juz nikomu nie chce sie czytac lub nie zna podstawy windows ???

 

Uzyj real lub gomplayer a programy do przerobki sa tez w tym temacie opisane lub uzyj gogle jest tego masa .......

 

 

 

Co do samego nagrywania ma byc tak ze nagrywamy 1 kanal a ogladamy 2 ale TYLKO INWYLACZNIE Z TEGO SAMEGO TRANSPORTERA a to nie zapowiada sie szybko aby poprawili :D

 

partacze z fergusona znow dali :censored: .....

Zle dzialajace EPG ( a wogule nie dzialajace na kanalach polsat jak bbc czy cartoon lub tmc czy disney)

Zle dzialajacy Timer

Nie dziala dalej modul conax jak i karta MTV

Brak trybu pan-scan

zbedna funkcja wyboru z czego ma byc kodowane karta czy modul ( to juz :censored::crazy: tuner ma sam rozpoznawac )

dlusze przelacznie kanalow szczegolnie z modulu ( albo mnie sie tak wydaje bo na 2 HD z 4 kartami dziala duzo szybciej )

 

 

Bledy wylapane na szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, działanie EPG zależy też od sposobu nadawania do przez nadawcę, dlatego nie oceniałbym tej funkcji zbyt pochopnie. U mnie na wielu kanałach Cyfry+ EPG działa bardzo przyzwoicie, nawet do kilku dni naprzód.

 

Na czym dokładnie polega złe, Twoim zdaniem, działanie Timera? Ogólne stwierdzenie, że cos źle działa nie jest takie oczywiste.

 

Uważasz, że funkcja wyboru źródla kodowania jest zbędna, więc pozostaw ją na Auto.

 

Dłuższe przełączanie kanałów ktoś już opisywał. Ja się nie wypowiem, gdyż praktycznie tylko na nim nagrywam.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego nagrywania ma byc tak ze nagrywamy 1 kanal a ogladamy 2 ale TYLKO INWYLACZNIE Z TEGO SAMEGO TRANSPORTERA a to nie zapowiada sie szybko aby poprawili :D

Nie muszą tego poprawiać bo to nie jest błąd. Kupując urządzenie masz wyraźnie napisane na 40 str. instrukcji jak został rozwiązany w nim semi twin tuner. Tak został zaprojetowany i nie ma co wprowadzać ludzi w błąd że powinno być inaczej.

 

Zle dzialajacy Timer

Że niby co nie działa ??

 

Brak trybu pan-scan

Najlepiej ustawić proporcje obrazu na AUTO. Domyśnie nadawany obraz jest wrzucany na TV. A zoomy i pan scany itp możesz przecież każdym TV zrobić. Więc nie wiem w czym problem :?

 

zbedna funkcja wyboru z czego ma byc kodowane karta czy modul ( to juz :censored::crazy: tuner ma sam rozpoznawac )

I tu poraz kolejny nie masz racji - ilość kombinacji różnych kart i modułów dostępnych na rynku jest ... zaryzykuję stwierdzenie nieskończona. O ile większość typowych "połączeń" można przewidzieć to zawsze znajdzie się kombinacja która nie chce działać. Obecna rozwiązanie pozwala tego uniknąć i jest bardzo dużą zaletą tego sprzętu.

 

dlusze przelacznie kanalow szczegolnie z modulu ( albo mnie sie tak wydaje bo na 2 HD z 4 kartami dziala duzo szybciej )

Przełączanie kanałów z modułu zawsze trwa dłużej niż z czytnika kart. W każdym sprzęcie. Mi na module Polsatu mieści się w 3 sekundach co jest bardzo dobrym wynikiem!

 

partacze z fergusona znow dali :censored: .....

Myślę że przed wydawaniem takich opinii mógłbyś kolego chociaż minimum się wysilić i przeczytać instrukcję obsługi sprzętu. Bo coś mi się wydaje że bawisz się w zgaduj zgadula bazując na jakiejś wiedzy niezwiązanej z tym modelem i jego możliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do równoczesnego oglądania dwóch róznych kanałów z różnych transponderów potrzebne są dwa wbudowane tunery. A ten tuner posiada jedynie mozliwość równoczesnego odbioru innego kanału z tego samego transpondera, ponieważ posiada tylko jeden wbudowany tuner. Jak napisał przedmówca, to nie jest błąd. To naturalne ograniczenie projektowe.

 

Do odbioru dwóch niezależnych kanałów potrzebny jest drugi wbudowany tuner oraz konwerter twin, gdyż sygnał do drugiego tunera trzeba doprowadziś niezależnie drugim kablem z anteny.

 

Jeśli chodzi o złe działanie Timera, to w inym wątku autor tego stwierdzenia wyjaśnia, że chodzi o to, że tuner pozostaje włączony po zakończeniu nagrania. Trudno to nazwać błędem. Po prostu zmieniło sie zachowanie odbiornika po zakonczeniu nagrania. Zabawne, ale ktoś kiedyś miał na tym forum pretensje o to, że po nagraniu tuner sie wyłącza. Jak widać trudno wszystkim dogodzić.

 

Radziłbym nie wkładać tylku negatywnych emocji w swoje spostrzeżenia, a skupić się na dokładniejszym opisywaniu zauważonych nieprawidłowości. A już na pewno niepotrzebne sa epitety typu "partacze".

 

Tylko dokładne wyłożenie swoich racji może pomóc innym użytkownikom sprzętu, a jeszcze bardziej osobom planujacym zakup.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego softu się przenosiłeś?

Z B5

 

Co do programowania timerów z EPG - u mnie działa bez problemów. Zawsze edytuję timer. Ustawiam sobie zapas ok 2 minut przed i 5 minut po nagraniu, w razie gdyby coś się opóźniło. Do tej pory wszystko działa. Wczoraj w nocy dokonały się tak 3 nagrania.

 

Dysk (Samsung portable S2) wyłącza się sam po wyłączeniu tunera.

 

Co do pozostawania tunera włączonego po nagraniu, to rzeczywiście nie jest to duży problem - wystarczy po nagraniu zaprogramować timer na "power off".

 

EPG na cyfrze działa przyzwoicie, chociaż np. wcale nie mam epg na kanale TCM. EPG na sieciowym tunerze polsatu działa moim zdaniem lepiej...

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że z najnowszym softem wreszcie zaczyna się to robić przyzwoity tuner...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epg nie dziala jak nalezy mam jeszcze inne tunerym ( z rodziny fergusona 2 modele) i na nich jest okk np na 7018 gdzie napisalem cale oprogramowanie od podstaw tylko inwylacznie dla siebie :P

Timer , zle dziala , ustawiam timer wychodze i tuner ma sie wlaczyc o danej godzinie a potem wylaczyc ( na co mi ciagle dzialajacy tuner jesli 3 razy byl w servisie)

Czytaj @brain co napisalem o nagrywaniu i 2 ogladaniu jesli kolega nie rozumie juz nizej napisal @ArtS007

Swoje pretensje o nich moge wykladac w kazdej dowolnej formie , skoro firma cos sprzedaje to ma dzialac , place za toi wymagam ze wloze karte , wsadze modul odpale i ma grac a nie ciagle padac tuner lub wieszac lub inne kiepskie poprawki

Co do wyboru obraz bawi cie latanie z 2 pilotem bo mnie nie , tuner ma to sam zrobic a nie ja

Myślę że przed wydawaniem takich opinii mógłbyś kolego chociaż minimum się wysilić i przeczytać instrukcję obsługi sprzętu. Bo coś mi się wydaje że bawisz się w zgaduj zgadula bazując na jakiejś wiedzy niezwiązanej z tym modelem i jego możliwościami.

No niestety ale nie znam jezyka polskiego aby przeczytac instrukcje mnie wystarczy opis z pudelka

 

@ArtS007 jakich znajomych bym nie mial kazdemu odradzam ten tuner ... ( to co ja z nim przeszlem przez 5 /6 miesiecy to porazka jak bym wiedzial to dolozym bym pare pln i mialbym Goldena HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jeszcze w oprogramowaniu A200 jakiejś funkcji, samoczynnie zatrzymującej bezpiecznie (wyłączającej) dysk twardy, podłączony do USB.

Problem jest, kiedy ustawiam w timerze wyłączenie sprzętu do "stand by" po nagrywaniu nocnym.

Dysk jest wtedy brutalnie zatrzymywany, bo zanika sygnał w USB a tuner się usypia.

 

Może przydałaby się dodatkowa funkcja bezpiecznego odłączania sprzętu USB dodana w timerze?

Widział bym coś takiego:

najpierw następuje nagranie, później bezpieczne odłączenie dysku, na koniec tuner się usypia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tuner posiada funkcje automatycznego odłaczania dysku przed wyłączeniem, więc dziwne jest, że przy wykorzystaniu timera nie korzysta z tego mechanizmu. Bezpieczne odłaczenie dysku, to podstawa. Muszę się temu blizej przyjrzeć.

 

@bigcyc123, masz prawo do własnej oceny urządzenia, ale wydaje mi się, że czasami nie potrafisz pogodzić się z drobnymi niedogodnościami. Każde z urządzeń ma coś, co naszym zdaniem mogłoby działać lepiej lub inaczej.

 

Przyznaję, że wolałem, gdy tuner po nagraniu się wyłączał. Tak miałem w wersji fabrycznej, czyli w 1.04B2. Problem w tym, że pewnego pięknego dnia nie chciał mi dekodowac TVP i Canal+. Przejście na B5 było próbą ratunku. Od wczoraj mam B7.

 

Mam ten tuner od miesiąca. Przewaga zalet nad wadami jest dla mnie duża. Miałem FK6900 i ten sprawiał mi o wiele więcej kłopotu.

 

O tym, że tuner się po nagraniu nie wyłącza pisałem do Fergusona. Mam nadzieję, że spróbują zrobić tak, jak wydaje się najlogiczniej, czyli:

 

1. Jeśli przed nagraniem tuner jest włączony, wraca po nagraniu na ten kanał.

2. Jeśli przed nagraniem tuner jest wyłaczony, po nagraniu wraca do tego stanu.

 

Takie podejscie pogodziłoby zwolenników obu rozwiazań.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie w zasilaniu, ale w momencie odłączenia dysku od kontrolera. Zalecenie Fergusona wynikało z tego, że większą pewność współpracy daje dysk z własnym zasilaniem, gdyż tuner może nie mieć na tyle zapasu mocy, aby poprawnie zasilic dysk samodzielnie. Jednak widać, że wiele dysków 2,5" poprawnie współpracuje z Arivą.

 

Jeśli nie ma poprawnej obsługi odłączania dysku, to dysk z własnym zasilaniem ma jedynie tę przewagę, że nie wyłączy się nagle. Ale nie zmienia to faktu, że może nie zdążyć zapisać zbuforowanych w tunerze danych. Otwartym pozostaje zatem pytanie, czy i na jak długo tuner buforuje dane we własnej pamięci? Podejrzewam, że wcale tego nie robi, gdyż w przypadku dużych strumieni lepiej zdać się na biebuforowany zapis na dysku.

 

Może więc lepiej, że tuner pozostaje właczony po zakonczeniu nagrania. Choc nie przypominam sobie, aby jakiekolwiek nagranie było uszkodzone z powodu szybszego odcięcia zasilania od dysku. Taka sytuacja rodzi z reguły logiczne błędy w systemie alokacji plików.

 

Dawno, dawno temu ;) komputery nie posiadały "miękkich" wyłaczników, tylko proste mechaniczne. Dyski w nich zamontowane dawały sobie z tym radę. One są tak skonstruowane, ze z automatu parkują głowice w bezpiecznym miejscu po zaniku zasilania. Dlatego nie martwiłbym się za bardzo o ich żywotność.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. "Revision history" - plik dodawany do każdego softu:

 

maincode 1.03B9

bla bla bla

+ Auto remove USB device safely before each power off

bla bla bla

 

Chyba że znowu jedno naprawili a drugie zepsuli.

 

Poza tym gdzie jest napisane że tylko dyski z własnym zasilaniem? Ja znalazłem tylko że urządzenie nie może pobierać z gniazdka więcej niż 500mA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

z timerem są problemy a jeśli ktoś nie wierzy to niech spróbuje zaprogramować np. nagrywanie 30 minut z TVP1 potem po godzinie 30 minut z TVN i np. znowu 30 minut z TVP1. Efekt będzie taki, że część z nich zostanie nagrana 2h zamiast 30 minut. Kolejna sprawa nagrywanie semi-twin - w wersji 1.02b9 działało super a tu kicha...BRAK. No i ostatnia bolączka wyłączanie do standby po nagraniu z timera... dzięki za rady typu zaprogramuj dodatkową linię wyłączenia - LEPIEJ UMIEŚCIĆ W SOFCIE PRZY KAŻDEJ LINII W TIMERZE DODATKOWĄ OPCJĘ (WYŁĄCZ PO NAGRANIU) i po kłopocie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości instrukcja mówi, że:

 

Zewnętrzne dyski twarde HDD powinny posiadać własne zasilanie, wbudowany w odbiornik port USB nie jest w stanie dostarczyć wystarczającego zasilania.

 

Słowo "powinny" rzeczywiscie sugeruje iż tylko dyski z własnym zasilaniem będa poprawnie współpracować. Myślę jednak, że skoro dyski 2,5-calowe z reguły działają poprawnie, to nie ma chyba przeciwskazań, aby z nich korzystać.

 

O dwugodzinnych nagraniach już pisałem. Problem polega na tym, że jeśli pozostawisz tuner na kanale TVN, czas pobierany z satelity jest o około 3 minuty do przodu. Wówczas nagranie np. TVP rozpocznie się poprawnie, ale przejdzie w tryb ręczny i będzie miało 2 godziny.

 

Jedyna rada to pilnować, aby zostawiać tuner na kanale innym, niż TVN. ja zostawiam na Polonii TV, która na dodatek nie jest kodowana.

 

Temat rozwinąłem w wątku Ariva - problem z nagrywaniem.

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=13681

 

Pomysł z dodatkową opcją "wyłącz po nagraniu" ma sens, ale moim zdaniem łatwiej jest aby tuner sam pamiętał stan urzadzenia sprzed nagrania. Wtedy wyłączy się po nagraniu, gdy tuner był wczesniej wyłączony lub pozostaje włączony, gdy przed nagraniem był włączony.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam jeszcze inne tunerym ( z rodziny fergusona 2 modele) i na nich jest okk np na 7018 gdzie napisalem cale oprogramowanie od podstaw tylko inwylacznie dla siebie :P

:lol2: taki jesteś dobry - wow to do Arivy też napisz "tylko i wyłącznie dla siebie" :lol2:

 

... resztę pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007

Szybsze sprawdzenie wielkości jednostki alokacji na vista i W7 to fsutil fsinfo ntfsinfo C:

Polecenie oczywiście uruchomione z linii poleceń jako administrator.

 

@pim

Dump i restore jako userdb działa między 1.03B5 i 1.04B7 - wczoraj sam to robiłem.

Super, wielkie dzięki za odpowiedź, zaraz sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego nagrywania ma byc tak ze nagrywamy 1 kanal a ogladamy 2 ale TYLKO INWYLACZNIE Z TEGO SAMEGO TRANSPORTERA a to nie zapowiada sie szybko aby poprawili :D

Nie muszą tego poprawiać bo to nie jest błąd. Kupując urządzenie masz wyraźnie napisane na 40 str. instrukcji jak został rozwiązany w nim semi twin tuner. Tak został zaprojetowany i nie ma co wprowadzać ludzi w błąd że powinno być inaczej.

Zgoda, w instrukcji jest dokładne info, że semi-twin w Arivie umożliwia nagrywanie i oglądanie tylko w kombinacji jeden kodowany a drugi FTA. Oczywiście oba programy z jednego transpondera co jest oczywiste gdy się popatrzy ile kabli do anteny wychodzi z tyłu Arivy :lol2: .

Natomiast do poprawy, a własciwie rozbudowy, była by opcja nagrywania zakodowanego strumienia i odkodowywania go w momencie odtwarzania, tak jak miewają to inne tunery. Innymi słowy, przy próbie przełączenia kanału w trakcie nagrywania, zamiast pytania czy zatrzymać nagrywanie mogło by się pojawić pytanie czy nagrać program w postaci zakodowanej - taki program musiał by zostać potem przez użytkownika odtworzony w okresie ważności kluczy ale coś za coś.

Wydaje mi się że ktoś w tym wątku opisał błąd (?) polegający na tym że tuner nagrał mu strumień zakodowany i nazwa nagrania zaczynała się od znaku $... czyżby jakiś przypadkowy błąd softu ujawnił przymiarki Fergusona do odkodowywania w trakcie nagrywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dwugodzinnych nagraniach już pisałem. Problem polega na tym, że jeśli pozostawisz tuner na kanale TVN, czas pobierany z satelity jest o około 3 minuty do przodu. Wówczas nagranie np. TVP rozpocznie się poprawnie, ale przejdzie w tryb ręczny i będzie miało 2 godziny.

 

Jedyna rada to pilnować, aby zostawiać tuner na kanale innym, niż TVN. ja zostawiam na Polonii TV, która na dodatek nie jest kodowana.

Ale to jest jedynie obejście, a nie rozwiązanie problemu. Tak samo jak inne obejście z zegarkiem w trybie czuwania i ręcznym ustawieniem czasu. Rozwiązaniem mogło by być podanie serwera NTP (takiego do synchronizacji czasu przez internet) albo wskazanie z którego kanału tuner ma pobierać wzorcowy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, w instrukcji jest dokładne info, że semi-twin w Arivie umożliwia nagrywanie i oglądanie tylko w kombinacji jeden kodowany a drugi FTA. Oczywiście oba programy z jednego transpondera co jest oczywiste gdy się popatrzy ile kabli do anteny wychodzi z tyłu Arivy :lol2: .

Natomiast do poprawy, a własciwie rozbudowy, była by opcja nagrywania zakodowanego strumienia i odkodowywania go w momencie odtwarzania, tak jak miewają to inne tunery.

To, że podczas nagrywania zakodowanego kanału, nie można przeglądać sobie innych kanałów z tego samego transpordera, obojętnie czy zakodowane, czy też nie, jest wynikiem tylko złej woli producenta, a nie problemów technicznych. W modelu FK-7900 jest taka możliwość i tam jakoś dało się to zrobić. W modelu FK-6900 co prawda w nieco ograniczonym zakresie też jest to możliwe. Tylko w Ariva 200 nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest jedynie obejście, a nie rozwiązanie problemu.

A co jest złego w ominięciu problemu? Bez względu na to, jak programiści Fergusona rozwiążą ten problem, on istnieje. I tylko oni mogą go rozwiazać. Dla mnie mniej ważne jest to, że można go ominąć, ale to że udało mi się go zdefiniować. To daje szansę na jego naprawę. A przy okazji na jego (mam nadzieję czasowe) ominięcie.

 

Wszyscy producenci sprzętu satelitarnego korzytsają z czasu nadawanego z satelity. Niektórzy dodają czas ręczny. Serwer NTP wymagałby połaczenia z internetem, a nie każdy takie posiada. Wystarczającym rozwiazaniem byłoby synchronizowanie czasu z jednym wybranym kanałem. Np. w czasie włączania i wyłączania tunera.

 

Problem tkwi nie w tym, że zamysł sposobu synchronizacji jest zły, ale że jego realizacja kuleje, czyli:

 

1. Timer głupieje na różnicach czasowych, gdy zegar jest automatyczny.

2. Zegar ręczny wstrzymuje pracę podczas włączania urządzenia, co powoduje jego opóźnienia.

3. Zegar ręczny nie działa, gdy wyłączone jest jego wyświetlanie w trybie standby.

 

Pech chciał, ze wszystkie dotyczą działania zegara.

 

W życiu bywa tak, że czasami trzeba zmagać się z przeciwnościami losu. Jeśli mogę jakoś obejść istniejący problem, to go obchodzę. Dla mnie jest ważne, aby tuner nagrał zaprogramowane audycje. Jeśli muszę przy tej okazji trochę pokombinować, co z tego? Mam siedzieć na d... i czekać, aż ktoś w końcu to zauważy, zdefiniuje i naprawi? Nie. Ciesze sie, że moge to ominąć, a usterke zgłaszam do producenta i czekam na poprawkę.

 

jest wynikiem tylko złej woli producenta, a nie problemów technicznych

To, że jakieś rozwiązanie działa w innym modelu nie oznacza, że nie pojawią się problemy w jego implementacji na innym. Czy sądzisz, że w Fergusonie siedzą i kombinują jakie by tu problemiki porobić użytkownikom ich sprzętu? Każdy sprzęt wymaga napisania oprogramowania na jego potrzeby. Inaczej wszystko polegałoby tylko na kopiowaniu tego samego oprogramowania. Niestety, nie jest tak łatwo.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nagrało, ale... 2h zamiast krócej (problem już jest znany). Natomiast żeby w ogóle nic? Jeszcze się nie zdarzyło, ale bawimy się dalej. Arkusz błędów puchnie :]

Może nastawiony czas już minął? (zbyt mały odstęp czasowy) albo przełączenie na inny kanał zmieniło czas systemowy? Czy wpis dot. nagrywania pozostał w tunerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...