Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wgraniu nowego softu ...ustawienia fabryczne zaleca producent

Ale dodajmy jeszcze, że przywrócenie ustawień fabrycznych to nie to samo co wyłączenie i włączenie tunera przełącznikiem z tyłu. W ogóle, to najlepiej jest zrobić jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego softu ...ustawienia fabryczne zaleca producent

Ale dodajmy jeszcze, że przywrócenie ustawień fabrycznych to nie to samo co wyłączenie i włączenie tunera przełącznikiem z tyłu. W ogóle, to najlepiej jest zrobić jedno i drugie.

 

A gdzie to pisze? Pierwsze slysze zeby po wgraniu przywracac ustawienia fabryczne to jakis twoj idiotyzm. Wgrywany soft jest nowy i nadpisuje wszystko i nie ma co przywracac. Inna spraw to wgranie listy i tu trzeba przywrocic, to jedyny moment taki bo jak wiekszosc wie, ze po wgrywaniu wlasnej listy (userdb) nie wolno przywracac ustawien bo sobie wlasna liste skasujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego softu ...ustawienia fabryczne zaleca producent

Ale dodajmy jeszcze, że przywrócenie ustawień fabrycznych to nie to samo co wyłączenie i włączenie tunera przełącznikiem z tyłu. W ogóle, to najlepiej jest zrobić jedno i drugie.

 

I co jeszcze? wsadzic palec w d... i podskoczyc 3 razy trzmajac wlacznik od telewizora i pilot Arivy w zebach :) hahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, ze po aktualizacji softu do najnowszego zaczął długo myśleć ok 3-4 sek ( jest to zarówno na kodowanych jak i FTA) myślałem że to wina baterii, ale po zmianie na nowe jest tak samo, przy fabrycznym nie było tego problemu

Mi się też kiedyś "zamyślił" (na jakimś starszym firmware), ale po wyłączeniu i włączeniu przy pomocy wyłącznika z tyłu obudowy problem zniknął i już więcej się nie pojawił. To czy problem leży w pilocie łatwo sprawdzić sterując tunerem z przycisków na panelu czołowym tunera.

 

 

 

Niestety nie pomogło wyłączenie przełącznikiem z tyłu ani przywrócenie ustawień fabrycznych :/ Przełączanie na panelu tunera działa bezproblemowo. Może problem leży w tym ze niedawno ustawiłem pilota aby obsługiwał jednocześnie TV oraz tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to pisze? Pierwsze slysze zeby po wgraniu przywracac ustawienia fabryczne to jakis twoj idiotyzm. Wgrywany soft jest nowy i nadpisuje wszystko i nie ma co przywracac. Inna spraw to wgranie listy i tu trzeba przywrocic, to jedyny moment taki bo jak wiekszosc wie, ze po wgrywaniu wlasnej listy (userdb) nie wolno przywracac ustawien bo sobie wlasna liste skasujesz.

Pisze tutaj:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... .04B7.zip/

 

"Uwaga: przypominamy, że po aktualizacji zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych oraz, że listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania niż z serii 1.04 nie będą działały prawidłowo z bieżącym oprogramowaniem oraz mogą powodować błędy w pracy odbiornika!"

 

I choć masz racje, iz nowy soft resetuje przy okazji ustawienia, nie używaj sobie na innych. Dobrze byłoby, aby ten wątek trzymał jakis poziom, a nie zniżał się do poziomu szukania miejsca dla palca... :?

 

Przy okazji przy aktualizacji listy kanałów producent zaleca przywrócenie ustawien fabrycznych twierdząc, że dopiero ta czynność podmieni listę. Ponizej cytat z instrukcji dołaczanej do listy kanałó C+:

 

"Po zakończeniu przejdź do menu Narzędzia->Ustawienia fabryczne i wybierz TAK. Dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych wgrana lista zastąpi bieŜącą listę."

 

Aktualizowałem soft dwukrotnie. Za każdym razem było tak:

 

1. Aktualizacja softu: reset ustawień, brak kanałów.

2. Aktualizacja listy kanałów: kanały juz są.

 

Nic nie resetowałem, wszystko chodzi, aż miło. Jednak reset ustawien jeszcze nikogo nie zabił.

 

Należy jednak pamietać, że po załadowaniu nowego softu nie ma w odbiorniku żadnej listy kanałów, więc pewnie dlatego reset ustawień nie jest konieczny.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić działanie pilota?

Gdy oglądałem np. wczoraj, to tuner reagował na wciskanie przycisków w pilocie.

Ale już na kolejny dzień przestaje.

Muszę włączyć przyciskiem na panelu przednim, a później dopiero wciskając STB, TV AMP, DVD, przemiennie, kilkukrotnie, to zaczyna reagować.

 

Jak tuner jakoś zaczął działać na starszym sofcie, to teraz pilot nie chce.

W myśl powiedzenia "jak nie urok to s r a c z k a"!

Wciskasz przycisk STB aż zaświeci się dioda, poźniej wklupujesz kod 6000.

 

Mam podobny problem i to nie pomaga, a za to jak denerwuje ta niemoc. Coś nieprawdopodobnego ;]. Jak rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić działanie pilota?

Gdy oglądałem np. wczoraj, to tuner reagował na wciskanie przycisków w pilocie.

Ale już na kolejny dzień przestaje.

Muszę włączyć przyciskiem na panelu przednim, a później dopiero wciskając STB, TV AMP, DVD, przemiennie, kilkukrotnie, to zaczyna reagować.

 

Jak tuner jakoś zaczął działać na starszym sofcie, to teraz pilot nie chce.

W myśl powiedzenia "jak nie urok to s r a c z k a"!

Wciskasz przycisk STB aż zaświeci się dioda, poźniej wklupujesz kod 6000.

 

Mam podobny problem i to nie pomaga, a za to jak denerwuje ta niemoc. Coś nieprawdopodobnego ;]. Jak rozwiązać problem?

 

U siebie rozwiązałem problem.

Wymieniłem baterie na nowe i po kłopocie.

Myślę, że problem jest w bateriach, gdy są nieco rozładowane, to pilot świruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtS007 Ta informacja jest ogolna do calej aktualizacji. W pliku pdf do wgrania softu nie ma wzmianki o przywracaniu ustawien fabrycznyach a przy wgraniu kanalow jest wiec to co proponuje to bezsensowne dmuchanie na zimne. Po co wprowadzac w blad innych.

 

1. soft -> nie przywracamy

2. defauldb -> przywracamy

3. userdb -> nie przywracamy

 

od cala filozofia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda. Bardziej chodziło mi o język. Ten wątek przeżył juz jedną wielka kłótnię, która zakończyła się zamknieciem wątku przez administratora. A szkoda. Wątek niesie z soba wiele istotnych i pomocnych informacji. A że czasami ratujemy się zbednymi z logicznego punktu widzenia czynnościami... cóż. Paradoksalnie, czasami pomaga. :smile:

 

Mnie tez czasami irytuje, gdy ktos zadaje pytanie, na które odpowiedź znajduje się tuz obok. Ale faktem jest, że dotarcie do niektórych rzeczy wymagałoby czytania całego wątku od nowa. A wiadomo, że spora część wypowiedzi, to jednak bicie piany pod adresem błędów w funkcjonowaniu urzadzenia.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymienię baterie i zobaczymy.

 

Jeszcze jedno - kiedyś na Pioneerze, rozdzielałem obraz za pomocą modulatora za pomocą kabla SCART i u siebie miałem 16:9, a w innych pokojach 4:3 [tak jak powinno być]. Teraz na Arivie 200 u siebie mam 16:9 i w innych pokojach też, obraz jest rozciągnięty. Na Philipsie PVR HD też nie wychodzi to tak jak na Pioneerze. Ma ktoś jakiś pomysł może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Po tym wszystkim ,co tu przeczytałem doszedłem do wniosku,że nie stać mnie aby wydać około 400 zł na eksprymenty z tym "tunerem ". Jestem na to za biedny :) . Tuner ten wszedł na rynek "x" miesięcy temu, a ciagle są z nim PODSTAWOWE kłopoty. Nie zaryzykuję. Wolę wydać więcej pieniędzy i spokojnie(j) siedzieć w fotelu. Mam na mysli Technisat'a Digit HD8-SX ( nie jestem trollem pisząc tu o nim :read: ). Trochę szkoda.... a miało być tanio ( dla Kowalskiego :brawo: ) i dobrze. Nie jest. Będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagram jakas audycje to mam format DVR, konwertuje go do TS. Jak tego TS przerobic na AVI aby nie bylo przesuniecia dzwieku z video? TSDoctor kapke pomogl ale mimo wszystko po konwersji jakims video converterem na divx wciaz jest kilkusekundowe przesuniecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem może się zdarzyć przesunięcie dźwięku z obrazem... jeśli jest stałe, to przy konwertowaniu na avi uwzględnij ten fakt. Zresztą można to już zrobić na z konwertowanym avi. Obraz pozostawiasz bez zmian, dźwięk też, a uwzględniasz tylko przesuniecie. W najprostszym Virtualdubie to zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Po tym wszystkim ,co tu przeczytałem doszedłem do wniosku,że nie stać mnie aby wydać około 400 zł na eksprymenty z tym "tunerem ". Jestem na to za biedny :) . Tuner ten wszedł na rynek "x" miesięcy temu, a ciagle są z nim PODSTAWOWE kłopoty. Nie zaryzykuję. Wolę wydać więcej pieniędzy i spokojnie(j) siedzieć w fotelu. Mam na mysli Technisat'a Digit HD8-SX ( nie jestem trollem pisząc tu o nim :read: ). Trochę szkoda.... a miało być tanio ( dla Kowalskiego :brawo: ) i dobrze. Nie jest. Będzie ?

Kolego, Technisat siłą rzeczy jest dwukrotnie droższym tunerem od Arivy , a czy lepszym?? . ARIVA za swoją cenę nie ma konkurencji na tę chwilę,to tuner HD dla Kowalskiego i Bravo Fergusonowi za to!! Przez to że, cenowo jest atrakcyjny, będzie mieć z pewnością wielu nabywców jak i długie wsparcie techniczne w przeciwieństwie do innych droższych chińskich wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy: Pierwsza dotyczaca sensowności zakupu Arivy, druga dotycząca konwersji do DivX.

 

Do Erneta:

 

Nie sugeruj się przewagą negatywnych opinii. Ludzka natura ma to do siebie, że jak jest na coś zła, to musi się wyżalic. Jak już jej przejdzie lub powód żalu ustapi, przechodzi do innych (czesto ciekawszych) zajeć. Ostatnie poprawki w sofcie usunęły największe bolaczki tego tunera. Ja uzywam go wyłacznie do nagrywania programów. Nagrywam ich tygodniowo około 20-30. Od zmiany softu na najnowszy nie zaliczyłem praktycznie ani jednej wpadki. Jeden, czy dwa pliki miały błędy, ale to pewnie wina błedów w transmisji sygnału. Wszystko nagrywa się terminowo i praktycznie poprawnie. Jedyny mankament, to konieczność pilnowania, aby tuner nie pozostał na kanale z grupy TVN, gdyz tam zegar spieszy się o trzy minuty i to powoduje głupienie timerów.

 

To, co napiszę, nie spodoba sie pewnie niezadowolonym, ale przy stosowaniu się do kilku zasad, nie powinienes mieć problemów:

 

1. Pozostawienie wyświetlania zegara w trybie standby. Ostatnio wszyscy stali się strasznie oszczędni (ekologiczni?) i wyłączaja zegar w tym trybie. Faktem jest, że tuner ciągnie sporo, bo podobno jakieś 10 W, ale powiedzmy sobie szczerze, jaka część z was włącza telewizor zaraz po wejsciu do domu? Pewnie niemała. Telewizor w ciągu godziny zje tyle, ile tunerek przez dobę. Pozostawienie zegara w trybie standby powoduje, że czas jest ciagle aktualny.

 

2. Pilnować sie i nie zpstawiac tunera na kanałach grupy TVN. Nie wiem dlaczego, ale notorycznie ich zegar spieszy się w stosunku do przeważajacej liczby kanałów o jakies trzy minuty. Gdy zostawimy tuner na TVN, nagrania z innych kanałów mogą nagrac się w trybie recznym, czyli nagranie ma zawsze dwie godziny.

 

3. Można skorzystac z zegara ręcznego, ale niestety dość często trzeba go dostrajac, gdyz przy każdym właczeniu tunera zegar zatrzymuje się na 15 sekund.

 

Powyższe punkty wynikają oczywiście z ewidentnych błedów w oprogramowaniu, ale można sobie z nimi poradzić. Jest szansa, że przynajmniej część z tych bolaczek niedługo zniknie. Dlatego pamietajcie. Z błędami oprogramowania można żyć. To, co opisałem, to sa drobne niedogodności w porównaniu z takimi choćby restartami, o których było tu głośno.

 

Nie wydaje mi się, aby warto było inwestowac w takiego Technisata., Tym bardziej, ze musiałbyś pewnie dokupic jeszcze moduł CAM. Chyba, że korzystasz z Polsatu.

 

Programiści Fergusona uporali się z tym, co było najpilniejsze. Teraz czas na usuniecie mniej bolesnych bolączek. Uważam, że sprzęt w obecnym stadium rozwoju przedstawia soba juz sporą wartość.

 

Do sybica:

 

Po drodze powinieneś posłuzyć się konwerterem zamieniajacym strumień TS na zwykły MPEG. Taki plik bedzie lepszym materiałem dla innych konwerterów.

 

Z plikami TS radzi sobie (przynajmniej teoretycznie) Any Video Converter. Jest dostępna wersja Free, nieco tylko okrojona w stosunku do pełnej. Niestety, nie podpowiem Ci, jakie efekty można dzięki temu programowi osiągnąć na bazie nagrań z Arivy, gdyż ja nie konwertuję nagrań do DivX. Ale spróbować nie zaszkodzi.

 

Jeszcze inna metoda? Pierwszy krok, to rozdzielenie pliku TS na elementarne strumienie przy pomocy ProjectX (potrzebuje Javy). Drugi krok można już wykonac na wiele sposobów. Są programy potrafiące połaczyć elementarne strumienie do pliku MPEG2, który będzie stanowił dobrą bazę do konwersji na DivX.

 

Temat jest naprawdę obszerny. Generalnie, jesli nie znajdziesz konwertera potrafiącego bezboleśnie zamienić strumień TS na DivX, to skoncentruj sie na szukaniu konwertera, który zamieni TS na MPEG. Z takim plikiem każdy w miarę przyzwoity konwerter już sobie poradzi.

 

Możesz spróbować jeszcze PVAStrumento. Dzięki niemu można przeprowadziż szybką konwersje TS do MPEG2. Opis tutaj:

http://www.epic.dk/2009/06/04/how-to-easily-convert-ts-files-to-mpeg2-or-dvd/

 

Powyższe rady oparłem na darmowym oprogramowaniu. Istotną zaletą jest bezstratna konwersja do MPEG2.

 

Jeśli znasz angielski, polecam stronę http://videohelp.com. To duze kompedium wiedzy na temat technik wideo. Posiadają bogaty zbiór narzędzi z dokładnym opisem, co darmowe, co płatne i do czego służy. Warto tam zajrzeć.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, ze po aktualizacji softu do najnowszego zaczął długo myśleć ok 3-4 sek ( jest to zarówno na kodowanych jak i FTA) myślałem że to wina baterii, ale po zmianie na nowe jest tak samo, przy fabrycznym nie było tego problemu

Mi się też kiedyś "zamyślił" (na jakimś starszym firmware), ale po wyłączeniu i włączeniu przy pomocy wyłącznika z tyłu obudowy problem zniknął i już więcej się nie pojawił. To czy problem leży w pilocie łatwo sprawdzić sterując tunerem z przycisków na panelu czołowym tunera.

 

 

no wszystko sie wyjaśniło, wymieniłem baterie na "insze - lepsiejsze" i wszystko gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stoję przed zakupem Arivy HD 100 lub 200;

- Chciałbym się dowiedzieć czy jedyną różnicą pomiędzy tymi dwoma odbiornikami jest slot na moduł CI?

- Czy funkcjonalność jest ta sama? - obsługa dysków po usb, pvr, timeshift, odtwarzacz multimedialny itp?

- Czy firmware alternatywny występuje w obu wersjach tunerów - jak się sprawuje?

- Czy na chwilę obecną firmware jest już stabilny i praca z tunerem nie przysparza kłopotów?

- Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie ? data produkcji, określony przedział wolny od wad fabrycznych?

 

Osobiście w tunerze mam zamiar wykorzystywać kartę C+ .... o polsacie na chwilę obecną nie myślę.... z tąd moje przemyślenia pomiędzy 100/200...

Z góry dziękuję i pozdrawiam kolegów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ARIVA zapisuje materiał video bezstratnie? Tzn, czy pliki dvr są poddawane jakiejś konwersji (kompresji) przez tuner, czy jest to po prostu zapisany sygnał, taki jaki wychodzi od nadawcy? Pytam, bo nie bardzo rozumiem stosowanie przez różnych producentów sprzętu, różnych formatów zapisu... Poza tym słyszałem gdzieś, że tylko Humax icord zapisuje sygnał bezstratnie a reszta tunerów dokonuje modyfikacji... Prawda to? Ktoś może coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...