Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pytałem, jest z dłuższym nagrywaniem (>3h) gdy mamy włączone automatycznie wyłącznie. Teraz mam okazje to sprawdzić, bo właśnie mój tuner wrócił z serwisu.

Otóż po 3h pojawia się komunikat :

"I will go sleep, you can press OK. to stop me!"

Dodam, że język mam ustawiony jako polski.

Komunikat zabawny, bo jeśli ustawiłem nagrywanie, to po to aby nagrać, no nie?

A jeśli już system zamierza zastopować tuner, to po co mnie o to pyta?

Ustaliłem też inna rzecz. Mianowicie taką, że bez względu na to, co naciśniemy, tuner po skończeniu zaplanowanego nagrania nie wyłączy się.

Tak więc automatycznie wyłącznie nie zagwarantuje nam wyłączenia tunera po zaplanowanym nagraniu, jeśli ono trwa dłużej niż 3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się, w dniu dzisiejszym akurat że szedłem do pracy zrobiłem mały test mający na celu ustalenie czy tuner:

1. przy zaplanowanym zdarzeniu automatycznie się wyłączy.

2. jak się ponownie włączy to czy pojawi się kanał startowy chociaż był nagrywany inny kanał.

Wnioski:

Program się nagrał, tuner wyłączył się automatycznie i po włączeniu tunera jest kanał startowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw innej rzeczy odnośnie kanału startowego, mianowiceia jakie są informacje podane w:

Tools (narzędzia)> informacje - może tu jest pies pogrzebany

Najlepiej jak by porównać zawarte tam informacje z osobami u których kanał startowy działa a z tymi u których nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem działanie kanału startowego i działa.Do tej pory nie działał u mnie gdy w timerach było jakieś zdarzenie np.ja miałem -wyłącz codziennie.

Gdy w timerach usunąłem wszystkie zdarzenia to kanał startowy działa.Potem znów ustawiłem timer na nagrywanie i nie działał.

Jeszcze jedna próba-żadnych zdarzeń w timerach i kanał startowy działa.

Dodam, że zegar w trybie czuwania mam cały czas wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej przyczyna leży w tym że tuner się włączając i nagrywając trwa w "bezczynności" zewnętrznej tzn nikt nie włącza przycisków itd., jednocześnie wykonuje swoje zadanie - nagrywanie - co nam daje że nie jest w stanie "bezczynności" - wtedy jest moment że głupieje.

 

Reasumując: programiści z fergusona powinni dodać taką funkcję jak auto wyłączanie ale z możliwością za ile minut/godzin powinien się wyłączyć przy oglądaniu programu/filmu oraz za ile minut/godzin powinien się wyłączyć po zaplanowanym zdarzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie? Niby soft powinien wszystko nadpisać, ale nie jestem już pewien.

 

Jeśli zaś chodzi o timeshift, to u mnie jest wyłączony.

 

ArtS :smile:

 

 

Do ArtS

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę nie włączania kanału startowego. Problemem mogą być kanały, w moim przypadku cały pakiet TVN. Dziś zaprogramowałem dwa nagrania: 1 około 10 rano z TVP1- wszystko poszło ok i po włączeniu jest kanał startowy, natomiast 2 nagranie ustawiłem na 22:55 z TVN - filmu. Wyłączyłem tuner i po włączeniu pojawił się ostatni oglądany program. Nie wiedziałem co i jak więc usunąłem zdarzenie i wszystko wróciło do normy. Ustawiłem ponownie nagranie z TVN-u znów się pochrzaniło. Zrobiłem tak jeszcze ze dwa razy na innych kanałach 0i było OK. Okazało że kanały TVN i jecgo pochodne (TVN 24/ TURBO STYLE 7 CNBC i TVN) mieszają w ustawieniach A200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kauj1, i tu może być właśnie pies pogrzebany. Ja mam całą masę timerów ustawionych i kanał startowy nie działa. Nie chcę ich jednak zerowac, aby sprawdzić działanie kanału startowego. Może kiedyś. Ale ta hipoteza jest moim zdaniem bardzo prawdopodobna. Niech ktoś jeszcze sprawdzi u siebie, czy tak jest. Proszę te osoby, które nie mają ustawionych timerów lub maja góra jeden. Zobaczcie jak to jest i dajcie znać.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał startowy też działa jęśli w timerach jest zaprogramowane np.nagranie.Już gdy tuner nagra i właczymy go z pilota tuner włacza kanał startowy.Natomiast jeśli tuner jest przed nagraniem czyli jest aktywny timer i właczymygo to się właczy na ostatnimwyłaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wgralem najnowszy soft do tunera i niestety jest cos nie tak z nagrywaniem.

 

1.Zaprogramowalem aby sie na AXN-nie nagral film B. Galactica.

2.Wylaczylem tuner na TVP1

3.Tuner nic nie nagral a w liscie... brak wprowadzonej wczesniej pozycji do nagrania

 

Pytanie... Jak to sie dzieje, ze po wprowadzeniu pozycji do nagrywania i sprawdzeniu czy jest

wprowadzone prawidlowo Tuner... nie wykonuje tej opcji.

 

Wniosek... Stracilem 1 odcinek z II serii B.Balactica.

 

Pozniej dla testow zrobilem to samo i sie zaprogramowana pozycjja nagrala.

 

Pytanie... Dlaczego raz nagrywa a raz nie ???

 

Czy naprawde tak trudno to porzadnie oprogramowac ??? Fakt nie mam resetow i jest ok ale te... losowe... przepuszczanie

nagran zaczyna mnie irytowac.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spore doświadczenia z nagrywaniem i muszę powiedziec, że generalnie jest OK. Jedyną znaną mi przyczyną zniknięcia pozycji z listy timerów jest chocby chwilowe przełączenie na kanał, który nadaje błedny czas. Jakiś czas temu tak było z Universal Channel, który był juz sześć lat do przodu. :shock:

 

Nie wiem, czy to, co DarekW jest spowodowane właśnie tym, gdyz nie wiem, czy po zaprogramowaniu były ogladane jeszcze inne kanały. Kanał TVP1 jest pewniakiem, jeśli chodzi o czas. Jednak czas nie jest pobierany z telegazety, tylko bezpośrednio z sygnału satelitarnego.

 

Możecie wierzyć lub nie, ale nagrywam srednio 20-30 pozycji tygodniowo, w tym sporą część cyklicznie (codziennie, co tydzień) i w ciągu ostatnich dwóch tygodni nic się nie "zapomniało". Ponieważ wcześniej tworzę sobie liste nagrań w komputerze, trudno mówić o zawodnej pamięci. Zdarza się, że nagranie posiada wady techniczne. Np. błedy w dźwięku czy inne, które mogą prowadzić do utraty nagrania. Ale to zdarza się sporadycznie. Jednak nagrać się nagra według terminu.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ktoś z Sz.Użytkowników spotkał się z sytuacją, że powyłączeniu tunera do czuwania przyciskiem na tunerze lub na pilocie (nie ma to znaczenia) po około 10 sek. samoczynnie się załącza z niewiadomego powodu. Taka "zabawa w kotka i myszkę" właściwie trwała 6 cykli po którym wyłączyłem tuner wyłącznikiem głównym.

Przetestuję jeszcze ten tuner, czyżby usterka przetwornicy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się komuś zostawić tuner w czuwaniu bez zegara na ok.15 godzin? Ja tak miałem zostawiony i po włączeniu z pilota czerwona dioda zgasła i tyle tuner sie nie uruchomił a na wyświetlaczu nic nie było(cały ciemny)pomogło wyłączenie z prądu i ponowne właczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja po wymianie głowicy w serwisie fergusona po każdym wyłączeniu na noc z pilota do czerwonej diody w stand by, na drugi dzień aby włączyć tuner muszę włączyć wyłączyć przyciskiem z tyłu tunera. Są dwie możliwości, albo coś sknocili w serwisie, albo nowy wgrany soft 4.7 patch. Też mnie to wkurza. Ale po raz pierwszy czytam na forum,że ktoś ma taką samą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że nie wykraczesz. Co by nie mówić z nadejściem wersji B7 nic nowego, poza zmianami na plus, się nie ujawniło. Opisywane tu niedomagania występowały już wcześniej. Mam nadzieję, że nowa wersja doda trochę plusów i nie przyniesie nowych minusów.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam. Menu ma znaczenie drugorzędne. Nowe bajery? Racja.

 

Z tego, co wiem, nadchodząca wersja powinna się skupić własnie na poprawie działania zegara, a co za tym idzie, niezawodności działania timerów. Mam nadzieję, że zostanie poprawiony błąd różnic czasowych przy nagrywaniu. To chyba największa bolączka, jesli chodzi o timery. Dodatkowo mam nadzieję na poprawę działania zegara ręcznego poprzez wyeliminowanie jego opóźniania się o 15 sekund przy każdym włączeniu tunera. Dobrze byłoby również zobaczyć poprawną pracę zegara (recznego i automatycznego) w przypadku, gdy nie jest on wyświetlany w trybie standby. I mam nadzieje, że po nagraniu z timera, tuner sam będzie się wyłączał, a jeszcze lepiej, gdyby pamietał swój stan sprzed rozpoczęcia nagrania.

 

Już nieraz wymieniałem tutaj warunki, jakie trzeba spełnić, aby nagrywanie z timerów było skuteczne (przy uwzglednieniu ograniczeń obecnej wersji). Nagrywam tak dużo, że chyba już wszystkie mozliwości wystąpienia dodatkowych błędów wyczerpałem. I powtarzam jeszcze raz. Po spełnieniu tych kilku warunków nagrywanie z timerów odbywa się o zaplanowanym czasie i wykonuje się poprawnie. Sporadycznie zdarza się błąd w samym sygnale i nagranie sie nie udaje, ale to się zdarza naprawdę rzadko i zależy raczej od nadawcy, pogody lub instalacji antenowej.

 

Zasady:

 

1. Ustawiamy zegar w trybie standby jako włączony.

2. Nie zostawiamy tunera na jakiejkolwiek stacji TVN lub innych, których czas jest przyspieszony w stosunku do TVP.

3. Gdy używamy zegara ręcznego, pamietamy o opóźnieniu o 15 sekund przy każdym właczeniu tunera. To wymaga czestej regulacji czasu, ale odpada wówczas punkt 2.

 

Na wszelki wypadek możemy wyłączyć timeshift. Nie używam tej funkcji, a niewykluczone, że jej działanie może również wpływać na niezawodność nagrań. Spróbuję kiedyś przeprowadzić testy.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...