Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten kanał nie jest wybierany po zaniku zasilania (czyli wyjęcia wtyczki) ?

 

Po wyłączeniu z zasilania - wyjęcie wtyczki nie powoduje zmian. Uruchamia się kanał który zaprogramowałem.

Faktem jest że wyjęcie wtyczki trwało minutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie (jak już wczesniej pisałem) ta funkcja na 1.04B7 nie działa.

Miałem natomiast na 1.03B5 taki motyw, że kanał startowy działał, nagle z niewiadomych przyczyn na kilka dni przestał działać, i ponownie wszystko wróciło do normy. Nie przywracałem ustawień do ustawień fabrycznych ani nie wgrywałem 1.03B5 ponownie w czasie gdy przestała działać funkcja kanału startowego. Może taki urok?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie dlatego, że wyłączasz go przyciskiem z tyłu. Moim zdaniem powinien działać również po wybudzeniu ze stanu standby. Obecna sytuacja ma jedynie te dobra stronę, że po braku pradu tuner włączy się na wybranym przez nas kanale, co spowoduje, że zegar ustawi sie poprawnie.

 

Ponieważ intensywnie korzystam z funkcji PVR, więc wyłączanie urządzenia przyciskiem z tyłu nie wchodzi nawet w grę. Dopiero, gdy przyjdzie lato, a za nim burze, wówczas zmodyfikuje swoje podejście. :smile:

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie funkcja kanał startowy działa bez żadnych problemów. Dodam że codziennie wieczorem wyłączam tuner wyłącznikiem z tyłu i nic się nie dzieje, kanał ustawiony jako startowy zawsze pojawia się po włączeniu.

Soft najnowszy 1.04B7.

 

Jaki jest sens wyłączenia tunera przyciskiem z tyłu, bo chyba poza oszczędnością prądu nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zapewne jest tego zamiar. Jest to tez modne, bo ekologiczne. Może tez pozytywnie wpłynąć na trwałość urzadzenia, choć przepięcia pojawiajace się w momencie włączenia zasilania w ten sposób też nie zawsze są pozytywne.

 

Każdy ma prawo robić sobie ze swoim urządzeniem, to co mu pasuje. Jak już jednak wspominałem, nierzadko jest tak, że na noc wyłączamy urządzenie od prądu, bo chcemy oszczedzać, ale w dzień telewizor gra od przysłowiowego rana do przysłowiowej nocy. Znam takie domy i jest ich całkiem sporo.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem, jest z dłuższym nagrywaniem (>3h) gdy mamy włączone automatycznie wyłącznie. Teraz mam okazje to sprawdzić, bo właśnie mój tuner wrócił z serwisu.

Otóż po 3h pojawia się komunikat :

"I will go sleep, you can press OK. to stop me!"

Dodam, że język mam ustawiony jako polski.

Komunikat zabawny, bo jeśli ustawiłem nagrywanie, to po to aby nagrać, no nie?

A jeśli już system zamierza zastopować tuner, to po co mnie o to pyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem, jest z dłuższym nagrywaniem (>3h) gdy mamy włączone automatycznie wyłącznie. Teraz mam okazje to sprawdzić, bo właśnie mój tuner wrócił z serwisu.

Otóż po 3h pojawia się komunikat :

"I will go sleep, you can press OK. to stop me!"

Dodam, że język mam ustawiony jako polski.

Komunikat zabawny, bo jeśli ustawiłem nagrywanie, to po to aby nagrać, no nie?

A jeśli już system zamierza zastopować tuner, to po co mnie o to pyta?

pyta się, czy ma się wyłączyć (tak jak było ustawione w automacie) czy przerwać proces wyłączania. dokładnie: "naciśnij OK, by przerwać proces wyłączania."

 

btw. mi kanał startowy działa (soft najnowszy 04b7)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem dziś komunikat o przysypianiu... :) Komunikat w kontekście nagrywania jest może i śmieszny, ale lepiej że jest, niz tuner miałby się mimo to wyłączyć samodzielnie podczas nagrywania. Już wcześniej byłem zaskoczony, że tuner bywał wyłaczony, mimo, że od ostatniego nagrania nie minęło trzy godziny. Najwyraźniej czas ten jest liczony od zakończenia pierwszego timera, następnie wyswietla się ten komunikat, ale kolejne nagrania się nagrywają. A że po angielsku? Mnie to nie zdziwiło, gdyż... używam angielskiego menu.

 

Proszę osoby, które piszą o tym, że kanał startowy im działa, niech napiszą::

 

1. Czy właczają tuner ze stanu standby?

2. Czy w stanie standby mają aktywny zegar?

 

Ja mam aktywny zegar w standby i próbowałem sprawdzic działanie kanału startowego i nie działa.

 

Dziwne byłoby, gdyby u jednych działało, a u innych nie. To się musi dziać w róznych warunkach "środowiskowych", stąd moje pytanie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ArtS

 

1. Czy właczają tuner ze stanu standby? - Tak

2. Czy w stanie standby mają aktywny zegar? - Oczywiscie

 

 

Dziwne byłoby, gdyby u jednych działało, a u innych nie. To się musi dziać w róznych warunkach "środowiskowych", stąd moje pytanie. a czy nie ma wpływu z jakiego okresu produkcji jest A200/A100, ja kupowałem A200 w styczniu, data prod 11-2009 i na pudełku była zabka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapomniałem zapłacić abonamentu i oczywiście zablokowali kartę. Na następny dzień wpłaciłem zaległości. Po kilku dniach spróbowałem reaktywować kartę i nic... Nie pomaga reaktywacja i przez ICA i przez CTA. Co mogę w tej sytuacji zrobić?? Soft mam najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z forum możliwość porównania jakości obrazu SD na tunerach ariva 200 i philips 6010, kanały z pakietu cyfry+.

 

Przed Arivą miałem PVR Pace/Philips 7201 250 Gb.

Działał koszmarnie (głośność, menu, pilot) ale obraz miał naprawdę bardzo dobry.

Mam plazmę Panasonic 42" (jeśli to ma jakieś znaczenie) i wydaje mi się, że Ariva generuje słabszy jakościowo obraz HD, jakby mniej detaliczny, niż PVR Pace, pomimo wszelkich prób ustawień.

Za to obraz na kanałach SD lepiej generuje Ariva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam żabkę na pudełku. Nie ukrywam, że opcję kanału startowego mam wyłączoną, ale próbowałem zarówno na wersji fabrycznej 1.04B2, później na B5, a teraz na B7. Może jedna próba na soft to za mało? ;)

 

Nie sadzę, aby data produkcji miała znaczenie, skoro oprogramowanie zmienia całą funkcjonalność urzadzenia. Po prostu jest to dziwna, a nawet tajemnicza sprawa. :roll:

 

Najwyraźniej jeszcze będę musiał spróbować. Może to działa gdy tuner pobędzie jakiś czas w trybie standby, a nie na zasadzie, że wyłączam tuner i zaraz go włączam, aby sprawdzić, czy kanał startowy działa?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy "A200" do którego również dziś dołączyłem.

Odbiornik pachnie fabryką - data produkcji to 08.MARZ.2010 rok. Soft 1.04B5 wgrany - praktycznie od razu zmieniłem na wersję 1.04B7. Poźniej szukanie kanałów wg transponderów (lista z SAT KURIERA) i zabawa z listą ulubionych. Jeżeli chodzi o jakość obrazu, na moim TV kineskopowym SAGEM z C+ podawał jak by ostrzejszy obraz, ale może to subiektywne odczucie lub przyzwyczajenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę osoby, które piszą o tym, że kanał startowy im działa, niech napiszą::

 

1. Czy właczają tuner ze stanu standby?

2. Czy w stanie standby mają aktywny zegar?

 

kanał startowy działa,

1. włączany ze stanu standby

2. zegar wyłączony

3. soft 04B7

Ostatnio zapomniałem zapłacić abonamentu i oczywiście zablokowali kartę. Na następny dzień wpłaciłem zaległości. Po kilku dniach spróbowałem reaktywować kartę i nic... Nie pomaga reaktywacja i przez ICA i przez CTA. Co mogę w tej sytuacji zrobić?? Soft mam najnowszy.

 

miałem to samo, co prawda abonament opłacony :wink: ale karta straciła uprawnienia. pałowałem się z aktywacją cały boży dzień - przez komórkę, ICA i infolinię - i padaka. musiałem użyć starego fergusona i poszło w 5 sek.

hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę wam powiedzieć, że sprawdziłem ten kanał startowy. Ustawiłem go na TV Polonia, a tuner wyłączyłem, gdy był ustawiony na TVP1. Wyłączałem go równiez wyłacznikiem z tyłu i nic. Cały czas uruchamiał się na ostatnio odbieranym kanale, nie na kanale startowym.

 

Zastanawiam się, czy znaczenie może mieć wersja poszczególnych pozycji na liśie info. Jest ich tam chyba z dziesięć. Większość nosi datę 15 tycznia tego roku. Soft oczywiście najnowszy. Może tu jest pies pogrzebany. Ktos kiedys napisał, że przywracał starszą wersje oprogramowania i twierdził, że jakaś funkcja dodana w nowszej nadal mu pozostała. Brzmi to może nieco dziwnie, ale jakie może być inne wytłumaczenie tak różnych zachowań takiego samego sprzętu?

 

Mozliwe też, że jeszcze inne ustawienia systemu maja znaczenie. Może timeshift, może wersja jezykowa (mam angielską). Nie wiem. Jest jeszcze jedno ale. Mianowicie po wgraniu nowego oprogramowania oraz listy kanałów nie resetowałem odbiornika do ustawień fabrycznych. One w zasadzie takie już były po zaktualizowaniu softu. Stwierdziłem więc, że nie ma takiej potrzeby. Kto wie, czy to nie jest to. Ale na razie nie będę próbował. Ponowne ustawianie timerów tylko z tego powodu nie uśmiecha mi się za bardzo. ;)

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał startowy nie działa przy zaprogramowanym zdarzeniu ,zegar wyłączony

 

niestety nie potwierdzam - wszystko śmiga.

 

Do ArtS:

 

U mnie Time Shift jest włączony wiec tą ewentualność trzeba wykluczyć. Po aktualizacji do najnowszego softu nie przywracałem ustawień fabrycznych.

Przed softem 1.4B7 posiadałem soft fabryczny 1.2B1 czy jakoś tak i między tymi dwoma nie instalowałem żadnych innych - może tu jest jakiś problem - instalacja softów które "posiadały błędy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej jeszcze będę musiał spróbować. Może to działa gdy tuner pobędzie jakiś czas w trybie standby, a nie na zasadzie, że wyłączam tuner i zaraz go włączam, aby sprawdzić, czy kanał startowy działa?

ArtS :smile:

nie zwracałem na to uwagi, ale po tym co napisałeś specjalnie sprawdziłem: wyłączam tuner i od razu włączam -> kanał startowy działa.

 

...Mianowicie po wgraniu nowego oprogramowania oraz listy kanałów nie resetowałem odbiornika do ustawień fabrycznych. One w zasadzie takie już były po zaktualizowaniu softu. Stwierdziłem więc, że nie ma takiej potrzeby. Kto wie, czy to nie jest to. Ale na razie nie będę próbował. Ponowne ustawianie timerów tylko z tego powodu nie uśmiecha mi się za bardzo.

 

poprzednie wszystkie zmiany softu na nowszy kończyłem przywróceniem ustawień fabrycznych. teraz po wgraniu 04B7 nie robiłem tego, tylko wgrałem od razu swoją listę kanałów i kanał starowy działa więc wydaje mi się, że nie tędy droga.

pozdrawiam

 

btw.przy okazji sprawdzę daty z info i podam, może coś to da...do myślenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...