Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam to samo. Od paru dni zaczął mi się pojawiać komunikat "brak sygnału!" Pomagały tylko restarty. Aż wczoraj już się nie podniósł. W poniedziałek wysyłam do serwisu. Mam pytanie do chuppa83 - czy używałeś/ łaś w swoim tunku modułu CP? Bo mi po raz pierwszy taki komunikat wyskoczył po pierwszym włożeniu modułu. Może to tylko przypadek, ale lepiej zbadać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKOLA, zgadzam się w pełni w kwestii zasilania awaryjnego. Lepiej je mieć, nić nie mieć.

 

Nie zgadzam się jednak z tym, że w Polsce nie ma obowiązku powiadamiania o planowanych wyłączeniach prądu. Jeśli u Ciebie nic nie wisi, to zawsze można sprawdzić w internecie.

 

Inną sprawą są awarie. Myślę, że ktoś dostałby Nobla w dziedzinie przepowiadania przyszłości, gdyby przewidywał awarie. :)

 

Awaria i planowane wyłaczenia, to dwie różne sprawy.

 

Koniec Offtopu.

 

Art :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym serwisie, w każdej firmie, gdy ktoś się zna, nigdy , nigdy nie podłącza sprzętu do flashowania bez zasilania awaryjnego...

Miałem na myśli DEKODER podłączony do UPSa a nie PC (laptop ma baterię)... Zgodzę się że w zaciszu domowym, gdy schrzanisz Ferdka za 400zł , to, popłaczesz,popłaczesz i Ci przejdzie... Co innego, gdy padnie Ci Dreambox za kilka tys. lub miernik do anten np. za 3,5kz

Mówcie co chcecie, ale, jeśli chodzi o ingerencję softem w flashe, nie dotykam się gdy nie mam zapasowego prądu!

Tak to już jest! Dwunastu innych zrobi i bedzie ok, a Ty będziesz ten Trzynasty, i Ci prąd wyłączą akurat wtedy... kiedy nie powinni

 

Co innego serwis gdzie wgrywa sie dziesiatki softow dziennie a co innego warunki domowe gdzie wgrywasz soft kilka razy w roku.

Ja sobie nie przypominam żeby przez ostatnie dwa lata wyłaczyli mi prad chocby na 10s. Więc powiedz mi po co mam placic kilkaset zlotych na UPSa. Dla tych kilku sekund kiedy aktualizuje soft raz na kilka miesiecy? Przeciez to by bylo niepoważne.

Może gdybym mieszkał gdzieś gdzie prąd wyłaczają bardzo często np kilka razy w tygodniu to bym sie obawiał wgrywać soft, ale przyznaj że trzeba miec niesamowitego pecha zeby trafic akurat na awarie. W warunkach domowych ups to zbędne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również występuje problem z brakiem sygnału podczas włączania.

 

Ciekawe, czy nie jest to problem związany z softem, bo coś dziwne to jest, że taki wysyp takiego samego problemu.

 

Jak jest z wysyłaniem do serwisu?

Kto ponosi koszt tegoż?

 

Jakoś nie uśmiecha mi się płacić za to, bo wydałem kasę za szajs, który udaje tylko tuner satelitarny, a teraz mam jeszcze płacić za kolejne przesyłki, a i czekać po 2 tygodnie na dekoder, a abonament płacić na pusto!

 

Jeszcze jedno, ma ktoś może gdzieś namiar na najstarszy soft, ten fabryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również występuje problem z brakiem sygnału podczas włączania.

 

Ciekawe, czy nie jest to problem związany z softem, bo coś dziwne to jest, że taki wysyp takiego samego problemu.

Ja mam soft 1.03.B5, więc dość stary - dotychczas było dobrze, no ale przyszła kryska i na mnie. Niestety teraz musisz wysłać dekoder na swój koszt (kiedyś było inaczej). Też mnie to wszystko wk.....wia, ale nie mam wyjścia. Dobrze, że jeszcze mam inny dyżurny dekoder, co prawda SD, ale oglądać się da. Ciekwawe kiedy Tobie głowica powie BYE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, to wyślę na ich koszt, mam to w [beep]ie!

 

Wrzuciłem soft z listopada, zobaczę jak to będzie.

Na tym sofcie nie będę miał restartów na C+, choć timeshift nie działa.

 

Ja też mam dyżurny dekoder SD, ale niestety nie da się nagrywać.

 

Zresztą, co to za sprzęt, który psuje się po 3 miesiącach eksploatacji i to wcale nie intensywnej, gdyż mam enkę i C+ rzadko oglądam.

 

Co to będzie w takim razie później?

Gwarancja się skończy i co?

Co kwartał wysyłka i płacenie za naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem sygnału po wrzuceniu softu 1.04B5. Chwilę działało później straciłem sygnał na obu satelitach.

Wyłączanie z pilota nie pomagało. Zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych - nic nie pomogło.

Wyłączyłem też tuner fizycznie z prądu na jakiś czas i dopiero jak zacząłem włączać i wyłączać zasilanie LNB ( System/Inne ) to chwyciło i teraz jest OK.

 

We wcześniejszym sofcie 1.03.B5 też miałem problemy z restartami choć kanały TNK działały bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do jest [beep]o.

Nie dość, że są problemy z restartami, brakiem sygnału, to teraz mam komunikat, że Patio jest kodowane!

 

Złom ewidentnie jest s[beep]ony.

 

 

Jakimś cudem udało się uruchomić, przełączałem kanały, aż w pewnym momencie znów na wszystkich kanałach komunikat zakodowane.

Sygnał jest, ale niby kodowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy te awarie tych złomów nie ma związku z wadliwymi softami od Fergusona?

 

Jeśli jest możliwość uszkodzenia wgrywając inny soft niż firmowy, to i mogli wypuścić firmowego z błędem, który prowadzi do awarii.

Bo trochę to dziwne, że w jednym czasie u wielu osób występuje podobny problem.

Wieczne restarty mogą walnie przyczynić się do siadania arivy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie pojawiło się to samo... (C+ legalka i soft z lutego...patch na sct) Od czasu do czasu koduje pakiet C+ i pomaga wyłączenie/włączenie

Nie znam przyczyny...

ale myślę, że to będzie problem z przepuszczaniem uprawnień ...

ponieważ problem nie występuje wcale na module CAM Astona...

Gdy karta jest w module (czytnik CI) wszystko jest ok, gdy wkładam ją w CA... 3,4 razy na wieczór mam kodowane...

Poczekam chwilę, i odkodowuje sam... Najgorzej jest z kanałami HD z Cyfry+... Tym pomaga jedynie restart dekodera (OFF>ON z pilota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku miesięcy mam Ariva 200, Cyfra plus pakiet podstawowy i pakiet HD (HBO, Canal+film, Canal+Sport) Oczywiście mam te same problemy co prawie wszyscy na tym forum, czyli zacięcia, restarty, kodowane itp, wszystkie te obiawy występują na nowych softach (0d 1.03.B5) Wróciłem do 1.02.B1 i tylko na tym sofcie jako tako chodzi, od czasu do czasu się zawiesi.

Znalazłem parę postów na tym forum że karta cyfry+ włożona do modułu cam rozwiązuje problem tych "usterek". W związku z tym mam pytanie, jaki moduł kupić bo nie mam pojęcia na ten temat. Przejrzałem oferty modułów na allegro i wcale mnie to nie oświeciło. Bardzo proszę, jesli ktoś wie to bardzo proszę o podpowiedź, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Arive 200 kupiłem w pażdzierniku 2009 , mam oryginalny soft (1.01.B5 ) - wersja z 15.09.2009 . Wcześniej miałem kartę TNK , obecnie kartę Cyfry + , żadnych zacięć , restartów nie było . Tuner działał poprawnie na kanałach TNK ( SD ) ( Conax ) , jak i Cyfry + ( SD i HD ) ( Nagra Media Access - S4 ) . Obecnie na stronie producenta jest tylko nowa wersja softu ( 1.04.B5 ) , starsze wersje oryginalnego softu też są dostępne w internecie . Nie potrzeba dodatkowych modułów , wystarczy pobrać stabilną wersję oryginalnego softu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie modułu pod C+ do Arivy jest moim zdaniem bez sensu, bo np. taki Aston kosztuje więcej, niż sam dekoder. Myślę, że lepiej jest wgrać jakąś początkową wersję softu i mieć nadzieję, że Ferguson wypuści w końcu soft bez błędów. 1.02.b9 jest niezła, ma nowe EPG.

 

Ja mam dwie Arivy z softem najnowszym i chodzą jak burza, tyle, że oczywiście tną kanały na tp 10719.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z autem bez sensu imho, a poza tym kolego naucz się czytać ze zrozumieniem. Podałem, co w nowym sofcie nie działa, a pozostałe funkcje tego tunera działają bez zarzutu. To jest forum dyskusyjne i wymieniamy się poglądami o sprzęcie i piszemy rady do różnych przypadków, a ty napisałeś bezsensownego posta, żeby się pośmiać i sobie ulżyć. Tak to już jest, jedni pomagają innym na forum, inni sobie jaja robią.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mnie, to Astona już miałem... Postanowiłem sprawdzić, jak działa na module, a jak w czytniku... Jeśli chodzi o zacinki na 10719 to u Mnie nie występują... C+ chodzi aż miło, ale.. od czasu do czasu pokazuje się komunikat KODOWANE, co mi w ogóle nie przeszkadza... Komunikat w 99% przypadków znika po sekundzie... i pojawia się obraz... Dzisiaj sprawdziłem kartę MTV w Connaxie... oraz kartę TNK... NIe widzę błędów... Wszystkie karty działają... bez problemów. Wgrałem ponownie oryginalny soft, zniknął pakiet SCT a problemy z napisem KODOWANE zniknęły w 100% zarówno na module jak i na czytniku...

Teraz akurat testuję softy najstarszy, najnowszy i najnowszy z dodatkami (edu) krok po kroku i próbuję dojść , czym się różnią ale... to Nam (piszę Nam, bo zajmuję się tym z 2 innymi kolegami) zajmie co najmniej miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że używam wyłącznie softu fabrycznego, jak wam coś nie hula na patchach, to ciężko mieć pretensje do producenta. Soft najnowszy ma skopane dekodowanie z tp 10719, co jest żenujące, natomiast pozostałe funkcje działają dobrze.

 

BTW, przypadkiem zauważyłem, że na najnowszym sofcie na filmach C+ nagrywają się obie ścieżki dźwiękowe. Podczas odtwarzania nagrania na dekoderze można z pilota wybierać ścieżki dźwiękowe i na obu jest dźwięk. Również TS Doctor prawidłowo rozpoznaje ścieżki i nie zgłasza błędów podczas testu pliku - wcześniej tylko ścieżka domyślna (ta, na której było wykonane nagranie) była ok, a ścieżka niedomyślna wywalała mnóstwo błędów i TS Doctor pokazywał jej rozmiar jako zero. Mała rzecz, a cieszy.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz o tym pisałem. Tuner nagrywa obie ściezki. Jedynie na Canal+ Film trzecia (AC3) jest dalej zakodowana. Ciekawe zatem, czy to kwestia zmiany parametrów nadawania przez Cyfre,m czy zmiana w sofcie. Może ktos posiadający starszą wersję oprogramowania sprawdzi?

 

Ale np. z TVN7 nagrywa sie ściezka MPEG oraz AC3.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz o tym pisałem. T

ArtS :smile:

 

Dzięki za info, jakoś przeoczyłem wcześniej. W każdym razie ucieszyło mnie to bardzo, bo czasem nagrywałem jakieś filmy dla dzieci z C+, a dzieci nie zawsze nadążają z czytaniem napisów. Teraz mogę sobie wybrać wersję oryginalną albo z lektorem.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że używam wyłącznie softu fabrycznego, jak wam coś nie hula na patchach, to ciężko mieć pretensje do producenta. Soft najnowszy ma skopane dekodowanie z tp 10719, co jest żenujące, natomiast pozostałe funkcje działają dobrze.

 

EPG też ci działa dobrze ? Pasek postępu również ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...