Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na arivach max jakość to 85 % u mnie na kanałach dvb-s2.

 

Zgadza się na "s2" jakośc max 85% ale na "s" max to 76% i więcej nie wyciągniesz. Odpowiada to 100% na niektórych innych tunerach.

 

Jeśli chodzi o TP10834V to u mnie siła oczywiście 90%, jakość 76-78%, nie ma najmniejszych problemów na Arivie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP 11411 były z nim problemy nie tylko na Arivach, wg mnie Cyfra z coś z nim kombinowała (kombinuje), bo wahania od braku sygnału do sygnału bardzo silnego to raczej nie sama kwestia ustawienia anteny/konwertera. Wczoraj miałem z nim przez kilka h problem, teraz działa dobrze. TP10834 to jak ktoś już napisał "trudny" transponder. U mnie jakość sygnału na nim to falowanie w przedziale 40-60%. Nie robię z tym nic, bo nie przycina i chodzi stabilnie.

 

wydaje mi się ze u mnie problem jest inny a mianowicie konwerter

używam Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H i tutaj chyba jest problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z konwersją nagranych plików .ts z kanałów HD do formatu .mkv? Nagrałem kilka bajek z HBO HD - C+ HD i potrzebowałbym programu, który pozwoliłby na trzy rzeczy:

1. konwersję do .mkv z zachowaniem jakości HD

2. prostą edycję pliku tzn obcięcie kawałka przed i po filmie ponieważ większość nagrałem z timera

3. połączenie dwóch plików - niestety film nagrywa mi się w dwóch "kawałkach" (max 4GB jedna część).

Kilka programów do konwersji znalazłem w sieci ale chciałbym poznać opinie osób, które już to robiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cięcia możesz użyć komercyjny TSDoctor lub ProjectX. Ale HD ProjectX chyba nie obsługuje.

Obydwa programy umożliwiają demuxowanie plików .ts.

Rozpakować plik .ts można również w tsMuxerGUI.

Żeby zrobić .mkv z którym ARIVA nie będzie miała kłopotu należy użyć mkvmerge GUI w wersji 3.3.0.

Do rozpakowywania plików .mkv można użyć MKVExtractGUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas zmienić spliter. Ten na PIC nie jest dobry dla Arivy.

też tak miałem...

Trzeba zainwestować w spliter na Atmelu.

miałeś rację, Small III załatwił sprawę :D

co prawda ten PIC działał dobrze ale do momentu gdy działała jedna Ariva, ewentualnie Ariva + Sagem SD, gdy zostały włłączone 3 dekodery na raz, zacinało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem a nie wiem jak do tego sie zabrac

 

kanaly takie jak HBO HD , DISNEY XD , FOX LIFE i wiele innych jest na mojej arivie zakodowane. Juz odnalazlem przyczyne tylko nie wiem jak to naprawic. Po nacisnieciu bialego przycisku na pilocie pokazuje mi ze sa one FTA a nie kodowane w seca nagra czy jeszcze w czyms innym

 

Teraz najwazniejsze pytanie w jaki sposob,gdzie mozna to zmienic?

 

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam C+ i Arivę 200 z softem najnowszym ale na starszym też tak było. Gdy dźwięk wypuszczam jako bitstream do amplitunera kina domowego, jest zawsze opóźniony w stosunku do obrazu, bardzo denerwujące. Gdy jest puszczony normalnie jako LPCM nie ma opóźnienia, jednak wiadomo że Dolby Digital nie będzie, na czym mi zależy. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak w tym dekoderze pobrać listę kanałów z cyfry plus (od dziś posiadam pakiet Canal + HBO Superpremiun). Po włożeniu karty do oryginalnego dekodera i pobraniu aktualnej listy programów mam wszystkie programy, natomiast w arivie używam funkcji "przeszukaj jedną satelitę" tam wybieram fast scan w następnym kroku powinienem mieć możliwość wybrania pakietu (cyfra + hd) a mam tylko cyfra + sd i jakieś inne pakiety nie z cyfry. (postępuje zgodnie z instrukcja pdf jaka znalazłem na stronie producenta)

Oprogramowanie mam zaktualizowane do najnowszego możliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...