Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dokładnie tan sam moduł. Teraz mam tylko kartę od C+.

Do tej pory oglądałem C+ z wykorzystaniem Pace albo Arivy (mam antenę 60cm i Ariva lepiej sobie radzi z HD od Pace) albo Canal+ z wykorzystaniem modułu i karty od C+.

Moja kablówka jak chcesz Canal+ to sprzedaje (pośredniczy w sprzedaży) multipakiet C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powtórze pytanie, gdyż nikt się do niego nie odniósł:

 

Zamówiłem sobie opcję HBO HD i nie mogę namierzyć kanału HBO2 HD. Według strony Cyfry+ powinien on być na transponderze 10834V, ale tuner nic tam nie znajduje. Fast Scan też pomija ten kanał. Co ciekawe, siła sygnalu na tym transponderze jest na połowie.

 

Antena 60 cm, konwerter Twin. W grudniu była regulowana przez montera sat.

 

Czy takie zachowanie to może byc wina zbyt małej anteny? A może trzeba dobrać rodzaj konwertera w menu Arivy?

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórze pytanie, gdyż nikt się do niego nie odniósł:

 

Zamówiłem sobie opcję HBO HD i nie mogę namierzyć kanału HBO2 HD. Według strony Cyfry+ powinien on być na transponderze 10834V, ale tuner nic tam nie znajduje. Fast Scan też pomija ten kanał. Co ciekawe, siła sygnalu na tym transponderze jest na połowie.

 

Antena 60 cm, konwerter Twin. W grudniu była regulowana przez montera sat.

 

Czy takie zachowanie to może byc wina zbyt małej anteny? A może trzeba dobrać rodzaj konwertera w menu Arivy?

 

ArtS

 

Spróbuj przeskanować tradycyjną metodą " przeszukaj transponder " najlepiej sprawdź inne częstotliwości czy masz wszystkie które chciałeś przeszukać.

 

Porównaj sobie z http://pl.kingofsat.net/pos-13.0E.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Najbardziej przemawia do mnie niestety wariant z powtórną regulacja anteny. Skanowałem ten transponder indywidualnie. Ale jak wspomniałem, dziwnym trafem, siła sygnału na tym właśnie transponderze (i kilku sąsiednich) jest na około 45% (paski są szare). Bardzo to dziwne, skoro na innych transponderach jest między 80, a 90% siły sygnału. Ale może ten transponder jest kapryśny i ma słabą moc? Spróbuję jeszcze pomajstrować przy typie konwertera w menu Arivy. Problem jednak w tym, że po każdej zmianie tuner się zawiesza i mam zabawę z ustawianiem go na nowo (twardy restart).

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszła mi na myśl jeszcze jedna sprawa. Nim zawezwiesz instalatora do ponownej regulacji - spróbuj pobawić się konwerterem - wymień na inny, być może wina leży w samym konwerterze (obstawiam na 100%) część transponderów jest wykrywanych i są dosyć silne a co niektóre albo nie są wykrywane, albo mają słabą moc (jak w twoim przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawdzone - jak pisałem BER nie ma, więc do Kolegi wyzej - zamiast się sprzeczać, ze na pewno jest lepiej podac na jakim sofcie , bo na 2.05B7 nie ma tej funkcji.

 

@ArtS007

Próbuj zmienić na inny konwerter uniwersalny w menu ( ja mam akurat uniwersalny ( 9750-10600) )

A te uniwersalne różnią się wpisanym zakresem częstotliwości.

Kolejna podpowiedź to próbuj wyszukiwać jak zmiany w tym menu nic nie wniosą na jakimś ustawieniu tę częstotliwość HBO2HD o 5-10 MHz większą lub niższą niz podawana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbowałem z typem konwertera. Normalnie mam ustawione tak, ja Ty, czyli Universal (9750-10600). Jednak trochę poeksperymentowałem i oto efekt:

 

Rodzaj konwertera 5750-5150:

TP 10834 około 90%, ale 10892 juz około 45%

 

Po powrocie do standardowego sytaucja odwrotna.

 

Nie wiem, o czym to może świadczyć. Niestety przy tym eksperymencie nie udało mi sie wyczesac HBO 2 HD, chociaż kilka dziwnych kanałów zostało znalezione.

 

Popróbuję jeszcze z częstotliwością.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak miałem konwerter na Astrę 23,5 to też nie mogłem załapać sygnału dopóki nie przestawiłem konwertera w menu , ale próbowałem tylko w zakresie tych 4 uniwersalnych.

I o dziwo na bodajże uniwersal ( 9750-10700) sygnał pojawił się, a na innych w ogóle nie było.

Oczywiście tak ustawione musiałem mieć tylko dla tego satelity, dla HB i Astry 19 standardowy uniwersalny jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kontynuacji śledzących mój problem z tym tunerem, chciałem napisać że właśnie w czwartek wrócił sprzęt z naprawy gwarancyjnej. Został naprawiony przez wymianę wg kart gwarancyjnej "(mi)E 01". Takie mam podejrzenia, że ten skrót myślowy oznacza, że to pamięć EEPROM, lecz to tylko domysły. Szkoda że serwis robi takie tajemnice ze swoich napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...