Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Czy ktoś z forumowiczów używał lub używa Western Digital TV LIVE HUB 1TB (WDBACA0010BBK)

Mam zamiar kupić takowy sprzęcik ale nigdzie się nie mogę doczytać żeby można było używać go jako dysk do nagrywania programów z Ariva 200 przez złącze USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie sądzę. To jest odtwarzacz multimedialny a nie dysk przenośny. Ariva może go w ogóle nie wykryć ponieważ złącze usb w tym urządzeniu nie łączy bezpośrednio z jego dyskiem twardym a tylko umożliwia odtwarzanie ze źródeł zewnętrznych. Co innego gdybyś chciał odtwarzać za pomocą tego WD programy nagrane na Arivie (na jakimś dysku zewnętrznym) - to powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich mam problem z moja Ariva od początku roku. Na początku roku musiałem wysłać do serwisu wymienili mi głowice bo nie było sygnału z konwertera po powrocie działała chwile i znowu zanikł sygnał, po odłączeniu jej od kabli i pozostawieniu jej na parę godzin podłączyłem ja ponownie okazało się że działa. Kiedy znowu zanikł sygnał dzwoniłem do serwisu serwisant kazał odznaczyć Astre bo może być to przyczyną i wyłączyć DISEqC 1.1 nie wiem czy to pomogło czy to że ponownie ja podłączyłem do kabli bo była spakowana do wysłania pochodziła parę dni i tym razem zauważyłem że na niektórych transponderach przestało mi odbierać (11411, 11075). Znalazłem informacje że abonenci Cyfry i własnego sprzętu mają problem z jednym z tych transponderów a może i jeszcze innych. Czy można to jakoś naprawić nie wysyłając do serwisu? czy jest możliwość edytowania ręcznego danego transpondera w Arivie 200 ale coś więcej niż samą częstotliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć jak się z aktualnym softem sprawuje moduł n na kartę? Z tego co znalazłem na forum wygląda, że od paru miesięcy jest OK, ale chciałbym mieć pewność. W tej chwili mam abo w C+ (karta w czytniku), ale od 1 marca zamierzam przejść na prepaid n-ki.

 

Czy wszystkie problemy związane ze współpracą Arivy z modułem ncam HD / TNK HD to już przeszłość?

Czy oprogramowanie modułu aktualizuje się w Arivie bez problemu?

 

I ostatnie pytanie, bo nie mam doświadczenia z korzystaniem z modułów - czy przełączanie kanałów dekodowanych z użyciem modułu trwa znacząco dłużej niż kanałów dekodowanych z samej karty lub FTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@izymilan: Nie musisz wgrywać oprogramowania. Wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne i z powrotem będzie Astra 19,2 na liście satelit.

Tylko po przywróceniu ustawień fabrycznych będziesz musiał od nowa wyszukiwać wszystkie kanały i od nowa układać listę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy po zmianie sposobu sortowania kanałów ulubionych nie można już powrócić do wcześniej ustawionej przez użytkownika kolejności :cry: ?

 

Kiedy wybrałem na chwilę w menu tunera sortowanie kanałów ulubionych według alfabetu "A-Z" nie mogłem już powrócić do swojej własnej kolejności. Zniknęła mi moja własna kolejność ustawienia kanałów ulubionych. Można wrócić tylko do domyślnego ustawienia a nie użytkownika. To jakiś poważny błąd w oprogramowaniu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich posziadaczy

 

mam zamiar kupić ten tuner co cyfry i mam kilka pytań

1, jak wygląda sytuacja dla cyfry czy działają kanały hd z transpondera 11411h??

2, jak z jego stabilnością jaki soft

3, nagrywa bez problemów i czy nie ma problemów z programowaniem nagrań i uruchamianiem/ przełączeniem kanałów podczas inicjowania nagrań

4, inny tuner który rozważam to OPTICUM TS 9600 HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem A200 jakiś czas temu i ze wzglądu na wadliwe nagrywanie sprzedałem - nie nagrywał zaprogramowanych filmów.

 

przesiadłem się na Opticum9600TS - bez porównania. nagrywa tak jak zaprogramuję, zresztą obraz jest o wiele lepszy. Teraz z kolei przesiadłem się na Primę 9600 ze względu na dodatkowy port USB - oglądam filmy po podłączeniu dodatkowego dysku. A zresztą najważniejsza rzecz to obraz, jaki generują Opticumy. Procesory w nich oparte są na STi a ARIVA na ALi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Tak, bez najmniejszych problemów (oczywiście przy dobrze ustawionej antene i instalacji zapewniającej dobry sygnał).

ad.2 Podobno najnowszy jest dosyć stabilny ale tu każdy powie co innego - ja używam w tej chwili jednego z softów testowych ze stycznia 2011 i jestem bardzo zadowolony.

ad.3 Tak, nagrywa wszystko bez problemów (oczywiście na sofcie, który posiadam)

ad.4 Nie znam tego tunera. Na forum znajdziesz pewnie tyle zwolenników Arivy 200 co przeciwników Opticum i odwrotnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...