Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy posiada kabelek, naprawił mi. Wgrał soft, który jednak nie wyszukuje TVP 1 i TVP2 w HD. Znalazłem mały toturial co do TVP2 HD, dodałem kanał ArivaEditorem, niestety wyświetla zakodowane. Pewnie coś źle zrobiłem, ponieważ TVN HD itp. wyświetla normalnie. Próbowałem także wgrać gotową listę kanałów znalezioną w internecie(http://ariva.net.pl/viewtopic.php?p=9011#p9011), jednak przy wgrywaniu wyświetla błąd BIN, czy coś takiego. Jak to najlepiej dodać? Ma ktoś może cyfrę, i zimportuje mi swoją listę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Arive mam po gwarancji 4 miesiące i przestało działać HDMI. Tuner sie wlacza widze nazwy kanałów na wyświetlaczu niestety brak sygnału na TV.

 

Nie próbowałem jeszcze po euro bez przestawiania czegokolwiek jesli kupie kabel euro-euro powinno to działać ? Jest wogóle dla niej jeszcze jakaś szansa :(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem z ostatnimi softami notorycznie wycina mi nagrania katalog z filmami nie pozwala się otworzyć, nie miałem takich problemów na 3 softy wcześniej w ostatnim sofcie przestało działać (odłącz urządzenie usb ) teraz wyłączam tuner żeby odpiąć dysk a i tak coś dziś poszło nie tak. Na kompie i na arivie w menu pokazuje że dysk jest zajęty tak jak było wcześniej tyle że nie widać filmów przy odzyskiwaniu znajduje na dysku pełno plików txt z opisem programów

mam wyłączoną funkcję times.. ciekawe co tam przerabiali że teraz ten tuner nie nadaje się do niczego

cz ktoś jeszcze ma taki problem

ps dyski są sprawne i cały czas te same wcześniej było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spotkał się ktoś z problemem komunikatu "zbyt wolnego nagrywania" lub nagrywania czarnego ekranu? zmieniałem różne softy i problem ten sam. Nie istotne czy to pendrive czy dysk hdd. Przetestowałem różne dyski i u mnie nagrywa a na tunerze od ojca ten komunikat. Oczywiście nowy format czy przygotowanie dysku, Fat32 czy Ntfs nic nie poprawia. HDD na pewno sprawne bo 3 wypróbowałem. Ma ktoś jakiś pomysł czy wskazówkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie "Ariva200" i rozbudowana o DVB-T "Ariva220" pracuje na sofcie 2.18B2 od czasu pojawienia się tego softu na stronie producenta.

Jeśli występują u Ciebie problemy z sygnałem to proponuję sprawdzić układ antena-konwerter-kabel-tuner. Była (jeszcze jest) śnieżna zima, wilgoć, ciężki śnieg zalegający na czaszy i promienniku mogły np. o milimetry zmienić położenie anteny w układzie "Azymut-Elewacja".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy może mi ktoś wyjaśnić jedną zagadkę. Mam dwie Arivy 200, które chodzą na splitterze RFlink bezproblemowo, jednak gdy próbuję włożyć oryginalną kartę C+ do czytników dekoderów to pokazuje się napis "zakodowane", tak jakby karty w ogóle w czytniku nie było. Problem dotyczy obu tunerów, dodatkowo sprawdziłem to na dwu kartach cameeleon, efekt identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale napisałem, że splitter działa. Karty są aktywne, obie. Sprawdzone także na innym dekoderze. Nie działają tylko na Arivie 200. Jeśli w środku jest karta splittera, a karta abonencka w serwerze splittera to wszystko działa bezproblemowo, oryginalna karta w czytniku dekodera i pojawia się napis - zakodowane.

 

Edit. Sprawdziłem teraz w ustawieniach tunera, po włożeniu karty cameleon, w tunerze w ogóle nie ma informacji o niej, tak jakby jej nie było. Wygląda tak, jakby coś było niespasowane w czytniku.

 

Edit2. Ale wstyd, wszystko działa, w Arivie kartę wkłada się "do góry nogami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wyjaśnić jedną zagadkę. Mam dwie Arivy 200, które chodzą na splitterze RFlink bezproblemowo, jednak gdy próbuję włożyć oryginalną kartę C+ do czytników dekoderów to pokazuje się napis "zakodowane", tak jakby karty w ogóle w czytniku nie było. Problem dotyczy obu tunerów, dodatkowo sprawdziłem to na dwu kartach cameeleon, efekt identyczny.

Karta czipem w dół!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...