Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam podpięty splitter PIC i 3 tunery - ariva 120, ariva 200 i sagem sd

w Arivie 120 były non stop zacinki (soft 2.15B4) na kanałach HD oraz info "zakodowane", zmieniłem taktowanie karty na 3.6mhz - pomogło na "zakodowane", zamieniłem też soft na 2.14B2 i zacinki ustały

sądziłem że tak samo wystarczy zrobić na Arivie 200 ale nic z tego, wcześniej miałem soft 1.05 i tam wszystko działało bez najmniejszych zacinek (choć chyba tvp hd nie działało w ogóle), na 2.15 niewiele się dało oglądać w hd, 2.14 również się zacina, nie na wszystkich kanałach ale np canal+ sport HD obraz się zamraża co jakieś 10 sekund

 

jaki jest ostatni stabilny soft do Arivy 200 bez w/w problemów ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem soft 1.05 i tam wszystko działało bez najmniejszych zacinek

 

Trochę nie rozumiem, po co zmieniać coś, co działa dobrze?

 

Ja poluję na arivę 200 w necie, ale na alledrogo jest naprawdę drogo bo około 370 zł za nówkę, przegapiłem jedną aukcję, gdzie było poniżej 300 zł. Ciężko coś trafić, bo weszły nowe modele, do których jakoś mam mniej przekonania.

 

Na Strongach 6860 GreenEight działa dobrze, używam od 2 lat i zaliczyłem wielomiesięczne okresy bez nawet jednej przycinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem Arivę 200 i jak na razie jestem umiarkowanie zadowolony. Zmieniłem częstotliwość taktowania na 3,6 MHz i na programach SD i połowie HD wszystko działa ładnie i nie przycina. Przycinają jednak kanały na częstotliwości 11278 V, wszystkie. Bardziej mi to wygląda jednak na spowodowane ustawieniem anteny, które było robione mocno na oko, niż Splitterem. Przycina sam obraz, czasem zrobi się pikseloza, dźwięk jest bez zarzutu stabilny i płynny. Jakość sygnału na tej częstotliwości bardzo niestabilna wahania od 15 do 50%, zwykle około 30%. Sprawdzę w weekend na samej karcie jak działa, ale do tego potrzebuję zdyscyplinowanych domowników, którzy nie będą jęczeli bez TV :-).

Natomiast sprawą, która ewidentnie wygląda mi na spowodowaną Splitterem jest fakt zawiechy przy przełączaniu kanałów z niekodowanych na kodowane. Jeśli "skaczę" po kanałach, to nie ma problemu, ale przy chwili oglądania na niekodowanych przełączenie na zakodowany zawiesza kartę Splittera (świeci się dioda aktualizacji, która zwyczajnie miga co chwilę). Na zawiechę pomaga albo dłuższe odczekanie, albo tylko wyłączenie tunera.

 

Mam najnowsze oprogramowanie w RFLinku.

Moje pytanie, jak sprawdzić wersję softu w Arivie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę mam na pewno źle ustawioną, bo jak wspominałem na tym jednym transponderze z programami HD sygnał był słabiutki, a dziś rano w ogóle go nie było. Ale to nie jest wielki problem poprawić antenę. Sygnał na RFlinku mam nie tylko na 2 diody, ale na 3, czyli maksymalny.

Jak mówiłem jest problem przy przełączaniu z programów niekodowanych na kodowane, bo jest często zawiecha. Świeci się światłem ciągłym dioda, która wskazuje stan aktualizacji uprawnień i nie da się nic zrobić. Tak samo mam na Eurosporcie HD, ładnie wszystko działa, a tu nagle zawiecha karty splittera i można tylko restartować.

 

Ponawiam pytanie o ten starszy soft, bo mam wątpliwości, czy nie będzie lepszy od tego najnowszego. Strong 6860 działa mi bez żadnych problemów na RFLinku (lekkie przycięcia na Eurosport), a wsad ma tam z milion lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FEC w Arivach nie ustawiasz.

Najlepiej wyszukiwać po transponderze - jak w liście transponderów nie masz takiego z czest. 11411 to utwórz jako nowy.

Po wyszukaniu nowe kanały dopisują się na końcu listy wszystkie i z HB.

Ale być może masz już te kanały na liście, wiec spróbuj wyszukać - wtedy te stare test1,2 itd zmienia nazwy na właściwe i wtedy na liście daj wyszukiwanie - niebieski klawisz i zobacz, czy juz je masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jakiś czas temu poruszyłem problem ze słabym sygnałem, jaki miałem na TP10834V, w zwiazku z czym nie mogłem namierzyć m.in. HBO2 HD. Dziś postanowiłem zaryzykować i ruszyć antenę. Wpiąłem sobie wskazówkowy miernik sygnału SAT (prosty, za kilkadziesiąt złotych). Poruszyłem nieco antenę, az uzyskałem lepsze wskazanie mocy sygnału (minimalnie, ale zawsze). Okazało się, że warto było zaryzykować, gdyż tym razem sygnał na ww. transponderze pokazał się w pełnej okazałości i mam już HBO2 HD. :)

 

Dziękuję jeszcze raz za sugestie i pozdrawiam.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP10834V to wyjątkowo "trudny" transponder. Ustawiając antenę posiłkując się wskaźnikami arivy i 7 calowym TV można kilo soli zjeść zanim prawidłowo ustawi się antenę. Ostatnio ustawiałem swoją antenę wraz z mocowaniem i powiem, że udało mi się uzyskać poziom jakości sygnału na tym transponderze na poziomie 70-72%. Antena 90cm, hot-bird odbierany z zeza, sygnał przechodzi przez przełącznik DiSeQc 1/2.

Nie bardzo umiem to wyjaśnić - tu pytanie do bardziej zorientowanych - czy powodem jest słabszy sygnał z tego transpondera, czy akurat tunery systemu ariva mają problem z tą częstotliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP 11411 były z nim problemy nie tylko na Arivach, wg mnie Cyfra z coś z nim kombinowała (kombinuje), bo wahania od braku sygnału do sygnału bardzo silnego to raczej nie sama kwestia ustawienia anteny/konwertera. Wczoraj miałem z nim przez kilka h problem, teraz działa dobrze. TP10834 to jak ktoś już napisał "trudny" transponder. U mnie jakość sygnału na nim to falowanie w przedziale 40-60%. Nie robię z tym nic, bo nie przycina i chodzi stabilnie.

 

Wczoraj odkryłem, że moja Ariva nie widzi oryginalnej karty Cyfry +, nie przeszkadza mi to, bo używam splittera, ale tak się zastanawiam czemu jej nie wykrywa?

 

Druga kwestia to siła i jakość sygnału, na Strongu 6860 na zdecydowanej większości kanałów mam siłę i jakość 10/10. Na Arivie siła to zawsze 90% a max jakość 75%. Oczywiście wszystko działa perfekcyjnie, z czego wynika taka rozbieżność? Czułość głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...