Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót do starego softu!!!

Mam wgrany soft 2.14.B4... chciałem wrócić do wcześniejszej wersji bo mam zawiechy (lista ułożona ręcznie pod nowy soft).

Jak chcę wgrywać to mam komunikat: "BIN nie pasują do siebie, czy chcesz dalej aktualizować?"

Można czy nie można? Czym to grozi ewentualnie? Nie mam możliwości reanimacji przez RS 232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie polecam lektury tego wątku... sam go przeczytałem i bardzo się zraziłem do maki Ferguson

 

jednak potrzebowałem sprzętu i sprzedawca mnie namówił na model Ariva 120Combo.

 

Odbiornik działa mi bardzo dobrze a większość opisywanych w tym wątku problemów mija się z prawdą

bo dotyczy jakiś starszych wersji oprogramowania... albo problemów z anteną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wcześniej A200 i w ciągu 3 m-cy dwa razy musiałem go reanimować przez RS-a. Obecnie mam HDTS9600 i na razie spokój. Jeśli chodzi o wady - to każdy ma jakieś a dla mnie był nim port USB z przodu. Jeśli o zalety to możliwość wgrywania oprogramowania alternatywnego. Koniec wad i zalet jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zdecydowanie najlepszymi dekoderami są fergusony szczególnie w tej chwili 220combo koszt 350zł ale dekoder bardzo dobry z możliwością odbioru NTC.

Oczywiście że pojawiają sie wpisy o wadach i defektach tylko że musisz to uwzględnic żę piszą takie rzeczy jednostki którym coś sie psuje wrzucili zły lub nieumiejętnie soft i póżniej mają kłopot, a żę zdecydowana większośc ludzi jest bardzo zadowolona to nie piszą tego na forum bo i po co jak nie mają takiej potrzeby.

 

Ja mam Fergusona 100E i jest to mój najlepszy zakup ostatnich lat i każdemu polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się z nim działo że wymagał reanimacji ?

gubił zasięg ten dekoder ? ładny obraz na SD ?

ten opticum sporo droższy, potrzebuje coś do 300 maks 350zł

 

wysypał się soft nie wiadomo dlaczego tak się stało. Wyłączyłem - włączyłem i potem tylko na wyświetlaczu ASH

Obraz w SD na pewno lepszy od tych co proponują dekodery C+, N, CP, czy TnK nawet te oferujące odbió HD. Tak jak pisałem wcześniej przerzuciłem się na HDTS9600 i wydaje mi się że lepszy obraz generuje Opticum.

 

Jeśli masz okazję kupić A200 - odpuść sobie - kup lepiej A220 lub A120 są to nowsze modele i posiadają głowicę DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz okazję kupić A200 - odpuść sobie - kup lepiej A220 lub A120 są to nowsze modele i posiadają głowicę DVB-T

 

No nie wiem czy akurat to jest zaleta. Posiadają głowicę DVB-T, którą też trzeba oprogramować a więc pojawia się jeszcze dodatkowy temat i kolejna rzecz, która może "paść" (co Ferguson już przerabiał przy głowicach dvb-s). A jeszcze większość osób takich głowic w ogóle nie potrzebuje bo albo ma już w telewizorze albo (mając tv sat) programy transmitowane przez dvb-t zwyczajnie już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz okazję kupić A200 - odpuść sobie - kup lepiej A220 lub A120 są to nowsze modele i posiadają głowicę DVB-T

 

No nie wiem czy akurat to jest zaleta. Posiadają głowicę DVB-T, którą też trzeba oprogramować a więc pojawia się jeszcze dodatkowy temat i kolejna rzecz, która może "paść" (co Ferguson już przerabiał przy głowicach dvb-s). A jeszcze większość osób takich głowic w ogóle nie potrzebuje bo albo ma już w telewizorze albo (mając tv sat) programy transmitowane przez dvb-t zwyczajnie już ma.

 

no tak.

Idąc tym tokiem myślenia to najlepiej to kupić sobie tuner analogowy bez pilota - tam naprawdę nie ma się już co popsuć.

DVB-T to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy w tunerze bo:

- nawet te tunery wbudowane w TV z reguły nie pozwalają na nagrywanie,

- lepiej operować jednym sprzętem i pilotem, niż manewrować 2 czy 3

- w tunerze sat z dvb-t może się okazać, że jest więcej funkcji możliwych do wykorzystania z dvb-t niż na samym tunerze w TV

- bzdura, że głowica dvb-T stwarza dodatkowe problemy, mało tego soft - ten do tunerów combo, można wgrać do tych bez dvb-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam Arive już długo i znam tematy z nią związane - niestabilne softy itp. Aczkolwiek teraz na sofcie 2.14B2 oraz 2.14B4 pojawiają się b. często problemy z uprawnieniami. Mam moduł dodatkowy !! (multiroom) od C+. Bywa tak, że przełączam program i "zakodowane" się pojawia. Boję się czy to nie głowica się sypie. Macie podobne problemy? Który ze starych softów był najbardziej stabilny/pewny oraz czy może go ktoś zuploadować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy w tunerze

 

Zależy jak dla kogo. Osobiście (podobnie jak wszyscy moi znajomi) wszystkie programy mam z satelity i DVB-T (z kilkoma swoimi kanałami) może nie istnieć więc jest całkowicie zbędny.

 

bzdura, że głowica dvb-T stwarza dodatkowe problemy

 

Nie napisałem, że stwarza, tylko nauczony doświadczeniem z początkowej fazy produkcji A200 wiem, że każda głowica może stwarzać problemy a więc druga (kolejna) zwiększa to prawdopodobieństwo - to chyba oczywiste.

 

Idąc tym tokiem myślenia to najlepiej to kupić sobie tuner analogowy bez pilota

 

Myślę, że dla niektórych byłoby to optymalne rozwiązanie...:-) A całkiem poważnie - to przegięcie w drugą stronę. Zwróciłem tylko uwagę na to, patrząc przez pryzmat wszystkich kłopotów (przeszłych i obecnych) z Arivą. Akurat przy tunerach Fergusona trzeba być ostrożnym a łasym na "jakąś nową funkcję", bo szybko może się to zemścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak trudno dodać sobie kanał? Po to m.in. mamy swoje tunery (a nie te platformowe), żeby mieć możliwośc łatwego manewrowania programami. Dodają 2 czy 3 kanały a Ty wymieniasz całą listę? Przeskanuj odpowiedni transponder i po sprawie. Jeśli potrzebujesz pomocy - napisz na priv, pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Fergusona zawsze były przykładowe listy ale nigdy nie słyszałem, ze aktualne - zawsze czegoś brakowało. No i jak zapewne wiesz (a może nie) nie wszystkie listy były odpowiednie do wszystkich wersji oprogramowania. Dlatego zawsze zalecali samodzielne "skanowanie nieba" - dla własnego bezpieczństwa i najlepszej możliwej pracy tunera. Teraz wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i usunął listy kanałów ze strony - z kilku przyczyn, o których napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...