Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie TnK HD na sofcie 2.11B7 chodzi bez (na razie) problemu, chociaż mam wrażenie, że wolniej przełącza kanały. jestem w fazie testowania...z softem 1.06B7 też wszystko chodziło, więc mam "gdzie wracać" jakby co :smile:

 

co do smartwi: soft 2.52, 2xariva200 + stary ferguson, częst. 6MHz - nie mam żadnych problemów

edit: jednak na 6MHz za dużo jest "zakodowane", wróciłem do 3,6 i jest ok

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Soft Arivy 200 HD umożliwia odtwarzanie plików MKV. Programiści powiedzieli "A" i zastanawiam się czy jest szansa, aby powiedzieli "B" i zapewnili pełną funkcjonalność tunera dodając wsparcie dla DTS, choćby z dekodowaniem na zewnętrznym AVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teseus... zapominamy powoli czym jest Ariva 200! Rzeczy, o których piszesz implementowane są w innych modelach (takich multimedialnych kombajnach, którym Ariva 200 niegdy nie była i nie będzie - bo wcale nie ma być). Niech lepiej programiści powiedzą raz A ale porządnie w podstawowych kwestiach i wreszcie uporają się z większością błędów, które niestety ciągle występują. Uważam, że jeśli zaczną za bardzo rozdrabniać się na obsługę DTS i inne podobne kwestie, zaprowadzi to Arivę 200 prosto na śmietnbik historii (czyt. do lamusa techniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to z DTS.

Nie chodzi o żadne dekodowanie, tylko o to, by ten sygnał był przekazywany na wyjścia cyfrowe bez ingerencji.

W tej chwili oczywiście radzę sobie demuxujac ścieżkę audio , konwertując na AC3 np. 512 kbps i muxując ponownie, jednak z DTS byłoby mniej kłopotów i jakość wyższa.

Ciekawe, ze identycznie mam na TV, który czyta praktycznie wszystko, ale DTS też nie daje na wyjściu cyfrowym.

Przypuszczam, że jest to zwiazane jednak z licencją na dany kodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcatraz, rozumiem, że to przede wszystkim tuner, jednak fakt, że obsługuje pliki MKV to, przynajmniej dla mnie, jego duży plus. Problem jednak w tym, że prawie wszystkie filmy w tym formacie mają ścieżkę dźwiękową w DTS-ie, który jest po prostu dużo lepszy od AC3. póki co radzę sobie tak samo jak FFan, jednak świadomość, że mógłbym słyszeć filmy dużo lepiej, pozostaje. Gdyby Ferguson dał DTS na wyjściu, to byłoby pięknie. Licencję na kodek mają na pewno, gdyż DTS mają odtwarzacze HD Fergusona, jak np. Ariva 210. Z DTS-em na wyjściu w Arivie mój AVR byłby bardzo szczęśliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poziom

Prawda. Ja mam 100e, na karcie gwarancyjnej data produkcji styczeń 2011 i soft 1.x owszem wchodzi, ale sygnału z anteny nie ma, stoi na 10% na wszystkich tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tematu. :D

Chodzi o złącze HDMI w Arivie 200. Ostatnio postanowiłem wypróbować funkcje HDMI-CEC pozostałych urządzeń A/V i co się okazało? Ariva blokuje magistralę HDMI-CEC we wszystkich urządzeniach sieci! Czy też tak macie?

Objaw jest taki, że telewizor z odtwarzaczem "dogadują się" po HDMI-CEC bezproblemowo do momentu, aż do dowolnego gniazda HDMI w telewizorze podłączę Arivę. Po podłączeniu A200 funkcje HDMI-CEC we wszystkich urządzeniach nie są w stanie znaleźć pozostałych urządzeń. Co więcej, Ariva w ogóle nie musi być włączona do zasilania.

W związku z tym podejrzewam (nie wykonywałem żadnych pomiarów), że Ariva ma zwarty sygnał CEC (chyba pin 13 HDMI) do masy lub gdzieś indziej. Czy wobec tego aby móc korzystać z HDMI-CEC na pozostałych urządzeniach powinienem upiłować Arivie (lub może lepiej w kabelku) tego pina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie odnośnie tej arivy. Kupiłem ją nie dawno bo jakiś tydzień temu. Ariva u mnie współpracuje z kartą Clone + na platformie cyfry +.

Co jakiś czas zdarza mi się na różnych programach komunikat "program kodowany" czy jakoś tak. Jak chwile poczekam napis znika i program powraca. Czy jest jakaś szansa aby tak się nie działo? Jeśli tak to co trzeba zrobić?

Z góry dzięki za pomoc

 

Witam!

Zaobserwuj jak zachowuja sie diody na karcie klienckiej. Jesli w czasie "kodowanej" przerwy swieci sie dioda Link to znaczy, ze masz ten sam problem co ja (a mam: Ariva 100, Clone+, TNK). Czasami trwa to dluzej niz pare sekund i lekarstwem moze byc 1) zmiana kanalu 2) wyjecie i ponowne wlozenie karty do odbiornika. Troche jest to irytujace szczegolnie w waznych momentach programu. :(

Serwis Clone+ radzi: zmienic czestotliwosc karty z 6 na 3,6 MHz, zwiekszyc do wiecej niz 5 m odleglosc splitera od odbiornikow, sprobowac zmienic lokalizacje splitera, aktualizowac oprogramowanie itd.

Zadna z w/w "solucji" nie likwiduje problemu... :(

 

P.S. Czy moze, ojciec, juz poradziles sobie z tym klopotem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ten tuner bedzie się nadawał do odbioru C+ oraz jakiegoś pakietu płatnej erotyki w viacess?

nie wiem czy dobrze kumam ale; jeśli ma czytnik uniwersalny to czyta każda kartę w każdym systemie? zatem C+ lub viacess też?

aby dwie działały jednocześnie to jedna siedzi w czytniku a druga przez moduł CI?

 

natomiast bez modułu trzeba zmieniać karty? dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z okazji, że wątek forum nieco zamarł, wrzucam fotorelację z przełożenia gniazda USB do tyłu obudowy (w zamian za RS232). W końcu to zrobiłem. Oczywiście w tym celu należy otworzyć obudowę, co wiąże się z utratą gwarancji. Potrzeba mi było: dwie długie śrubki wraz z 6 nakrętkami (w zamian 4 nakrętek można zastosować tulejki dystansowe), mały i większy śrubokręt krzyżakowy, niewielkie kombinerki, śrubokręt płaski.

Może ktoś będzie zainteresowany tematem, bo to już czas kiedy wygasają gwarancje. Oto kolejne kroki:

 

1. Zdejmujemy górną pokrywę (3 wkręty z tyłu i po jednym po bokach).

 

2. Przyglądamy się dotychczasowemu mocowaniu złącza USB. Powinno wyglądać tak:

 

step01.jpg

 

2. Odkręcamy płytkę z gniazdem USB (2 wkręty), przy czym ostrożnie dociskamy dolną płytkę przy wykręcaniu dolnego wkrętu, ponieważ łepek wkrętu na nią zachodzi. Po wykręceniu płytki z gniazdem USB mamy to:

 

step02.jpg

 

3. Lokalizujemy gniazdo RS232:

 

step03.jpg

 

4. Usuwamy je (wykręcamy):

 

step04.jpg

 

5. Odpinamy drugi koniec przewodu RS232 od płyty głównej, usuwamy i chowamy w bezpiecznym miejscu na wszelki wypadek, gdyby kiedyś interfejs RS232 w Arivie był nam potrzebny (mi nigdy się nie przydał, ale wiem, że niektórzy korzystali). Tak więc zostaje nam taki "odpad":

 

step08.jpg

 

6. W otworach po gnieździe RS232 mocujemy długie śrubki przy pomocy nakrętek:

 

step05.jpg

 

7. Dokręcamy nakrętki "dystansowe". Dystans należy wymierzyć tak aby gniazdo USB na wsuniętej płytce nie wystawało poza obudowę:

 

step06.jpg

 

(jak wspomniałem, można to zrobić inaczej - np. poprzez zastosowanie tulejek dystansowych; ja robiłem z tego co miałem pod ręką)

 

8. Na śrubki nakładamy płytkę gniazda USB, wcześniej odpowiednio układając przewód tak aby nie kolidował z innymi elementami, w szczególności z radiatorem głównego procesora. Przewody kierujemy ku dołowi obudowy. Sprawdzamy czy nie trzeba wyregulować dystansu:

 

step07.jpg

 

9. Dokręcamy płytkę gniazda USB z drugiej strony tak aby solidnie trzymała się na śrubach:

 

step09.jpg

 

10. I w zasadzie to już koniec. Otrzymujemy gniazdo USB na tylnej ściance, w miejscu po gnieździe RS232:

 

step10l.jpg

 

11. Zamykamy obudowę i cieszymy się nowym umiejscowieniem gniazda:

 

step11j.jpg

 

12. A wiecznie otwartą klapkę, pod którą mamy teraz taki widok:

 

step12y.jpg

 

...można w końcu zamknąć.

Wsio.

 

Przepraszam, jeśli opis jest chaotyczny lub niefachowy. Napisałem go "z marszu", bez uprzedniego przygotowania w kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już i tak traci się gwarancję (albo wykonuje modyfikację po gwarancji) można przecież zrobić dodatkowy otworek na gniazdo usb obok RS232. Sprawa bardzo prosta, już kilka razy wykonywałem takie drobiazki przy innym sprzęcie i efekt za każdym razem był rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...