Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marko a co za różnica (mam na mysli "zagrywki serwisowe")? Skoro jest gwarancja to mogą nawet stwierdzać, że cała Ariva jest uszkodzona - Ty chcesz mieć dobry sprzęt a opinie serwisu to zupełnie drugorzędna sprawa. Gorzej jak Cię łapy zaświerzbią za mocno i serwis stwierdzi, że było grzebane - wtedy będzie drożej!

Nie aż tak mocno to nie świerzbiły, tak że nie widać na pierwszy rzut oka ingerencji.

Soft wgrany 1.04B7 i do wtorku nie wyłączam profilaktycznie.

P.S. Zmieniłem w MENU wyświetlanie zegara w trybie czuwania, może na zużycie energii w tym trybie nie wpływa pozytywnie, ale skoro i tak nie wyłączam to nie zmienia to wiele. A w przypadku "omyłkowego" wyłączenia" tunera nie będzie problemu z ponownym rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem ARIVĘ 200 COMBO zaznaczę że jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie chciałem odtważac na nim programy z telewizji na kartę z enki ale gdy włożyłem tą kartę po przeszukaniu satelity pod kontem programów na kartę hd owszem znalazł te programy ale te które miały być odkodowane to są zakodowane i nie wiem co mam zrobić .Proszę o pomoc jeśli można szybką bo jeśli to nie będzie działać to go oddam do sklepu bardzo proszę o szybkość

Jak masz TNK HD to musisz włożyć łącznie z modułem i przeprowadzić jego aktywację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest to czego szukają wszyscy Użytkownicy ARIVY:

http://www.hama.pl/portal/articleId*112 ... t_pl_lin28

może i doczekamy się takiego czegoś... http://translate.google.pl/translate?hl ... ewire.com/

Niestety u nas niedostępne.

Nie ma czego żałować...

Na oko widać, że do Arivy to się nie nadaje. Za wielkie...

Przerabiałem to wiem. Standardowa wtyczka ma 12 mm. A żeby do Arivy się zmieściło zgięcie trzeba zrobić już przy 9-10 mm.

Czy ktoś próbował tym sposobem przerobić wtyczkę. Dziś rozwaliłem wtyk USB do przeróbki i okazuje się, że po oczyszczeniu dostępu do styków długość wynosi 12mm (część metalowa). To stanowczo za dużo. Na wcześniejszym poście:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=11252&p=304224#p304224

widzę, że ten wtyk jest krótszy od mojego.

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko a co za różnica (mam na mysli "zagrywki serwisowe")? Skoro jest gwarancja to mogą nawet stwierdzać, że cała Ariva jest uszkodzona - Ty chcesz mieć dobry sprzęt a opinie serwisu to zupełnie drugorzędna sprawa. Gorzej jak Cię łapy zaświerzbią za mocno i serwis stwierdzi, że było grzebane - wtedy będzie drożej!

Nie aż tak mocno to nie świerzbiły, tak że nie widać na pierwszy rzut oka ingerencji.

Soft wgrany 1.04B7 i do wtorku nie wyłączam profilaktycznie.

P.S. Zmieniłem w MENU wyświetlanie zegara w trybie czuwania, może na zużycie energii w tym trybie nie wpływa pozytywnie, ale skoro i tak nie wyłączam to nie zmienia to wiele. A w przypadku "omyłkowego" wyłączenia" tunera nie będzie problemu z ponownym rozruchem.

Przepraszam za dwie wypowiedzi w osobnych postach już nie mogę edytować, może Moderator połączy to w sensowną całość za co Mu z góry dziękuję.

Zaryzykowałem i wgrałem najnowszy soft 2.15B5 (na drugie mam ryzykant :wink: ) i o dziwo tuner "zaskoczył" i działa prawidłowo. Nie mam jedynie odwagi puki co wyłączać go na dłużej. Ale na 100% usterka jest w zasilaniu tunera, procek czy podejrzana na początku pamięć, która miała by się uszkodzić pod wpływem nie jest przyczyną opisanych przeze mnie usterek. Co wszem i wobec ogłaszam obecnym i przyszłym użytkownikom tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam następujący problem: nie odkodowywane są kanały C+ z włożonym modułem C+. Po włożeniu karty bez modułu wszystko jest ok, kanały są odkodowane. Chciałem kupić TNK HD, ale teraz nie wiem czy czytnik się nie zepsuł.

Moduł C+ działa – sprawdzone na innym odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ten sam problem ale z modelem 220.Czytnik działa tylko bez modułu.Jak tylko włożę moduł polsatu czy ten od Cyfry (sama karta cyfry w czytniku pracuje bez problemu)to tak jakby się blokował czytnik,moduł też nie dekoduje kanałów polsatu.Ale działają kanały FTA i TV naziemna.Zauważyłem że gdy wejdę w info(biały przycisk) i włożę moduł to bit rate danego kanału spada do zera i kodowanie danego kanału zmienia się na FTA obraz czarny.Po wyjęciu modułu wszystko wraca do normy.Przełączanie na wybór z czego ma być odkodowany kanał(czytnik kart CA czy interfejs wspólny CI a także zmiana card initial clock nic nie daje)A i odbiornik lubi się nieraz zawiesić częściej na kanałach HD i nieraz SD.Soft najnowszy V2.15B5.Czy to soft jeszcze nie dopracowany czy gniazdo walnięte? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam taki problem.

 

U mnie wcześniej soft też był starszy i problemy (brak działania z modułem) pojawił się jakiś miesiąc temu. Wcześniej miałem włożony moduł z C+ oraz kartę Tnk i jeszcze w czerwcu działało wszystko. Od czerca nie używałem Arivy (Tnk mam dla ligi mistrzów).

Rozkręciłem Arivę bo myślałem, że może się coś rozłączyło, ale wszystko wygląda w środku OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem eksperyment: miałem włożoną do dekodera kartę C+, a następnie włożyłem moduł bez karty.

Na samej karcie - wszystko działa. Po włożeniu modułu - obraz się zatrzymuje. Oznacza to, że moduł blokuje działanie. Pytanie czy ktoś wie co zrobić, czy gniazdo się zepsuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mojej Arivie 200 karte od C+ (a tak wlasciwie to karte od spittera) i modul CP i zarowno na najnowszym sofcie jak i na ostatnim sofcie serii 1.X (bo taki mialem przed aktualizacja do najnowszego) zadnych problemow nie mialem. Na kanalach majacych wspolne kodowanie C+ i CP a nieoplaconych na karcie CP czasami nie mogl sie tuner zdecydowac z czego korzystac (kilkusendowe zacinki, albo brak obrazu) ale po recznym ustawieniu przez co ma dekodowac wszystko smiga jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te moduły to można tak sobie wyciągac i wkładać podczas pracy tunera? Nawet pendriva z komputera wyciąga się po "bezpiecznym usunięciu sprzętu" a to słyszę, że żonglujecie tymi modułami "pod prądem". Czy to przypadkiem nie jest przyczyną ewentualnych awarii? Skoro działało a nie działa i nie jest winny soft to samo się raczej nie zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pena to masz w menu "bezpiecznym usunięciu sprzętu". Co do modułów nie ma czegoś takiego w menu (nie udało mi się znaleźć). Tak samo jak z kartami telewizyjnymi. Może gdzieś w manualu jest to opisane (i to jest przyczyną zepsucia). Ciekawe jest to, że po włożeniu modułu w menu jak wchodzę to widzi, że jest tam karta C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Irek... czyli moje przypuszczenia okazały się słuszne. Koledzy wielokrotnie wyciągali i wkładali moduły pod napięciem i być moze to spowodowało uszkodzenie gniazda i/lub modułu. Kamart, wiem, że w menu tunera nie ma "bezpiecznego usuwania modułu" ale stara zasada (jeszcze z kart pcmcia w notebookach) mówi, że powinno się wykonywać to przy wyłączonym sprzęcie - dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moduł wiesza tuner to zwarcie jest i coś poważniejszego się popsuło ,

mam starego Ferguson AF 7318 UCI i w nim zmieniałem w czasie pracy moduły C+ na Cyfrowy Polsat bo nie lubił 2 naraz > żyje do dziś i gniazda CI ok ,

sklep z serwisem mógłby to naprawić ale jak coś poważnego poleciało to naprawa nieopłacalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

Miałem przez pewien czas zrezygnować z C+ i wziąłem Canal+ ze swojej kablówki (jest to ciekawa kablówka ponieważ nie podpisujesz zobowiązania czasowego na odbiór Canal+). Żeby odbierać Canal+ musiałem kupić moduł. Później zadzwonili z C+ i dali mi dobrą ofertę cenową więc zrezygnowałem z Canal+ w kablówce (moduł mi został) i bardzo się zdziwiłem jak zobaczyłem, że Canal+ działa mi na karcie od C+. Zazwyczaj odbieram C+ z kablówki, w czasie sezonu LM miałem podłączony do Arivy żeby odbierać nsport i nie przeskakiwać z dekoderami, itp. I zdziwiłem się ostatnio, że nie działa. Z tego co piszemy nie powinienem włączać / wyłączać go w czasie działania Arivy (a to robiłem) - jest to też w manualu (który dzisiaj przeczytałem:) ). I pewnie to jest podwodem awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...