Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się z Tobą, @kacper0058. Dla mnie gadżety internetowe w tunerach satelitarnych też są zbędne. Nie korzystałem i nie planuję z nich korzystać, a internet wolę mieć w laptopie, który bardziej jest do tego przeznaczony :smile: Tuner bez tego podłączenia do internetu i gadżetów internetowych pewnie byłby trochę tańszy i nie trzeba byłoby przepłacać za gadżety, z których się nie będzie korzystało :D No, ale to jest tylko moje zdanie, a na pewno jakiś procent użytkowników Ariv korzysta z tych funkcji internetowych regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Krótko mówiąc to podłączenie do internetu to nic specjalnego - gadżet - gdyby zniknął ze specyfikacji tego tunera , to i tak większość użytkowników A 200 nie zauważyłoby jego braku.

No,to ja jestem w mniejszości,bo korzystam z tych dobrodziejstw z powodzeniem słuchając radia internetowego :brawo:,pogody i (niestety ubożuchnego) serwisu informacyjnego.Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Z góry przepraszam wszystkich użytkowników, jeśli moja wiadomość jest napisana w niewłaściwym miejscu lub temat został już poruszany, ale... na prawdę spory jest ten wątek, a ja nie znam się tak czy inaczej na tego typu urządzeniach dlatego proszę o wyrozumiałość i w miarę możliwości o pomoc (jasną i treściwą). ;)

 

Mianowicie posiadam 3 dekodery Ferguson Ariva 200 combo, od ponad 2 lat. Bardzo sobie chwaliłam to urządzenie, aż koło miesiąca temu nagle wszystkie piloty zaczęły szwankować. Problem polega na tym, że zasięg pilota wynosi teraz koło 1 metra (i to przy odrobinie szczęścia). Jest to bardzo uciążliwe, co chyba zrozumiałe.

Próbowałam szukać pomocy w serwisach zajmujących się tego typu urządzeniami, jednak nikt nie chce podjąć się tego - podobno niepopularnego, niemieckiego sprzętu.

 

W związku z powyższym chciałabym dowiedzieć się co może być przyczyną tej awarii? czy można to w jakiś sposób naprawić? czy naprawa jest opłacalna czy lepiej dokupić nowy pilot lub pilot uniwersalny kompatybilny z moim dekoderem?

 

Bardzo, bardzo proszę o wyrozumiałość i dziękuję wszystkim za odpowiedź.

 

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia,

Justyna, jaxa.

 

P.S. pilot to RCU640 v.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson to jest polska, i to raczej popularna, firma;)

 

Przyczyną może być telewizor, który zakłóca sygnał. Spróbuj zmienić położenie tunera względem TV, ewentualnie zmienić kontrast obrazu w TV - tak na próbę przynajmniej. Na innym forum piszą, że to może mieć wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wgralem ostatnio najnowszy sofr 18b8 do arivy 200 i to byl blad bo jak widze przelaczanie kanalow mocno kuleje. Na niektorych kanalach (na pewno jednym z nich jest tvn turbo) przy probie przelaczenia na inny np przyciekiem P+ tuner zamiera na kilka sekund i dopiero po tym odblokowuje sie i przelacza na nastepny kanal. Jesli w czasie zamrozenia sie tunera klikniemy klika razy P+ to po kilku sekundach przelaczy o te klilka kanalow. Poprzednio mialem 18b6 i normalnie przelaczal.

Tez tak macie? jest na to jakis sposob? jakis inny soft?

Jesli wgram znowu 18b6 to bedzie na nim chodzila nowa lista programow ktora ulozylem sobie żmudnie wczoraj z nowymi kanalami nc+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam na Arivie 200 NC+. Od jakiegoś czau jest Polsat HD. Co może być przyczyna uporczywego wyświetlania telegazety na tym programie? Nie mozna jej wyłączyć...

Też chciałbym wiedzieć gdyż mam to samo,a ta strona txt to jakieś tam "napalone mężatki...",czy cóś he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@michalx1974

tuner musi być podłączony do internetu . Wkładasz pendraiva sformatowanego w FAT32 do USB Arivy ,czekasz chwile,odłąnczasz pendraiva i podłączasz do kompa ,na pendraivie jest kilka plików w tym plik webradio,kasujesz go i wklejasz ten z pliku który podałem . Pendraiva wkładasz do USB Arivy . W menu wyszukujesz Web Radio ,powinna być lista stacji radiowych ,wybierasz którąś (strzałki góra/dół) następnie OK i guzik PLAY ....i leci muzyczka . Czerwonym zmieniasz liste odtwarzania . Chyba dość "obrazowo" to opisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

najnowszy soft do arivy2000 z dnia( 02 kwiecien 2013) (A200_2.18B8) znajdujący się

tutaj : http://www.satedu.cba.pl/index.php?&direction=0&order=nom&directory=Firmware%20for%20to%20all%20receivers/Ferguson/Ariva%20100-200

lub

tutaj : http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-200/

 

+do tego lista kanalow nc+ i polskich fta

link: http://www.satedu.cba.pl/index.php?&direction=0&order=nom&directory=Settings%20for%20to%20all%20receivers/Ferguson/Listy%20Ariva%20100-200

lista :

Lista A200_V2.18B8_patch_Astra 19.2E & Hotbird 13E 


- aktualizacja 04-02-2014
- zmiany od ostatniej aktualizacji z 25-01-2014

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Dodano do listy :::

- Cyfrowy Polsat: TVP Sport HD (Polska) on 10911.00MHz (Hotbird)
- Cyfrowy Polsat: Polsat News HD (Polska) on 10911.00MHz (Hotbird)
- Cyfrowy Polsat: Filmbox Arthouse (Polska) on 10758.00MHz (Hotbird)
- Nowa częstotliwość dla Fashion TV: 11470.00MHz (Hotbird)
- CanalSat: Nowa częstotliwość dla D17: 11934.00MHz (Astra)
- Fashion One (Stany Zjednoczone) on 10815.00MHz (Hotbird)
- FTV HD (Francja) on 10853.44MHz (Hotbird)
- Austriasat & Sky Deutschland:  MTV HD Germany (Niemcy) on 11552.75MHz (Astra)
- Austriasat & Canal Digitaal & Sky Deutschland: Nowa częstotliwość dla Animax Deutschland: 12515.25MHz
- Canal+ (Astra): Mexico Travel Channel (Meksyk) on 10758.50MHz (Astra)
- Muscat TV (Orman) on 11117.00MHz (Hotbird)


Usunięte z listy :::

- Cyfrowy Polsat: Cyfrowy Polsat PPV Opuścił 10911.00MHz (Hotbird)
- Sky Italia: F1 FakeMagazine Opuścił 12466.00MHz (Hotbird)
- Sky Deutschland: History Channel Germany Opuścił 10920.75MHz (Astra)
- TivuSat: Class News MSNBC Opuścił 12111.00MHz (Hotbird)
- IRV Opuścił 11179.00MHz (Hotbird)
- Canal Digitaal: RTL 8 Opuścił 12515.25MHz (Astra)
- ARD Digital: Eins Festival HD Opuścił 12421.50MHz (Astra)
- Rheinmain TV opuścił 11243.75MHz (Astra)
- Holiday Opuścił 11611.75MHz (Astra)
- Lider TV Opuścił 12149.00MHz (Hotbird)

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

FAV :: 
1.FULL Polskie
2.NC+  
3.Polsat
4.VOD-PPV 
5.Tnk SD 
6.TnK HD
7.TnK SMART HD
8.Orange Polska
9.HD polskie
10.HD pozostałe 
11.Bajki
12.Muzyka
13.Sport 
14.News
15.Nova
16.Bis
17.ORF-AuSat
18.CanalSat                                     
19.SkyItalia 
20.SkyDeutschland
21.HD+Deutschland 
22.Digital+(Astra)
23.MTV Networks
24.TNTSAT
25.SSR-SRG
26.RAI-TivuSat
27.FTA Polskie
28.FTA Russian
29.FTA Italian
30.FTA English
31.FTA Deutschland
32.XXX


- Polskie pakiety poukładane tak jak w moich listach wszystkich listach
- Pozostałe ,należy poukładać według własnego uznania. 
- Polskie programy z Astry , znajdują się na końcu , w grupach polskich 
platform. 
- Programy typu religijne (prócz polskich) i telezakupowe wywalone 
**********************************************************************************
Wgrywając jako allcode+bootloader zachowasz nazwy grup FAV
jeżeli po wgraniu listy nie masz połączenia LAN , wejdź w :::
-> menu -> narzędzia -> ustawienia sieci -> DHCP włącz -> exit
tuner powinien pobrać adres IP ,połączenie LAN powinno być już aktywne
- listę możesz wgrać na inną wersję softa, otwierając ją w edytorze list, 
i eksportując ją do wybranego softa lub zgranego dumpa

********************************************************************************** 
Wszystkie listy posiadajace w opisie by®JAKITAKI są tylko i wyłącznie 
mojego autorstwa, W przypadku kopiowania, przeróbki, proszę uszanować mój wkład pracy 
i podać autora tych list.

Pozdrawiam JAKITAKI

wszystko smiga jak nalezy :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam plik *.ts nagrany z TV sat na arivie.

Zawiera on video x264 i audio mp2.

I w takiej formie bez problemu ariva to odtwarza ale nie czyta napisów.

Żeby były napisy to muszę zmienić kontener na *.mkv.

Ale po takiej zmianie nie odtwarza dźwięku mp2.

Żeby był dźwięk to muszę mp2 przekonwertować na AC3.

Czy nie ma sposobu żeby ariva odtwarzała dźwięk niezależnie od kontenera w jakim się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...