Skocz do zawartości

W jakiej sieci mamy telefony?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ozzy666 napisał(a):

W Orange na abonament dwa numery ale jeden numer będę przenosił do Plusa na kartę.

To przygotuj się na wieczne problemy z zasięgiem. Poczytaj sobie w sieci, ale Plus ma najgorszy zasięg ze wszystkich operatorów i najbardziej obciążoną sieć (operatorzy wirtualni). Sprawdź, czy w rejonach, w których najczęściej przebywasz zasięg jest dobry. Ja z Plusa uciekłem po 18 latach do Orange (Orange Flex), moi rodzice i siostra również. Głównym powodem był zasięg. Wyjeżdżając na wakacje w Polskę zawsze był problem z zasięgiem i działaniem Internetu od Plusa. Zasięgu albo nie było, albo było ledwie 2G. Więcej,  powiem Ci, że moja firma w której pracuję, a jest to korporacja, ponad rok temu przeniosła wszystkie służbowe nr telefonów z Plusa do T-Mobile właśnie ze względu na kijowy zasięg Plusa. Baza abonentów Plusa kurczy się, ludzie masowo uciekają z tej sieci, poczytaj w necie.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bloo411 napisał(a):

To przygotuj się na wieczne problemy z zasięgiem. Poczytaj sobie w sieci, ale Plus ma najgorszy zasięg ze wszystkich operatorów i najbardziej obciążoną sieć (operatorzy wirtualni). 

Dokładnie tak, według mnie najgorsza sieć. Ja obecnie jestem w trakcie przenoszenia numeru z Plusa do Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny nr Plus, a dodatkowy T-Mobile (dual SIM) - jak jedna sieć nie ma zasięgu to na drugi nr można się do mnie dodzwonić ;) W zegarku eSIM z Orange - aktywowany taryfowo i doładowywany za piątaka sporadycznie głównie przy wyjazdach w góry 3-4x w roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411

Dzięki za radę. Czytam opinie w internecie ale niezależnie o której sieci byś nie czytał to są one negatywne. Nie żebym Ci nie wierzył. Dla mnie liczy się przede wszystkim jasna i przejrzysta oferta, a Orange moim zdaniem ofertę na kartę ma mocno zagmatwaną albo się starzeje i jej nie rozumiem. W Plusie podoba mi się ta nowa oferta na zasadzie subskrypcji że podpinam kartę debetową i sami ściągają należność. W Play na kartę byłem i o ile na zasięg nie narzekałem to na częste oszustwa już tak, miałem wykupiony pakiet cykliczny i często bywało tak że nie zostawał on przedłużony a dopiero jak mi konto wyczyścili to raczyli powiadomić że mam puste konto (zdarzyło się kilka razy w przeciągu kilku miesięcy). Do końca umowy w Orange mam jeszcze trochę czasu.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666, Orange oferuje coś takiego od kilku lat i nazywa się Orange Flex, zarządzasz wszystkim przez aplikację, włącznie z przeniesieniem nr telefonu od innego operatora. Też działa to na zasadzie subskrypcji, jak np. Netflix. Podpinasz kartę płatniczą, lub możesz płacić BLIKIEM. Do wyboru masz więcej taryf, bo najtańsza jest za 30 zł i zawiera 30 GB internetu. Poczytaj sobie ---> https://flex.orange.pl/

Edytowane przez Bloo411
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam numery w Play i teraz przenoszę ostatni z Plusa do Play. Plus może i dobrze działa w dużych miastach, ale poza nimi to skansen. Ledwie H+, a czasami pokazuje nawet 3G. Na obrzeżach miast podobnie, słabe i zapchane LTE 900, to już czasem H+ ma szybszy net.
Play bynajmniej u mnie stawia zadziwiająco dużo wież, co wiąże się z dobrym zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus ma bardzo słaby zasięg nawet wewnątrz budynków w dużych miastach, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że będąc na starym mieście w Gdańsku ze znajomym w knajpie (którym ma telefon w Plusie), zasięg Plusie waha się od braku zasięgu do 2G, podczas gdy mój telefon w Orange ma nadal 5G/LTE.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do nadajnika Plus ok 400m. Nadajnik jest 5G, nisko anteny bo jak to w Plusie bywa- z wieży kościoła. Zasięg w domu żenujący, mam w większości wolne LTE900. Przy kościele leci 400Mb/s a u mnie w domu 4Mb/s, więc na c mi taki operator. Musiałbym chyba rozstawić namiot pod kościołem...

Zmieniam na Play, wieża jest ode mnie ok 600m, jest 5G i w domu mam zawsze powyżej 100Mb/s. Poza tym w promieniu 3km mam dodatkowe 3 wieże Play, a Plus tylko jeden nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni narzekają na coś,drudzy chwalą sobie to coś i tak to już jest.Ważne,że mamy wybór i możliwość zmiany.Ja korzystam obecnie z a2 mobile na kartę w sieci plusa. Płacę 20zł miesięcznie.(opłatę cykliczną zleciłem PKO)Mam bez limitu darmowe rozmowy do wszystkich sieci i tel. stacjonarnych,SMS-y,MMS-y i 10 GB.Mi to naprawdę wystarcza.Korzystam z telefonu sony xperia 5 II. W Polsce na trasie Katowice-Hel bywają dwie ok 10 minutowe przerwy w łączności(wielokrotnie sprawdzone )W całym trójmieście też ma zasięg (często tam bywam).Za granicą w UE,czy Anglii też żadnych problemów.Wideorozmowy bez zastrzeżeń.

Jedna moja uwaga co do oceny zasięgu sieci(w razie kłopotów),proszę wyciągnąc kartę Sim i przełożyć do innego telefonu.(czasami jest to wina ustawień,lub samego aparatu) Nadmienię,aby korzystać z sieci 5G należy ją opłacić,a przede wszystkim sprawdzić czy dany telefon ją obsługuje.Osobiście nie opłacam 5G i z niej nie korzystam. Dodam tylko,że z siecią Play,moja rodzina też nie ma większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zefir napisał(a):

Jedna moja uwaga co do oceny zasięgu sieci(w razie kłopotów),proszę wyciągnąc kartę Sim i przełożyć do innego telefonu.(czasami jest to wina ustawień,lub samego aparatu)

To oczywiste że lepsza antena w aparacie pozwala na uzyskanie lepszych zasięgów. Nie mniej gdyby sieć miała dobry zasięg, każdy aparat by sobie z nim poradził.

Plus i Play mają najgorsze zasięgi.

Korzystając z sieci takich jak Orange, T-Mobile większych problemów nie ma.

Dwie pierwsze, wystarczy wyjechać poza duże aglomeracje i od razu czuć choćby spowalnianie internetu mobilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Play się nie zgodzę - moim zdaniem czysto zasięgowo ta sieć już zaczyna dorównywać do Orange i T-Mobile. Prędkości w Play poza miastami są niższe z racji tego, że Play ma mniejszy skrawek pasma zasięgowego na LTE 800 (co być może w przyszłym roku się zmieni jak UKE rozdysponuje wolne 5 MHz). Nowe stacje Play od kilku lat wyrastają jak grzyby po deszczu, w tej chwili jest ich ~ 11200 i ta liczba rośnie o ok. 700-800 rocznie. Dla porównania Orange i T-Mobile mają razem ok. 12500 stacji i właściwie nie budują nowych (może kilkadziesiąt rocznie). Sam korzystam od ponad roku z Play na głównym numerze - ta sieć działa najlepiej w mojej lokalizacji, na wsiach zasięgowo też już nie odstaje od O i T. Ba, znam sporo miejsc, gdzie tylko Play pozwala swobodnie korzystać z internetu.

 

Plus to inna historia - tu operator zbiera "owoce" swoich wieloletnich oszczędności na rozbudowie siatki stacji (Plus ma tylko ok. 8000 stacji). Duży odpływ abonentów w ostatnich miesiącach - nie ratuje tego kampania "5G Ultra" i nie zapowiada się, aby było lepiej.

 

Kilka dni temu zakończyła się aukcja 5G - w grudniu operatorzy zaczną uruchamiać prawdziwe 5G na częstotliwości 3,6 GHz - całkiem realne do osiągnięcia będą prędkości pod 1 Gbps. Orange, T-Mobile i Play już od jakiegoś czasu wyposażają swoje stacje w nowy sprzęt pod 5G (charakterystyczne małe anteny) - np. u mnie w Białymstoku już prawie wszystkie stacje są przygotowane. Plus - na ten moment nie robi w tej kwestii nic ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zefir, będąc w Trójmieście spróbuj wejść gdzie do sklepu, czy jakiejś knajpy, to zobaczysz, że nie będziesz miał zasięgu w a2 mobile (lub tylko ledwie 2G będzie), które działa na zasięgu Plusa. Poza tym, zobacz ile w każdym kwartale ludzi ucieka z Plusa. Ludzie uciekają z Plusa wręcz masowo (sprawdź sobie statystyki przenoszenia numerów telefonów w Polsce dla poszczególnych operatorów, a się porazisz ile kwartał do kwartałów klientów ucieka z Plusa. W samym 2022 roku Plus utracił na rzecz innych ponad 100 tys. numerów). Z czegoś to musi wynikać i nie oszukajmy się, że kwestia zasięgu na to nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maniek357 napisał(a):

Plus - na ten moment nie robi w tej kwestii nic ...

A co oni mogą zrobić, jak zapędzili się sami w kozi róg? Reklamują swoje 5G na częstotliwościach 2600 MHz TDD jako najszybsze 5G - czyli 5G Ultra, więc ciężko będzie im to przebić. W aukcji "prawdziwego 5G" kupili Blok A uznawany jest za „najmniej atrakcyjny”, gdyż ciąży na nim najwięcej ograniczeń (terminowych i bezterminowych). Kupili go, bo nikt go nie chciał i był najtańszy. Odkąd Plus trafił do Grupy Cyfrowy Polsat, to zaczęła się równia pochyła. Zaczęło się oszczędzanie i robienie po kosztach, a efekty są takie, że ludzie uciekają. Plus jest taką kulą u nogi Grupy CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...