Skocz do zawartości

W jakiej sieci mamy telefony?


Rekomendowane odpowiedzi

Ty piszesz o internecie ja o zasięgu do dzwonienia. Ja takie dziury bez zasięgu do dzwonienia mam sporadycznie. A przemieszczam sie troche nie tylko po jednym czy dwóch województwach. Internet w Plusie widzę jest słaby często nawet przy np 2 kreskach. Jak pisałem wcześniej nawet przy 3-4 miałem mniej niz 1 mega internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu na peryferiach miasta Plus (5G) DL 110 UL 1.5  ping 38ms a T-mobile  DL 4.2 UL 4.4 ping 24ms (speedtest.pl). To prawda co piszą poprzednicy, że w budynkach Plus mocno traci na necie. Oczywiście w domu tego nie odczuwam, ale w pracy już tak. Podam przykład: w gminie Nowe Skalmierzyce na placu łapie mi 5G (100-300mbps) a wystarczy wejść do małego budynku zbudowanego z płyt obornickich i zasięg spada do 1mbps 😬 a w T-mobile jest 5-6 w tym samym budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miłość boską nie piszmy tu o kreskach zasięgu.
Możesz być na tzw 1 kresce na 2600MHz i być na tzw 1 kresce na 900MHz. Mam nadzieję, że wiesz o czym piszę.
Plus to skansen technologiczny. Nadają zazwyczaj z niskich wież, kościołów itp. Ich btsy to najczęściej stare anteny na 900 i 1800MHz które służyły jeszcze w gprs a teraz je zaadoptowali do LTE. Tam gdzie jest czynne lte 2600 lub 5G na 2600 dokleili jeszcze jedną mniejszą.
Tam gdzie 2600 działa jest jeszcze ok, ale im dalej od miasta to zostaje niestety marne LTE 900 lub częściej H+. Owszem zasięg rozmów jest zawsze, się nie ukrywajmy że dzisiejsza telefonia komórkowa to internet mobilny. Operator który gwarantuje tylko rozmowy i smsy dla mnie nie istnieje.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Ty piszesz o internecie ja o zasięgu do dzwonienia. Ja takie dziury bez zasięgu do dzwonienia mam sporadycznie. A przemieszczam sie troche nie tylko po jednym czy dwóch województwach. Internet w Plusie widzę jest słaby często nawet przy np 2 kreskach. Jak pisałem wcześniej nawet przy 3-4 miałem mniej niz 1 mega internetu.

Nie, mówię o całokształcie. Jak wspominałem we wcześniejszym poście, będąc jeszcze w Plusie i będąc na wakacjach na Agroturystyce na kaszubach ze znajomymi, nie tylko nie działał mi Internet, ale także przez większą część pobytu byłem poza zasięgiem sieci, więc nie mogłem nigdzie zadzwonić. Mój zasięg w Plusie był zerowy, musiałem szukać miejsca, aby złapać 2G i wtedy można było zadzwonić, podczas gdy Play, Orange i T-Mobile miało LTE.

Godzinę temu, kfm877 napisał(a):

Plus to skansen technologiczny

Patrząc na to kto jest właścicielem sieci Plus, to nie powinno dziwić dlaczego jest to skansem technologiczny. Na szczęście coraz więcej ludzi się o tym przekonuje, stąd te wielkie migracje do innych operatorów. Dziwi tylko, że właściciel Plusa pomimo tego nie robi nic, aby temu zapobiec. Przecież oni są świadomi tego, że zasięg mają marny na tle konkurencji i to jedna z głównych przyczyn przenosin.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kfm877 napisał(a):

Na miłość boską nie piszmy tu o kreskach zasięgu.
Możesz być na tzw 1 kresce na 2600MHz i być na tzw 1 kresce na 900MHz. Mam nadzieję, że wiesz o czym piszę.
Plus to skansen technologiczny. Nadają zazwyczaj z niskich wież, kościołów itp. Ich btsy to najczęściej stare anteny na 900 i 1800MHz które służyły jeszcze w gprs a teraz je zaadoptowali do LTE. Tam gdzie jest czynne lte 2600 lub 5G na 2600 dokleili jeszcze jedną mniejszą.
Tam gdzie 2600 działa jest jeszcze ok, ale im dalej od miasta to zostaje niestety marne LTE 900 lub częściej H+. Owszem zasięg rozmów jest zawsze, się nie ukrywajmy że dzisiejsza telefonia komórkowa to internet mobilny. Operator który gwarantuje tylko rozmowy i smsy dla mnie nie istnieje.

Dla mnie bardziej istotny jest zasięg do dzwonienia i ten praktycznie zawsze posiadam a zaniki są na szczęscie chwilowe. W domu i tak na wszelki wypadek mam uruchomioną usługę połączeń przez internet gdyby znikną zasięg. Internet dla mnie jest bardziej istotny gdy chcę zrobić hotspota by oglądać mecz czy film. Normalnie w dzień z internetu na telefonie praktycznie nie korzystam. Nie lubie bo telefon dla m,nie za mały.

 

44 minuty temu, Bloo411 napisał(a):

Nie, mówię o całokształcie. Jak wspominałem we wcześniejszym poście, będąc jeszcze w Plusie i będąc na wakacjach na Agroturystyce na kaszubach ze znajomymi, nie tylko nie działał mi Internet, ale także przez większą część pobytu byłem poza zasięgiem sieci, więc nie mogłem nigdzie zadzwonić. Mój zasięg w Plusie był zerowy, musiałem szukać miejsca, aby złapać 2G i wtedy można było zadzwonić, podczas gdy Play, Orange i T-Mobile miało LTE.

 

Nie miałem takich przypadków choć dziury z zasięgiem bywają np Nidzica kierunek na Szczytno czy Warszawa Nadwiślanka kierunek na Kozienice. Ale te dziury sa nie tylko w Plusie i kto zna te trasy to wie jakie tam są tereny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Większość sieci wymaga cyklicznego doładowywania w jakimś przedziale czasowym, inaczej zablokowane masz po jakimś czasie rozmowy wychodzące, a później także i przychodzące, nawet jeśli masz środki na koncie.

Niektóre pozwalają ustawić numer ważny przez rok, ale tu także musisz spełnić określone warunki aby go utrzymać. Każda sieć ma inne zasady, trzeba czytać regulaminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwne że Play tak w góre idzie jak oni po 3 miesiącach od aktywacji usług  obcinają prędkości do minimum, sprawdziłem już na kilku kartach SIM zawsze jest to samo magiczne 260 Mb/s zamienia się nagle w marne 10-15mb/s dodam że mam nadajnik obok mieszkania  i nie jestem jedyną osobą w oklicy która to zaobserwowała niezależnie czy jest to prepaid czy postpaid.

Kiedyś gdy istniało forum play gdy o tym napisałem natychmiast usunięto mojego posta a osoby które zdążyły go przeczytać również to potwierdziły pisząc prywatną wiadomość.

Dawniej byłem fanem sieci Play teraz każdemu odradzam i polecam wybrać wszystko oprócz tej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koz Być może w niektórych lokalizacjach na mocno obciążonych stacjach dzieje się tak jak piszesz. Ja nie zaobserwowałem obcinania prędkości - od dwóch lat korzystam z Play i prędkości LTE niemal się nie zmieniły - w domu mam 150-350 Mbps (w zależności od pory dnia). Play idzie w górę, bo intensywnie buduje nowe stacje - często w miejscach, gdzie na próżno szukać dobrego sygnału innych operatorów. Bardzo możliwe, że już w tym roku Play wyprzedzi Networks (T-Mobile i Orange) w ilości stacji. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koz napisał(a):

Dziwne że Play tak w góre idzie jak oni po 3 miesiącach od aktywacji usług  obcinają prędkości do minimum, sprawdziłem już na kilku kartach SIM zawsze jest to samo magiczne 260 Mb/s zamienia się nagle w marne 10-15mb/s dodam że mam nadajnik obok mieszkania  i nie jestem jedyną osobą w oklicy która to zaobserwowała niezależnie czy jest to prepaid czy postpaid.

Na bank BTS jest przeciążony stąd takie spadki. Też jestem w Play od pół roku i wszystko elegancko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaś Fasola napisał(a):

Na bank BTS jest przeciążony stąd takie spadki. Też jestem w Play od pół roku i wszystko elegancko działa.

Nie jest przeciążony jest komplet pasm na każdym z 4 nadajników rejestruje nową simkę i wszystko działa przez 3 miesiące max elegancko potem spadki do 15Mbps znajomy pracuje w Play i wprost mówi że tak nakazał Iliad od czasu przejecia Play i system robi to automatycznie.

Znajomi posiadający działalność gospodarczą firmowe telefony, routery również mają taki problem co najśmieszniejsze mój mechanik przeniósł numer do Play mieszkając obok nadajnika i nawet nie może płynnie oglądać Youtube po 3 miesiącach umowy a wyciągał max ile daje radę z LTE+

Tak samo jest z kartą sim niemiecką która jest w roamingu ue  w polsce na sieci Play gdy zadzwoniłem do Vodafone.de po 30 minutach zniesiono mi ograniczenia prędkości również do 15Mbps dodam że zarówno na sieci 5G jak i 4G.

Anomalia występuje w północno zachodniej polsce.

Jest to drażliwy temat dla Play a raczej Illiad  gdyż żaden post ani zgłoszenie nie zostało wyjaśnione a obciążony nadajnik nie jest bo obsługa klienta sprawdza to na bieżąco i informuje a dla Play prędkość 15Mbps jest zgodna z zapisem umowy gdyż nie ma deklarowanej prędkości w internecie mobilnym.

Ciekawostką jest fakt że nawet we włoszech na zasięgu sieci Illiad występowowało takie samo ograniczenie.

Dla połączeń głosowych dla emeryta sieć może być ze względu na zasięg ale to tyle z plusów tej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Koz napisał(a):

Nie jest przeciążony jest komplet pasm na każdym z 4 nadajników rejestruje nową simkę i wszystko działa przez 3 miesiące max elegancko potem spadki do 15Mbps znajomy pracuje w Play i wprost mówi że tak nakazał Iliad od czasu przejecia Play i system robi to automatycznie.

Znajomi posiadający działalność gospodarczą firmowe telefony, routery również mają taki problem co najśmieszniejsze mój mechanik przeniósł numer do Play mieszkając obok nadajnika i nawet nie może płynnie oglądać Youtube po 3 miesiącach umowy a wyciągał max ile daje radę z LTE+

Tak samo jest z kartą sim niemiecką która jest w roamingu ue  w polsce na sieci Play gdy zadzwoniłem do Vodafone.de po 30 minutach zniesiono mi ograniczenia prędkości również do 15Mbps dodam że zarówno na sieci 5G jak i 4G.

Anomalia występuje w północno zachodniej polsce.

Jest to drażliwy temat dla Play a raczej Illiad  gdyż żaden post ani zgłoszenie nie zostało wyjaśnione a obciążony nadajnik nie jest bo obsługa klienta sprawdza to na bieżąco i informuje a dla Play prędkość 15Mbps jest zgodna z zapisem umowy gdyż nie ma deklarowanej prędkości w internecie mobilnym.

Ciekawostką jest fakt że nawet we włoszech na zasięgu sieci Illiad występowowało takie samo ograniczenie.

Dla połączeń głosowych dla emeryta sieć może być ze względu na zasięg ale to tyle z plusów tej sieci.

Czyli jakiś lokalny problem. Gdyby taka praktyka była powszechna w całym kraju, to na forach telekomunikacyjnych byłoby pełno podobnych wpisów. Tymczasem Play sukcesywnie wdraża 5G w paśmie C - na speedtestach można zobaczyć nawet powyżej 1 Gbps. U mnie w Białymstoku akurat Play ma do 2026 roku wyłączenie części bloku pasma C (uruchomione na 40 MHz szerokości pasma zamiast 100 MHz), ale i tak prędkości bardzo stabilne w dzień 450-600 Mbps, a nad ranem nawet ok. 800 Mbps widywałem - a jak pisałem wcześniej - numer od 2 lat nieprzerwanie w Playu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koz napisał(a):

Nie jest przeciążony jest komplet pasm na każdym z 4 nadajników rejestruje nową simkę i wszystko działa przez 3 miesiące max elegancko potem spadki do 15Mbps znajomy pracuje w Play i wprost mówi że tak nakazał Iliad od czasu przejecia Play i system robi to automatycznie.

Gdyby tak było byłoby już o tym głośno a wcale tak nie jest, UOKIK już dawno by interweniował a jednak jest cisza. Znajomy ma chyba wybujałą wyobraźnie. I czemu tylko w tym jednym regionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nazwać to lokalnym problemem bo testowałem to zarówno na trasie od  Świnoujscia do Szklarskiej poręby dlatego przeniosłem numer do  Plus*Lycamobile* mam wszedzie gdzie jest zasięg4G+/5GNSA przez 24H 100Mbps.

 

 

Play 2600+1800+2100 

10069471644.png

30 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

Gdyby tak było byłoby już o tym głośno a wcale tak nie jest, UOKIK już dawno by interweniował a jednak jest cisza. Znajomy ma chyba wybujałą wyobraźnie. I czemu tylko w tym jednym regionie?

UOKIK oraz UKE nic z tym nie zrobi gdyż jest ustawowe 15Mbps zapewniające dostęp do komunikacji regulaminowo w każdej umowie na usługi mobilne tak jak pisałem.

 

Dla porówniania teraz Plus 4G+ z tej samej lokalizacji BTS co Play

 

Plus 2600+1800

10069489217.png

Edytowane przez Koz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Play mam prędkości większe niż w plusie które podałeś. Nie wiem skąd te 15mbps mam 4 karty w Play i wszystkie latają ponad 100mbps. Ja problemu nie widzę, miałem 6 miesięcy temu Plusa i tam internet to dramat na terenach wiejskich nawet 2g (EDGE). Widać to chociażby po dramatycznym spadku liczby abonentów, jeszcze trochę i plus sięgnie dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniek357 napisał(a):

Hmm, test Play na RMX2111 - czy korzystasz w nim z Dual Sim ? Ten telefon mocno przycina prędkości na slocie nr 2. 

1 slot  drugi niekatywny. na RMX3472 wyciągam 760Mbps na Vodafone.de  na 2 slocie

 

@Jaś Fasola Dawniej   miałem  Play Online na modemie  E3372 osiągałem 120Mbps prawie max możliwosci modemu  na E5186 260Mbps na ofercie Redbull bez limitu jak była w Play wyciągałem miesiecznie ponad 1TB i było mniej nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nazwać to lokalnym problemem bo testowałem to zarówno na trasie od  Świnoujscia do Szklarskiej poręby dlatego przeniosłem numer do  Plus*Lycamobile* mam wszedzie gdzie jest zasięg4G+/5GNSA przez 24H 100Mbps.
 
 
Play 2600+1800+2100 
10069471644.png
UOKIK oraz UKE nic z tym nie zrobi gdyż jest ustawowe 15Mbps zapewniające dostęp do komunikacji regulaminowo w każdej umowie na usługi mobilne tak jak pisałem.
 
Dla porówniania teraz Plus 4G+ z tej samej lokalizacji BTS co Play
 
Plus 2600+1800
10069489217.png
W mieście owszem masz zasięg, a poza miastem ledwo LTE900, H+ i EDGE - tak działa Plus i to nie tylko u mnie.

W mieście w 5G na 2600 dobija do 300Mb, jeśli doagreguje 5G na 2100 to 350-380Mb

http://www.speedtest.pl/wynik/402746395

W Play robię speedy, już dziś wyleciało ok 20GB z moich 150GB miesięcznego transferu i nic nie przycinają.

https://www.speedtest.pl/wynik/402763326
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle,  pozazdrościć u mnie tylko w Plusie da radę korzystać z internetu komfortowo mimo że nie ma 5G w mojej miejscowości ale wygląda na to że tylko Plus ma doprowadzony światłowód do swojej stacji bazowej i raczej stąd lepsze wyniki niż Play ale z zasięgiem oczywiście zgadzam się że plus na terenach wiejskich nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus zazwyczaj jedzie na LTE 900 + 1800 MHz, więc dysponuje 25MHz pasma. W lepszym wypadku w miastach dochodzi LTE 2600 to jest kolejne 20MHz (i kolejne 20 jeśli jest TDD). W 5G na 2600 jest okrągłe 40MHz a w 5G 2100 dodatkowe 5MHz. Czyli jeśli załapać się na full wypas w Plus to musi być stacja 900+1800+5G2100+5G2600 czyli razem 70MHz.

Play standardowo na wioskowych btsach ma 800+1800MHz czyli 20MHz. Jednak coraz częściej dołączają do tych nadajników pasmo 2100 czyli kolejne 15MHz i tzw fake 5G dss. W większych miastach dochodzi pasmo 2600 czyli kolejne 20MHz. Także w sumie mają w LTE 55MHz i to już jest prawie tyle co Plusowe 5G. Jeśli jest dostępne 5G 3600 dochodzi 100MHz. W sumie często spotyka się config 2600 + 1800 + 3600 to znaczy 20 + 15 + 100MHz czyli zawrotne 135MHz szerokości pasma i stąd te prędkości.

Orange i TM mają jako jedyni 10MHz szerokości w paśmie zasięgowym 800MHz, więc nie dziwię się że zawsze net działa przynajmniej te 30-40Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...