Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem TVN24


grzegorz09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Crossi napisał(a):

Ech panowie coraz więcej amatorów sie pcha do zabawy hehe mam nadzieje ze wejdzie w życie ta ustawa i będzie można ustawiać anteny tylko z licencja i profesjonalnym miernikiem bo niektórzy ludzie nie maja naprawdę ani rozumu ani wyobraźni i na przykład zaczną ustawiać anteny sami, przez co instalatorzy zbankrutują 🤣

Do ustawiania anten tylko mierniki TELEVES H30 CRYSTAL lub ROVER TAB 5 ULTRA co nie @malyszadam

Także kup sobie jedną zabawkę wymienioną powyżej @czerstwy wtedy będziesz "fachofcem" 😉

 

Dobry miernik to nie tylko televes czy rover. Jak ktoś zaczyna to nie kupi miernika powyżej 1000zł bo nie będzie wiedzieć jak go używać i nie będzie go na niego stać. Tańszymi amiko, megasat czy tańszym satpal też się da ustawić dobrze antenę. Trzeba też mieć trochę lat praktyki a nie rzeźbienia na paskach odbiorników czy wskaźnikach za parę stówek. Jednakże w przypadkach jak ten bez pomiarów spectrum nie mamy pewności czy problem jest gdzieś na instalacji i czy np coś z zewnątrz nie wpływa na jej działanie. Czy może to wina dekodera albo ecm czy tire jakie spływają z sat na kratę kodową.

11 godzin temu, czerstwy napisał(a):

To że masz miernik to nie znaczy że potrafisz ustawić bardziej wymagajace anteny. Na jedną pozycje i ewentualnie zeza to każdy głupi potrafi nawet bez twojego wypasionego miernika. Są apki pod E2 i przy pomocy telefonu ustawisz antenę. U mnie osoba która ustawiała antene miała miernik za kilka koła z podglądem kanałów na mierniku. Nie wnikałem czy tylko FTA. Ja akurat wiem co jest u mnie żle ustawione i każdy ogarnięty montarzysta szybko by do tego samego doszedł. Ale jak pisałem teraz myśli że jak ma miernik za 2-3 koła to wielki fachowiec. A jak przyjdzie ustawić antenę np z siłownikiem czy  T-90 na wiele pozycji to ręce załamuje.

Jeszcze jakieś 20 lat temu sam bym o sobie tak pomyślał. I to po mimo, że nie bylem początkującym instalatorem. Kiedyś wiele rzeczy było trudno dostępnych i nie było wyboru na naszym rynku. Teraz widząc jak przychodzi 2 "fachofcuf" z monitrkiem na baterię i tunerem fta za kilkaset zł marki signal czy inną zabawką niewiele tańszą marki dviser czy innymi podobnymi zabawkami bez podstawowych pomiarów lub robią to w oparciu o samą apkę czy paski na odbiornikach to się uśmiecham i robię swoje albo idę dalej. Czasem jak zapytam o parametry ber i mer i pytam, który raz tu są. Bywało tak, że przez 2 tygodnie co 2-3 dni siedzieli z telefonem w ręku i nie wiedzieli czemu mimo zastosowania konwertera inverto są problemy z odbiorem na antenie polsatu.

Nie masz za dużo wiedzy ani praktyki w zawodzie instalatora. Coś tam gdzieś poczytałeś o dekoderach, antenach, obrotnicach itp i fajnie bo nie każdemu by się chciało. Powiem ci, że każdy miernik z podglądem kanałów ma go tylko na te FTA. Są mierniki ze slotem CI i po włożeniu do nich np modułu nc+ perpaid mamy podgląd kanałów kodowanych zawartych w ofercie. Jeśli nie mamy modułu to jak pisałem tylko FTA.

Masz sprzęt z wolnego rynku to w teorii też i podgląd co wysyła operator na kartę. W praktyce wygląda to tak, że jeśli masz moduł w slocie CI+to nie sprawdzisz co spada na kartę bo tylko sama karta w czytniku dekodera z e2 na pokładzie daje taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Crossi napisał(a):

Ech panowie coraz więcej amatorów sie pcha do zabawy hehe mam nadzieje ze wejdzie w życie ta ustawa i będzie można ustawiać anteny tylko z licencja i profesjonalnym miernikiem bo niektórzy ludzie nie maja naprawdę ani rozumu ani wyobraźni i na przykład zaczną ustawiać anteny sami, przez co instalatorzy zbankrutują 🤣

 

 

Gorszej bzdury dawno tutaj nie czytałem. Ci dzisiejsi instalatorzy to jak obecni lekarze którzy leczą tak aby cię nie wyleczyć, bo stracą klienta także niech bankrutują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnoć Tomku w swoim domku. Jeśli ktoś chce ustawiać antenę samodzielnie, to wyłącznie jego sprawa.

Równie dobrze by można napisać że ktoś z licencją powinien programować telewizory czy tunery, bo programowanie samemu odbiera chleb którzy się tym zajmują, czyli w dużej mierze także instalatorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jaś Fasola said:

Gorszej bzdury dawno tutaj nie czytałem. Ci dzisiejsi instalatorzy to jak obecni lekarze którzy leczą tak aby cię nie wyleczyć, bo stracą klienta także niech bankrutują.

Czyli co, ustawiają antenę niedokładnie czy śrubeczki nie dokręcają? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, malyszadam napisał(a):

 

Nie masz za dużo wiedzy ani praktyki w zawodzie instalatora. Coś tam gdzieś poczytałeś o dekoderach, antenach, obrotnicach itp i fajnie bo nie każdemu by się chciało. Powiem ci, że każdy miernik z podglądem kanałów ma go tylko na te FTA. Są mierniki ze slotem CI i po włożeniu do nich np modułu nc+ perpaid mamy podgląd kanałów kodowanych zawartych w ofercie. Jeśli nie mamy modułu to jak pisałem tylko FTA.

Masz sprzęt z wolnego rynku to w teorii też i podgląd co wysyła operator na kartę. W praktyce wygląda to tak, że jeśli masz moduł w slocie CI+to nie sprawdzisz co spada na kartę bo tylko sama karta w czytniku dekodera z e2 na pokładzie daje taką możliwość.

Sam napisałem że miernik był z poglądem i nie byłem pewny czy tylko FTA. A ty mi tu wykłady dajesz że są i takie  ze slotami jakbym tego nie wiedział🤣 Dzieki że mnie poinformowałeś że przy karcie w czytniku i restarcie oscama można sprawdzić co spada na kartę😂 Bo to też dla mnie zupełna nowość🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie porównania... aż "rency opadajom". Jak źle ustawię antenę to nie będę mógł oglądać przekazu. Jak podam komuś niewłaściwe leki to... zarobi zakład pogrzebowy (bo grabarzy, jak dawniej, też już właściwie nie ma).

Pierwsze anteny ustawiałem z wykorzystaniem tunera analogowego. Pierwszy miernik sygnału, który kupiłem, nie zasługiwał na to miano. Dopiero kilka lat temu kupiłem przypadkowo i okazjonalnie miernik cyfrowy Satlink i zupełnie mi wystarcza. A dlaczegóż? Bo po ustawieniu anteny wszystko działa. 

Czy da się lepiej? Pewnie tak. Ale to, czy muzyk dobrze gra, zależy w pierwszej kolejności (co nie znaczy, że wyłącznie) od jego talentu, a nie od instrumentu. Uczonym nikt się nie urodził. Uczymy się wszystkiego (niestety nie wszyscy) przez całe życie - również na własnych błędach. 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2024 o 17:02, czerstwy napisał(a):

Sam napisałem że miernik był z poglądem i nie byłem pewny czy tylko FTA. A ty mi tu wykłady dajesz że są i takie  ze slotami jakbym tego nie wiedział🤣 Dzieki że mnie poinformowałeś że przy karcie w czytniku i restarcie oscama można sprawdzić co spada na kartę😂 Bo to też dla mnie zupełna nowość🤣

Kanały FTA są na transponderach stosunkowo mocno nadających i to, że działają nie jest w żaden sposób miarodajne. Także prawdziwy instalator z dobrym sprzętem a nie zabawką za kilkaset zł nie używa tej funkcji. Natomiast pseudoznafcy, którzy pracują na monitorkach na baterie chwalą się tym niemalże przy każdej robocie. Tego to już nie wiedziałeś😉

Jeśli chodzi o oscam i dane to domyślałem się, że możesz mieć jakąś wiedzę w temacie i nie miało być do ciebie tylko tak ogółem, ale niestety wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgląd obrazu w mierniku kompletnie nie ma znaczenia przy ustawianiu bo nie ustawia się na jakość obrazu tylko na jakość sygnału.

Miernik nie musi "wiedzieć" do pomiaru jaki jest nadawany sygnał czy kodowany czy FTA, to kompletnie nie ma znaczenia przy ustawianiu anteny i konwertera.  

Podgląd sprawdza się tylko w przypadku emisji analogowych których praktycznie już nigdzie nie ma i jest tylko funkcją dostępną związaną z chipsetem wmontowanym w miernik a nie funkcją potrzebną przy stawianiu anteny. Normanie jest zbędny całkowicie.  

 

 

 

 

Najważniejszy parametr w mierniku  zwykle droższym od standardowego to podgląd konstelacji czy analiza widma najlepiej w zakresie kilku transponderów co pozwala w miarę dokładnie ustawić zestaw antenowy. 

Jak dla mnie to problemy związane z prawidłowym odbiorem programów  to problemy użytkownika który upiera sie pozostać przy antenie która posiada zwykle 70-80 cm  zamiast w pierwszej kolejności zmienić na antenę większa od 1 m począwszy co rozwiązuje większość problemów z odbiorem do razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 09:49, meckbar napisał(a):

Macie porównania... aż "rency opadajom". Jak źle ustawię antenę to nie będę mógł oglądać przekazu. Jak podam komuś niewłaściwe leki to... zarobi zakład pogrzebowy (bo grabarzy, jak dawniej, też już właściwie nie ma).

Pierwsze anteny ustawiałem z wykorzystaniem tunera analogowego. Pierwszy miernik sygnału, który kupiłem, nie zasługiwał na to miano. Dopiero kilka lat temu kupiłem przypadkowo i okazjonalnie miernik cyfrowy Satlink i zupełnie mi wystarcza. A dlaczegóż? Bo po ustawieniu anteny wszystko działa. 

Czy da się lepiej? Pewnie tak. Ale to, czy muzyk dobrze gra, zależy w pierwszej kolejności (co nie znaczy, że wyłącznie) od jego talentu, a nie od instrumentu. Uczonym nikt się nie urodził. Uczymy się wszystkiego (niestety nie wszyscy) przez całe życie - również na własnych błędach. 

Ty problemów nie widzisz ale jak przyjdą gorsze warunki atmosferyczne to użytkownik zobaczy. Nie może być tak, że przyjdą gęstsze chmury lub niewielkie opady i słabsze tp nie będą działać. Jak sygnał tv będzie przesterowany albo coś będzie zakłócać czy wycinać pasmo ta twoja zabawka tego nie pokaże. Bywali tacy co na tej zabawce czy marki deviser mieli parametry sygnału na poziomie 70-90% i max 12db i to przy antenach 100-120cm twierdząc, że więcej się na nim nie da wyciągnąć. Ciekaw jestem jakie parametry im pokazuje na tych polsatowskich skoro mi zwykle mer wychodzi w przedziale 13-14bd przy dobrym konwerterze na tp tvn. Także jeśli dla ciebie ważne jest, że odbiera a nie aby urządzenie pomiarowe  pokazywało jak najwięcej db po zakończeniu pracy to współczuję tym co biorą takiego fachure i jeszcze mu za to płacą. 

W dniu 20.01.2024 o 15:13, czerstwy napisał(a):

Widać jak dużo ustawiałeś poza  19 i 13 E😂 Są kanały FTA co nadają w takich wiązkach że u nas są praktycznie nie osiagalne .

Mówisz o wiązce brytyjskiej z 28a czy może o którymś z turksatów czy satelitach gdzie nadaje wiązka C. W żadnym z tych przypadków podgląd kanałów do niczego nie jest potrzebny i dobry monter/instalator go nie użyje. Powodem tego jest fakt, że jak są dobre parametry czyli max db na danej antenie i pozycji orbitalnej to kanał musi działać i jak klient ma kiepski odbiornik to co z podglądu jak nie działa na odbiorniku inwestora.

W dniu 20.01.2024 o 19:19, Crossi napisał(a):

Według mnie do odbioru sygnału z HotBidra 13E wystarczy na start antena 80 cm, 100 cm na to przesada ale co kto woli. Ważny też jest konwerter, który jest zamontowany w antenie.

Minimalna wielkość czaszy dla pozycji orbitalnej 13e na terenie naszego kraju to 80cm. I taka dobrej marki mająca mer na poziomie 16 db lub większy spokojnie wystarczy.

W dniu 20.01.2024 o 19:41, terracan1929 napisał(a):

U mnie TVN24BIS tnie notorycznie, co kilkadziesiąt minut.

Poziom 100%, jakość 90 %.

 

No ale ustawiałem sam, bez fachowców i miernika.....

Polsat News Jakość 82%, i nie zdarzyło się jeszcze żadne cięcie.

Większe opady i będzie problem z odbiorem słabszych tp. Dzisiaj byłem u klienta gdzie sytuacja podobna. Antena polsatu największa (ta 70 cm średnicy) paski pokazują 90% i 70-80% w zależności od tp  a część kanałów w tym tvny nie chodziły idealnie. Wymiana na większą antenę dobrej marki, dobry konwerter i porządne ustawienie i wszystko działa. Jego sąsiadowi wymieniałem rok temu czaszę i mówił, że tylko raz jak było oberwanie chmury i anteny z okna nie widział to mu część kanałów nie działała. Dlatego nie ważne jakie są paski % przy ustawieniu anteny a ber, mer i spectrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, malyszadam napisał(a):

 

Mówisz o wiązce brytyjskiej z 28a czy może o którymś z turksatów czy satelitach gdzie nadaje wiązka C. W żadnym z tych przypadków podgląd kanałów do niczego nie jest potrzebny i dobry monter/instalator go nie użyje. Powodem tego jest fakt, że jak są dobre parametry czyli max db na danej antenie i pozycji orbitalnej to kanał musi działać i jak klient ma kiepski odbiornik to co z podglądu jak nie działa na odbiorniku inwestora.

 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem do czego się odnosił mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, malyszadam napisał(a):

Także jeśli dla ciebie ważne jest, że odbiera a nie aby urządzenie pomiarowe  pokazywało jak najwięcej db po zakończeniu pracy to współczuję tym co biorą takiego fachure i jeszcze mu za to płacą. 

Bądź łaskaw mi wskazać, gdzie napisałem "ważne, że odbiera" lub że jestem "fachurą, któremu ktoś za to płaci".

Albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo dobierasz frazy tak, by móc udowodnić swoje tezy.

Jeżeli ktoś zajmuje się tym zawodowo i bierze za to kasę, to powinien to robić tak, żeby nie było trzeba po nim poprawiać. Ja robię to sporadycznie i hobbystycznie w gronie rodziny i znajomych, a przede wszystkim nieodpłatnie i do tej pory nikt nie wzywał fachowca by po mnie poprawiać. Może nie doczytałeś, ale jeden z przedmówców postulował by mi tego ustawowo zabronić. I głównie do tego odnosiła się moja wypowiedź. 

Wspomniałem również, że pewnie da się lepiej, ale jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać? Każdy sam musi wiedzieć co do szczęścia jest mu potrzebne i ile za to szczęście chce zapłacić. 

 

  

1 godzinę temu, malyszadam napisał(a):

Większe opady i będzie problem z odbiorem słabszych tp.

Oczywiście, że może tak być. Zapominasz tylko, że dokręcając antenę można skorygować jej ustawienie zarówno na gorsze jak i na lepsze. Niechcący może być lepiej niż zakładano bo nawet amatorzy mogą czasem mieć więcej szczęścia niż umiejętności. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są warunki atmosferyczne  przy których nawet antena 120cm nie da rady.....  taka specyfika tv sat, zawsze można na chwile przełączyć się na OTT.

Dobrze ustawiona 80cm naprawdę wystarcza, u mnie dobre ustawienie daje prawie 100% na dekoderach c+, inna sprawa że naprawdę trudno o dobrego człowieka od anteny, bo czasem celowo ustawią ją tak, żeby potem poprawiać i trudno się dziwić bo w końcu na tym zarabiają :D Co do samego tvn 24 od dłuższego czasu jest z nim problem i to niezależnie kto, gdzie ,na czym i jakie ma wskazania.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Artek_ napisał(a):

inna sprawa że naprawdę trudno o dobrego człowieka od anteny, bo czasem celowo ustawią ją tak, żeby potem poprawiać i trudno się dziwić bo w końcu na tym zarabiają :D  

Dlatego mając standardową instalację z reguły tylko hotbird lub dodatkowo astrę 19E warto nauczyć się samemu, to nie jest skomplikowane. Nigdy nie korzystałem z usług instalatora, bo uważam że nie potrzebuję i nigdy też nie miałem problemów z ustawieniem anteny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 15:51, malyszadam napisał(a):

Antena polsatu największa (ta 70 cm średnicy) paski pokazują 90% i 70-80% w zależności od tp  a część kanałów w tym tvny nie chodziły idealnie. Wymiana na większą antenę dobrej marki,

Moja czasza ma 80 cm. Problem ma tylko z tvn24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 20:06, terracan1929 napisał(a):

 

Żadna antena sprzedawana przez polsat nie miała 80cm. Mówimy oczywiście o czarnych cyfrowego polsatu a nie o tych z początku istnienia platformy czyli z początków XXI w. Te największe jak dobrze pamiętam to po zewnątrz miały 75 lub 6cm (pomiar w osi pionowej bo w poziomie jest znacznie mniej) a lustro dużo mniejsze. Jeśli twierdzisz, że u ciebie jest inaczej to pokaż foto jaką masz antenę zaraz zweryfikujemy czy prawdę podajesz.

 

W ostatnich dniach miałem trochę zgłoszeń dot. problemów z działaniem kanałów tvn i innych ze słabszych tp. Większość była na antenach polsatu ustawianych przez lokalnych "znafcóf" ze sprzętem o nazwie satlink lub innymi wskaźnikami za kilkanaście/kilkaset zł. Choć i były przypadki gdzie człowiek sobie sam sobie ustawiał patrząc na paski w tv. Jedni brali za to kasę inni nie. w niektórych przypadkach wystarczyło wymienić czaszę na dobrą 80cm w innych tylko ustawić dobrze. Problemy z odbiorem ustały, ale z samym tvn24 nie wszędzie. Najlepsze w tym wszystkim było jak w pewnym bloku był gość z monitorkiem na baterie i dziwił się, że na tej jego zabawce sygnał jest 90 na 80% i 12db a nadal są problemy. Gość twierdził, że normalnie powinno działać cały czas jak jest słonecznie. Podpiąłem swój sprzęt, sprawdziłem ber, mer i spectrum, ustawiłem ponownie po czym on podłączył swoją zabawkę i się mocno zdziwił bo paski% troskę spadły. Za to Parametry mer były 14db na słabszych tp. Niestety jednak nie wyeliminowało to problemów z działaniem tvn24. Jego diagnoza była uszkodzony konwerter moja problem z tym co spada na kartę. Właściciel ma pakiet c+ z modulem w tv i antenę 80 od cyfrowego polsatu, której lustro ma niecałe 70cm (jedna z pierwszych HD tego operatora) i stąd mer poniżej 15db. Po włożeniu modułu w zewnętrzny odbiornik z wolnego rynku problemy znikły.

Skoro u jednych problemów nie widać a u innych są to stawiałbym, że z nieba na karty pewnych grup odbiorców niezależnie czy to polsat czy C+ spada na kartę kodową coś co powoduje te problemy i pomóc może zablokowanie czegoś w czytniku sprzętów z wolnego rynku bo w tych od operatora czy tv głowicą S2 tego zrobić się nie da.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiliśmy do odpowiednich osób ten problem szarpania obrazu kanałów TVN z satelity. Sprawdziliśmy w redakcji i dotyczy to różnych platform, dekoderów (także tych z wolnego rynku), CAM-ów, konwerterów, itp. Zauważyć trzeba, że problem ten występuje nieregularnie, więc czasami może wydawać się, że jest już w porządku, ale po jakimś czasie znowu wraca.

 

20240130143928.png

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Zgłosiliśmy do odpowiednich osób ten problem szarpania obrazu kanałów TVN z satelity. Sprawdziliśmy w redakcji i dotyczy to różnych platform, dekoderów (także tych z wolnego rynku), CAM-ów, konwerterów, itp. Zauważyć trzeba, że problem ten występuje nieregularnie, więc czasami może wydawać się, że jest już w porządku, ale po jakimś czasie znowu wraca.

 

20240130143928.png

A niby byli tu tacy co twierdzili że ich prolem nie dotyczy😂 A jak się okazuje te problemy są w różnych regionach Polski  i na różnym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...