Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem TVN24


grzegorz09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh źli prywaciarze chcieliby tylko zarabiać, powinni wszystkie kanały udostępniać za darmo a pieniądze to się przecież z nieba biorą. 

To nie jest telewizja publiczna, żeby dostawali pieniądze z budżetu państwa, jakoś zarabiać muszą, więc takie idiotyczne gadki o tym, jak to "hajs z gniazdek nie śmierdzi" są niepotrzebne.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do meritum, to pozyskałam pewne informacje - dotyczące tego problemu - z grupy na FB. Otóż, problemy z odbiorem wynikają z przenosin na nową satelitę. Miało to być nieodczuwalne dla przeciętnego widza, a jednak 🙄

Cały czas jeszcze przy niej "dłubią", coś tam ustawiają, doprecyzowują i stąd u nas te efekty specjalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrozio11 Ludziom szkoda nawet 20zł wydać na miesiąc, a wystarczy popatrzeć ile codziennie wydają na śmieciowe jedzenie w marketach i inne głupoty ale najlepiej narzekać że nie ma za darmo. Swoją drogą mam ten kanał w pakiecie a i tak nie oglądam, bo nic wartościowego tam nie ma jak na większości kanałów.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Spotykam się ostatnio z podobnymi problemami ( transpondery z TVN )  tylko u tych co maja multiswitch albo wzmacniacze antenowe które powodują przesterowanie sygnału przy większym poziomie sygnału. Problemy często spotykane na sprzętach z regulowanym wzmocnieniem na wyjściu sygnału do tunera. 

 

Czasami więcej wcale nie znaczy że będzie lepiej, ktoś chciał dobrze i ustawi ale naprawdę przedobrzył w ustawieniach. :P   

@czerstwy to nie jest tak że działa cały czas i powoduje problemy. Problem jest okresowy i zależy od położenia geograficznego jak i nawet niewielkich zmian orbity satelity. Ty masz dobrze a ktoś powiedzmy 300-400 km dalej ma źle w tym samym czasie. Na zachodzie zwykle jest dobry odbiór a na  wschodzie często widoczne problemy. 

Polska niestety  nie leży w centralnym ognisku odbioru z transponderów Hot Bird, można powiedzieć że jest w drugiej strefie bardzo dobrego odbioru. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Spotykam się ostatnio z podobnymi problemami ( transpondery z TVN )  tylko u tych co maja multiswitch albo wzmacniacze antenowe które powodują przesterowanie sygnału przy większym poziomie sygnału. Problemy często spotykane na sprzętach z regulowanym wzmocnieniem na wyjściu sygnału do tunera. 

 

Czasami więcej wcale nie znaczy że będzie lepiej, ktoś chciał dobrze i ustawi ale naprawdę przedobrzył w ustawieniach. :P   

@czerstwy to nie jest tak że działa cały czas i powoduje problemy. Problem jest okresowy i zależy od położenia geograficznego jak i nawet niewielkich zmian orbity satelity. Ty masz dobrze a ktoś powiedzmy 300-400 km dalej ma źle w tym samym czasie. Na zachodzie zwykle jest dobry odbiór a na  wschodzie często widoczne problemy. 

Polska niestety  nie leży w centralnym ognisku odbioru z transponderów Hot Bird, można powiedzieć że jest w drugiej strefie bardzo dobrego odbioru. :P

Bardzo dziwne, bo mam Antene 90 C+ mieszkam pod Warszawą żaden rejon górski czy coś sygnał silny. Odbieram na 1 tv przez moduł bez diseqów ani multiswitchy co by osłabiało odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, czerstwy napisał(a):

No to ja mieszkam pod Lublinem i mam laminasa 120

Ja mam 85 cm. i też lubelskie snr. 90% i te przycinki u mnie na TVN 24 występują. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku miałem się pytać tu na forum czy u innych też są te przycinki. Nie są jakoś mocno widoczne ale są.

Co ciekawe to przełączyłem na TVN Turbo (też ten sam tp.) i oglądałem ze 20 min. ale ani razu nie widziałem takich zakłóceń jak na TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...