Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem TVN24


grzegorz09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, _Artek_ napisał(a):

Czyli problem nie dotyczy tylko abonentów C+? ciekawe zjawisko :)

Tak ktoś wcześniej podawał, że jako abonent polsatu też ma ten problem. 

1 godzinę temu, czerstwy napisał(a):

A niby byli tu tacy co twierdzili że ich prolem nie dotyczy😂 A jak się okazuje te problemy są w różnych regionach Polski  i na różnym sprzęcie.

Tak tylko jak widać jest to nieregularne i np ja tego nie zaobserwowałem bo zapewne na to nie trafiłem. Inni ludzie w mojej okolicy również za dużo tego nie zaobserwowali, ale może być to spowodowane tym, że w momencie problemów oglądali np tvp, polsaty albo netflix itp.

 

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

O psioczeniu na sprzęty operatorów nie wspominając :D

Jeśli instalacja prawidłowo zrobiona, sprzęt w niej zastosowany dobry i antena ustawiona jak trzeba czyli na poziomie 15-16db na słabszych tp a dekoder się wiesza lub są jakieś inne problemy np z nagrywaniem, układaniem listy kanałów czy jej częstym kasowaniem to jak mają nie psioczyć. Chcesz mieć niezawodność i szybkość działania to niestety tylko na sprzęcie z wolnego rynku a nie tym od operatora robionym po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie poważne żeby jeden z największych nadawców w Polsce , przez tak długi czas nie potrafił sobie poradzić z problemami technicznymi .  Ta chwilowa pikseloza  pojawiała się już w zeszłym roku , kiedy jeszcze nadawanie odbywało się ze ,,starych,, Hot Birdów.   Być może to problem z kodowaniem , ale faktem jest że występuje zarówno z kart Canal+ , jak i Polsat Box.  I głównie dotyczy tylko TVN24

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zarejestrowałem się na forum, bo dotychczas tylko śledziłem ten wątek dotyczący problemu z odbiorem kanału TVN 24. Ja również mam tylko z nim problem od końca grudnia 2023, zaniki obrazu na ok 1 sekundę. Wczoraj nie zauważyłem ww problemu, ale on występuje nie regularnie, czasami pół dnia jest spokój by potem kilka razy zanikł obraz w niedługim od siebie czasie. 

Piszecie ze problem dotyczyły Canal+ jak i Polsat Box, ale też i TNK Smart HD+. 

 

Ja mam TNK Smart HD+, Moduł CI Conax Smit v.1670 i włożony w telewizorze Philips 43PUS8506 i też taki sam problem jak inni. 

Tak więc proszę zgłosić taki sam problem też występuje w TNK Smart HD+ z odbiorem TVN 24. Inne kanały ok, tylko z TVN 24 jest problem z zanikającym na ok. 1 sekundę obrazem. 

Edytowane przez Klakier12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Skoro to wina nadawcy to chyba oczywiste

Tak. Tylko byli tacy którzy sugerowali wymianę sprzętu. Teraz się okazuje, że to wina nadawcy.

3 godziny temu, malyszadam napisał(a):

TJeśli instalacja prawidłowo zrobiona, sprzęt w niej zastosowany dobry i antena ustawiona jak trzeba czyli na poziomie 15-16db na słabszych tp a dekoder się wiesza lub są jakieś inne problemy np z nagrywaniem, układaniem listy kanałów czy jej częstym kasowaniem to jak mają nie psioczyć. ....

Dyskusja dotyczy problemu z zakłóceniami na TVN24.  Problemy o których piszesz nie mają nic do rzeczy. Następny który ma problem ze zrozumieniem prostego zdania.

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Zatem to raczej nie problem u nadawcy. 

Skąd wiesz jaki sygnał leci na satelitę? Może na uplinku coś kopią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór jestem abonentem Polsat box  mam dekoder 4k ta usterka tego kanału nie występuje jeśli się przełączy dekoder na odbiór przez internet. Pojawia się tylko w przekazie przez satelitę. To jest dziwne TVN jest na tej samej częstotliwości co TVN 24 a problem jest tylko na TVN 24 , a powinien być na każdym kanale z tej częstotliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, opensource napisał(a):

Czy ktoś sprawdzał czy na kanale oznaczonym jako TVN 24 HD_ również jest powyższy problem?

Też u mnie na tym z kreską występowały zaniki obrazu. 

Od wczoraj do obecnej chwili nie widzę tego problemu, może naprawili, oby, bo od końca grudnia to występowało tylko i wyłącznie na TVN 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

Dyskusja dotyczy problemu z zakłóceniami na TVN24.  Problemy o których piszesz nie mają nic do rzeczy. Następny który ma problem ze zrozumieniem prostego zdania.

Właśnie ci napisałem ze zrozumieniem, że jakby to były zakłócenia to by był problem gdzieś lokalnie i z całymi tp a nie pojedynczym kanałem na terenie całego raju a nie jak to ktoś napisał na południu czy wschodzie bo tam jest bidniejszy zasięg 13e. Sprawdzałem profesjonalnym sprzętem parametry odbioru i wiem, że problem nie jest po stronie instalacji. Także albo nadawca wysyła coś na kartę albo coś z odbiornikiem. Teraz wiem, że problem nie leży po stronie instalacji ani odbiornika i nic nie zakłóca. Skoro jest to nieregularne znaczy, że ludzi nie trafiali na te problemy i myśleli, że po zmianie sprzętu jest ok. Widać nadawca coś kombinuje. Pytanie co mają na celu takie praktyki bo już kiedyś bywały podobne na różnych kanałach i nie były tak globalne i długotrwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, z moich obserwacji i zgłoszeń, które otrzymuję, wynika, że różne urządzenia różnie reagują na ten problematyczny strumień. Na jednych szarpnięcia są mniej intensywne i czasami wręcz niezauważalne, a na innych są tak widoczne, że wręcz nie da się oglądać programu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bushiken napisał(a):

Swego czasu ktoś pisał, że na tym kanale nie ma problemów.

Sprawdzałem na tej kopii z ID TVN 24 HD_ , ale tu także występuje co jakiś czas pikseloza.   Ogólnie na dekoderach linuxowych - w moim przypadku sprawdzałem na kilku modelach Vu+ ,  to ,,zjawisko ''  nie jest na tyle silne że nie da się oglądać , ale i tak drażni trochę oczy🙂

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rozchodziło się o słaby sygnał, to ten problem dotyczyły wszystkich kanałów co są na tym samym transponderze co TVN24. Tu musi być coś na dosyle TVN 24 do satelity, lub coś związanego z kodowaniem. 

 

Żebym tylko nie zapeszył, ale kolejny dzień nie widzę losowych zaników obrazu na ok 1 s. 

Edytowane przez Klakier12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pikseloza występuje od dawna ale dziś to już wyjątkowo mocno. Wymieniłem ostatnio konwerter i dalej to samo. Wcześniej inverto, teraz televes. Mam 3 dekodery, na wszystkich to samo. Problem tylko na TVN24 i TVN24Bis, choć na tym drugim mniej. TVN Turbo, TVN zwykły działają normalnie. Pozostałe wszystkie kanały też dobrze. Moje parametry sygnału 90-100% siła i jakość. 
Temat zgłaszany dwukrotnie do C+ ale mnie olali. 
Co tu można jeszcze zrobić? Może jakieś zgłoszenie bezpośrednio do TVN bo w C+ nie ma z kim gadać. 
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tym zrobić bo w C+ mają to głęboko w poważaniu. 
 

Gdzieś czytałem że jest jakaś grupa na facebooku która też to raportowała. Ktoś ma namiar?

 

Może to sprawa polityczna? TVn24 nie był lubiany przez poprzednią władzę. Może oni coś nakombinowali? Nie wiem już. 

Edytowane przez Tomglog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...