Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem TVN24


grzegorz09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam taki problem,od paru dni co jakiś czas na 1-2 sekundy zanika mi obraz na TVN24, albo obraz klockuje,dział pomocy C+ doradził pobranie na nowo listy kanałów,sprawdzenie siły i jakości sygnału, odpowiednio 100 i 72,parametry do odbioru kanału takie jakie być powinny, wszystkie inne kanały bez zarzutu,czy ktoś z Państwa miał lub ma podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz09 Witaj w klubie. Problemy z odbiorem kanałów z paczki TVN zawsze były, ale ostatnio przybrały na sile. Mnie też od kilku dni TVN24 strasznie się przycina.

Nie mam routera LTE, ani nic innego co mogłoby zakłócać sygnał. Instalacja wielokrotnie sprawdzana. Sama nie wiem, co z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to problem u naszego operatora, czyli Canal+.

Niestety, rozmowa z działem technicznym nie ma sensu, bo ich kompetencję nie są zbyt wysokie 🙈

Pozostaję uzbroić się w cierpliwość i przeczekać.

Już przeżyłam kilka takich awarii: kilka lat temu podobne problemy miałam z TVP2 i Tv Puls. Oczywiście, dział techniczny nic mi nie pomógł. Po ok. trzech tygodniach problem sam zniknął. Tak samo nagle, jak się pojawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, także to zauważyłem. To nie jest wina naszego ustawienia anteny/ sprzętu. Dla 11508 mhz (TVN / 24 itd). mam ustawione 100 % jakości sygnału, a i tak ten "lag" pojawia się co jakiś tam czas i dotyczy wyłącznie kanału TVN 24. : )


EDIT: Posiadam Polsat BOX, więc nie jest to kwestia operatora. ; )

 

Edytowane przez irokez941
dodanie informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adip napisał(a):

Potwierdzam fakt występowania klatkowania na TVN24

Ale to występuje dość sporadycznie, nie co kilka minut jak co niektórzy piszą. Bynajmniej ja dużo TVN24 oglądam i może 2 razy takie coś widziałem, na zwykłym TVN też się zdarzało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest problem z tym TVN24 czemuś, gdy przełączę na kanał TVP INFO (niekodowany), potem dam od razu na TVN24 to mam czemuś czarny ekran na TVN24, obraz wskakuje dopiero po kilka minuty lub wcale, dam na inne kanały typu Polsat News, Polsat, TVP1, jest ok, problem ten występuje tylko na tym kanale TVN24. Łapie tylko dobrze przy zmianie z inne kanały jak TVP INFO, zwiesza dekoder i jest ciemność na tym TVN24. Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Claudio napisał(a):

A jak przełączysz z TVN 24 na TVP INFO to wszystko działa!

Przypadek... ?

Zgadza się jak przełączam z TVN 24 na TVP INFO jest w porządku, w drugą stronę jest problem z TVP INFO na TVN24 i tylko na tym kanale TVN24, jest ciemny ekran i zanim zaskoczy trochę długo to mija i trwa. Czasami trzeba cały dekoder restartować z gniazdo lub pilotem.

Wybory, polityka, że nie rozkodowuje tego TVN24 prawidłowo dekoder i dziwnym trafem tylko na tym jednym kanale i tylko jak zmienia na to z kanału TVP INFO (z inne jest ok), dopiero zmiana na inny kodowany, niekodowany kanał pomaga np. TVP1, Polsat, TV4 i.t.p i dopiero potem dopiero na TVN24 i dopiero potem jest już dobrze. Ale zmienić z TVP Info na TVN24 nie da prawidłowo czemuś lub następuje to dopiero po kilku minutach dobrego namysłu ze sporym opóźnieniem. Na inne kanały jest w porządku, a z tym TVN24 czemuś problem jak opisałem.

Jest po prostu parę dobre minuty czarny ekran na TVN24 nie działa, nie rozkodowuje jak zmieni na to bezpośrednio z kanału TVP Info i nie da się prawidłowo szybko czemuś. Zacina coś lub jest blokowane dziwnym trafem. Wszystko pewnie przez to, że TVN24 jest za mocno zakodowany w za dużo systemach kodowania, a TVP Info jest FTA, a jeszcze przed wyborami.

Ale na inne kanały ten problem nie występuje i na zmiany te kanały w jedna czy drugą stronę z kodowanych na niekodowane, z kodowanych na kodowane i na odwrót przebiegają płynnie, a tu coś zacina przy zmianie na TVN24 z TVP Info. Ktoś w tym kręcił, czy jak na satelita, bo wcześniej z tym problemu nie było jeszcze kilka miesięcy temu. Czasami tylko jakieś zakłócenia szły na tym TVN24, pasek drgał, piksle były, to minęło, ale teraz wcale nie chce łapać dobrze przy zmianie na to z TVP Info.

Edytowane przez Zenek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...