Skocz do zawartości

Polsat Futbol


lukaszdvbn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

To dobra decyzja. Jeżeli już tworzy się jakiś kanał, to trzeba mieć co tam nadawać, a Polsat aż tak wielu praw piłkarskich nie ma. Przynajmniej wzbogaci się oferta pozostałych kanałów sportowych Polsatu. W ogóle tworzenie specjalnych stacji dla wybranej dyscypliny sportowej jest dla mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Futbol nie musiał być skazany na niebyt ale od początku był prowadzony nie tak jak trzeba. Polsat myślał, że nachapie się na nim bo ma w nazwie Futbol i wszyscy rzucą się na niego bo są spragnieni piłki. Ale do rzeczy.

 

1. Przenieśmy się do samego początku gdy zapanowała era Ligi Europy w Polsacie. Niestety od razu zrażono kibiców wycofując każdą relację piłkarską na rzecz Polsatu Futbol uruchamiając dodatkowe serwisy. Pytam: po co? W Polsacie Futbol powinny być transmitowane dwa najciekawsze spotkania, w TV 4 mecze polskich klubów a pozostałe na Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport HD. Na każdym kanale inny mecz. Daje to możliwość obejrzenia aż 10 meczów na żywo (ewentualnie 8 jeśli Polsat Sport HD będzie pokazywał to samo co TV 4). Od 23:00 Polsat Futbol powinien odtwarzać mecze z pozostałych anten i pokazać brakujące spotkania. Tak to powinno wyglądać i kibice byliby zadowoleni. Ponieważ od kanału wyspecjalizowanego w konkretnej dziedzinie sportu oczekuje się czegoś więcej niż od zwykłego kanału sportowego. Przy obecnej edycji Ligi Europy serwowano nam studio kosztem kolejnego meczu. Karygodne działanie rodem z TVP.

 

2. Eliminacje do Ligi Europy i do Ligi Mistrzów. Mecze tylko w Polsacie Futbol i to nie tylko polskich klubów. Najciekawsze lub mecze Polaków - Polsat Futbol. Pozostałe - inne anteny. Mam wrażenie, że dałoby się wykrzesać więcej transmisji.

 

3. Sprawa meczów eliminacyjnych do MŚ, ME i meczów towarzyskich. Polsat ma sporo praw do różnych drużyn narodowych. W dniu eliminacji Polsat Futbol powinien być wypełniony po brzegi najciekawszymi meczami, pozostałe na innych antenach sportowych Polsatu. Bez żadnego PPV, które w ogóle nie powinno przy polsatowskiej piłce zaistnieć.

 

4. Ekstraklasa nie powinna się pojawiać na żywo w Polsacie Sport. Tylko w Polsacie Futbol i z powodu przekazu w HD również w Polsacie Sport HD. Zbędna jest emisja Magazynu Ekstraklasy w Polsacie Sport. Dwa kanały (Polsat Futbol, Polsat Sport HD) wystarczą. Jak już to na Polsacie Sport z odtworzenia.

 

5. Nie wiem jak wygląda z ilością meczów z lig holenderskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Nawet jeśli Polsat ma (spójrzmy na to obiektywnie) mało ciekawe ligi to je ma i należy wykorzystywać te prawa w pełni zwiększając ilość transmisji z tych lig do maksimum. To co nie mieści się na Polsacie Futbol - transmisja na innych antenach i retransmisja w Polsacie Futbol. Często zdarzało się, że jak na coś miejsca w Polsacie Futbol nie było to już transmisji w ogóle nie było mimo tego, że na pozostałych Polsatach Sport nic na żywo nie pokazywano.

 

6. Polsat Futbol powinien przyłożyć też większą wagę do magazynów. Premierowo a nie powtórkowo powinna odbywać się emisja Futbol Mundial. Może są inne magazyny piłkarskie, które mogliby zakupić. Im więcej tym lepiej ponieważ sami raczej nic nie wyprodukują bo koszty.

 

7. Nie wiem jak wyglądała sprawa z kanałami klubowymi ale jeśli nie mają zbyt dużo praw to powinni kupować jak najwięcej praw do różnych klubowych telewizji.

 

8. Polsat Futbol powinien też kupować jakieś okazjonalne turnieje, konkretne mecze. Coś na podobę jak teraz pokazuje Orange Sport z udziałem Wisły Kraków. Prawa do czegoś takiego nie powinny mocno uszczuplić kieszeni Solorza a uatrakcyjniłyby ramówkę.

 

8. Rzecz bardzo istotna - lepsza jakość. Niestety Polsat Futbol wali pikselami i odstrasza od oglądania. Dźwięk również pozostawia wiele do życzenia. Dystrybucja w kablówkach moim zdaniem została olana i to się teraz mści.

 

Zrealizowanie powyższych punktów pozwoliłoby moim zdaniem na przetrwanie kanału do czasu aż Polsat wykrzesze z sakwy pieniądze na kolejne prawa piłkarskie. Dość nie wielkim kosztem dałoby się zrobić przyzwoity kanał piłkarski przy obowiązujących prawach. Oczywiście d.upy by nie urywał ale na przetrwanie byłaby to dobra oferta. Można by snuć marzenia, że Polsat powinien kupić Ligę Mistrzów, Euro itp., itd. Moje rozwiązania są mało kosztowne i myślę, że dość realne do spełnienia. Spowodowałby, że kanał miałby przychylność widzów. Niestety na samym początku popełniono wielki PR błąd ponieważ widzowie Polsatu Sport mieli wrażenie, że im coś zabrano (mam na myśli przeniesienie całej piłki do Polsatu Futbol). Myślenie polsatowskich włodarzy było tylko w połowie prawidłowe. Należało piłkę przenieść do Polsatu Futbol ale to co zostało powinno być na innych antenach a nie w PPV lub w ogóle nie pokazywane. Jest jeszcze czas by uratować Polsat Futbol ale chyba już nie ma na to nikt ochoty, nie ma też chyba woli ze strony Polsatu. Myślę, że projekt był fajny ale zniszczony na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze pan Solorz splukal sie na plusa:P a wogole jak sie pojawila ekstraklapa w polsatach to transmisje sie nakladaly na lige holenderska , rosyjska czy tez ukrainska. woleli puscic jakies podbeskidzie z cracovia zamiast meczu np. Spartak- CSKA czy tez Dynamo - Szachtar itp. oczywiscie nie obrazajac kibicow cracovi czy podbeskidzia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat w kolejnym przetargu na Ekstraklasę straci prawa do nadawania wybranych spotkań i Zygmunt Solorz dobrze o tym wie, za dwa lata Cyfra Plusa i N będą jedną platformą więc Cyfrowy Polsat nie może już liczyć na dogadanie się w tej kwestii, teraz był sojusznikiem Canal Plus, ale po fuzji C+ i N staje się bezpośrednim konkurentem/przeciwnikiem.

Polsat Futbol bez EK/LE/LM nie ma żadnej racji bytu, żadnej dużej ligi również nie zakupi o czym wspominał w wywiadzie Zygmunt Solorz(nie będzie wydawać dużych pieniędzy na zagraniczne ligi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak wiadomo już w czwartek zakończy nadawanie pierwszy polski kanał tylko o piłce nożnej - Polsat Futbol.

Ostatnim programem w Polsat Futbol będzie od 23:30 mecz piłki nożnej - liga angielska, a zakończy nadawanie prawdopodobnie o 01:30.

 

Ja nie mam dostępu do tego kanału, ale jakby co wrzucajcie screeny, linki do filmików i piszcie jak zakończył nadawanie ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...