Skocz do zawartości

Oferta platformy CANAL+


DamPrz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma nc+ wprowadza również zmiany dotyczące zgód marketingowych. Brak akceptacji ze strony abonenta zgód marketingowych podczas procesu spisywania umowy będzie skutkował podniesieniem kwoty abonamentu o 5 zł co miesiąc. To już przegięcie. :crazy:

 

Zależy jak na to patrzeć.Równie dobrze jest to 5 zł taniej za udzielenie zgody marketingowej ;)

W Orange jest tak od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prestige

Co do rabatu w zamian za oferty handlowe:

 

- Dopuszczalna jest sytuacja, gdy podmiot, w zamian za swoje świadczenie polegające na wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, otrzymuje od adresata takiej zgody określone świadczenie wzajemne, w tym przypadku rabat na usługi - mówi Dawid Piekarz, rzecznik prasowy UKE  – Należy jednak pamiętać, iż informacje o warunkach umów a także same warunki umów powinny być sformułowane w sposób jasny i czytelny, który nie wywołuje konfuzji po stronie konsumenta.

W związku z powyższym w przypadku tabel opłat prezentowanych w ofercie lub cennikach usług dostawca usług powinien jasno określić wysokość oferowanej ceny i warunki w jakich przyjmie ona wskazaną wartość. Oznaczenie ceny w sposób, który mógłby wprowadzać konsumentów w błąd, poprzez niewyraźne i nieczytelne zastrzeżenie, że cena o określonej wysokości jest oferowane w jedynie pewnych warunkach może być uznana za nieuczciwą praktykę rynkową polegającą na wprowadzeniu konsumentów w błąd i jednocześnie naruszać zbiorowe interesy konsumentów – dodaje rzecznik prasowy UKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie dostaje rabatu za wyrażenie zgód marketingowych, wystarczy popatrzeć na ceny poszczególnych pakietów, które się nie zmieniły (oprócz Strart). Problem zaczyna się wtedy gdy nie zechcemy wyrazić takich zgód, ten problem to 5 złotych więcej do rachunku. Czyli nie ma mowy tutaj o rabacie a kolejny raz o cichej podwyżce. A tym już mógłby się zająć odpowiedni urząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to patrzeć.Równie dobrze jest to 5 zł taniej za udzielenie zgody marketingowej ;)

W Orange jest tak od dawna.

Coś Kolega ma problem z percepcją. Jak byk napisane, że grozi podwyżką... to jak dostać po pyszczysku od żony. Zawsze to lepiej niż od szwagra.

Powinna być określona cena STANDARD i rabat za zgodę...a nie manipulatorska nizsza cena z groźbą dopłaty 5 zł.  To jak wymuszenie decyzji.

Jak Kolega nie widzi róznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Kolega ma problem z percepcją. Jak byk napisane, że grozi podwyżką... to jak dostać po pyszczysku od żony. Zawsze to lepiej niż od szwagra.

Powinna być określona cena STANDARD i rabat za zgodę...a nie manipulatorska nizsza cena z groźbą dopłaty 5 zł.  To jak wymuszenie decyzji.

Jak Kolega nie widzi róznicy...

Dokładnie, chodziło mi głównie o to, że klienta stawia się przed faktem dokonanym. Chcesz płacić tyle ile jest w tabeli opłat wyraź zgodę na marketing. Jeśli nie, masz 5 złotych podwyżki na rachunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam nadzieje, że w dobrym dziale piszę :)

 

jaka jest różnica w pakietach:

 

1.Comfort+,extra+ wszystkie canale itd.

2 .Extra+ wszystkie canale itd.

 

Czy teraz jak mam pakiet przedłużeniowy  Extra+ itd.(co co wywalczę przy przedłużeniu umowy) to już jest z pakietem Comfort+ ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym roku nc+ bardzo usztywniło się w negocjacjach. Nie mam o to pretensji, w końcu ustalanie polityki cenowej i targetu czyli grupy docelowej (głośno przez nich podkreślany segment premium) to święte prawo dostawcy. Ja na szczęście nie jestem fanem sportu w TV ani canal+, przy nc+ trzymała mnie wyłącznie siła przyzwyczajenia. Muszę mieć za to łącznie 2 lub 3 dekodery w domu. Oferty dla mnie nie odbiegają od znanych na forum, czyli: 49,9 za comfort (raz się zdarzyła 44,90 ale już się nie powtórzyła), 59 za extra, 69 za extra + 6xC+, 79 za extra + 8xC + HBO. Jestem "skazany" na internet LTE od Plusa, więc porównuję ceny do Smartdomu. O ile byłem w stanie ścierpieć różnicę 20 zł w skali miesiąca (ale to i tak w skali dwuletniego kontraktu 520 zł, czyli blisko 15 m-cy więcej na korzyść słoneczka), o tyle różnica miesięczna 42 zł (Premium CP vs opcja 69 zł nc+ plus opłaty multiroom) to jest bezsensowne wyrzucanie pieniędzy - za dwuletni abo nc+ dostaję ponad dwa razy dłuższy okres w CP - czyli 28 m-cy więcej! Przy czym piszę o wyłącznie jednym dekoderze multiroom, przy kolejnym różnica znowu rośnie. Dla mnie wniosek jest jednoznaczny.

 

Ale ludzie, którzy są uzależnieni od sportu w TV, czy oglądają filmy "na żywo" (i nie mają możliwości przeskoczenia reklam, więc taki canal+ jest dla nich wybawieniem) faktycznie nie mają specjalnie opcji i muszą się zgodzić na drastyczne podwyżki. I nie ma co się łudzić, ludzi takich jak ja (m.in. zwracających uwagę na budżet domowy i koszty) jest bardzo mało w gronie abonentów nc+. Nawet na tym forum, gdzie dużo udzielających się ma świadomość jak to wygląda i co można wynegocjować, część z nas godzi się na takie podwyżki. A w realnym świecie, większość płaci abonamenty raczej zbliżone do 70-100 zł, a nie 50 zł. Tu konsultanci mają rację, większość (obstawiam, że sporo ponad 70% abonentów) podpisze takie warunki, jakie podyktuje nc+. I dostawca i tak wyjdzie z nawiązką na swoje, mimo utraty kilkunastu procent abonentów.

 

Mimo, że odchodzę z nc+ to kibicuję im. Jeśli padną, to nie będzie dobre dla nas, w każdej dziedzinie powinna być konkurencja. Jeśli na rynku TV Sat zostanie wyłącznie CP, to nie będzie dla odbiorców dobre.

Edytowane przez umcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem internetową ankietę z milward brown dotycząca ncplus.

Kilkanaście pytań - m.in. wydzielenie z ofert kanałów sportowych i obniżenie ceny takiego pakietu. Kanały sportowe byłyby za jako dodatkową opłatą, pytania m.in. ile jestem w stanie zapłacić za pakiet sportowy.

Były też pytania o kanały sportowe które nie są w ofercie ncplus i ile jestem w stanie za nie zapłacić.

Ogólnie pytania związane ze sportem.

Edytowane przez Tiesto12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Po co pytać o coś, co już się dokonało?

@Triesto12, a jakie to były wymienione kanały sportowe?

Ankiety już nie otworzę bo znikła a chciałem ja wam tu wkleić. Tyle co pamiętam to wszystkie z oferty ncplus do tego wszystkie sportowe Polsatu. Nie było NBA TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się teoria, że pakiety nc+ są do bani - trzeba ciągle tam grzebać i zmieniać,bo są nieatrakcyjne stąd nc+ bierze się za kopiowanie CP. Mają już net i usługi komórkowe, teraz kombinują coś nad pakietami sportowymi a la SPORT HD. A te pytania o Polsat Sport to mogą sobie darować - były już w poprzednich ankietach i nic z tego nie wyszło

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są  główne dwa pakiety i tam są kanały sportowe a nawet jak ich nie ma to można je sobie dokupić pojedynczo.Bez konieczności płacenia za masę innych a co najważniejsze są prawdziwe kanały sportowe w  których jest sport i to praktycznie bez reklam.Podobnie jest z kanałami filmowymi.Tylko teraz dwa mecze LM i FA Cup i Liga angielska dylemat co oglądać a nie czy włączyć tv tam gdzie niby jest podział :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...