Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, dvbx napisał:

Co do dostępności, to prawdopodobnie C+ obawiając się zapchania serwerów (nieprzypadkowo zjechali z jakością dla kanałów HD), udostępnia ją stopniowo kolejnej grupie abonentów.

 

Też o tym pomyślałem, gdy dowiedziałem, że wchodzi jakość 4K. Dziwi fakt, że serwis, który aspiruje do bycia "premium" oszczędza na jakości. Streaming na Europę jest udostepniany najprawdopodniej przez chmurę obliczeniową Amazon Web Serwices (AWS), o czym może świadczyć ta strona: https://aws.amazon.com/fr/solutions/case-studies/canal-ott/ . Dodam, że taka chmura potrafi obsłużyć gigantyczny ruch, tylko to kosztuje i tu Canal+ pewnie oszczędza. Wg mnie jakość 4K powinna być z bitrate co najmniej 25 Mb/s a HD 8 Mb/s, aby artefakty kompresji obrazu nie rzucały się tak w oczy.

Edytowane przez pido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Free Guy (Canal+ Online)

 

Ktoś wie o co im chodzi z dostępnością oryginalnej ścieżki dźwiękowej w tym filmie? Przez dwa dni od pojawienia się tego filmu w serwisie było wszystko normalnie. Niestety, zdążyłem obejrzeć tylko połowę filmu. Wczoraj postanowiłem do niego wrócić i nie można wybrać oryginalnego audio. Wszędzie (smart tv, laptop, apka w telefonie) jest tylko ********* lektor.

Edytowane przez puszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pido napisał:

 

Też o tym pomyślałem, gdy dowiedziałem, że wchodzi jakość 4K. Dziwi fakt, że serwis, który aspiruje do bycia "premium" oszczędza na jakości. Streaming na Europę jest udostepniany najprawdopodniej przez chmurę obliczeniową Amazon Web Serwices (AWS), o czym może świadczyć ta strona: https://aws.amazon.com/fr/solutions/case-studies/canal-ott/ . Dodam, że taka chmura potrafi obsłużyć gigantyczny ruch, tylko to kosztuje i tu Canal+ pewnie oszczędza. Wg mnie jakość 4K powinna być z bitrate co najmniej 25 Mb/s a HD 8 Mb/s, aby artefakty kompresji obrazu nie rzucały się tak w oczy.

Sugeruję bwejsc w ustawienia canal+ i informacje o urządzeniu. Jeśli urządzenie ma zabezpieczenie hdcp 2.2 zamiast 2.3 to macie odpowiedź czemu nie działa w 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nastąpiła u mnie zmiana oprogramowania dekodera 4K ULTRABOX+. Zmiana ta jest nie do zaakceptowania. W nowym oprogramowaniu skoncentrowano się na obsłudze serwisów streamingowych, kompletnie marginalizując obsługę kanałów telewizyjnych. Nie ma obecnie ani zdefiniowanych tematycznych list kanałów, ani możliwości tworzenia własnych, tematycznych list ulubionych (film, rozrywka, dzieci, sport itp.). Jest tylko możliwość utworzenia jednej listy kanałów ulubionych, co jest nie do przyjęcia do obsługi ponad 250 kanałów. W porównaniu do poprzedniego oprogramowania, obecne to ogromny krok wstecz, gdyż zamiast ułatwiać obsługę dekodera, a szczególnie kanałów telewizyjnych, do czego dekoder został pierwotnie stworzony, obsługę tę znacznie utrudnia robiąc z tej obsługi jakiś koszmar. Nawet rozdzielczość interfejsu jest jak z poprzedniej epoki. Jeśli chodzi zaś o serwisy streamingowe, to do ich obsługi dekoder nie jest potrzebny, bo od lat telewizory są wyposażane w aplikacje popularnych serwisów streamingowych. Nie przejrzałem jeszcze pozostałych "udogodnień" ale już wiem z Internetu, że nagrywanie teraz to też masakra.  Canal+ odrzuca reklamację twierdząc, że ma prawo zmieniać oprogramowanie jak im się żywnie podoba. To jest naprawdę skandal i szczyt bezczelności Canal+, która zrobiła największego bubla programistycznego dekady w zakresie dekoderów i uważa, że wszystko jest w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam tv i mnie ten dekoder do niczego innego nie jest potrzebny i tu spełnia swoją rolę. 

 

Nigdy nie nagrywałem i nie bawiłem się w inne rzeczy w tym dekoderze. 

 

Dekoder do oglądania tv wystarcza w zupełności. Jak ktoś chce się bawić to niech sobie swój sprzęt dobierze z wolnego rynku. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, puszczyk napisał:

Free Guy (Canal+ Online)

 

Ktoś wie o co im chodzi z dostępnością oryginalnej ścieżki dźwiękowej w tym filmie? Przez dwa dni od pojawienia się tego filmu w serwisie było wszystko normalnie. Niestety, zdążyłem obejrzeć tylko połowę filmu. Wczoraj postanowiłem do niego wrócić i nie można wybrać oryginalnego audio. Wszędzie (smart tv, laptop, apka w telefonie) jest tylko ********* lektor.

Właśnie włączyłem i u mnie działa oryginalny dźwięk i napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Przywróciłem aplikację na moim Philips Android TV do wersji 5.9.0 (obecna 5.11.0 i maksymalny profil 1080p 10Mb/s) i powrócił profil 4K 17 Mb/s do wyboru spośród dostępnych, jednak gdy przełączy się na 4K to działa w tej rozdzielczości dosłownie chwilę, następuje buforowanie i automatycznie wskakuje maksymalna dostępna jakość 1080p 10Mb/s. 

 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pido napisał:

Też o tym pomyślałem, gdy dowiedziałem, że wchodzi jakość 4K. Dziwi fakt, że serwis, który aspiruje do bycia "premium" oszczędza na jakości. Streaming na Europę jest udostepniany najprawdopodniej przez chmurę obliczeniową Amazon Web Serwices (AWS), o czym może świadczyć ta strona: https://aws.amazon.com/fr/solutions/case-studies/canal-ott/ . Dodam, że taka chmura potrafi obsłużyć gigantyczny ruch, tylko to kosztuje i tu Canal+ pewnie oszczędza. Wg mnie jakość 4K powinna być z bitrate co najmniej 25 Mb/s a HD 8 Mb/s, aby artefakty kompresji obrazu nie rzucały się tak w oczy.

 

A to ciekawe...

2 kwietnia b.r. byłem na tzw. "warszawskich dniach informatyki" na Politechnice W-wskiej. To taka impreza dla studentów informatyki i programistów: wykłady i targi pracodawców z branży.

Wśród wystawców pojawiła się firma o nazwie Redge Technologies, która wg. swoich deklaracji obsługuje streaming i serwisy VOD m.in. Playera, Canal+ czy TVP (właśnie wygrali przetarg).

Podczas rozmowy z przedstawicielem firmy wspomniałem że paczka CANAL+ jest obecna na obu platformach: Player i C+ online, a facet powiedział że niektóre kanały mają ten sam strumień na dwóch platformach. Zakładam że chodzi o link pod spodem, który jest wyciągany po przetworzeniu (bo wizualnie są różne linki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelTSW napisał:

....Dekoder do oglądania tv wystarcza w zupełności. Jak ktoś chce się bawić to niech sobie swój sprzęt dobierze z wolnego rynku. 

W punkt. Nie pasuje? To zawsze można przesiąść się na swój sprzęt. Podejrzewam, że jednak marudzenie i tak by było.

 

 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek11:) jakim internetem dysponujesz ?U mnie była podobna sytuacja. Miałem dostępny maksymalny profil SD. Zresetowałem router i po resecie wskoczyły profile HD. Niestety 4K nie miałem przyjemności zobaczyć. Może mam za wolny net wg apkli C+ (60 mega) lub na xiaomi nie jest dostępny najwyższy profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze, w C+ Online zniknął mi Eleven Sports 1. Nie ma go na liście kanałów. Udało mi się go włączyć poprzez włączenie Elven Sports 2 i przycisk P+/P- z boku ekranu. Tam już ES1 jest, tylko pisze że jest niedostępny (po kliknięciu normalnie działa :D ) 

 

E: Już jest ok, jakiś chwilowy problem najwyraźniej.

Edytowane przez mingo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po ostatniej aktualizacji oprogramowania dekodera (z androida 9 do A10) do odbioru Canal + online pilot nie chce działać. Potrzebuję 5-6 razy wyłączyć dekoder z sieci aby zaczął reagować na przyciski . Jest frustrujące stać tak kilka /kilkanaście minut przy dekoderze i rozłączać co chwilę dekoder od prądu. Niestety konsultant nie umiał w tej sprawie pomóc.

 

Pozd.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...