Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to już nie moja wina, że właśnie to Canal+ pokazuje w prime time.. Przez litość nie wspomniałem już o brytyjskim miniserialu będącym rzeczywistą niedzielną premierą, ale możesz go sobie zamienić z Bitwą :D.

Cieżko fanbojom przyznać, że raz na jakiś czas jednak HBO pokaże coś wartościowego, no nie? ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z przesadnym zachwytem nad Operacją Argo- dla mnie jest filmem mocno przeciętnym. Zresztą od dawna filmy nagrodzone Oscarami nie są jakimś wyznacznikiem wysokiego poziomu. Podobnie Lincoln, który może fascynować Amerykanów, ale dla widza spoza USA jest po prostu nudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wyjściem w tej trwającej bez końca dyskusji jest po prostu przejrzenie oferty obu kanałów i sprawdzenie co można z premier wybrać - np. tydzień 24.02-02.03

HBO

Pn. seriale Detektyw, Dziewczyny, Witam panie

Wt. nic

Śr. nic

Czw. Zakochany prawnik

Pt. Trefny wóz

Sob. serial Kontra

Nd. Najtrudniejsza walka Muhammada Alego

 

C+

Pn. Nitro Circus

Wt. Projekt Dinozaur

Śr. Życie to nie bajka

Czw. serial Brooklyn 9-9, Dexter

Pt. Parker

Sob. Poradnik pozytywnego myślenia

Nd. koncert Eltona Johna, miniserial Bez wytchnienia, ceremonia rozdania Oscarów

 

u mnie HBO przegrywa z C+ wynikiem 1 (nd):3 (śr. sob. nd. nd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam, że niewielu z narzekających na ofertę filmową kanałów premium i przesycenie serialami ceni polskie kino komercyjne dlatego zestawienie trochę naciągane.

 

Jeśli chodzi o wymienione seriale to w przypadku drugiego sezonu HoC w połowie pierwszego odcinka pomyślałem sobie, że przy tym serialu trzyma mnie już tylko jedno. I tak po zakończeniu tegoż odcinka pożegnałem się z serialem. TD natomiast nie wciągnął mnie w cale i z tego co czytam na logach technologicznych (tak, nie filmowych, technologicznych) dochodzę do wniosku, że już jestem za stary i nie wystarczy do serialu wrzucić tytuł powieści dawno zapomnianego pisarza aby mnie unieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz miłośnicy i obrońcy seriali wkroczą do akcji.

Jedynym prawdziwym kanałem filmowym ostał się jeno TCM. Trudno, że z przerwami. Ale tak to wygląda.

A nie mówiłem, że mówiłem – dawno - by stworzyć dla miłośników tego gatunku HBO Seriale ale, żeby od razu Cinemax Seriale? :roll:

I wciąż się dziwię, że "premiery" filmowe są beznadziejne. Jeden film wart obejrzenia raz na kwartał, to stanowczo za mało.

I już się nie chełpią! Ile to "premier" emitują miesięcznie, rocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz miłośnicy i obrońcy seriali wkroczą do akcji.

Jedynym prawdziwym kanałem filmowym ostał się jeno TCM. Trudno, że z przerwami. Ale tak to wygląda.

A nie mówiłem, że mówiłem – dawno - by stworzyć dla miłośników tego gatunku HBO Seriale ale, żeby od razu Cinemax Seriale? :roll:

I wciąż się dziwię, że "premiery" filmowe są beznadziejne. Jeden film wart obejrzenia raz na kwartał, to stanowczo za mało.

I już się nie chełpią! Ile to "premier" emitują miesięcznie, rocznie...

 

Masz 100 % rację. Kiedy tylko znajduję czas to z chęcią oglądam TCM (reklamy nie są długie na szczęście) - uczta dla koneserów kina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś śledził ramówkę, wiedziałbyś @ Yakuzzi, że CBS Europa niedawno nadawała serial Północ Południe. W związku z tym wcale taki pewny nie jestem, czy MGM nadaje "wyłącznie" filmy. Co mi się zdaje, ze "Columbo" tam kiedyś leciał.

Żeby nie było wątpliwości. Nie lubię seriali. Ale to jest rzadkość. Większość lubi seriale. Niestety. A skoro jest popyt, to jest i podaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscią dużą frekwencją cieszyć się będą NĘDZNICY

Wiele było odmian Nędzników. A ten w dodatku musical!

Już jakiś czas jest po premierze! Ale achów i ochów tu nie słychać. Sam oglądałem. Dałem radę jakieś z pół godziny i zrezygnowałem. To nie moje klimaty.

Film dla wielbicieli tego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Finałowy odcinek True Detective miał tyle chętnych do oglądania, że padły serwery HBO GO. Kolejny dowód na to, że dobre seriale coraz częściej towarzyszą ludziom w ich cotygodniowym życiu.

 

2. Oglądalność finału wyniosła w USA ponad 11 mln ludzi. Serial jest najchętniej oglądaną premierą HBO od 2001 roku.

 

Dziękuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za dedukcja?! Oglądalność finału wyniosła w USA ponad 11 mln ludzi przy liczebności ludności Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej według danych amerykańskich na dzień 1 maja 2009 r., liczba ludności przekroczyła poziom 306 mln, to daje w przybliżeniu 3,5% udział całej populacji. W przełożeniu na polski, to byłoby około 1,33 miliona. W dodatku dodajesz, że to był finałowy odcinek "True Detective" a międzyczasie taka sobie frekwencja? A z tymi serwerami USA, to chyba lekka przesada.

Dziękuję, dzień dobry.

 

Zaskoczeni?

Potter pobił rekord wszech czasów

Ostatnia część "Harry'ego Pottera" pobiła rekord wszech czasów jeśli chodzi o wyniki oglądalności.

Taki tam przykład - ale zaznaczam, że niepierwszy z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425

 

Kolego, nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. HBO to kanał premium, do którego dostęp w USA wykupiło ok. 40 mln ludzi. Nie jest to kanał ogólnodostępny! Biorąc pod uwagę, że z ok. 40 mln ludzi, których MOGŁO oglądać finałowy odcinek, oglądało go ponad 11 mln, to jednak jest to świetny wynik, prawda? Gdy premierę filmową na Canal+ w Polsce ogląda ponad 200 tys. ludzi, to jest to wynik na skale kraju marny. Jednak dla Canal+ to oglądalność bardzo dobra zważywszy to ograniczony dostęp do tego kanału. Proste?

 

Myślałem, że moderator takiego forum jak satkurier powinien mieć w małym palcu takie rzeczy. Jednak się myliłem.

 

Awaria HBO GO miała miejsce i żadnej przesady tutaj nie ma. http://hatak.pl/artykuly/final-true-detective-doprowadzil-do-awarii-serwisu-hbo-go

 

Nie wiem czy tym Harrym Potterem bijesz jakoś to True Detective, ale odpowiem jakby tak rzeczywiście było. Harry Potter to marka na całym świecie. Poza tym, film zawsze będzie miał lepszą oglądalność niż serial. Plus, dowiadujemy się jaka jest oglądalność filmu na całym świecie, ile zarobił itp. Z serialami jest inaczej niestety, gdyż takich rzeczy nigdy nie są podawane. Zawsze mamy wyniki oglądalność w krajach, gdzie są premierowo emitowane.

 

Nie twierdze, że filmy są gorsze od seriali itp. itd. Pisze tylko, że seriale coraz częściej potrafią dorównywać najlepszym filmowym produkcjom, niekiedy nawet je pobić klimatem, rozmachem i świetnie prowadzoną fabułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczę- uwielbiam dobre seriale, ale nie uważam True Detective za wybitne dzieło. Oczywiście doceniam grę aktorską, ale też można zauważyć mielizny scenariusza i dłużyzny serialu. Nie podobało mi się też, że bohater grany przez Mcconaughey'a pokazywał swój nastrój przez bezsensowne i długie monologi. Często było to tak nudne i przewidywalne, że miałem ochotę przestać to oglądać. Poza tym oglądalność jest oczywiście ważnym kryterium, ale czy najważniejszym? Biorąc to pod uwagę to najlepsze seriale to M jak miłość czy Dynastia. I jeszcze jedna uwaga na rotten tomatoes ocena serialu z każdym odcinkiem spadała, a krytycy z tak znanych gazet jak New York Times czy Washington Post wystawili wręcz negatywne opinie. Na razie, oczywiście według mnie, nic nie przebije House of Cards, Ractify czy Homeland.

A tak z innej beczki czy ktoś się orientuje czy Orange is the New Black będzie miał premierę w polskiej telewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...