Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piątek 31 stycznia

21:00 Bernie - komediodramat, USA 2011 CANAL+

 

Świetna czarna komedia z koncertowymi rolami 3 aktorów - legendarnej Shirley MacLaine, komika Jacka Blacka i Matthew McConaughey będącego obecnie na fali wzrostowej.

 

Film ma ciekawą konstrukcję, bo przypomina reality-show - gadające głowy prostych i zwykłych ludzi opowiadają nam historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wiecie może z jakim opóźnieniem na Canal+ Family 1 i 2 lecą premiery z głównego kanału Canal+ jeśli w ogóle lecą. Jestem zainteresowany wykupieniem Canal+ Family w TNK HD i jestem ciekawy czy na tym kanale dają te filmy premierowe czy same odpadki. Dzięki za odpowiedź.

 

"Premiery Canal+Family2" emitowane są od wtorku do soboty o 20:30 (chyba, że jest jakiś mecz, to wtedy po meczu). W niedziele są emitowane jako premiery produkcje 3D (niedziela 17:00), a w poniedziałek filmy dokumentalne (20:30). Filmy są emitowane z 3-miesięcznym opóźnieniem, czyli w miesiącu styczniu oglądamy filmy, które były emitowane jako premiery na głównym kanale Canal+ w październiku zeszłego roku. Jeżeli chodzi o ilość filmów - nie wszystkie są emitowane. Np. z październikowych premier Canal+ w Canal+Family2 nie zobaczysz "Dziedzictwa Borne'a", "Mary i Martha" oraz "Paranorman", czyli nie jest naprawdę źle. Brakuje tylko 3 filmów. Wiadomo, są miesiące kiedy są większe i mniejsze braki. Od kiedy zdecydowano się podzielić pakiety na filmowe i sportowe na kanałach Family jest większe skupienie na sport. Dlatego niejednokrotnie na obu kanałach możemy jednocześnie obejrzeć jakiś mecz, a filmu brak. Przy wcześniejszym podziale, gdzie kanały Family znalazły się w pakiecie Silver starano się na jednym emitować film, a na drugim jakiś mecz. Zrezygnowano też z napisu "premiera" przy pierwszej emisji filmu. Mniej jest też powtórek filmów, szczególnie tych hitowych. Wiąże się to z tym, że kanały Family to też koncerty, dokumenty i sport. Poza tym w ciągu dnia są emitowane też filmy starsze, np. z 2005 roku. No i najważniejszy czynnik - koncesja. Kanały Family, podobnie jak wszystkie pozostałe kanały Canal+ są nadawane na koncesji polskiej. Stąd też nadawca musi (o ile się nie mylę) emitować 1/3 programu dobowego w języku polskim. Stąd też mamy nocne i poranne powtórki polskich filmów z lat 90. czy programów typu "Łapu capu" czy "Aktualności filmowe+" emitowane o poranku kilka razy z rzędu. Według mnie i tak dla kogoś kto ma dekoder z nagrywarką, a nie chce zbyt wiele wydawać to opcja jak najbardziej trafiona. Przy opcji Silver miał polską piłkę (do momentu wrześniowych zmian) i najciekawsze filmy. Teraz też nie jest źle. Family wchodzi w opcje "Sport&Family". mamy wszystko ze sportu i co nieco z filmu. Ale decyzję pozostawiam Tobie czy warto. Najlepiej przejrzyj program tych stacji i zobaczysz czy warto dokupić.

 

 

@Arkon - w zupełności się z Tobą zgadzam. Po co się kłócić? Tym bardziej, ze temat był wałkowany kilkakrotnie. I znowu wraca. Jak dla mnie to alekino+ pokazuje najlepsze seriale, ponieważ lubię te z wątkiem politycznym. Dlatego też "The Killing", "Rząd" czy "House of cards" są dla mnie lepsze niż "Gra o tron" emitowana w HBO czy "Mentalista" w Canal+. Nie ulega wątpliwości, ze Canal+ pokazuje kiepskie seriale, nie wiem dlaczego wybierają takie. Ciekawe seriale, które widziałem na Canal+ to "Przyjaciele", "Przez 24 godziny", a ostatnio "The Following". Ale to niewiele na tyle lat. Mogliby zakupić te bardziej popularne. Poza tym temat - emisja po premierze w USA. HBO tak pokazuje te seriale, ponieważ są ich produkcji. W Canal+ się one nie pojawiają od razu po premierze w USA, ponieważ C+ ich nie produkuje, poza tym te seriale lądują do dodatkowo płatnych "Seriali+". Dlaczego tam trafiają? Bo chcą zarobić i z ich punktu widzenia, jako firmy, jest to bardziej opłacalne, bo oznacza dodatkowy zarobek. Proste reguły. Co do tekstów typu "te filmy są już dodawane do gazet jako DVD" - i co z tego? A kiedy było tak, że najpierw pojawiały się w TV, a później na DVD? Jakoś sobie nie przypominam. I tak jest lepiej niż kiedyś.Teraz mamy premiery 9-miesiecy do roku po premierze kinowej. Wcześniej było trzeba czekać nawet półtorej roku. Co do samej zawartości kanałów filmowych - jak jest w kinie każdy widzi. Coraz trudniej natrafić na coś interesującego. Jednakże Canal+ oferuje przynajmniej codziennie jakąkolwiek premierę filmową. W HBO jak są 4 premiery filmowe w tygodniu to jest dobrze. Nie dość, ze mało to jeszcze trudno znaleźć cokolwiek intersującego. Nawet podczas "niedzielnej megapremiery". A ostatnio w HBO królowały filmy, które miały już premiery w Canal+ wcześniej, czy też filmy z połowy lat 90. Oczywiście w C+ też są emitowane, ale nie jako premiera!

 

Jak dla mnie oba kanały są potrzebne, bo jakakolwiek konkurencja musi być. Chociaż dystans pomiędzy nimi się zwiększa. Tym bardziej, ze C+ ma bardzo bogatą ofertę sportową. Natomiast HBO jest niejednokrotnie ofertowane za darmo na cały okres umowy przy pełnym pakiecie z wszystkimi C+. To też o czymś świadczy.

 

A Ci, co ciągle narzekają na "szrot puszczony na kanałach premium" czy DVD z gazetą albo serwisach amerykańskich. C+ czy HBO nie jest podatkiem - nie ma obowiązku za niego płacić. Jeżeli wam nie odpowiada to zrezygnujcie przy najbliższym możliwym momencie i kupujcie sobie gazety z pytami DVD, korzystajcie z tych swoich serwisów albo po prostu idźcie do kina i jak zapłacicie kilkadziesiąt złotych za jeden film to będziecie na pewno w pełni usatysfakcjonowani. Tylko nie piszcie, że nie możecie zrezygnować z C+, bo jesteście zobowiązani umową - te narzekania pojawiają się od kilkunastu miesięcy i każdy narzeka, ale jak przychodzi co do czego tu umowę przedłuża.

 

Aha - i zazdroszczę niektórym czasu na oglądanie tego wszystkiego. Ja takiego luksusu nie mam i jak obejrzę w miesiącu z pięć filmów to jest dobrze. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykański szrot do ja akurat widzę w C+, w dodatku trzeba by określić definicję "premiery". Ja nie uważam aby "premierą" nazywać film który dawali jako dodatek do gazety "Drogówka". Zwróć łaskawie uwagę na datę produkcji tych w większości pseudo premier i poczytaj proszę recenzje i wypowiedzi osób którzy oglądali te "mega wypasione" gnioty".

Premiery w Canal+ 27.01-2.02.2014

 

Poniedziałek 27 stycznia

20:30 Statek pijany - dramat obyczajowy, USA 2010 CANAL+

21:00 Bij i wiej - komedia sensacyjna, USA 2012 CANAL+

22:40 Ai Weiwei: Chiński głos ludu - dokumentalny, Niemcy/USA 2012 CANAL+

 

Wtorek 28 stycznia

21:00 Tragedia na przełęczy Diatłowa - thriller, Rosja/Wielka Brytania/USA 2013 CANAL+

 

Środa 29 stycznia

21:00 Jappeloup - dramat biograficzny, Francja/Kanada 2013 CANAL+

 

Czwartek 30 stycznia

20:00 Granica - thriller, USA 2012 CANAL+

 

Piątek 31 stycznia

21:00 Bernie - komediodramat, USA 2011 CANAL+

 

Sobota 1 lutego

22:00 The Rolling Stones Sweet Summer Sun Hyde Park Live 2013 - koncert, Wielka Brytania 2013 CANAL+

23:00 Drogówka - dramat kryminalny, Polska 2013 CANAL+

 

Niedziela 2 lutego

16:45 Mali agenci: Wyścig z czasem w 4D - przygodowy, USA 2011 CANAL+

 

Wychodzi na to że oba kanały są słabe :) Po za tym Panowie i Panie przecież to tylko telewizja :) Co do przedstawionych pozycji wybrałem 4 premiery.

 

PS. FilmBox Arthouse od 1 lutego w CP. Kanał może być ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku w większości seriale Canal+ to przeciętne produkcje wielkiej czwórki, właśnie dla gimnazjalistów czy 12 latków (jedynie Dexter, tu się wyróżnia ale to otrzymali w spadku po Nce)

Zwłaszcza House of Cards, Rząd czy skandynawskie kryminały z Ale Kino+. Bardzo gimbazowe produkcje :)

AK+ to też kanał od Canal+ i to na dodatek łatwiej dostępny od kanałów Premium, a rzucają naprawdę dobrymi tytułami, które równie dobrze, mogłyby lecieć na C+ Premium.

Seriali HBO pokazywać nie mogą, więc nie mają wcale emitować seriali? Z tego co pozostało póki co celują ciekawie (mówię tutaj i o C+ i o AK+). Jakiegoś "Alcatraz" nikt tam jednak nam nie puszczał ;)

C+ France nie robi głośnych seriali (przynajmniej takich jako HBO), ale niektóre produkcje z Francuskiego C+ chętnie obejrzałbym w polskim odpowiedniku i zawsze się dziwię dlaczego nic od nich u nas nie leci.

a Jeżeli chodzi o czas emisji, to ostatnio w C+ znaczny postęp. II sezon House of Cards poleci dość szybko, podobnie jest z emisją serialu Brooklyn 9-9.

No i z produkcji własnych: 13 Posterunek, Misja Afganistan > Bez Tajemnic. W tym roku jednak HBO wystawia mocniejszego gracza, bo "Wataha" zapowiada się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku w większości seriale Canal+ to przeciętne produkcje wielkiej czwórki, właśnie dla gimnazjalistów czy 12 latków (jedynie Dexter, tu się wyróżnia ale to otrzymali w spadku po Nce)

Zwłaszcza House of Cards, Rząd czy skandynawskie kryminały z Ale Kino+. Bardzo gimbazowe produkcje :)

Pisałem o tym co leci na kanałach premium Canal+. Zresztą emisję House of Cards w AleKino a nie w Canal+ tłumaczono właśnie tym że jest to serial zbyt ambitny i bardziej pasuje do profilu AleKino a nie Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku w większości seriale Canal+ to przeciętne produkcje wielkiej czwórki, właśnie dla gimnazjalistów czy 12 latków (jedynie Dexter, tu się wyróżnia ale to otrzymali w spadku po Nce)

Zwłaszcza House of Cards, Rząd czy skandynawskie kryminały z Ale Kino+. Bardzo gimbazowe produkcje :)

 

Ale już "Top Of The Lake" jest bardzo gimbazowe, bo rozgrywa się w środowisku gimbazy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czekam na 4 odcinek Detetywa a tu najpierw czarna sciana a pózniej odcinek pierwszy Gratuluje HBO zniechęcania do ogladania tegoz serialu

Od samego początku było wiadomo że po 3 odcinku będzie przerwa przez SuperBowl. Trzeba czytać numery odcinków w programie tv czy EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. Co złego jet w serialu o widowni i budżecie pojedynczego odcinka większych niż wiele produkcji pełnometrażowych? Moderator mógłby wykazywać się trochę mniejszą ingorancją w temacie ;).

 

Jedyne co tak naprawdę jest mnie w stanie przyciągnąc do tv to dobre w moim mniemaniu seriale (w przypadku duetu C+/HBO to Newsroom, Dziewczyny, Detektyw, nawet dość słaby, ale wciągający Brooklyn Nine-Nine), bo na najbardziej interesujące mnie filmy chodzę do kina, a te mniej "pilne" często kupię za 4-12 zł w VOD na pół roku lub więcej przed premierą w "tv premium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj wsród tych pustek "Searching for Sugar Man" 23 lutego, co prawda dokument, a nie fabuła, ale myślę, że docenisz, bo to jedna z najlepszych propozycji w tym miesiacu wśród obu kanałów z tematu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...