Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym z filmem jest tak że się obejrzy i zapomni. Każdy jest inny.

Właśnie! Są filmy z wielkiej litery "F" i filmy. Te pierwsze zawsze oglądam, bo w głowie pozostają na całe życie. I mogę dać przykłady. Te drugie mimochodem. Ale taka, to już jest uroda kanałów filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda są filmy przez duże "F" i do nich się wraca z przyjemnością. No i są filmy.

 

Panowie, ja naprawdę rozumiem różnicę między M jak miłość, a 6 stóp pod ziemią. I jednego i drugiego nie da się oglądać. Moim zdaniem. Jeśli już, z seriali, to lubiłem doktora Housa. Całe dwa pierwsze sezony. Potem serial się stoczył. Mnie te wszystkie hity Spartakus, Rzym, Walking Dead, Breaking Bad, nudzą. Wszystkie są robione na jedno kopyto. Przedstawiają jakieś, obyczajowe w gruncie rzeczy, rozterki gwiazdy tych seriali. Wszystko sprowadza się w istocie do zagadnienia kto, z kim i dlaczego.

Fajnym serialem jest "Mistrz i Małgorzata" Ten rosyjskiej produkcji. I polskiej. fajne były Alternatywy 4, Zmiennicy. Bo te seriale były krótkie. Gdyby były robione teraz, to oglądania nadawałoby się 15 odcinków ze stu.

 

Każdy, no może prawie każdy serial, paradoksalnie, pada ofiarą swojego sukcesu. Serial będzie eksploatowany, wałkowany dotąd, aż zostanie doprowadzony do absurdu.

Seriale, niestety, będą coraz popularniejsze w filmowych stacjach, bo są tanie i cieszą się dużą oglądalnością. Te stacje które nie nadają seriali znikają z ofert. Chyba tylko na TCM nie widziałem seriali w ramówce. CBS Europa nadaje serial. Filmboxy nadają seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale, niestety, będą coraz popularniejsze w filmowych stacjach, bo są tanie

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Koszt 1 odcinka Game of Thrones to 6 mln $, pilotowy odcinek kosztował 10 mln $. Pojedynczy epizod Boardwalk Empire kosztuje 10 mln $, a pilot był produkowany za 18 (!!!) mln $. Średni koszt produkcji 1 odcinka produkcji od HBO to 5 mln $. Game of Thrones już teraz będzie miało 4 sezony, czyli w sumie HBO wydało już ponad 240 mln $ na produkcje tego serialu. Zgodnie z książkami serial zakończy się na 7-8 sezonie, co będzie dawało kwotę ok. 500 mln $. Jak to wygląda w filmach? Najdroższy film w historii to dzisiaj Piraci z Karaibów: Na krańcu świata - koszt 300 mln $. Np: Titanic kosztował 200 mln, Avatar ok. 230 mln $. Seriale tanie w produkcji? Śmiech na sali po prostu. :lol2: Koszt całej sagi Game of Thrones nie zamknie się nawet w połowie tego co kosztowały Titanic czy Avatar, więc o czym ty w ogóle piszesz.

 

Żeby nie było, porównałem najdroższe produkcje filmowe z najdroższymi produkcjami serialowymi. Filmy rzadko osiągają takie budżety, bo z reguły jest to zdecydowanie poniżej 100 mln $. Tak samo z serialami jest oczywiście. Widzimy więc, że najdroższe produkcje serialowe prześcigają nawet najdroższe produkcje filmowe. Uśredniając jednak, koszty filmów i seriali są na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale, niestety, będą coraz popularniejsze w filmowych stacjach, bo są tanie

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Wypraszam sobie. Lepiej się poczułeś, ze napisałeś że nie mam pojęcia o czym piszę? Poczułeś się bardziej dowartościowany? Titanic kosztował 200 milionów i co? 6 milionów w produkcji filmowej to grosze. Za to nawet porządnego aktora nie zaangażujesz,l którego nazwisko przyciągnie do kin tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie. Lepiej się poczułeś, ze napisałeś że nie mam pojęcia o czym piszę? Poczułeś się bardziej dowartościowany? Titanic kosztował 200 milionów i co? 6 milionów w produkcji filmowej to grosze. Za to nawet porządnego aktora nie zaangażujesz,l którego nazwisko przyciągnie do kin tłumy.

 

Nie wiedziałem, że "nie masz pojęcia o czym piszesz" jest takie obraźliwe :roll: Wybacz mi zatem. Od kiedy to Kate Winslet czy Leonardo di Caprio byli "znanymi" nazwiskami przed filmem Titanic? To właśnie ten film ich wybił. Poza tym w serialach grają coraz głośniejsze nazwiska. Tak na szybko mogę wymienić 2 wielkie gwiazdy, które pojawiły się w tamtym roku w serialach: Jon Voight w Ray Donovan i Matthew McConaughey w True Detective.

 

Przecież jest napisane wyraźnie, że 6 mln $ to 1 ODCINEK człowieku. Sezon Game of Thrones ma 10 odcinków, co już daje 60 mln. W kwietniu rusza IV sezon, tak więc na dzień dzisiejszy mają wydane 240 mln $ ( przebili Titanica ). Wg książek serial ma trwać 7-8 sezonów co w sumie da kwotę ponad 500 mln $ wydaną na produkcję tego serialu ( więcej niż najdroższy w historii kina Piraci z Karaibów ). Jakich ty jeszcze dowodów potrzebujesz? Nie wiem i nie rozumiem ludzi, którzy wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt produkcji to jedno, a kupno praw emisyjnych to drugie. Gdyby koszt produkcji = cena licencji, to nikt by tego nie emitował. Ceny licencji za godzinę programu, podejrzewam, że za najnowsze płaci się nawet kilka (kilkanaście?) tysięcy USD za godzinę. Starocie można kupić już za 500$ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare

6 milionów 1 odcinek, 6 milionów drugi odcinek razem 12 milionów. Jaki film za to zrobisz? Bo tak to trzeba by porównywać. Nie wiem jak długo trwa odcinek Gry o tron. Ale podejrzewam, ze dwa trwają półtorej godziny. Albo dwie. Tyle co film fabularny. Jaki film zrobisz za 12 milionów? Albo za 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak to trzeba porównać? Płacisz za czas, który upływa? Chyba nie. Film może mieć budżet 10 mln $ i być robiony przez 4-5 miesięcy. Serial może mieć budżet 10 mln, a być robiony przez 8 miesięcy. Na to samo wychodzi, bo producent wydaje tyle samo pieniędzy. Porównuje się pieniądze, które się wydaje, a nie czas w jakim produkcja powstanie.

 

Z tym, że nie da się zrobić dobrego filmu za 12-20 mln $ to bym się wstrzymał, bo nie tylko wysoko-budżetowce są dobrymi filmami. Poza tym pamiętajmy o filmach niezależnych, które również w większości są niskobudżetowe, a można w nich znaleźć świetne produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję "Płacisz za czas, który upływa? "

Nie znam się na tym, ale ja uwielbiam wypowiadać się zwłaszcza w tematach, o których nie mam bladego pojęcia, że jest takie pojęcie jak dzień zdjęciowy. I on parę złotych kosztuje. Ale co ja tam wiem.

Chodzi mi o to, ze za 60 milionów otrzymujesz 10 godzin filmu Gra o tron jeden sezon. Ile kosztuje 10 godzin kinowych hitów? Trzeba porównać wysokobudżetowy serial, do wysokobudżetowych filmów. Ile kosztowała godzina Titanica? No, ale co ja tam wiem.

Cytuję "Z tym, że nie da się zrobić dobrego filmu za 12-20 mln $ to bym się wstrzymał, bo nie tylko wysoko-budżetowce są dobrymi filmami." No i właśnie o tym mówię. 20 milionów dolarów za dwa odcinki Gry o tron to nie jest wysoki budżet jak na film, co sam przyznajesz.

 

I wcale nie twierdzę, ze aby zrobić dobry film musi być wysoki budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się lista premier na C+ na marec 2014. Miesiąc słabszy ale i tak jest w czym wybierać. Polecam POLOWANIE, NIEULOTNE, DZIEŃ W MIDDLETON, CZAS ZEMSTY, NA GŁEBINIE. Do tego z pewnoscią dużą frekwencją cieszyć się będą NĘDZNICY, PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA, TRENER BARDZO OSOBISTY. Pośrednio polecam POŁĄCZENIE (końcówka mi nie przypadła do gustu). Z pewnością w C+ i tak o niebo lepiej niż w HBO (od grudnia wciąż słaby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscią dużą frekwencją cieszyć się będą NĘDZNICY

Wiele było odmian Nędzników. A ten w dodatku musical! To pewności nie mam, że porwie. Dawno temu oglądałam ekranizację Nędzników z Jeanem Gabin.

Był wspaniały! Ekranizacja jest nie do powtórzenia. Szkoda, że żadna stacja telewizyjna nie zdecydowała się na przypomnienie tego filmu. Zupełnie inne spojrzenie na powieść Victora Hugo. Warto by było na 150 rocznicę wydania „Nędzników” właśnie ten film przypomnieć.

A musical dla miłośników tego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba stawiacie sprawę na głowie. Sądzicie, ze HBO Polska nie widzi, że ma coraz mniej widzów płacacych...

Jest biznes, jest ocena strategiczna: inwestujemy, przebijamy sie z promocją, walczymy o rynek ( i to generuje koszty) ALBO odcinamy kupony. Nie dziwi Was, ze operator nc+ tak chętnie DAJE HBO gratis... czyli nozyce między kosztami, a wydatkami w HBO jeszcze są spore.

HBO zdaje się wybrał 2. drogę i pewnie im się to opłaca BARDZIEJ niz angazowanie środków w niepewny interes. Bo rynek drogich kanałów payTv w Polsce jest niepewny.

Podobnie było ze "zjazdem" Canal+ pod koniec Cyfry. Teraz po połączeniu bibliotek przejściowo jest bardzo dobrze, ALE cena robi swoje.... baza abonencka będzie się kurczyć.

Widzę to w srodowisku. Mamy taka kartę na kontrakcie z Cyfrą, gdzie 6xCanal kosztuje 15 zł/m. Po miesiacu ogladania zwykle już nie ma chetnego na prolongatę.

Także cieszmy się obfitością na Canalach bo i ona może niebawem topnieć.

Np. poczytajcie co piszą abonenci UPC o podwyżce (upsss promocyjnej cenie) pakietu łaczonego z 35 na 49,90. Rośnie baza, ale czy na pewno wzrośnie liczba płacących... a moze zmaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscią dużą frekwencją cieszyć się będą NĘDZNICY

Wiele było odmian Nędzników. A ten w dodatku musical! To pewności nie mam, że porwie. Dawno temu oglądałam ekranizację Nędzników z Jeanem Gabin.

Był wspaniały! Ekranizacja jest nie do powtórzenia. Szkoda, że żadna stacja telewizyjna nie zdecydowała się na przypomnienie tego filmu. Zupełnie inne spojrzenie na powieść Victora Hugo. Warto by było na 150 rocznicę wydania „Nędzników” właśnie ten film przypomnieć.

A musical dla miłośników tego gatunku.

 

Wśród moich znajomych cieszył się dobrą opinią. Mi się tak nie podobał więć nie polecałem:) Pewnie się mylę więc warto sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...