Skocz do zawartości

TV MN


tarmichal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  

5 minut temu, truszek napisał(a):

Bardzo dobrze. Skoro przeszkadzają im zachodnie, zagraniczne korporacje niech stworzą własną platformę emisji programu poza YT/Fb

 

No to przecież jest... Banbye. Inna sprawa że on należy do wRealu24, a oni się kiedyś przestali lubić jak Bąkiewicz się skumał z PiSem, a wRealu przecież lubi się z Konfederacją.

Tym niemniej chyba tę niechęć się udało przezwyciężyć, bo ostatnio TV MN założył kanał na Banbye'u, a tam nie można założyć kanału tak "z ulicy", trzeba mieć umowę z serwisem.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawa sprawa. TV Media Narodowe podpisały porozumienie z radomską lokalną stacją Zebrra TV i nadają program na kanale 828 w Vectrze. Nie mam dostępu do kablówki, więc nie wiem, na jakich to jest zasadach tzn. czy jest to pasmo w określonych godzinach, czy leci cały czas. Wiem natomiast, że skierowano już pisma w tej sprawie do KRRiTV i radomski nadawca może mieć kłopot. Dochodzą do tego kwestie np. umów komercyjnych podpisanych przez Zebrrę, nie wszyscy goście też chcą być utożsamiani z tymi mediami i np. odmawiają lub będą odmawiać przychodzenia na program publicystyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV MN nie jest stacją całodobową. Oni nadają live chyba w godzinach 10-18. Czy przez prawie całą dobę leci TV MN w pętli i w wiecznych powtórkach na Zebrrze? Ile jest premierowego programu w ciągu dnia? Po przejściu Michała Jelonka do TV Republika, kto tam teraz został?

Na stronie stacji do wsparcia zachęcają w dalszym ciągu twarze Bąkiewicza i Jelonka, a oni prawie od 2 miesięcy nie są związani ze stacją.

https://tvmn.pl/wspieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVMN chce „niezwłocznego i bezpłatnego” wejścia do pakietów

 

Cytat

Barełkowski w środę wieczorem rozesłał do mediów i przedstawicieli operatorów płatnej telewizji specjalny apel. - Bardzo Was proszę o wyjście z roli cenzora i regulatora rynku mediów w Polsce. Proszę Was o szacunek do polskiego prawa, równe traktowanie podmiotów gospodarczych zgodnie z Konstytucją Biznesu, niestosowanie zakazanej cenzury prewencyjnej i niewchodzenie w kompetencje polskich regulatorów rynku i sądów. Apeluje do Państwa o niezwłoczne i bezpłatne wprowadzenie do Waszej oferty, oczekiwanej przez wielu abonentów Telewizji Media Narodowe – napisał w wiadomości.

Więcej: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-tvmn-upc-polska-play-orange-toya-tv-republika-wpolsce-pl-mux-naziemna-telewizja-cyfrowa


Nie sądzę, aby ten apel zadziałał motywująco na operatorów, bo przy tak dużej konkurencji i tak nie mieliby siły przebicia, i nie ma tu mowy o cenzurze, czy niesprawiedliwym traktowaniu, bo nie o to chodzi w biznesie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niech zapomną że ktoś z większych operatorów włączy ta stacje do oferty.

Operatorzy się już sparzyli dając szanse kanałowi News 24. Niestety zapowiedzi jakie dawał prezes przedstawiając kanał okazały się dalekie od rzeczywistości. kanał nie wnosi żadnej wartości dodanej dla operatora kablowego, pomimo że był oferowany początkowo bezpłatnie. Każdy nowy kanał (nawet oferowany w modelu bezpłatnym dla operatora) generuje po stronie operatora koszty. Więc może niech prezes MN TV najpierw doinwestuje w kanał by ramówka była bardziej atrakcyjna i zacznie kanał promować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 19:00, lukas_k napisał(a):
 
 

Ciekawa sprawa. TV Media Narodowe podpisały porozumienie z radomską lokalną stacją Zebrra TV i nadają program na kanale 828 w Vectrze. Nie mam dostępu do kablówki, więc nie wiem, na jakich to jest zasadach tzn. czy jest to pasmo w określonych godzinach, czy leci cały czas. Wiem natomiast, że skierowano już pisma w tej sprawie do KRRiTV i radomski nadawca może mieć kłopot. Dochodzą do tego kwestie np. umów komercyjnych podpisanych przez Zebrrę, nie wszyscy goście też chcą być utożsamiani z tymi mediami i np. odmawiają lub będą odmawiać przychodzenia na program publicystyczny. 

Jakie kłopoty może mieć Zebrra? Jeżeli będzie realizować wcześniej podpisane umowy, to na jakiej podstawie może mieć jakikolwiek kłopot?

W dniu 22.02.2024 o 15:35, swordfish napisał(a):
 
 

TV MN nie jest stacją całodobową. Oni nadają live chyba w godzinach 10-18. Czy przez prawie całą dobę leci TV MN w pętli i w wiecznych powtórkach na Zebrrze? Ile jest premierowego programu w ciągu dnia? Po przejściu Michała Jelonka do TV Republika, kto tam teraz został?

Na stronie stacji do wsparcia zachęcają w dalszym ciągu twarze Bąkiewicza i Jelonka, a oni prawie od 2 miesięcy nie są związani ze stacją.

https://tvmn.pl/wspieram

TVMN nadaje całodobowo, tak samo jak TVP1 czy TVN. Całodobowo, co nie znaczy, że cały czas na żywo, albo że cały czas premiery - tak samo jest w przypadku wielu innych telewizji. Michał Jelonek rzeczywiście odszedł. Natomiast Robert Bąkiewicz ma wspólny z Piotrem Barełkowskim program w TVMN, pojawia się też często jako gość w innych programach, więc stwierdzenie, że "od prawie dwóch miesięcy nie jest związany ze stacją" jest grubo przesadzone. Po prostu jego związki są innego typu, niż dotychczas. Obecnie programy prowadzą, oprócz wspomnianych B&B, Jan Bodakowski, Oliver Pochwat, Michalina Szymborska i Andrzej Kozera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra reaguje na pojawienie TV MN a w szczególności na wykorzystanie logo kablówki do promocji  bez podpisanej umowy z i zgody

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/telewizja-media-narodowe-dostępna-w-kablówce-operator-zaskoczony/ar-BB1iX3PB?ocid=msedgntp&pc=ASTS&cvid=ad336dc483da4a7db9fd87f9baf9eb96&ei=14

Cytat

Z kolei Vectra tłumaczyła się w liście do "Wyborczej": "Nie zawarliśmy żadnej umowy z TV MN i nie zostaliśmy poinformowani o obecności programów TV MN w innych kanałach dostępnych dla naszych abonentów. W komunikacji wykorzystano nasze logo i nazwę bez naszej zgody. Zaistniałą sytuację będziemy wyjaśniać bezpośrednio z nadawcą. Jesteśmy zaskoczeni zmianą, traktujemy ją poważnie i analizujemy dalsze kroki".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule screen z Michałem Jelonkiem (obecnie TV Republika). Redaktorzy nie są na czasie i szukają dziury w całym. To tak jakby pisać o TVP i dać jako ilustrację Piotra Kraśko lub Danutę Holecką. Nadawca może retransmitować dowolną stację, jeśli się z nią dogadał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie jest inne czy retransmitowana stacja może używać logo operatora kablowego i chwalić się że jest dostępna w tej kablówce, bo ta żadnych umów z nią nie podpisywała.

Jestem także ciekaw jakby zareagowała KRRiT gdyby na antenie TVN, pojawił się całodobowy przekaz TVN24.

Lub na antenie Polsat, przez całą dobę Polsat News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niby dlaczego i na jakiej zasadzie nadawcy mieliby informować kablówki o tym, jakie programy retransmitują. Zdaje się, że w koncesji Zebrra TV ma zapisaną emisję co najmniej 1,5 godziny dziennie własnego programu i to realizuje, więc KRRiT też nie ma podstaw, by się o coś czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2024 o 00:19, pavl6 napisał(a):

Nie wiem niby dlaczego i na jakiej zasadzie nadawcy mieliby informować kablówki o tym, jakie programy retransmitują. Zdaje się, że w koncesji Zebrra TV ma zapisaną emisję co najmniej 1,5 godziny dziennie własnego programu i to realizuje, więc KRRiT też nie ma podstaw, by się o coś czepiać.

Wszystko zależy jak mieli podpisaną miedzy sobą umową na reemisje w sieci Vectra. Wychodzi na to że jednak cos zostało naruszone w zawarte w umowie i to było podstawa do natychmiastowego wyłączenia kanału z oferty Vectra. Ciekawe czy jeszcze gdzieś kanał Zebrra TV nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje. Streama internetowego nie mają, w ofercie innych operatorów ich nie było. Szkoda, że kanał kończy nadawanie w ten sposób, ale cóż... Tak to jest, jak się wchodzi w interesy, nie będąc w stu procentach pewnym tego, czy można podjąć pewne decyzje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2024 o 00:19, pavl6 napisał(a):

Nie wiem niby dlaczego i na jakiej zasadzie nadawcy mieliby informować kablówki o tym, jakie programy retransmitują. 

To wynika z zawartych umów. Jeśli umowa nie przewiduje że jeden nadawca może udostępniać, a więc podnajmować antenę innemu i to w takim zakresie że w zasadzie sam staje się nadawcą marginalnym, to łamie zawarte umowy z operatorem, czego masz dowód w postaci wyłączenia kanału z oferty kablówki. 

 

To tak jakbyś wynajął biuro i w umowie nie miał zapisane że jako najemca możesz całość lub fragment podnająć innemu najemcy aby sobie zmniejszyć koszty najmu. Właściciel także może z Tobą w trybie natychmiastowym rozwiązać z Tobą umowę. 

 

To nie wolna amerykanka a biznes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrra TV nadal ma swoją stronę internetową i swój kanał na YouTube, więc dalej istnieją, ale z mniejszym zasięgiem. 
 

W obronie TV MN nie przewiduję manifestacji i dużych protestów, jeśli chodzi o usunięcie z Vectry. Ani Karnowscy, ani Sakiewicz, czy tym bardziej ojciec Rydzyk nie będą bronić solidarnie stacji, która mogła stanowić dla nich konkurencję.

 

TV MN to chyba ostatnia telewizja, która zaprasza obecnie Grzegorza Brauna. Właśnie jest na antenie wywiad Barełkowskiego z Braunem.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że TV MN może niech pójdzie droga TV Republika. Niech zgodzi się aby ten kanał był sprzedawany na zasadzie osobnego pakietu, tak jak to robiła TV Republika (za 5zł), z czasem dopiero pojawiać się zaczęła w ogólnych pakietach. Niestety włodarze TV MN chcieli by swój kanał aby był nadawany od najniższych pakietów. Więc może niech pojawia się tak jak TV republika i wPolsce.pl w naziemnej telewizji cyfrowej. Niech cos darzą od siebie, a nie tylko liczą że inni powinni ich oferować. Niestety wypromowanie kanału jak i szczególnie jego ramówka kosztuje i to nie małe pieniądze w szczególności jeśli ten kanał ma być publicystyczno-informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, swordfish napisał(a):

Zebrra TV nadal ma swoją stronę internetową i swój kanał na YouTube, więc dalej istnieją, ale z mniejszym zasięgiem. 

Obecnie to bardziej agencja reklamowo-medialna, niż normalny nadawca TV. Tworzenie materiałów wyłącznie na zlecenie, brak standardowego wydania Informacji... To wyłączenie to chyba całkowity upadek i porzucenie idei telewizji lokalnej z Radomia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale co to by zmieniło skoro widać że platformy i kablówki nie chcą włączać do oferty kanału. Za pieniądze tym bardziej nikt tego nie włączy. 

Tej telewizji nawet politycy nie chcą wspierać. Przemysław Czarnek z PiS nawołuje do Republiki. Senator Grzegorz Bierecki inwestuje w wPolsce. Konfederatom wystarczy chyba Tik-Tok. Kanał niszowy o którym wiedzą tylko "wtajemniczeni". Na Zrzutce jest 80 wspierających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 00:23, lukas_k napisał(a):
 
 

No i jednak się okazało, że nie można tak wszystkiego bez ustaleń robić. Zebrra TV z dniem 1 marca została wyłączona z Vectry. Tango down...

 

 

 

To, że Vectra coś zrobiła, to nie znaczy, że miała do tego prawo. A czy miała, o tym ostatecznie się przekonamy, jak już zostaną rozpatrzone skargi na takie działania Vectry, które zdaje się już wpłynęły. Co do @dvbtowiec - ja nie mam wglądu do umów Zebrra TV, ani TVMN. Jeżeli masz informację, że Vectra powołała się na taki zapis w umowie, to prosiłbym o źródło i stosowny fragment umowy.

"Nie oceniamy legalności wprowadzenia programu TVMN do ramówki Zebrra.tv" - twierdzi Vectra. Jednocześnie nie określa, który warunek umowy miał złamać nadawca. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-vectra-tvmn-telewizja-media-narodowe-zebrra-tv-rozwiazanie-umowy-wypowiedzenie Tymczasem TVMN twierdzi, że zadebiutował na naziemnych MUX-L1, L3 i L4. Ktoś ma możliwość sprawdzić? https://tvmn.pl/TVMN-debiutuje-w-tv-naziemnej-Na-ktorych-multipleksach-mozna-nas-znalezc-7668a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pavl6 napisał(a):

Jeżeli masz informację, że Vectra powołała się na taki zapis w umowie, to prosiłbym o źródło i stosowny fragment umowy.

To nie jest mój problem. Vectra twierdzi że zapisy umowy zostały złamane i to mi wystarczy. Jeśli w procesach odwoławczych o ile faktycznie takie są ktoś wykaże że Vectra nie ma racji, przyjmę także do wiadomości.  Natomiast to Vectra że nie chce podawać treści umów lub fragmentów publicznie, to zrozumiałe, gdyż umowy są objęte klauzulą tajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra już potwierdziła, że nie chodziło o wprowadzenie TVMN do ramówki, więc temat można w tym zakresie uznać za zamknięty. Choć można oczywiście snuć domysły, że szukali pretekstu, żeby kanał usunąć po nawiązaniu współpracy z TVMN i znaleźli jakiś kruczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, pavl6 napisał(a):

Vectra już potwierdziła, że nie chodziło o wprowadzenie TVMN do ramówki

Niczego takiego nie potwierdziła.

W artykule jest wyłącznie

Cytat

Nie oceniamy legalności wprowadzenia programu TVMN do ramówki Zebrra.tv

 

To tak jakbym zlecił wykonawcy remont mojego mieszkania. Wykonawca zatrudnił podwykonawcę. Nie oceniam legalności, bo wiadomo że żadne prawo na to nie zabrania. Ale ważne jest co było w mojej umowie, bo to ja mogłem mieć zapis w którym oczekuję że podwykonawca wyłącznie za moją pisemną zgodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...