Skocz do zawartości

TV MN


tarmichal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Lannan napisał:

Czy taka stacja nie powinna była podlegać delegalizacji z automatu za promowanie konkretnej ideologii? Wydaje mi się, że tak.

Dopóki nie promuje się ideologii opisanych w artykule 13 Konstytucji, to nie, nie można zakazać działania danej telewizji. A tam nie wymieniono poglądów prorosyjskich.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam się tam wydaje że MN będzie propagować poglądy prorosyjskie? To widać, jak bardzo nie jesteście na bieżąco. :D 

Kilka miesięcy temu doszło w środowisku do swego rodzaju rozłamu. Środowisko bliskie Konfederacji oskarża Bąkiewicza wręcz o zdradę i to że przeszedł na stronę PiS-u.

Jeden z redaktorów MN w kwietniu odszedł stamtąd w dość głośny sposób, bo - jak stwierdził - zakazano mu zapraszania do programu m.in. Grzegorza Brauna za rzekomo prorosyjskie poglądy. Bardzo szybko "przejął" go kanał Wrealu24.

Zobaczcie sobie choćby portal Mediów Narodowych i w jaki sposób piszą tam o Rosji i o wojnie na Ukrainie.

Jeszcze jedno: W tym roku Ruch Narodowy (partia od Winnickiego i Bosaka, będąca częścią Konfederacji), ogłosiła nawet swoje własne hasło Marszu Niepodległości i zrobiła to przed Bąkiewiczem.

 

A jakby kogoś interesowało, jak wygląda ich program, to od mniej więcej 9 do 11 jest codzienne pasmo na żywo na ich kanale YouTube, np. audycja z dzisiaj.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lannan-to,że jesteś komunistą i chcesz,aby wszystkie media wyglądały jak w Korei Północnej,nie oznacza ,że tak ma być w polsce. 

Twój cytat,, Fakt faktem że w Polsce narodowców z prawdziwego zdarzenia nie ma, a są co najwyżej bandyci którzy tym mianem się określają,"  Nie oceniaj innych,swoją miarą.!  

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 09:34, Tomo21 napisał:
 
 

Już sama nazwa stacji jest komiczna. Zawartość pewnie podobna do TV Republika czy w Polsce PL (kolejna prawicowa stacja z idiotyczną nazwą). Także nie wróżę sukcesu.

Rzeczywiście termin "wróżenie" jest tu adekwatny. Jednak trafniejszą ocenę można wydać zapoznając się z faktami i na tej podstawie ją tworzyć.

2 godziny temu, Lannan napisał:
 
 

Mnie martwi to, że taka telewizja mogłaby być tak samo stronnicza w swym przekazie jak współczesne media głównego nurtu i służyłaby za tubę propagandową wyłącznie jednej strony politycznej, albo powielaniu stanowiska pro-rosyjskiego, nie tak wcale obcego skrajnej prawicy. 

Czy taka stacja nie powinna była podlegać delegalizacji z automatu za promowanie konkretnej ideologii? Wydaje mi się, że tak. Fakt faktem że w Polsce narodowców z prawdziwego zdarzenia nie ma, a są co najwyżej bandyci którzy tym mianem się określają, powinno dać do myślenia. 

Dzisiaj TVP uchodzi za „media narodowe", więc taka stacja byłaby tak naprawdę powielaniem takiego przekazu. 

Przecież Media Narodowe są atakowane za "proukraińskość" xD.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michael112 napisał:

Wam się tam wydaje że MN będzie propagować poglądy prorosyjskie? To widać, jak bardzo nie jesteście na bieżąco. :D 

To, że tam są różne podziały i rozłamy, zgodnie z przysłowiem "prawica rozmnaża się przez podział", to wiem, po prostu chodziło mi o to, że za same poglądy, niezależnie od tego, czy to by było proukraińskie, czy prorosyjskie, czy jeszcze inne, nie można by było wydać decyzji o delegalizacji stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko czemu to jest w jakiejś części finansowane z naszych podatków

https://oko.press/narodowcy-od-bakiewicza-z-3-milionami-dotacji-od-rzadowego-funduszu/

Cytat

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, również w 2021 otrzymało z NIW:

198.197 zł na projekt „Media Narodowe/ Warszawa – obywatelski portal lokalny”.

 

Na portalu widzę filmy z YT z kanału "Media Narodowe", zatem portal i kanał są ze sobą powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal Media Narodowe Warszawa to to: https://medianarodowe.com/warszawa/

Ni mniej, ni więcej. Ani filmiki na yt, ani na TikToku, ani jakby otworzyli radio pod tą samą nazwą, to nie będzie to portalem MN Warszawa.

To tak jakby Polsat dostał dotację na Polsat Rodzina, a ktoś na tej podstawie stwierdził, że dziennikarze Interii pracują za publiczne pieniądze.

Edytowane przez pavl6
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michael112 napisał:

Warto zauważyć, że to będzie pierwsza telewizja o profilu publicystycznym w Polsce, nadająca w rozdzielczości 4K. Tylko który z operatorów będzie ich chciał w ten sposób nadawać?

Nie jest pierwszym.

wPolsce jest w 4K w Orange, ale pewnie z prawdziwym 4K ma niewiele wspólnego.

https://satkurier.pl/news/178765/wpolscepl-w-jakosci-4k-w-orange-tv.html

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:
 
 

@pavl6 Nie mniej dotacje są dla tej konkretnej organizacji. Można oczywiście to rozdzielać, ale mamy ciągle do czynienia z tym samym podmiotem.

Tak jak napisałem - To tak jakby Polsat dostał dotację na Polsat Rodzina, a ktoś na tej podstawie stwierdził, że dziennikarze Interii pracują za publiczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 09:34, Tomo21 napisał:

Już sama nazwa stacji jest komiczna. Zawartość pewnie podobna do TV Republika czy w Polsce PL (kolejna prawicowa stacja z idiotyczną nazwą). Także nie wróżę sukcesu.

Jakoś Republika i wPolsce.pl się trzymają - nie to co News 24.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Telewizja Media Narodowe poinformowała, że nie będzie prowadziła otwartych testów w sieciach kablowych, a tylko w internecie. Wcześniej stacja zapowiadała testy w kablówkach, choć nie ma koncesji kablowej od KRRiT".

 

https://www.press.pl/tresc/73660,telewizja-media-narodowe-jednak-nie-bedzie-testowana-w-kablowkach_-bo-nie-ma-koncesji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka dodatkowa ciekawostka z powyższego artykułu

Cytat

– Mamy nadzieję na szybkie przyznanie nam koncesji. Liczyliśmy, że dojdzie do tego na środowym posiedzeniu. Tak się jednak nie stało.

Jednak jak ustalił "Presserwis", wniosek stacji o koncesję został zarejestrowany dopiero w środę, więc nie było możliwe, żeby był rozpatrywany na tym posiedzeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełnili falstart. 11 listopada to byłby dobry dzień startu tego kanału. Jak można nie pomyśleć zawczasu o koncesji? Należałoby jeszcze zbadać kiedy oni wysłali ten wniosek i czy dopiero wczorajsze zarejestrowanie wniosku nie jest opieszałością jednak ze strony KRRIT.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.11.2022 o 08:52, Kirk napisał(a):

Dopóki nie promuje się ideologii opisanych w artykule 13 Konstytucji, to nie, nie można zakazać działania danej telewizji

Nawet jeżeli ta telewizja propaguje nienawiść?

 

W dniu 9.11.2022 o 09:15, zefir napisał(a):

Lannan-to,że jesteś komunistą i chcesz,aby wszystkie media wyglądały jak w Korei Północnej,nie oznacza ,że tak ma być w polsce. 

Twój cytat,, Fakt faktem że w Polsce narodowców z prawdziwego zdarzenia nie ma, a są co najwyżej bandyci którzy tym mianem się określają,"  Nie oceniaj innych,swoją miarą.!  

1. Nigdzie nie pisałem, że jestem komunistą, także Twoje fantazje i pomówienia mnie tu nie interesują. 

2. W Korei Północnej nie rządzi ideologia komunizmu, a ideologia Dżucze. 

3. Nie zrozumiałeś nic z tego cytatu, i nie oceniałem tu nikogo swoją miarą, a stwierdziłem fakt. W Polsce (ale i nie tylko) nacjonalizm i pojęcie nacjonalizmu zwyczajnie zostało skrzywione przez środowiska bandyckie, które gdzieś mają naród.

 

W dniu 9.11.2022 o 10:25, pavl6 napisał(a):

Przecież Media Narodowe są atakowane za "proukraińskość" xD.

Są atakowane właśnie przez środowiska przeze mnie opisane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wdawać się w dyskusje o nacjonalizmie w Polsce.Nasze poglądy są bardzo różne.Ja też,nie napisałem,że w Korei jest komunizm.Chodziło o cenzurę w reżimowych mediach.Tematem są Media Narodowe.Nie my wydaliśmy im pozwolenia i nie my jesteśmy władni do ich zamykania.Osobiście nie wróżę im sukcesów,ale to naprawdę tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zefir napisał(a):

(wszystkie mówiły tym samym językiem) 

Gdyż nie ma dwóch prawd. Teraz jak rozumiem jakieś media mówią bliższym dla Ciebie językiem. Pytanie czy mówiąc to co chcesz usłyszeć jest informacją informacją czy publicystyką. 

Nie inaczej sprawa będzie wyglądać z telewizją którą tu komentujemy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Dobrze wiesz o co chodzi,a czepiasz się słówek.Teraz mamy media prawicowe,jak i opozycyjne. Każdy ma prawo wyboru,co oglądać i słuchaćTakże Media Narodowe,jak wiele innych mają prawo do nadawania. Taka jest demokracja. Osobiście cieszy mnie obecna sytuacja,bo mogę oglądać polsat,tvn,tvp,jak i zagraniczne programy.Nikt mi niczego nie narzuca.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...